Jump to content
hemi

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

huggybear    6
7 órája, wasquez írta:

Az úgy nem jó, az az egy csavar nem fogja normálisan odafeszíteni a féktárcsát, az csak arra van, hogy addig pozícióba tartsa a tárcsát, amíg a kerékcsavarok nincsenek berakva és meghúzva. A féktárcsát a felni és a csavarjai feszítik a helyére. Rakd fel a kereket, és menj egy próbakört, ha nem lökdösi a fékpedált, akkor szerintem nem kell ezen feszengeni. Valójában elég nehezen tudom azt elképzelni, hogy egy új tárcsa jelentős mértékű axiális ütést produkáljon.

Nem vagyok autószerelő, de nem értek veled egyet ezzel az elméleteddel, mert valami oka van annak, hogy az egyik fékbetétem teljesen elkopott, a másik meg csak félig. Lehet, hogy pont emiatt, mert nem fut egyenesen valami ott jobb hátul. A bal oldal teljesen egyformán kopott. Nézd a képeket a jobb oldalról:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=51220170816_150858_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=87220170816_150901_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=75920170816_150906_f.jpg

A másik ami miatt lehet még, hogy a fékbetéten lévő bütyök kitámasztotta a betétet és nem feküdt fel a dugattyúra, mivel nem a dugattyú kimunkálásába volt benne. Bár ezt még nem erősítette meg senki, hogy úgy kellene legyen. G.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
HaPetya    46
2 órája, huggybear írta:

Nem vagyok autószerelő, de nem értek veled egyet ezzel az elméleteddel, mert valami oka van annak, hogy az egyik fékbetétem teljesen elkopott, a másik meg csak félig. Lehet, hogy pont emiatt, mert nem fut egyenesen valami ott jobb hátul. A bal oldal teljesen egyformán kopott. Nézd a képeket a jobb oldalról:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=51220170816_150858_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=87220170816_150901_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=75920170816_150906_f.jpg

A másik ami miatt lehet még, hogy a fékbetéten lévő bütyök kitámasztotta a betétet és nem feküdt fel a dugattyúra, mivel nem a dugattyú kimunkálásába volt benne. Bár ezt még nem erősítette meg senki, hogy úgy kellene legyen. G.

Úszónyereg típusú féknyeregnél fékbetét félrekopást okozhat többek között a fékbetéttartó kiverődése. Így az egyik oldalon nehezebben mozog vagy megszorul a fékbetét.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=84804170055_mod.jpg

A fékbetétnél a két csap a dugattyú lemunkálásába feküdjön. A fékbetét alaplemeze sík felületen feküdjön fel a dugattyúra, és ne a két csapon.

Módosítva : HaPetya

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
alibi    4

Sziasztok. 
Elkezdett a kocsim kelepelni, de rendesen!!! Hallgatóztam nála, olajbeöntőnél, de inkább valahonnan, hátulról a szívó sor felől érkezik a hang, azt néztem rajta, hogy a szívósor nekem nem műanyag házas, ha nem alumínium, úgy nézem. Aztán addig füleltünk még a cimbivel, hogy arra is rá jöttünk, hogy fordulat függő, mert ahogy adom a gázt, úgy szaporázza a kelepelést, igaz van egy fordulat, amin csendbe marad, kb 2200-nál. Nem bírunk rájönni, mi a manó lehet az ami átalakította az 1.4 16 benzint, dízellé!? 2003 évjárat  Z14XEP 
Hidrotőke lenne? Vagy főtengely csapágy? Vagy van az enyémen is a szívósoron az a kar ami zörögne? 
Ha tudtok köszönöm előre is a segítséget!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
KMilán    54
1 órával ezelőtt, alibi írta:

Sziasztok. 
Elkezdett a kocsim kelepelni, de rendesen!!! Hallgatóztam nála, olajbeöntőnél, de inkább valahonnan, hátulról a szívó sor felől érkezik a hang, azt néztem rajta, hogy a szívósor nekem nem műanyag házas, ha nem alumínium, úgy nézem. Aztán addig füleltünk még a cimbivel, hogy arra is rá jöttünk, hogy fordulat függő, mert ahogy adom a gázt, úgy szaporázza a kelepelést, igaz van egy fordulat, amin csendbe marad, kb 2200-nál. Nem bírunk rájönni, mi a manó lehet az ami átalakította az 1.4 16 benzint, dízellé!? 2003 évjárat  Z14XEP 
Hidrotőke lenne? Vagy főtengely csapágy? Vagy van az enyémen is a szívósoron az a kar ami zörögne? 

Van twinport szeleped, ha arra gondolsz. Itt van róla egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=FuhJCag9ePQ

Ebben meg az, hogyan tesztelheted le: https://www.youtube.com/watch?v=kCZ1oLATemY

Módosítva : KMilán
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
given.25    0

Sziasztok! nemrégiben vettem egy opel astra g caraván kombi 1.6 16 szelepes benzines autot . amiben  a segitségeteket kérném  mi lehet a probléma teljes fék felujitást csináltattam rajta mert bal első fék befogot  és mikor leszereltük látszot is hogy nagyon elkoptak a fékbetétek pusz a fék tárcsa is kicsit váls is volt  és persze a fék nyereg leszerelésénél kiderült levan törve  a  a kinyomo munkahenger részénél  aporcelán anyagbol egy darab . na  a lényeg erre fogtuk lecseréltettem a féknyerget  a féktárcsákat  afék betéteket persze a jobfelén is lekelet cserélni a féknyerget mert sajnos beletőrt a légtelenitő csavar igy azt is cseréltem fékcsőveket is lecseréltem mindkét oldalon és persze fékolaj csere is megtörtént ennek elenére   a bal első fék befog tehát a megfigyelés alapján mig nem melegszik fel a balelső fékmunkahenger adig tőkéletesen müködik de mihelyst felmelekszik mint a satu ugy beál a fék eben kérek tanácsokat 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
KMilán    54
2 perce, alibi írta:

Az enyém nem twinport, de vajon ennél is van ez a karocska? 

Nem, twinport szelepek csak a twinport motorokban vannak. Ezek a karocskák a mozgatásukra szolgálnak. Viszont, egész biztosan Z14XEP a motorkódod?

De amúgy könnyen meg tudod nézni, ugyan ott lesz, ahol a videóban látod.

Módosítva : KMilán
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
alibi    4
2 perce, KMilán írta:

Nem, twinport szelepek csak a twinport motorokban vannak. Ezek a karocskák a mozgatásukra szolgálnak.

Ez szomorú hogy az enyémbe nincs, mert akkor lehet könnyebb lett volna a dolog, már mint a hiba lehet meg is lenne! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
HaPetya    46
14 perce, given.25 írta:

Sziasztok! nemrégiben vettem egy opel astra g caraván kombi 1.6 16 szelepes benzines autot . amiben  a segitségeteket kérném  mi lehet a probléma teljes fék felujitást csináltattam rajta mert bal első fék befogot  és mikor leszereltük látszot is hogy nagyon elkoptak a fékbetétek pusz a fék tárcsa is kicsit váls is volt  és persze a fék nyereg leszerelésénél kiderült levan törve  a  a kinyomo munkahenger részénél  aporcelán anyagbol egy darab . na  a lényeg erre fogtuk lecseréltettem a féknyerget  a féktárcsákat  afék betéteket persze a jobfelén is lekelet cserélni a féknyerget mert sajnos beletőrt a légtelenitő csavar igy azt is cseréltem fékcsőveket is lecseréltem mindkét oldalon és persze fékolaj csere is megtörtént ennek elenére   a bal első fék befog tehát a megfigyelés alapján mig nem melegszik fel a balelső fékmunkahenger adig tőkéletesen müködik de mihelyst felmelekszik mint a satu ugy beál a fék eben kérek tanácsokat 

Nem tudom, hogy a féknyeregnél hol van porcelán. Van ABS az autóban? Szisztematikusan végig kéne ellenőrizni a bal első fékkört. Valószínűleg nem a féknyereggel lesz a baj, inkább főfékhenger vagy ABS vezérlő. Megszorulás után ha főfékhengernél a megfelelő körön a hollandert egy kicsit lazítod és tehermentesül az a kör, akkor sanszos, hogy azzal van baj. De lehet még ABS, ha van az autóban.

Módosítva : HaPetya

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
huggybear    6
2 órája, HaPetya írta:

Úszónyereg típusú féknyeregnél fékbetét félrekopást okozhat többek között a fékbetéttartó kiverődése. Így az egyik oldalon nehezebben mozog vagy megszorul a fékbetét.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=84804170055_mod.jpg

A fékbetétnél a két csap a dugattyú lemunkálásába feküdjön. A fékbetét alaplemeze sík felületen feküdjön fel a dugattyúra, és ne a két csapon.

Köszönöm a megerősítést, én is úgy gondoltam, hogy ne a bütykön feküdjön fel a betét. A nyereg kiverődést illetően értem amit mondasz, viszont nem gondolom, hogy nálam ez a baj, mert a négyből három azonos mértékben, kb. félig kopott és a negyedik van teljesen elkopva. Ha szorulna egy betét akkor pont fordított felállást mutatna a dolog. Persze cáfoljatok meg ha nem. Még valami, légtelenítés akkor J.E., B.E., J.H., B.H.? Elég a két hátsót légtelenítenem, ha csak azt piszkáltam? G.

Módosítva : huggybear

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
given.25    0
Just now, HaPetya írta:

Nem tudom, hogy a féknyeregnél hol van porcelán. Van ABS az autóban? Szisztematikusan végig kéne ellenőrizni a bal első fékkört. Valószínűleg nem a féknyereggel lesz a baj, inkább főfékhenger vagy ABS vezérlő. Megszorulás után ha főfékhengernél a megfelelő körön a hollandert egy kicsit lazítod és tehermentesül az a kör, akkor sanszos, hogy azzal van baj. De lehet még ABS, ha van az autóban.

igen abs van akocsiban  a féknyeregnél   porcelán anyagbol készült a kinyomo része de nem lényeges az cserélve lett kompletten.  és a féknyeregnél kilazitootuk a légtelenitő csavarnál hogy tehermentesitsük de  a fék befogva maradt  a fékkört teljesen átnéztuk még  az abs hez csatlakozo rézcsovet is megnéztük de semmi minden rendben van a főfék munkahengerel ha baj lenne akor  nemcsupán a bal első szorulna meg hanem a hátso job kerék is am ami alegfurcsáb hogy egy darabig a proba uton tökéletesen müködöt minden de egy idő után mikor felmelegszik gondolom üzemi hömérségletre befog a fék hogy ez mitől van jo kérdés lehett amit mondasz az abs vezérlő de az nem jelez hibát 

Módosítva : given.25

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
HaPetya    46
1 perc, given.25 írta:

igen abs van akocsiban  a  porcelán anyagbol készült a kinyomo része de nem lényeges az cserélve lett kompletten.  és a féknyeregnél kilazitootuk a légtelenitő csavarnál hogy tehermentesitsük de  a fék befogva maradt  a fékkört teljesen átnéztuk még  az abs hez csatlakozo rézcsovet is megnéztük de semmi minden rendben van a főfék munkahengerel ha baj lenne akor  nemcsupán a bal első szorulna meg hanem a hátso job kerék is am ami alegfurcsáb hogy egy darabig a proba uton tökéletesen müködöt minden de egy idő után mikor felmelegszik gondolom üzemi hömérségletre befog a fék hogy ez mitől van jo kérdés let amit mondasz az abs vezérlő de az nem jelez hibát 

Attól, hogy nem ad hibakódot lehet benne mechanikai hiba. Az ABS-nél kéne a hollandert oldani, ha úgy tehermenetesül akkor ott van a bibi.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
gezoli    770
2 órája, alibi írta:

Sziasztok. 

Ha 2003-as akkor nem lehet XEP. Így nincs is benne Twinport szelep.

• Like 1
  • Thanks 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
given.25    0
Just now, HaPetya írta:

Attól, hogy nem ad hibakódot lehet benne mechanikai hiba. Az ABS-nél kéne a hollandert oldani, ha úgy tehermenetesül akkor ott van a bibi.

értem átadom a szerelőmnek ezt atipet meglásuk mire jut köszi a segitséget

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Jaszo    4

Sziasztok!

Pár hete a szerelő kihalászta az egy ève kicserèlt lamdba szonda kupakját a kipufogóból. Kèrdèsem az hogy jó mèg a szonda amíg a check lámpa nem jelez? Mert hibát nem látok viszont mintha kicsit több lenne a fogyasztásom. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
gezoli    770
28 perce, huggybear írta:

Köszönöm a megerősítést, én is úgy gondoltam, hogy ne a bütykön feküdjön fel a betét. A nyereg kiverődést illetően értem amit mondasz, viszont nem gondolom, hogy nálam ez a baj, mert a négyből három azonos mértékben, kb. félig kopott és a negyedik van teljesen elkopva. Ha szorulna egy betét akkor pont fordított felállást mutatna a dolog. Persze cáfoljatok meg ha nem. Még valami, légtelenítés akkor J.E., B.E., J.H., B.H.? Elég a két hátsót légtelenítenem, ha csak azt piszkáltam? G.

Megcáfollak! Igaza van HaPetya-nak! Úszónyerges típusú a fék. Stb, stb. Nem akarom újra leírni, Ő már pontosan kifejtette.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
huggybear    6
2 perce, gezoli írta:

Megcáfollak! Igaza van HaPetya-nak! Úszónyerges típusú a fék. Stb, stb. Nem akarom újra leírni, Ő már pontosan kifejtette.

Elfogadom, bár így nem értem egészen. A képen azt kell látnom, hogy nem egyenesek a körrel jelölt oldalak, hanem kis ív van bennük, ott kopott ki? Megoldás csak csere vagy más egyéb is lehet? A légtelenítésre dobjatok valamit kérlek, mert 12-13 körül meg akarnám csinálni. Köszi szépen. G.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
alibi    4
1 óra, gezoli írta:

Ha 2003-as akkor nem lehet XEP. Így nincs is benne Twinport szelep.

Igazad van,, csak simán Z14XE !! Akkor még mindig nem sikerül kideríteni a kelepelő okát. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
nzozz    31
15 órája, bocs írta:

Sziasztok! 

Ismerősömnek 2007-es 1.4 twinport astrája van.

Néha világít az ABS lámpája menet közben,kb 1 éve lett cserélve bal oldali kerékcsapágy (akkor is világított neki). Utánna jó volt egy darabig,aztán megint csinálja neki ezt a műsort,de nem mindig.

Ha leállítja a mocit,majd újra elindítja,már nem világít.  Aztán gondol egyet,és menet közben megint kivillan,és világít folyamatosan.

Mit nézzen meg,mivel lehet a probléma?

Segìtségeteket előre is köszönöm!

Szerintem a kábeleket, csatlakozókat kellene ellenőrizni, az (is) tud ilyen hibát generálni.

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
outsider    364
7 órája, alibi írta:

Igazad van,, csak simán Z14XE !! Akkor még mindig nem sikerül kideríteni a kelepelő okát. 

De legalább tudod milyen motorod van, ma is tanultál vmit :-)

A távolból, egy hevenyészet leírás alapján senki sem fogja megmondani neked a frankót...

Ezer dolog lehet. Akár főtengely, akár szelepek stb. Az mondjuk érdekes, hogy bizonyos fordulaton elhallgat.

Vidd el valakinek aki ért hozzá, és élőben meg tudja hallgatni. Egy autószerelő műhelybe...

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
outsider    364
11 órája, alibi írta:

Sziasztok. 

Ha az olajbeöntőnél hallod, akkor gyanús, hogy a szelepek lesznek. Ha igen, az sok jót nem ígér.

A szívósoron nem nagyon van ami kerepelhet, hacsak nem az EGR.

Szerk:

Nem vmi ilyesmi?

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCS1pHc0JCTWc4cWc/view?usp=drivesdk

Módosítva : outsider
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
bocs    139
6 órája, nzozz írta:

Szerintem a kábeleket, csatlakozókat kellene ellenőrizni, az (is) tud ilyen hibát generálni.

Szia! Köszönöm a segítségedet,majd továbbitom ismi felé ezeket a lehetséges problémákat.

Üdv. Robi

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Krajcso    35
31 perce, alibi írta:

De nagyon hasonlít a ehhez!!!! 

Ha szerencséd van, "csak" hidrotőke. De annak a hangnak olajcsere után változnia kell, és hőmérséklet függő is.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
L.Fazakas    27
On 2017. 08. 18. at 7:47, kobraCode írta:

Jól emlékeztem, csak nem tudtam hogy kinél volt ez :-)

Köszi! Milyen színű ledet tettél bele?

Valójában az tökre mindegy, mivel a távkapcsoló dobozán a kicsiny ablakocska a LED-nek - már gyárilag eleve piros. (legalábbis nálam)  De én pirosat is tettem bele, mert amikor kellett, az egyik kollegámtól csak olyat kaptam ... míg a 220 ohmos áramkorlátozó ellenállást - valahonnan simán lehegesztettem. Pl. egy rossz panelról ...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés