Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

34 perce, totya írta:

Sziasztok! Behr tipusú fűtéskapcsolót, amiben a 3 kapcsoló van, (klima, belső ker., tükör fűtés) sikerült már valakinek szétszedni? Akad az egyik kapcsoló és szét szeretném szedni! Van az oldalán egy kis pöcök ami gátolja a szétszedésben és nem tudom, hogy azzal mit kéne kezdeni és nem szeretném eltörni! Az alsó szürke "egységre" gondolok! A felső résztől már leszedtem ... Köszi, ha valaki tud valami hasznosat!

 

images?q=tbn:ANd9GcSAcLX4OU41lBsaeYJ-JZH

 

Én eddig még csak azt a fekete előlapot szedtem le róla, tovább nem bontottam. De van otthon 3 ilyen fűtéskapcsolóm is amit nem sajnálok, az egyiket szétbarmolhatom ha gondolod, de legjobb esetben is csak vasárnap este.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, tgabika76 írta:

Én eddig még csak azt a fekete előlapot szedtem le róla, tovább nem bontottam. De van otthon 3 ilyen fűtéskapcsolóm is amit nem sajnálok, az egyiket szétbarmolhatom ha gondolod, de legjobb esetben is csak vasárnap este.

Köszi :) Már, ha addig vki nem tud vmi hasznos megoldást!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új vagyok érdeklődnék hogy van egy opel astra g caravan 1.6 16v 2000-es évjáratú autóm és nem megy a kilométer órám és hibakódós nos voltunk dokinál ki kiütötte de vissza jött tanácsolta hogy vegyek egy sebesség jeladót nos vettem de azt nem tudom hol helyezkedik el! Ez lenne a kérdésem kérem a segítségeteket hogy hol találom hogy ki tudjam cserélni esetleg egy fotot is elfogadok mellé 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Hát a szelep cseréhez minimum le kell venni a hengerfejet. Felrakáskor ellenőrizni kell az egy síkúságot, és ha az jó akkor még síkolni sem kell, új HF-tömítés mindenképpen, új csavarok nem ha eladod, de a gyáriak szerintem amúgy is kibírnak még egy lehúzást. Ha van, vagy tudsz szerezni endoszkóp kamerát meg lehetne nézni azt a szelepet, hogy tuti az-e a gond.  Nekem valahol volt pici fogorvosi tükröm az is befért a gyertyanyíláson. Meghajtva derékszögben látszik vele a szelep, nem tudom nálad mennyire hozzáférhető. 

Köszi.

Azt mondták, szerintük a dugattyú ép, legalábbis úgy látták.

Erre az endoszkópos dologra én is gondoltam. Állítólag van ilyen okostelefonra csatolható kis fütyi, ami jó erre, csak nemigen fordítható visszafelé. Meg nemigen jön meg pár nap alatt Kínából :)

Elvileg ha a HF tömítés nem eresztett/égett át, akkor nemigen kell síkolni. Ők is mondták, hogy azt esetleg meg lehet spórolni. A vizem nem fogyott mióta új hűtő és termosztát van. A hűtő szivárgott az illesztés mentén, illetve a termosztát a kis műanyag csonknál. Azóta nem látom fogyni. Az olajat eszi mindig is ette, de füstölni egyáltalán nem füstöl!

Ha már le van szedve a HF, és csak a beégett szelepeket cseréljük, nagy meló még a szelepszár szimeringeket kicserélni? Úgy értem mindet. Nem ártana ha az olajfogyás is megszűnne/mérséklődne egyúttal.

Ha viszont a henger oldalon is van valami, akkor tökönszúrom magam :D

56 perce, Cs. Zoltán írta:

Elég nyűgös az a verda. Sokat szívsz vele.

Igazából nem annyira. Eddig bagatel dolgok voltak. Inkább rejtélyesek hibák, amiket nehéz volt diagnosztizálni. Az tény hogy lassan kitanulom a szakmát :) Majd csinálok egy számvetést ha eladtam :)

Sokáig a fojtószelep szivatott. Kicseréltem sokmindent,  mert nem ment jól az autó. Tippelgettünk. Aztán egyszer megadta magát, és ez sokmindent megmagyarázott. Utána jó lett, kb 1,5 évig szinte semmi nem volt. Egyszer a hűtő lyukadt ki, ez is előfordul.

Termosztátból a harmadik lett jó, ez se feltétlenül az autó hibája.

Sokan mondják mostanában, hogy X még Y autót vegyek, mert ahhoz "fillérekbe kerül minden". Az utóbbi tapasztalataim szerint átértékeltem ezt a frázist.

Egyrészt, én nem alkatrészt akarok vásárolni, illetve nem szervizbe akarok járni, hanem menni az autóval :)

Másrészt, ehhez is olcsó minden, de igazság szerint ezzel mind kitörölhetem, mivel az olcsó alkatrész nem ritkán sz..r is. Lásd pl az én példám a termosztáttal :) De majdnem köztudott, hogy pl bármely fontos szenzorból, szondából se veheted meg az olcsót, mert nem "eszi meg" a rendszer. Gyújtótrafóból se érdemes az olcsót venni, mert nem fogja elfogadni... Megveszed az olcsó kipufogó dobot, 2 év alatt elrohad. És sorolhatnám. Ezekből kiindulva, számít, hogy olcsó hozzá minden? :)

Bizonyos japán autók esetében olvastam mostanában, hogy drága hozzá az alkatrész, és ez valahol jó, mert (egyrészt ritkán kell)  legalább gyári/jó minőségű, és nem lehet hozzá sz..rt venni :)

Így belegondolva, van benne valami...

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Janó32 írta:

Ezt nem tudom, vezérlés környékén hozzáértés hiányában én nem piszkálom...

Nálam is volt pont ilyen hang, random jelentkezett. A hosszbordás szíj feszítő tárcsájának a csapágya adta feszítés alatt (amikor levettük a szíjat, kézzel megpörgetve halkan még ciripelt is). Cseréltük csak a görgőt (konzolt nem kell), azóta -lekopogom- nincs ez a hang, de lehet h a hidegebb idővel visszajön majd, de remélem nem. 

Fel is tanítottad? Biztosan jól érintkezik az elem? Ismerek kulcsos szakit Székesfehérváron, lényegében hamvaiból szokta újjá éleszteni az autók kulcsait/elektronikáját (apró pénzért). Nekem a kulcsházak gombos fedelét cserélte, átnézte a forrasztásokat, minden gombot cserélt/beállította a mikrókapcsolókat, mindkét kulcs mint az új.

Délután sikeresen betanítottam a kulcsot. Szépen nyitja-zárja az ajtókat. De az ablakokat nem. Holnap megcsinálom a komfortosítást is. Köszönöm a segítséget! Igazán jó egy csapat ez!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

Köszi.

Azt mondták, szerintük a dugattyú ép, legalábbis úgy látták.

Erre az endoszkópos dologra én is gondoltam. Állítólag van ilyen okostelefonra csatolható kis fütyi, ami jó erre, csak nemigen fordítható visszafelé. Meg nemigen jön meg pár nap alatt Kínából :)

Elvileg ha a HF tömítés nem eresztett/égett át, akkor nemigen kell síkolni. Ők is mondták, hogy azt esetleg meg lehet spórolni. A vizem nem fogyott mióta új hűtő és termosztát van. A hűtő szivárgott az illesztés mentén, illetve a termosztát a kis műanyag csonknál. Azóta nem látom fogyni. Az olajat eszi mindig is ette, de füstölni egyáltalán nem füstöl!

Ha már le van szedve a HF, és csak a beégett szelepeket cseréljük, nagy meló még a szelepszár szimeringeket kicserélni? Úgy értem mindet. Nem ártana ha az olajfogyás is megszűnne/mérséklődne egyúttal.

Ha viszont a henger oldalon is van valami, akkor tökönszúrom magam :D

Igazából nem annyira. Eddig bagatel dolgok voltak. Inkább rejtélyesek hibák, amiket nehéz volt diagnosztizálni. Az tény hogy lassan kitanulom a szakmát :) Majd csinálok egy számvetést ha eladtam :)

Sokáig a fojtószelep szivatott. Kicseréltem sokmindent,  mert nem ment jól az autó. Tippelgettünk. Aztán egyszer megadta magát, és ez sokmindent megmagyarázott. Utána jó lett, kb 1,5 évig szinte semmi nem volt. Egyszer a hűtő lyukadt ki, ez is előfordul.

Termosztátból a harmadik lett jó, ez se feltétlenül az autó hibája.

Sokan mondják mostanában, hogy X még Y autót vegyek, mert ahhoz "fillérekbe kerül minden". Az utóbbi tapasztalataim szerint átértékeltem ezt a frázist.

Egyrészt, én nem alkatrészt akarok vásárolni, illetve nem szervizbe akarok járni, hanem menni az autóval :)

Másrészt, ehhez is olcsó minden, de igazság szerint ezzel mind kitörölhetem, mivel az olcsó alkatrész nem ritkán sz..r is. Lásd pl az én példám a termosztáttal :) De majdnem köztudott, hogy pl bármely fontos szenzorból, szondából se veheted meg az olcsót, mert nem "eszi meg" a rendszer. Gyújtótrafóból se érdemes az olcsót venni, mert nem fogja elfogadni... Megveszed az olcsó kipufogó dobot, 2 év alatt elrohad. És sorolhatnám. Ezekből kiindulva, számít, hogy olcsó hozzá minden? :)

Bizonyos japán autók esetében olvastam mostanában, hogy drága hozzá az alkatrész, és ez valahol jó, mert (egyrészt ritkán kell)  legalább gyári/jó minőségű, és nem lehet hozzá sz..rt venni :)

Így belegondolva, van benne valami...

Ugye 16 szelepes tapasztalatom nincs, de 8 szelepnél nem nagy munka főleg levett hengerfejnél a szimering csere, szerintem nálad sem az. Babra munka, meg nem 3 perc, de maga a művelet nem bonyolult, és nem is kell hozzá sok szerszám. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Ugye 16 szelepes tapasztalatom nincs, de 8 szelepnél nem nagy munka főleg levett hengerfejnél a szimering csere, szerintem nálad sem az. Babra munka, meg nem 3 perc, de maga a művelet nem bonyolult, és nem is kell hozzá sok szerszám. 

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/224/2513/25754,25755,25783,25760,25782/

Itt igazából nem is találtam meg a szimeringet magát...

http://workshop-manuals.com/vauxhall/corsa-c/j__engine_and_engine_aggregates/dohc_petrol_engine/cylinder_head/valves/repair_instructions/j_312315_replace_valve_stem_seal_(z_14_xe_z_16_yng_with_air_conditioning_rhd)/

Talán ez szól a szimering cseréről...

A szervizben azt mondták, a szelep befűzéshez kell vmi spéci szerszám...

Link to comment
Megosztás:

9 perce, outsider írta:

29-es tétel.

Igen, egy szeleprugó összenyomó nagyban megkönnyítené a műveletet.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Ugye 16 szelepes tapasztalatom nincs, de 8 szelepnél nem nagy munka főleg levett hengerfejnél a szimering csere, szerintem nálad sem az. Babra munka, meg nem 3 perc, de maga a művelet nem bonyolult, és nem is kell hozzá sok szerszám. 

Szerinted mennyi munkaóra egy ilyen művelet? Hengerfej le, síkolás nélkül (ha azzal és a blokkal nincs további macera), a hibás szelepek (max 4db) cseréje, és az összes szelepszár szimering cseréje. Meg persze összerakni, ellenőrizni stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek preventív jellegű ultrahangos injektortisztításnak van értelme? Nem tudok róla, hogy gond lenne velük, de lehetőségem lenne - emlékeim szerint Carbon Tech márkájú - céleszközzel (ingyen) tisztíttatni és ellenőriztetni ezeket az alkatrészeket, bár valószínűleg nekem kéne ki- és beszerelni őket.

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

37 perce, outsider írta:

Szerinted mennyi munkaóra egy ilyen művelet? Hengerfej le, síkolás nélkül (ha azzal és a blokkal nincs további macera), a hibás szelepek (max 4db) cseréje, és az összes szelepszár szimering cseréje. Meg persze összerakni, ellenőrizni stb.

Hát ezt így nem tudom megmondani, de ha minden ott van nem jön közbe semmi szerintem csak pár óra. De nekem mindíg közbe szokott jönni valami, meg ugye otthon szerelek, és közben tuti zargatnak mindenfélével.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

Ahogy látom a 29-es a szelepszár szimering.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Nos, megcsináltam a jobb hátulját is a gépnek, azonban nagy meglepetésemre az egyik fékbetéten szinte semmi nem volt! Azt vettem észre, mikor feltettem az új féket és megpörgettem a tárcsát, hogy olyan, mintha 8-as lenne benne. Egy szakaszon beleér a betétbe. Mi okozhatja ezt? Szar lenne az új tárcsa (másik oldalon minden ok volt)? Másik amit észrevettem, hogy a régi úgy volt bent, hogy a fékbetét hátulján lévő bütyök nem illeszkedett bele a munkahengeren lévő kibontásba, tehát ferdén állt a betét, mivel a bütyök eltartotta a munkahenger síkjától. Szóval amire szeretnék választ kapni, hogy mitől lehet benne 8as illetve jól raktam-e össze, ha a kibontásba tettem a fékbetéten lévő bütyköt? Jah és az előző kérdésemből a légtelenítés is érdekelne :) . Köszi szépen. G.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=51220170816_150858_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=87220170816_150901_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=75920170816_150906_f.jpg

Sziasztok!

Kerlek ha tud valaki, segitsen! Kozben utanajartam kicsit es azt fogom csinalni h atrakom a balos tarcsat jobb oldalra ha az is ut akkor szerzek egy kerekagyat es kicserelem. Ha a problema tovabbra is fennall akkor tartot cserelek. Van mas modja kideriteni a hibat? Koszi. G.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, huggybear írta:

Sziasztok!

Kerlek ha tud valaki, segitsen! Kozben utanajartam kicsit es azt fogom csinalni h atrakom a balos tarcsat jobb oldalra ha az is ut akkor szerzek egy kerekagyat es kicserelem. Ha a problema tovabbra is fennall akkor tartot cserelek. Van mas modja kideriteni a hibat? Koszi. G.

Ki kéne mérni a tárcsát, lehet hogy az üt. Régebben valaki írta itt a fórumon hogy a vadi új tárcsája rossz volt.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Szerintetek preventív jellegű ultrahangos injektortisztításnak van értelme? Nem tudok róla, hogy gond lenne velük, de lehetőségem lenne - emlékeim szerint Carbon Tech márkájú - céleszközzel (ingyen) tisztíttatni és ellenőriztetni ezeket az alkatrészeket, bár valószínűleg nekem kéne ki- és beszerelni őket.

 

Köszönöm

Ingyen mindennek van értelme... Jó anyám mindig arra tanított, hogy ami ingyen van és nem fáj, azt el kell fogadni!:-)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 16. at 11:56, huggybear írta:

Sziasztok!

Köszi a segítséget mindenkinek, összeraktam a tegnap szétszedett oldalt. Remélem nem ment tönkre a kézifékállító csavarom. A másik, hogy szerettem volna még kicserélni a féktárcsa porvédőt is, de hiába szedtem le a kerékagyat, nem tudtam kiszedni a porvédőt, mert nem tudom, hogy jönne szét az agy rész attól a laptól, amin keresztül fel van szerelve az egész az autóra. Sebaj délután nekiugrom a jobb oldalnak is, remélhetőleg ma elkészülök vele. Viszont ami kérdés lenne, hogy a légtelenítés sorrendje mindegy? Korábban kérdeztem itt és kétféle válasz jött, viszont az opel program is úgy írja, ahogy Zotya975, bár nem tér ki az ABS-re külön. Tudok bajt csinálni, ha nem megfelelő a sorrend? Köszi. G.

 

A kerékagyról lerobbantani azt a konzolt ami közrefogja a porvédőt kemény feladat! Csavarlazító kell sok, meg pl. üthető csavarhúzó amit közéjük feszítesz, aztán lejön az! Ha visszateszed akkor tisztítsd és rézpasztázd. 

IMG_20170414_133157.jpg

 

 

IMG_20170414_133206.jpg

"Szóval amire szeretnék választ kapni, hogy mitől lehet benne 8as" - Az agyat megtisztítottad mielőtt visszatetetted a tárcsát? 

IMG_20170805_154053.jpg

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Maverick087 írta:

A kerékagyról lerobbantani azt a konzolt ami közrefogja a porvédőt kemény feladat! Csavarlazító kell sok, meg pl. üthető csavarhúzó amit közéjük feszítesz, aztán lejön az! Ha visszateszed akkor tisztítsd és rézpasztázd. 

IMG_20170414_133157.jpg

 

 

IMG_20170414_133206.jpg

"Szóval amire szeretnék választ kapni, hogy mitől lehet benne 8as" - Az agyat megtisztítottad mielőtt visszatetetted a tárcsát? 

IMG_20170805_154053.jpg

Sziasztok! Koszi megprobalom szetszedni. Az agyat letisztitottam drotkefevel alaposan bar nem pasztaztam be de ez ebbol a szempontbol nem szamit talan. Megprobalom a tarcsacseret talan az a leggyorsabb es legegyszerubb. A fekbetet jol van ugy ha a dugattyu kimarasaba megy a betet hatuljan levo butyok? Koszi. G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.