Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

17 órája, Handbrake írta:

Nem tudok hozzászólás nélkül elmenni a dolog mellett.

Ma a legnagyobb gond sajnos a pénzszerzés. Mindenki minnél rövidebb idő alatt akar sokat szerezni. Saját tapasztalat, itt a cég udvarán van egy autószerelő, hegyekbe állnak a kocsik, és mindig van. Gondolom a minnél tovább áll itt annál drágább lesz műsor a lényeg!  Már korábban lehet írtam róla, hogy kolléganő kocsiján kicserélték az alapjárati motort bontottra, előtte vagy 1,5 hétig állt náluk a kocsi, hozzá se szagoltak. Aztán 2 napig volt jó 25 ezer ft-ért. Kicsit megtúrtuk a netet, és megoldottuk a problémát 0 Ft-ból.

Szóval én olyan típus szerelőt szeretnék már akihez oda megyek, és a szériahibákat, tüneteket, megoldási javaslatokat "polcról" megoldja. Csak bemegyek, mondom a tüntetet, ja ez ez..... megmutat, elmagyaráz, beszerel, kifizet jó utat! de ilyen csak az álmomban létezik. Ezt iskolában megtanulni nem hiszem, hogy lehet. ( itt jegyzem meg csendben, hogy a márkaszervízben várnám ezt, csak a világ pénze nem lenne elég, hogy ott valamit megcsináltassak)

Addig marad a fórum, a sok fej, a sok megtapasztalt dolog, néhány kisérletező képességű emberke. Rengeteg kérnek tanácsot, írnak problémát nem csak itt Facebook csoportokban is. Néha tényleg alapvető dolgokat sem tudnak, az olyan tényleg ne álljon neki szerelni, aki nem tudja a kocsit megemelni, vagy nincs egy villáskulcskészlete.

Persze van a másik véglet, aki arra esküszik, hogy majd a javított adagolóvezérlő is beszarik, inkább vesz bontottat mindig. Ez is lehet felfogás. Számtalan példával.

Én mindig azt mondtam és vallottam, amit már korábban olvastam ha te magad csinálod, akkor tudod, hogy ki van cserélve, meg van húzva, le van ellenőrizve. Lassan már ott tartunk, hogy mire elvinném a kocsit olajcserére, addigra 2x megcsinálom otthon...... :) Majdnem mint a magyar egészségügy..... de nem politizálok.... Mindezek tetejére jön rá, hogy az alkatrészt is olcsón be lehet szerezni, ha van az embernek egy jó ismerőse, vagy csak tagja egy jó KLUB-nak! :)

Egyre hamarabb adják ki az új típusokat, így egyre kevesebb idejük van megtalálni a tipikus hibákat adott autón. Az F-et 91-ben kezdték gyártani és 2002-ben hagyták abba és csak 1998-ban jött a G , most meg szerintem évente jönnek ki új típusok. Ez az egyik a másik meg az hogy a szerelők az egyértelmű jó beazonosítható hibákat szeretik, eltörött a rugód, egyértelmű mi a rossz kicserélik mindenki boldog. Nade ha odamész hogy melegen néha berángat..vagy többet eszik szerinted mint kéne..tesztelgesse fél délután menjen vele X kilómétert amig előjön a hiba? Se ideje se kedve hogy utána kicseréljen egy filléres alkatrészt vagy csak sprét fújjon  egy kontaktos csatiba. Ha elkéri azt a pénzt amennyi órája ráment neked nem fog tetszeni, ha nem kéri el ő bukik rajta. Meg lássuk be kiöregedtek a gépeink nem nagy értékűek már, és minél drágább az autó annál többet lehet elkérni a tulajtól.

9 órája, wasquez írta:

A lamda szondámban van négy vezeték, melyiken, és milyen értéket kellene mérnem feszültségben?

Csak két vezeték közt tudok 0,9v-ot kimérni, a többin 0,2 körül van maximum az érték.

Ugrál az alapjárat, elég erőteljesen füstöl, a gyertyáim kormosak szoktak lenni, a lamdaszonda viszont szép barna.

Visszaraktam a blindelést, a füstölés megszűnt, az alapjárat visszaállt 1000 környékére, viszont még dübög időnként a kipufogó, kihagy egy-egy ütemet.

Rövid távokon 9-10 litert eszok, hosszú távon viszont 6-7 között van a fogyasztás.

Így is a lamdaszonda a gyanús?

Szerencsére már a hengerfejtömítés is átengedi a vizet, az olajba.

Azt nem értem, hogy a vízben nem kellene megjelennie az olajnak?

A többvezetékes szonda fűtőtt, nem tudom, de gyanítom hogy a fűtés csak X vízhőmérsékletig van, utána nincs értelme, mert már alapból eléri a működési hömérsékletet a kpufgáz által. Hidegen viszont fűtenie kell. 

Link to comment
Megosztás:

Mennyire normális az, hogy 2016 márciusában cserélt most leeresztett olajban fehér virágminta van fél óra után?

Sokat van indítgatva, és rövid utakon van használva az autó, lehet, hogy ez a fő probléma, és ezért jön a kipufogóból is több víz, a kelleténél?

Rengeteg víz eltűnt a hűtőből, de most megtaláltam, a termosztáton egy elrepedt csőcsonkot, ami miatt ez előfordulhatott, letömítettem, most várom, hogy tűnik e el megint a tartályból víz!?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wasquez írta:

Mennyire normális az, hogy 2016 márciusában cserélt most leeresztett olajban fehér virágminta van fél óra után?

Sokat van indítgatva, és rövid utakon van használva az autó, lehet, hogy ez a fő probléma, és ezért jön a kipufogóból is több víz, a kelleténél?

Rengeteg víz eltűnt a hűtőből, de most megtaláltam, a termosztáton egy elrepedt csőcsonkot, ami miatt ez előfordulhatott, letömítettem, most várom, hogy tűnik e el megint a tartályból víz!?

A kipufogóban a víz  részben a  beszívott levegőben található, részben a kartergázból jön. Ez utóbbiba megint csak a beszívott levegőből hiszen a kartergázt alapból a gyűrűk mellett lejutó égéstermék és/vagy benzin adja. Csak éppen hosszabb távon jobban felmelegszik a kipufogó rendszer és inkább gőz jön mint víz ami kevésbé feltűnő. Az olaj habosodása fehér-kávés kiválása lehet sok rövidtáv és/vagy olaj minőség, típus miatt. Ezzel mondjuk sokat nem mondtam, de ha most megszűnik a vízfogyás ( a csőcsonk javítása után) akkor nem a motor eszi meg ha arra gondolsz. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, zotya975 írta:

A kipufogóban a víz  részben a  beszívott levegőben található, részben a kartergázból jön. Ez utóbbiba megint csak a beszívott levegőből hiszen a kartergázt alapból a gyűrűk mellett lejutó égéstermék és/vagy benzin adja. Csak éppen hosszabb távon jobban felmelegszik a kipufogó rendszer és inkább gőz jön mint víz ami kevésbé feltűnő. Az olaj habosodása fehér-kávés kiválása lehet sok rövidtáv és/vagy olaj minőség, típus miatt. Ezzel mondjuk sokat nem mondtam, de ha most megszűnik a vízfogyás ( a csőcsonk javítása után) akkor nem a motor eszi meg ha arra gondolsz. 

marton.csaba2 fórumtárs világosított fel ennek okáról mégpedig: 

"Hidrokrakk alapolajjal készült motorolajat használsz"

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Maverick087 írta:

marton.csaba2 fórumtárs világosított fel ennek okáról mégpedig: 

"Hidrokrakk alapolajjal készült motorolajat használsz"

Hát passzolom, én eddig a fizikára fogtam, általában az olajbetöltőnél szokott megjelenni a habosodás, mert az a motor leghidegebb pontja, és ott csapódik ki ( harmatpont) a kartergázból a trutyi főleg rövidtávnál amikor nem melegszik fel a motor ezen része. Ha jól tudom ( nem biztos) a GM nem HC-technológiával készült nekem mégis van kávéhabom rövidtávon, ( jellemzően 5-10 kilométert megyek)szóval ez az elmélet talán megdőlt. 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Maverick087 írta:

Nekem a kartergázcsőben volt lerakódás. kb. 2000km-t megyek egy hónapban. Azóta váltottam mondjuk olaj márkát, de nem is néztem :)

Az télen gáz, mert ha megfagy ott a trutyi és nem tud feljutni a szelepfedél alá a megnövekedett nyomás az olajpácánál nyomja ki a cuccot. Valakinek volt is ilyen úgy rémlik.  Nekem is meg kellene nézni itt csak rohadt car helyen van. 

Link to comment
Megosztás:

Nem volt elektromos topik, úgy rémlik?

A fűtőmotor kipurcanása után 2 nappal hirtelen elment a töltésem, lámpa világít, szervó nincs. :(

Rámértem gyújtás mellett, a gerjesztő szálon nincs feszültség. Testet a generátorházról vettem. A töltőszálon mérhető az akku feszültsége.

Honnan kap áramot a gerjesztés? Nem találtam egy biztosítéknál sem erre utaló feliratot. Minden más jó.

A generátor hibája miatt lehet, h valami letiltja a gerjesztőfeszt?

Nemrég volt kivéve a motor kuplungozás miatt, remélem csak valami vezeték gubanc lesz, mert hirtelen sok van a bajból. :(

Link to comment
Megosztás:

1 óra, bucynus írta:

Nem volt elektromos topik, úgy rémlik?

A fűtőmotor kipurcanása után 2 nappal hirtelen elment a töltésem, lámpa világít, szervó nincs. :(

Rámértem gyújtás mellett, a gerjesztő szálon nincs feszültség. Testet a generátorházról vettem. A töltőszálon mérhető az akku feszültsége.

Honnan kap áramot a gerjesztés? Nem találtam egy biztosítéknál sem erre utaló feliratot. Minden más jó.

A generátor hibája miatt lehet, h valami letiltja a gerjesztőfeszt?

Nemrég volt kivéve a motor kuplungozás miatt, remélem csak valami vezeték gubanc lesz, mert hirtelen sok van a bajból. :(

Ezt kerested? 

 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, wasquez írta:

Nem teljesen értem, hogy te most mit szerettél volna az érveléseddel!?

Miért lenne jobb bele a 10w40, mint az 5w40? Azért, mert lassabban ér el a kenési pontokra a 10w40, és addig rossz kenési viszonyok vannak?

 

Ha pont úgy viselkedne, akkor miért fogyna 5w-ből több?  ezt sem értem, hogy mit akartál írni?

Ezt válaszolják meg azon szakik, akik szerint 10 évnél idősebb/100k km felett futott autóba 10w40 kell. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Janó32 írta:

Ezt válaszolják meg azon szakik, akik szerint 10 évnél idősebb/100k km felett futott autóba 10w40 kell. 

De most akkor szerinted kell?

Szerintem nem kell, de nem tudtam értelmezni, amit írtál, úgy értelmeztem, hogy te is az 5w40-et preferálod, de aztán valami más lett a vége!

Link to comment
Megosztás:

6 perce, wasquez írta:

De most akkor szerinted kell?

Szerintem nem kell, de nem tudtam értelmezni, amit írtál, úgy értelmeztem, hogy te is az 5w40-et preferálod, de aztán valami más lett a vége!

Idézek az eredeti hozzászólásomból amire eredetileg reflektáltál: "...Lehet h 10w40-el ez még jobb lenne, lehet hogy nem lenne 1dl/1000km sem és talán a motor is halkabb lenne tőle, de nem tudom rávenni magam hogy azt tegyek bele..."  Szerinted ezzel azt mondom hogy 10w40 kell bele? Nem hinném... (Ellenben az tény, hogy amikor az volt benn (amikor megvettem), valahogy halkabb volt a motor.)

Link to comment
Megosztás:

"Ezt kerested? "

Igazából nem, de ezek szerint igen.

A kérdésre tudsz valamit mondani?

Nem akarom levenni a generátort, amíg biztos nem lesz, h ott a gond.

Mondjuk itt úgy nézem könnyen kijön. Az R19-esemen a helyén cseréltem dióda hidat, mert nem fért ki sehol a generátor bontás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, bucynus írta:

"Ezt kerested? "

Igazából nem, de ezek szerint igen.

A kérdésre tudsz valamit mondani?

Nem akarom levenni a generátort, amíg biztos nem lesz, h ott a gond.

Mondjuk itt úgy nézem könnyen kijön. Az R19-esemen a helyén cseréltem dióda hidat, mert nem fért ki sehol a generátor bontás nélkül.

Direkt nem is válaszoltam rá, mert sajnos ez már nem az én asztalom. Szerencsére az enyémen még nem kellett ott matatnom, szerelnem.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kobraCode írta:

Szép! Főleg amelyikből hiányzik egy darab. Egy ilyen fokú égés, kormólódás normálisnak mondható a kipuff szelepeken?

http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/10/23/szikra_nafta_szufla_rendben/

Nem ritka. Ezeknél a motoroknál a szelepszorulással egyetemben típushibának is mondható.
Azt mondta a szerelő, az olajfogyás is közrejátszhatott. Ment a szelepre az olaj, ráégett, aztán kitámasztotta a szelepet.
A szelepszárszimeringek is ki lettek cserélve... Kiváncsi leszek hogy alakul a fogyás ezek után.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/10/23/szikra_nafta_szufla_rendben/

Nem ritka. Ezeknél a motoroknál a szelepszorulással egyetemben típushibának is mondható.
Azt mondta a szerelő, az olajfogyás is közrejátszhatott. Ment a szelepre az olaj, ráégett, aztán kitámasztotta a szelepet.
A szelepszárszimeringek is ki lettek cserélve... Kiváncsi leszek hogy alakul a fogyás ezek után.

Enyém is csipegeti az olajat, főleg ha 4000 fordulat környékén vagy felette használom. 3000 nél nincs gond. Remélem így nem járok mint te, s nem kell bontani a blokkot pár év múlva... Ha lesz eredmény számolj majd be az olajfogyásról. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Enyém is csipegeti az olajat, főleg ha 4000 fordulat környékén vagy felette használom. 3000 nél nincs gond. Remélem így nem járok mint te, s nem kell bontani a blokkot pár év múlva... Ha lesz eredmény számolj majd be az olajfogyásról. Köszi.

Nekem 0,5 liter/1000km volt eddig a fogyás, kíváncsi vagyok most mennyi lesz.
Én nem nagyon járok 4000 körül. Autópályán 120 kmph sebességnél mutat talán annyit.
Én nem vettem észre, hogy autópályán többet enne, mint normál körülmények között.
Nekem autópályán még a fogyasztásom is jobb volt, 6 liter alatt. Országúton nem nagyon ment 6 liter alá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni! Ma ismét előfordult, hogy 2. fokozatban hirtelen megtorpant az autó 1-2mp re és utána ment rendesen. Korábban volt már egyszer, akkor azt hittem xar benzint tankoltam. Mintha kihagyna egy henger. Szerintetek mi okozhat ilyet? Hibát nem jelzett,megy rendesen.

Z14XEP. Köszi. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 01. at 22:10, Cs. Zoltán írta:

48x51 cm, pl. Bosoko.

"milyet érdemes rá venni mind márka mind méretben ?"   Ami simán rámegy.

Akár maradhat is rajta a régi törlőcucc,  ám akkor torlőgumit kell bele venni, és úgy sokkal olcsóbban jön ki. Én legutóbb pl. 300 Ft-ért vettem a majd fél méteres profilgumikat, aztán szépen beleszabtam a régi ablaktörlős karokba. Amúgy - az én Opelemen valójában Fordhoz való törlőkarok vannak. Kicsivel hosszabb (talán ha 2 cm), de mégis jól teszi a dolgát.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.