Jump to content
hemi

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

zotya975    1.311
37 perce, outsider írta:

Szerinted mennyi munkaóra egy ilyen művelet? Hengerfej le, síkolás nélkül (ha azzal és a blokkal nincs további macera), a hibás szelepek (max 4db) cseréje, és az összes szelepszár szimering cseréje. Meg persze összerakni, ellenőrizni stb.

Hát ezt így nem tudom megmondani, de ha minden ott van nem jön közbe semmi szerintem csak pár óra. De nekem mindíg közbe szokott jönni valami, meg ugye otthon szerelek, és közben tuti zargatnak mindenfélével.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
6 órája, outsider írta:

Ahogy látom a 29-es a szelepszár szimering.

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
kobraCode    549
34 perce, Atis1213 írta:

Még egy gyors kérdés.  Van egy spal riasztó rendszer a kocsiban, ami hibásan működik.  Hol keressem a vezérlőjét? Valakinek valami tipp?

Motorháztető nyitónál lévő borítás alá szokták eldugni általában.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
huggybear    6
23 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Nos, megcsináltam a jobb hátulját is a gépnek, azonban nagy meglepetésemre az egyik fékbetéten szinte semmi nem volt! Azt vettem észre, mikor feltettem az új féket és megpörgettem a tárcsát, hogy olyan, mintha 8-as lenne benne. Egy szakaszon beleér a betétbe. Mi okozhatja ezt? Szar lenne az új tárcsa (másik oldalon minden ok volt)? Másik amit észrevettem, hogy a régi úgy volt bent, hogy a fékbetét hátulján lévő bütyök nem illeszkedett bele a munkahengeren lévő kibontásba, tehát ferdén állt a betét, mivel a bütyök eltartotta a munkahenger síkjától. Szóval amire szeretnék választ kapni, hogy mitől lehet benne 8as illetve jól raktam-e össze, ha a kibontásba tettem a fékbetéten lévő bütyköt? Jah és az előző kérdésemből a légtelenítés is érdekelne :) . Köszi szépen. G.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=51220170816_150858_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=87220170816_150901_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=75920170816_150906_f.jpg

Sziasztok!

Kerlek ha tud valaki, segitsen! Kozben utanajartam kicsit es azt fogom csinalni h atrakom a balos tarcsat jobb oldalra ha az is ut akkor szerzek egy kerekagyat es kicserelem. Ha a problema tovabbra is fennall akkor tartot cserelek. Van mas modja kideriteni a hibat? Koszi. G.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Atis1213    3
10 perce, kobraCode írta:

Motorháztető nyitónál lévő borítás alá szokták eldugni általában.

Köszi szépen!  Megnézem. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
kobraCode    549
30 perce, huggybear írta:

Sziasztok!

Kerlek ha tud valaki, segitsen! Kozben utanajartam kicsit es azt fogom csinalni h atrakom a balos tarcsat jobb oldalra ha az is ut akkor szerzek egy kerekagyat es kicserelem. Ha a problema tovabbra is fennall akkor tartot cserelek. Van mas modja kideriteni a hibat? Koszi. G.

Ki kéne mérni a tárcsát, lehet hogy az üt. Régebben valaki írta itt a fórumon hogy a vadi új tárcsája rossz volt.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
tgabika76    737
5 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Szerintetek preventív jellegű ultrahangos injektortisztításnak van értelme? Nem tudok róla, hogy gond lenne velük, de lehetőségem lenne - emlékeim szerint Carbon Tech márkájú - céleszközzel (ingyen) tisztíttatni és ellenőriztetni ezeket az alkatrészeket, bár valószínűleg nekem kéne ki- és beszerelni őket.

Köszönöm

Ingyen mindennek van értelme... Jó anyám mindig arra tanított, hogy ami ingyen van és nem fáj, azt el kell fogadni!:-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Maverick087    15
On 2017. 08. 16. at 11:56, huggybear írta:

Sziasztok!

Köszi a segítséget mindenkinek, összeraktam a tegnap szétszedett oldalt. Remélem nem ment tönkre a kézifékállító csavarom. A másik, hogy szerettem volna még kicserélni a féktárcsa porvédőt is, de hiába szedtem le a kerékagyat, nem tudtam kiszedni a porvédőt, mert nem tudom, hogy jönne szét az agy rész attól a laptól, amin keresztül fel van szerelve az egész az autóra. Sebaj délután nekiugrom a jobb oldalnak is, remélhetőleg ma elkészülök vele. Viszont ami kérdés lenne, hogy a légtelenítés sorrendje mindegy? Korábban kérdeztem itt és kétféle válasz jött, viszont az opel program is úgy írja, ahogy Zotya975, bár nem tér ki az ABS-re külön. Tudok bajt csinálni, ha nem megfelelő a sorrend? Köszi. G.

A kerékagyról lerobbantani azt a konzolt ami közrefogja a porvédőt kemény feladat! Csavarlazító kell sok, meg pl. üthető csavarhúzó amit közéjük feszítesz, aztán lejön az! Ha visszateszed akkor tisztítsd és rézpasztázd. 

IMG_20170414_133157.jpg

IMG_20170414_133206.jpg

"Szóval amire szeretnék választ kapni, hogy mitől lehet benne 8as" - Az agyat megtisztítottad mielőtt visszatetetted a tárcsát? 

IMG_20170805_154053.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
huggybear    6
55 perce, Maverick087 írta:

A kerékagyról lerobbantani azt a konzolt ami közrefogja a porvédőt kemény feladat! Csavarlazító kell sok, meg pl. üthető csavarhúzó amit közéjük feszítesz, aztán lejön az! Ha visszateszed akkor tisztítsd és rézpasztázd. 

IMG_20170414_133157.jpg

IMG_20170414_133206.jpg

"Szóval amire szeretnék választ kapni, hogy mitől lehet benne 8as" - Az agyat megtisztítottad mielőtt visszatetetted a tárcsát? 

IMG_20170805_154053.jpg

Sziasztok! Koszi megprobalom szetszedni. Az agyat letisztitottam drotkefevel alaposan bar nem pasztaztam be de ez ebbol a szempontbol nem szamit talan. Megprobalom a tarcsacseret talan az a leggyorsabb es legegyszerubb. A fekbetet jol van ugy ha a dugattyu kimarasaba megy a betet hatuljan levo butyok? Koszi. G.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Geopake    325
6 órája, kobraCode írta:

Ki kéne mérni a tárcsát, lehet hogy az üt. Régebben valaki írta itt a fórumon hogy a vadi új tárcsája rossz volt.

Nekem a Brembo :) Indikátor órával lett megmérve.Még jó hogy nem rakta fel a szerelő.Kicseréltette más fajtára.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Geopake    325
2 órája, tgabika76 írta:

Ingyen mindennek van értelme... Jó anyám mindig arra tanított, hogy ami ingyen van és nem fáj, azt el kell fogadni!:-)

Nekem meg azt mondta mindig.Ha adnak fogadd el,ha ütnek szaladj el :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
L.Fazakas    27
22 órája, kobraCode írta:

Rendben, nagyon várom a fotókat! Szétszedésen ne aggódjál, kb 20mp alatt szét lehet ám szedni a kulcsot darabokra!

Na persze! Valójában széjjelszedni sokkal könnyebb, mint lefotózni. Eléggé közelre kell menni hozzá, akkor meg már nem igazán akar beállni az élesre-állítás.

Aztán nagy nehezen csak sikerült - mert hát a képfeltöltő nem fogadta el a képet, mivel túl nagy. (és az csak 2MB képméretiig engedi)  A facebookról viszont állandóan ki vagyok tiltva.

https://www.kepfeltolto.com/kep/led-dioda-a-tavvezerloben

Módosítva : L.Fazakas

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
kobraCode    549
9 órája, Geopake írta:

Nekem a Brembo :) Indikátor órával lett megmérve.Még jó hogy nem rakta fel a szerelő.Kicseréltette más fajtára.

Jól emlékeztem, csak nem tudtam hogy kinél volt ez :-)

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Na persze! Valójában széjjelszedni sokkal könnyebb, mint lefotózni. Eléggé közelre kell menni hozzá, akkor meg már nem igazán akar beállni az élesre-állítás.

Aztán nagy nehezen csak sikerült - mert hát a képfeltöltő nem fogadta el a képet, mivel túl nagy. (és az csak 2MB képméretiig engedi)  A facebookról viszont állandóan ki vagyok tiltva.

Köszi! Milyen színű ledet tettél bele?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zolikaDB    5

Sziasztok!

Lassan 30e km-nel jarok a gyertyaimmal. 

Tipusuk: Bosch FLR8LDCU+

Ketpolusu, sima, gyarival egyezo cucc.

Ennel jobbat, szebbet stb. tudtok-e ajanlani ill. erdemes-e betenni?

Koszonom!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
KMilán    54

Na kérem, az önindító hibát megoldotta egy szerelő. Igaz 50-e körül lett a vége. Mivel elszállt a fűtéscső vissza irányú ága (lett rajta egy kis repedés, ami spriccelt) azt is cserélni kellett. De amúgy behúzótekercs, szénkefe és gyújtáskapcsoló elektromos része lett cserélve. Lekopogom, rendben van az autó.

• Like 2

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
totya    2
On 2017. 08. 16. at 20:30, tgabika76 írta:

Én eddig még csak azt a fekete előlapot szedtem le róla, tovább nem bontottam. De van otthon 3 ilyen fűtéskapcsolóm is amit nem sajnálok, az egyiket szétbarmolhatom ha gondolod, de legjobb esetben is csak vasárnap este.

Szia! Megoldódott a problémám, köszi!! Nehogy szétbarmold a kapcsolót! :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
gezoli    770
7 órája, zolikaDB írta:

Sziasztok!

Lassan 30e km-nel jarok a gyertyaimmal. 

Tipusuk: Bosch FLR8LDCU+

Ketpolusu, sima, gyarival egyezo cucc.

Ennel jobbat, szebbet stb. tudtok-e ajanlani ill. erdemes-e betenni?

Koszonom!

Nem!

60Ekm-nél van csere.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9
On 2017. 08. 16. at 5:31, L.Fazakas írta:

Próbáld meg egy sima vízpumpafogóval (állítható csőrös fogó). Az általában jó nagyot átfog, ám viszonylag elég nagy erőt lehet vele - kis szenvedéssel - kifejteni.

Sajnos nem fér be, a hűtő és a motorblokk között kéne kinyitni, a cső párhuzamos a hűtővel, a felső részen van, a bilincs nyitó füle meg lefelé áll.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9
14 órája, L.Fazakas írta:

Töltsél le egy picture resizer powetoy programocskát, beépül a jobb gombos menübe, és pillanatok alatt átméretezheted vele a képeket.

Nem tudom, hogy csinálja, de nagyon jó marad a kép, de a töredékére csökken a mérete.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9
23 órája, huggybear írta:

Sziasztok! Koszi megprobalom szetszedni. Az agyat letisztitottam drotkefevel alaposan bar nem pasztaztam be de ez ebbol a szempontbol nem szamit talan. Megprobalom a tarcsacseret talan az a leggyorsabb es legegyszerubb. A fekbetet jol van ugy ha a dugattyu kimarasaba megy a betet hatuljan levo butyok? Koszi. G.

Hogyan nézted meg azt, hogy mennyit üt, felcsavaroztad rá a kereket, vagy csak a csavarokkal húzattad a helyére?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9

Szeretnék vezérműszíjat cserélni, és azt szeretném megkérdezni valakitől, aki képben van, hogy a szíj megfeszítése az úgy történik, hogy miután minden alkatrész a helyén van, a vízpumpát addig kell eltekerni, amíg a rugós feszítőgörgő kis mutatója a két jel közé nem kerül?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
bocs    139

Sziasztok! 

Ismerősömnek 2007-es 1.4 twinport astrája van.

Néha világít az ABS lámpája menet közben,kb 1 éve lett cserélve bal oldali kerékcsapágy (akkor is világított neki). Utánna jó volt egy darabig,aztán megint csinálja neki ezt a műsort,de nem mindig.

Ha leállítja a mocit,majd újra elindítja,már nem világít.  Aztán gondol egyet,és menet közben megint kivillan,és világít folyamatosan.

Mit nézzen meg,mivel lehet a probléma?

Segìtségeteket előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
huggybear    6
41 perce, wasquez írta:

Hogyan nézted meg azt, hogy mennyit üt, felcsavaroztad rá a kereket, vagy csak a csavarokkal húzattad a helyére?

Csak felraktam a tárcsát az egy rögzítő csavarral, rá a nyereg a betétekkel és körbeforgattam a tárcsát. Kerék nem volt rajta. G.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9
19 perce, huggybear írta:

Csak felraktam a tárcsát az egy rögzítő csavarral, rá a nyereg a betétekkel és körbeforgattam a tárcsát. Kerék nem volt rajta. G.

Az úgy nem jó, az az egy csavar nem fogja normálisan odafeszíteni a féktárcsát, az csak arra van, hogy addig pozícióba tartsa a tárcsát, amíg a kerékcsavarok nincsenek berakva és meghúzva. A féktárcsát a felni és a csavarjai feszítik a helyére. Rakd fel a kereket, és menj egy próbakört, ha nem lökdösi a fékpedált, akkor szerintem nem kell ezen feszengeni. Valójában elég nehezen tudom azt elképzelni, hogy egy új tárcsa jelentős mértékű axiális ütést produkáljon.

Módosítva : wasquez

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés