Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

9 perce, gezoli írta:

Én az alufelnihez is használom.

Na igen ahhoz se árt, de azért érdekes hogy ha lehúzom 100Nm-el a kerékcsavart az acélfelnihez, akkor azt még simán kevésnek találom, ahhoz képest ahogy sima kerékkulcsal meghúzza az ember. Pedig nem szoktam a kulcson ugrálni csak simán kézzel meghúzom. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

46 perce, zotya975 írta:

Na igen ahhoz se árt, de azért érdekes hogy ha lehúzom 100Nm-el a kerékcsavart az acélfelnihez, akkor azt még simán kevésnek találom, ahhoz képest ahogy sima kerékkulcsal meghúzza az ember. Pedig nem szoktam a kulcson ugrálni csak simán kézzel meghúzom. 

Én úgy tudom, hogy 110Nm

Link to comment
Megosztás:

13 órája, wasquez írta:

Ez egy gyakran elhangzó érv, hogy ha még a nevét sem tudja, vagy nem tudja, mit kell szétszedni, akkor ne nyúljon hozzá.

Csavarozott alkatrészek ki be szereléséhez szerintem elég a gépipari szakértelem, a neveket az autotechnikások tanulják meg pontosa, de attól még egy gömbcsuklót felismerek, lefúrok, és visszacsavarozok, gond nélkül.

Nyilván más ha egy könyvelő kérdezné, de gondolom, nekik nagyon nem is lesz indíttatásuk az udvaron autót szerelgetni.

Én is sok mindent kicserélek megcsinálok a kocsin,de amihez nem értek nem tudom micsoda azt nem piszkálom :) Van egy jó autószerelő cimborám,Csinálja ő.Az egész kocsi csavarozva van mégsem szedem szét.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 26. at 13:35, zotya975 írta:

Mostanában már nem nagyon forrasztanak a bádogosok, sikaflexet használnak és popszegecset.

Valóban! Meg is látszik az a munkájukon. Nálunk a szoba sarkában, de a külső részen kilyukadt a bádog lefolyó esőcsatorna. Be is ázott a fal rendesen ... Aztán jött hozzá egy ilyen "bádogos-szerű" egyén, oszt valami rágógumi-takonnyal "úgy szépecskén" lekezelte. Persze hogy az csakis első nagyobb záporig volt jó. Akkor aztán én nagyon berágtam és megcsináltam magam -  le a földig - de PP műanyagból.

És nálam - amikor bárhol hagyományos bádogcső van beszerelve ereszcsatornának, ott bizony - én még mindig inkább cínezek .... Mint pl. legutóbb kinn a telken - teljesen körbe a rajta levő kis házat. El is ment rá vagy 16 - 18 m ereszcsatornacső, no meg mellé a sok-sok tartóvasalás ....

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

9 perce, L.Fazakas írta:

Valóban! Meg is látszik az a munkájukon. Nálunk a szoba sarkában, de a külső részen kilyukadt a bádog lefolyó esőcsatorna. Be is ázott a fal rendesen ... Aztán jött hozzá egy ilyen "bádogos-szerű" egyén, oszt valami rágógumi-takonnyal "úgy szépecskén" lekezelte. Persze hogy az csakis első nagyobb záporig volt jó. Akkor aztán én nagyon berágtam és megcsináltam magam -  le a földig - de PP műanyagból.

És nálam - amikor bárhol hagyományos bádogcső van beszerelve ereszcsatornának, ott bizony én még mindig inkább cínezek .... Mint pl. legutóbb a telkemen - és teljesen körbe a kis házat. Elment rá vagy 16 - 18 m ereszcsatornacső, no meg a sok sok tartóvasalás ....

Hát nem mindegy hogyan csinálják, nem nagyon jellemző már a cinezés, de a sikafelxes-popszegecselős toldás-véglezárás is jó ha odafigyelnek. Sziló is jó csak nem az ecetsavas, van direkt lemezhez való az nem korrodálja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv márkatársak!

Mitől lehet, hogy nem megy vissza a fékbetét? Tehát súrlódik a tárcsához, ez miatt hallani is menet közben, hogy csikorog! Van amikor nem hallani, van amikor igen! Ill. amikor megálltam tűz forró volt az alufelni ez miatt! (20km után) Hogyan tudnám orvosolni a hibát vagy mit kéne kicserélni vagy megnézni?! Kereket leszedtem, megforgattam és érezni is, hogy fogja! Kb. 2 éve volt betét+tárcsa csere, azóta kb. 10e km ment bele! Köszi a hasznosat!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, totya írta:

Üdv márkatársak!

Mitől lehet, hogy nem megy vissza a fékbetét? Tehát súrlódik a tárcsához, ez miatt hallani is menet közben, hogy csikorog! Van amikor nem hallani, van amikor igen! Ill. amikor megálltam tűz forró volt az alufelni ez miatt! (20km után) Hogyan tudnám orvosolni a hibát vagy mit kéne kicserélni vagy megnézni?! Kereket leszedtem, megforgattam és érezni is, hogy fogja! Kb. 2 éve volt betét+tárcsa csere, azóta kb. 10e km ment bele! Köszi a hasznosat!

Szorulhat a munkahenger?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 08. at 11:14, zotya975 írta:

 

Egy ideiglenes falazás sárga lámpa mellett is kideriti hogy a szelep miatt rángat-e vagy sem. Addig felesleges új vásárlásában gondolkodni szerintem. Vágsz rá akár sörös dobozból (n konzerv ha vastagabbat akarsz) ollóval egy ugyanakkora lemezt mint az eredeti tömítése, alá vagy fölé rakod, pár kilométert kibír amig kiderül. 

Nah tegnap lefalaztam az EGR-t. Vicces volt.... 

Gázadásra valami túlvilági mormogó hang jött a kocsiból és be is rezonált végig a kormányoszlopon a kormánykerékig. Nem nagyon olvastam hasonlókat ebben a fórumban, szal valami nagyon triviális dolgot nem csináltam jól? 

Kitisztítottam a szelepet, aztán visszaraktam, a zárólemez most nincs benne...

Egyébként az alapjárati problémám továbbra is megvan.... :( Attól félek valami mechanikus probléma lesz mert nagyjából az összes érzékelőt kizártam, EGR, fojtószelep tiszta, gyertyák újak, szűrök újak, hibakód nincs, fogyasztás jó, olajfogyás "nincs", alapjárati motor új, akksi generátor rendben.....

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Maverick087 írta:

Nah tegnap lefalaztam az EGR-t. Vicces volt.... 

Gázadásra valami túlvilági mormogó hang jött a kocsiból és be is rezonált végig a kormányoszlopon a kormánykerékig. Nem nagyon olvastam hasonlókat ebben a fórumban, szal valami nagyon triviális dolgot nem csináltam jól? 

Kitisztítottam a szelepet, aztán visszaraktam, a zárólemez most nincs benne...

Egyébként az alapjárati problémám továbbra is megvan.... :( Attól félek valami mechanikus probléma lesz mert nagyjából az összes érzékelőt kizártam, EGR, fojtószelep tiszta, gyertyák újak, szűrök újak, hibakód nincs, fogyasztás jó, olajfogyás "nincs", alapjárati motor új, akksi generátor rendben.....

Hát, én sohasem hallottam még ilyen jelenséget EGR lezárásra, két dolog szokott történni, elmúlik a rángatás, ( mert alapból ezért szokták lezárni)és típustól függően hibakódot dob az autó, a lezárt szelep miatt. 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Hát, én sohasem hallottam még ilyen jelenséget EGR lezárásra, két dolog szokott történni, elmúlik a rángatás, ( mert alapból ezért szokták lezárni)és típustól függően hibakódot dob az autó, a lezárt szelep miatt. 

Plusz érezhetően alsó fordulat tartományban élénkebb az autó

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Igen lehetséges, személyes tapasztalatom nincs. De mivel kipufogó gázt vezetünk vissza a szívóoldalra a lezárástól csak jobb lesz. 

Megpróbálom majd még egyszer. Durva volt a hang és rezgés.... Olyan volt mintha minden ( EGR, zárólemez) nélkül indítottam volna be az autót. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Maverick087 írta:

Megpróbálom majd még egyszer. Durva volt a hang és rezgés.... Olyan volt mintha minden ( EGR, zárólemez) nélkül indítottam volna be az autót. 

Nem lehet hogy tömítetlenség volt és kifújt? Minél közelebb bontott meg a kipufot a motorhoz annál durvább a hangja. 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Hát, én sohasem hallottam még ilyen jelenséget EGR lezárásra, két dolog szokott történni, elmúlik a rángatás, ( mert alapból ezért szokták lezárni)és típustól függően hibakódot dob az autó, a lezárt szelep miatt. 

Ide csak egy kis lábjegyzet, lassan 3,5 éve járok lefalazott EGR-el. Az első pár hónapban 3-4 hetente dobta be a hibakódot, amit azonnal töröltem. Azóta semmi hibakód. Érdekes....

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Handbrake írta:

Ide csak egy kis lábjegyzet, lassan 3,5 éve járok lefalazott EGR-el. Az első pár hónapban 3-4 hetente dobta be a hibakódot, amit azonnal töröltem. Azóta semmi hibakód. Érdekes....

Két dolog miatt szokta a hibakódot dobni, vagy beleér a tolattyú a lezárásba, mivel alapból is túlmegy a tömítésen, ( van ilyen szelep)vagy amikor teszteli és mozgatja nem vesz észre nyomás( pontosabban depressziót a szívóoldalon) változást ( nyilván tartott gáznál, mert ha gázt adsz akkor alapból van) és nyekereg hogy valami nem stimmel. De pölö ezen a corsán ( X12XE) is EGR hibakód volt, de itt elektromos hiba, maga a mozgató motor volt rossz, csak a csere segített bontottra, ami le sem lett falazva, mert amúgy nem volt gond a szeleppel, csak műszakin szóltak érte hogy a hibalámpa világít.

2629194-20170828-d3rZBQ.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, zotya975 írta:

Nem lehet hogy tömítetlenség volt és kifújt? Minél közelebb bontott meg a kipufot a motorhoz annál durvább a hangja. 

Igazad lehet, megfordult a fejemben nekem is. Fémből készült a tömítés amit használtam a szelep alatt, a zárólemez alá is beraktam, nem kellett volna sztem...

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 27. at 20:23, totya írta:

Üdv márkatársak!

Mitől lehet, hogy nem megy vissza a fékbetét? Tehát súrlódik a tárcsához, ez miatt hallani is menet közben, hogy csikorog!

Feltehetően tele van sárral, rozsdával, fékporral és más egyébbel. Illene szépen szétszedni és kissé alaposabban kipucolni. No meg - a fékbetéteket nem ártana kissé (alul-fölül) megcsiszolni, hogy némiképpen lazán mozogjanak a csúszkájukban. Annak minden esetben vissza kellene mennie magától. Régen - amikor nekem még Skodám volt (S100-as)  - a tárcsafékek dugattyúin volt egy "peckes kialakítás". A belevaló fékbetétek hátulján meg volt egy villaszerű rugós valami. Összerakáskor szépen rá kellett csúsztatni a fékbetéteket a dugattyúkra - így az a fékezések után a betéteket rendre visszahúzta. (Jaaa - és akkor persze mindkét oldalon volt fék-munkahenger)

Később aztán elég "nagyot újítottak rajta"  (S105; S120-nál) - így máris elmaradt a jó megoldás. Lett helyette az egyoldalas munkahenger-kivitel és hozzá az a "mozgókengyel" - a fékbetétekkel. Oszt aztán máris egyből cincogott minden hozzáérő fékbetét a féktárcsájával. Sajnos van, amikor a technikai "fejlődés" egy kissé hátrafelé halad ...

Az 1300-as VW bogárnál is ez a megoldás volt (mert egyszer olyat javítottam), de az Opelnél is ez van ... Egyszerű, nagyszerű - ámde egy kissé szar megoldás!

Abban a rém koszos környezetben ....? Hóban, sárban, porban, nyárban ....

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

LÉGSZŰRŐ? Az lenne a megnézések sorában a legfontosabb!

Ha kevés a levegő a légtömeg mérő nem veszi észre, illetve ha túldúsul miatta a keverék akkor meg a szonda? Mert ugye itt már folyamatos lambda szabályzás van, indítás után nagyom hamar, mert ugye fűtjük. Alapból mondjuk a CO amúgy is magasabb alapjáraton mint emelt ( általában 3000-en mérjük) fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

42 perce, zotya975 írta:

Ha kevés a levegő a légtömeg mérő nem veszi észre, illetve ha túldúsul miatta a keverék akkor meg a szonda? Mert ugye itt már folyamatos lambda szabályzás van, indítás után nagyom hamar, mert ugye fűtjük. Alapból mondjuk a CO amúgy is magasabb alapjáraton mint emelt ( általában 3000-en mérjük) fordulaton.

A légszűrőt most cseréltem!

A lamda szonda értékét érdemes lenne mérni? 1,8V a referencia?

EGR akkor nem okozhat ilyet, mert az biztosan nem jó teljesen.

A mérő helyen a gyújtás átnézését említették.

De ha jól értettem az átadott infóból, akkor nagyon nem jó, alapjáraton, nagy fordulaton nincs probléma.

Módosítva : wasquez
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 26. at 22:52, Geopake írta:

Én is sok mindent kicserélek megcsinálok a kocsin,de amihez nem értek nem tudom micsoda azt nem piszkálom :) Van egy jó autószerelő cimborám,Csinálja ő.Az egész kocsi csavarozva van mégsem szedem szét.

Nem vagyunk egyformák, nekem nincs kedvem azon rugózni, hogy kinek mihez van mersze, meg műszaki felkészültsége.

Én mielőtt belekezdek valamibe, alaposan körbejárom a témát, olvasgatok, meg kérdezgetek a tapasztaltabbaktól.

Aztán nekilátok, és rájövök, hogy túl van misztifikálva egy csomó dolog. És mivel ár nagyon régóta mindent javítok, a számok nem a szkeptikusokat igazolják, de mégis minden javítással kapcsolatos témánál le kell folytatni ezt a beszélgetést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.