Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2017. 08. 20. at 22:18, outsider írta:

Jaja. Ezeknél a szerelők 40-50%-os kedvezményével együtt annyi az ára egy adott alkatrésznek, mint máshol alapból. Persze a szerelők többsége benyeli ezt a kedvezményt. Én csak mosolyogni tudok ezen az üzletpolitikán, de tény, hogy ők jól megélnek belőle.

Mit csodálkozol?

Amióta a kormány (állítólag) csökkentette a tojás ÁFÁ-ját, szinte mindenütt többe kerül, mint még az ÁFA csökkentése előtt!

Nesze nektek - magyar nép!

Módosítva : L.Fazakas
  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerettem volna kicserélni a stabilizátorgömbfejeket, de letört a stabilizátorrúd végén a szem egyik fele, már el volt félig törve az anyag.

Ha veszek egy másikat gyorsan, azt ki fogom tudni cserélni, gondolok itt arra, hogy nem kell komolyabb dolgokat megbontani hozzá, csak a két szilentet kell lecsavarozni, és ki lehet fűzni a helyéről? Vagy szét kell bontani mindent?

Lehet így menni az autóval, hogy az egyik oldalon nincs benne a stabilizátor pálca? Nem autópályára gondolok, hanem a szerelőhöz el tudok menni így vele?

Mit stabilizál pontosan ez a rudazat?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 13. at 21:53, Qpack írta:

Sajnos maga működtető motor is meg tud halni és nem forgatja a csappantyút.....a mozgatómotort lehet külön cserélni...kesztyűtartó ki, kézzel a motort megfog, ha nem akarja fordítani, akkor meg sem rezzen...különben érezni a mozgást, hallani a kis motor nyöszörgését és a csappantyú is mozdul látható módon....ha a tengely adja meg magát az nem abban jelentkezik, hogy nem kapcsol, hanem a motor megy folyamatosan és az elején klappogó (csappantyú hangja) ad, majd később pulzáló, de folyamatos kis nyöszörgő motor hangot hallani, mert folyamatosan megy...nincs végállása..csak az áram felvételéről tudja a technika, hogy oda ért, de, ha nem "akad" el, akkor forog tovább, amíg bír...

Köszönöm, akkor valószínű a motor lesz mert se kép se hang. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Krajcso írta:

Szia,

Komfort modulra nincs szükséged, mert akármelyik távirányítót rá lehet programozni akármelyik modulra, Op-Commal belépbe van egy távirányító lista amit lehet módosítani, illetve Op-Com nélkül gyújtást adva a távirányítót működtetve is hozzá lehet adni új kulcsot (vagy a régit újra, mikor hosszú táp kimaradás esetén törlődik a lista)

A két fajta gyújtáskapcsoló és a másik két zár elsőre képről azonosnak tűníik, de azért le kellene ellenőrizni élőben.

Az új kulcsok, ha használtan veszed, már fel vannak tanítva egy másik autó immobilizerére, a kulcsban lévő chip egyszer írható, így azt kell majd üreset venni (ebay-en kb 1500Ft/db) és Op-Commal felprogramozni. Egy már felprogramozott kulcsot el lehet távolítani (pl ellopott/elvesztett kulcsot), de feltanítani csak egyszer lehet. Az immobilizerben való matatáshoz szükség van az autó security kódjára, ezt egy kártyán adják új korában az autóhoz (a rádió kódjával együtt), anélkül nem lehet belépni.

Azért lenne egyszerűbb, mert az is van vele, ha csak így csere akkor nem kellene sem diagnosztika, sem semmi más, csak csavarok ki és be és viszlát.

Élőben nem nagyon megy az összenézés, ugye ahhoz ki kellene bontani a mostanit és a másik mellé lerakni. A kettő között 430km távolság van, ez nem járható út. Hogy kártyát mit adtak, nem tudom, első tulajos az autó, szalonból hozta a fater, egy nagy adag paksaméta van róla, talán van ilyen is. Rádió gyárilag cseréltetett volt Pioneer fejre.
 

Akkor tuti megoldás nincs, keressek erre is valami szakit? Másik kolléga szerint úgy tűnik annyira nem ezy, mint gondoltam. Gyári kulcsok és zárak nem lesznek, mert az autó árának lassan 15%-a lenne a szett, alsó hangon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még 2003-ban vettük az astránkat (1,4-es, benzines, Z14XE), egész eddig jól működött (az EGR szelepet idén levakoltattuk). Három hete kezdődött a szervóval a gond.

Ha melegen van leállítva a motor, akkor ha rövid időn belül (10-30 perc) újra elindulunk valahova, többször nem indult a szervó. 2-3 km megtétele után működik. Vagy: 35 fokban fél órás városi vezetés után megálltam egy útkereszteződésben elsőbbségadás miatt, indultam, szintén leállt. Kicserélték a szervót egy bontóból valóra, annál is ugyanez a probléma. A töltés nem volt tökéletes, a generátort megjavították, most rendesen tölt (alapjáraton, lámpa és légkondi mellett 14,2 (bocs, nem tudom mi a mértékegység). Hideg motornál sose jelentkezik ez a probléma.

A szervizben megnézték, a bontóbol beszerelt szervó nem jó, áramot kap, de nem működik, így most már nincs más, újat tetetünk bele. Most már nem sajnálom rá a pénzt (vagy 160E lesz), csak működjön, mert a feleségem nem bírja szervó nélkül vezetni. Attól tartok viszont, hogy beszerelik az újat és az új sem fog rendesen működni, mert valami mással van a gond.

Szerintetek?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

6 órája, snowman72 írta:

Sziasztok!

 

Még 2003-ban vettük az astránkat (1,4-es, benzines, Z14XE), egész eddig jól működött (az EGR szelepet idén levakoltattuk). Három hete kezdődött a szervóval a gond.

 

Ha melegen van leállítva a motor, akkor ha rövid időn belül (10-30 perc) újra elindulunk valahova, többször nem indult a szervó. 2-3 km megtétele után működik. Vagy: 35 fokban fél órás városi vezetés után megálltam egy útkereszteződésben elsőbbségadás miatt, indultam, szintén leállt. Kicserélték a szervót egy bontóból valóra, annál is ugyanez a probléma. A töltés nem volt tökéletes, a generátort megjavították, most rendesen tölt (alapjáraton, lámpa és légkondi mellett 14,2 (bocs, nem tudom mi a mértékegység). Hideg motornál sose jelentkezik ez a probléma.

 

A szervizben megnézték, a bontóbol beszerelt szervó nem jó, áramot kap, de nem működik, így most már nincs más, újat tetetünk bele. Most már nem sajnálom rá a pénzt (vagy 160E lesz), csak működjön, mert a feleségem nem bírja szervó nélkül vezetni. Attól tartok viszont, hogy beszerelik az újat és az új sem fog rendesen működni, mert valami mással van a gond.

 

Szerintetek?

 

Köszi
 

Akkumulátor is szokott ilyen meglepetést okozni! Mennyii idős?

Link to comment
Megosztás:

16 perce, gezoli írta:

Akkumulátor is szokott ilyen meglepetést okozni! Mennyii idős?

Nem igazán hinném.

Én például a gyári akkumulátoromat úgy nagyjából 10 éves korában cseréltem le, és bár addig sosem rosszalkodott, már nem akartam meglepetést télire. Az öreg akksi nem vén akksi!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 19. at 19:21, Krajcso írta:

Ha szerencséd van, "csak" hidrotőke. De annak a hangnak olajcsere után változnia kell, és hőmérséklet függő is.

Sajnos nem nagy a szerencse eddig, már 3 szerelő hallgatozott, de nem lelik a gondot. Az utolso szerelő dugo törést mond, mivel bizonyos fordulatokon nem kelepel a motor, mert azt mondta ha h töke, az kelepel mindig, ha vez teng akkor is. Itt Debrecenbe nem sok szerelő van sajnos aki el is kezdené szerelni. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Nem igazán hinném.

Én például a gyári akkumulátoromat úgy nagyjából 10 éves korában cseréltem le, és bár addig sosem rosszalkodott, már nem akartam meglepetést télire. Az öreg akksi nem vén akksi!

Szerintem elhihetnéd, mert többen jártak már így.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, alibi írta:

Sajnos nem nagy a szerencse eddig, már 3 szerelő hallgatozott, de nem lelik a gondot. Az utolso szerelő dugo törést mond, mivel bizonyos fordulatokon nem kelepel a motor, mert azt mondta ha h töke, az kelepel mindig, ha vez teng akkor is. Itt Debrecenbe nem sok szerelő van sajnos aki el is kezdené szerelni. 

Hát ha főtengely, vagy szelep, vagy hidrotőke, ahhoz eléggé szét kell szedni a motort, és eléggé költséges is.
Nekem most fogják a hengerfejet leszedni. Csak a leszedésre visszarakásra mondott 35 ezret egy szerelő, és még ahhoz jön a gépműhely munkadíja a hengerfejre. 
Arra neten 44E Ft-os árat találtam felújításra...
Végül én máshova vittem, de még nem tudom mennyi lesz a vége :P

Ha felülről hallod, akkor inkébb a hengerfejben keresendő a hiba mintsem a főtengely körül. De talán ez kifülelhető egy rutinos szerelő számára.
Akkár kompresszió végnyomás méréssel még lehet is következtetni, ha valami gáz van valamelyik hengerben. De ebben nem vagyok biztos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, L.Fazakas írta:

Nem igazán hinném.

Én például a gyári akkumulátoromat úgy nagyjából 10 éves korában cseréltem le, és bár addig sosem rosszalkodott, már nem akartam meglepetést télire. Az öreg akksi nem vén akksi!

Te szoktál néha akkora marhaságokat hinni barátom!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Te szoktál néha akkora marhaságokat hinni barátom!

 

On 2017. 08. 21. at 16:25, gezoli írta:

De van! Nem ilyen egyszerű a dolog.

Azt véletlenül nem tudod, hogy az miért van, hogy a kulcs távirányítója pár nyitás-zárás után nem működik? Újra párosítás után működik egy rövid ideig.

Elemtartót már beforrasztottam. Milyen kütyü van ehhez a kocsiban, amire fel van programozva a kulcs?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, wasquez írta:

 

Azt véletlenül nem tudod, hogy az miért van, hogy a kulcs távirányítója pár nyitás-zárás után nem működik? Újra párosítás után működik egy rövid ideig.

Elemtartót már beforrasztottam. Milyen kütyü van ehhez a kocsiban, amire fel van programozva a kulcs?

Én a kulcsnál keresném a hibát. Valamiért nem kap tápot és ezért dobja el magát.

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, gezoli írta:

Te szoktál néha akkora marhaságokat hinni barátom!

Ez egyáltalán nem hit kérdése! Én ateista vagyok, de kommunista nem, de valójában a barátod nem igazán.

Viszont a tények néha valójában tények, egyes csodák pedig mindig léteznek! Ha nem lenne vagy nem lett volna az, amit írok, akkor le se írnám. De ami egyszer megtörtént, azt ugyan miért hazudnám át? Szerintem a gyakorlat teszi az embert (mesterré) ... és én bizony valamikor autószerelést is tanultam. (Jó, jóó  - akkor még a 403-as Moszkvics motor volt a taneszköz)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Én a kulcsnál keresném a hibát. Valamiért nem kap tápot és ezért dobja el magát.

Az elemre gyanakszom, akkor, mert azt csak gyorstesztelni szoktam egy leddel, a fényéből elég jól látszik az állapota.

De lehet, hogy a kulcsban az már kevés, de gyanítom, hogy még 2,8 V meglesz benne.

A panelen van még valami tipikus kontakthiba lehetőség?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, L.Fazakas írta:

Ez egyáltalán nem hit kérdése! Én ateista vagyok, de kommunista nem, de valójában a barátod nem igazán.

Viszont a tények néha valójában tények, egyes csodák pedig mindig léteznek! Ha nem lenne vagy nem lett volna az, amit írok, akkor le se írnám. De ami egyszer megtörtént, azt ugyan miért hazudnám át? Szerintem a gyakorlat teszi az embert (mesterré) ... és én bizony valamikor autószerelést is tanultam. (Jó, jóó  - akkor még a 403-as Moszkvics motor volt a taneszköz)

A gyakorlat (pontosabban tapasztalat) ez esetben is fent áll, ugyanis több G Astra produkált már fals hibákat a vergődő akkumulátor miatt. Nekem a 3 éves de mérésre még egész jó akksinál csinálta, hogy indítás után x másodpercig "sírt" a szervó kormány, majd az ABS lámpa se nagyon akart minden esetben elaludni amikor kellett volna. Akkumulátort cseréltem, azóta egyszer sem jöttek elő ezek a jelenségek.... (Le is kopogom gyorsan...) 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

A gyakorlat (pontosabban tapasztalat) ez esetben is fent áll, ugyanis több G Astra produkált már fals hibákat a vergődő akkumulátor miatt. Nekem a 3 éves de mérésre még egész jó akksinál csinálta, hogy indítás után x másodpercig "sírt" a szervó kormány, majd az ABS lámpa se nagyon akart minden esetben elaludni amikor kellett volna. Akkumulátort cseréltem, azóta egyszer sem jöttek elő ezek a jelenségek.... (Le is kopogom gyorsan...) 

Nekem akksi csere után (mondjuk az már mérés alapján is kaksi akksi volt) a háromhengerezés, meg a vezérműtengely jeladó hiba szűnt meg...
Egyébként normálias akksi kerekedésekben van rendes műszer, ami méri az akksi állapotát. Nem elegendő csak a feszültséget megnézni.
Az megnézi az indítóáramot stb...

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zolikaDB írta:

Sziasztok!

Az alábbi jelenséget mi okozhatja? Beindítom az autót, és ég az ABS visszajelző menet közben végig? Egyébként tökéletesen működik, leállítás és újraindítás után eltűnik.
Tegnap kétszer csinálta, de régebben szinte soha. Talán idén volt egy alkalom, amikor felvillant, majd 2 perc után eltűnt.

Gondolom elindulás után világít, ha csak álló helyben járatod, akkor nem. Ha így van, akkor jó esetben halódik valamelyik ABS jeladó.  

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎08‎.‎10‎. at 18:14, wasquez írta:

Nem, csak a műszerfal világítás, azt nem tudom, hogy csak a km óra része, vagy a fűtés konzol is!?

A fűtés konzolt nem néztem, de nekem onnan indult az egész, hogy álltam egy busz mögött és láttam a hátsó részén, hogy a fényszóróm villog. Akkor kezdtem nézelődni és láttam az óracsoportnál is a villogást.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Gondolom elindulás után világít, ha csak álló helyben járatod, akkor nem. Ha így van, akkor jó esetben halódik valamelyik ABS jeladó.  

Szia Gábor! 

Ezt kilehet valahogy mérni,hogy melyik ABS jeledó haldoklik?

Egyik ismerősömnek a Z14XEP-je hasonló jelenségeket produkál,mint   zolikaDB   autója, és jó volna rájönni mi a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A stabilizátor rudat, hogyan lehet kiszedni?

Ki lehet venni a motor kiemelése nélkül, vagy teljesen szét kell bontani a kocsit?

A bontós szerelő azt mondta, hogy négy torx csavart kell kiszedni, és ki lehet fűzni a helyéről, ehhez képest már az egész futóművet kibontottam, de én nem látom, hogy ezt ki lehetne venni onnan, más részek megbontása nélkül!?

A szervóban akadtam éppen meg vele, de nem akarok ahhoz feleslegesen hozzányúlni, ha nem elég csak  fellazítani.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wasquez írta:

Sziasztok!

 

A stabilizátor rudat, hogyan lehet kiszedni?

Ki lehet venni a motor kiemelése nélkül, vagy teljesen szét kell bontani a kocsit?

A bontós szerelő azt mondta, hogy négy torx csavart kell kiszedni, és ki lehet fűzni a helyéről, ehhez képest már az egész futóművet kibontottam, de én nem látom, hogy ezt ki lehetne venni onnan, más részek megbontása nélkül!?

A szervóban akadtam éppen meg vele, de nem akarok ahhoz feleslegesen hozzányúlni, ha nem elég csak  fellazítani.

Helló!

Sajnos vagy leveszed az egész bölcsőt de ha ügyes vagy elég ha leengeded a hátulját de vigyázz a hűtőkre mert a bölcső tartja őket és ha  nem figyelsz oda eltörhetnek a hűtő  lábai.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bocs írta:

Szia Gábor! 

Ezt kilehet valahogy mérni,hogy melyik ABS jeledó haldoklik?

Egyik ismerősömnek a Z14XEP-je hasonló jelenségeket produkál,mint   zolikaDB   autója, és jó volna rájönni mi a hiba.

Sziasztok!

ki is lehet mérni ellenállást kell mérni a jeladókon de ha csak menetközbe csinálja nembiztos hogy elcsípitek a bajt ha felvillanik utána ki kell olvastatni valahol az ABS -t és azonnal meg lesz hogy melyik jealdó meg hogy jeladó gond van e de a tapasztalatom az hogy általában az első jeladók vezetékeinél szokott a baj lenni a kerékagyból ahol kilép a vezeték.

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.