Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

12 órája, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Már egy ideje tapasztalom, hogy hideg indítást követően az elindulásnál a kocsi remeg. Ugyanakkora gázt nyomok és ugyanabban az ütemben engedem fel a kuplungot.

Ez normális jelenség?

Teljesen normális jelenség. Z16XE Caravanom van nekem is, sokáig azt hittem, hogy a motortartó bakok, vagy valami tartócsavar meglazult, de ezek ilyen konstrukciók. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 08. at 9:24, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Már egy ideje tapasztalom, hogy hideg indítást követően az elindulásnál a kocsi remeg. Ugyanakkora gázt nyomok és ugyanabban az ütemben engedem fel a kuplungot.

Ez normális jelenség?

Ha álló helyzetből való elindulásnál érzed, az sajnos kuplung hiba. Stick and slip a jelenség neve (magyarul megtapad majd megcsúszik). Ha ez gyorsan ismétlődik, azt érzed remegésnek. A beedződött lendítőkerék és a beüvegesedett kuplung súrlódóbetét okozza. Nem normális jelenség.

https://kephost.com/image/BCWX

Stick and slip:

https://www.youtube.com/watch?v=TcebgBomjRs

Módosítva : HaPetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

" Nem normális jelenség. "

Mondjuk inkább úgy, hogy megszokott, és gondot nem okoz. Nekem is csinálta már, de az idejét sem tudom, mikor fordult elő (vagy vettem észre) utoljára. Sőt olyan is volt, hogy nem csak az első elinduláskor, hanem minden megállás után egészen addig, míg a motor be nem melegedett. Ezt egy enyhe túlcsúsztatással orvosolni tudtam, akkor már hideg motornál sem jött elő.

(Viszont volt egy négyütemű Wartburgom, brrrr, álmomban se jöjjön elő, azon egy-másfél évente kellett szerkezetet cserélnem, már rutinból ment, mert olyan mértékben remegett, hogy szétrázta-rágta az összetartó szegecseket. Azzal egy dugóban araszolgatni maga volt az inkvizíció.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, koopal írta:

" Nem normális jelenség. "

Mondjuk inkább úgy, hogy megszokott, és gondot nem okoz. Nekem is csinálta már, de az idejét sem tudom, mikor fordult elő (vagy vettem észre) utoljára. Sőt olyan is volt, hogy nem csak az első elinduláskor, hanem minden megállás után egészen addig, míg a motor be nem melegedett. Ezt egy enyhe túlcsúsztatással orvosolni tudtam, akkor már hideg motornál sem jött elő.

(Viszont volt egy négyütemű Wartburgom, brrrr, álmomban se jöjjön elő, azon egy-másfél évente kellett szerkezetet cserélnem, már rutinból ment, mert olyan mértékben remegett, hogy szétrázta-rágta az összetartó szegecseket. Azzal egy dugóban araszolgatni maga volt az inkvizíció.)

Arra, hogy kissé remeg a kuplungszerkezet - még soha senkinek se jutott eszébe, hogy egyszer ki kellene centírozni, avagy centírtoztatni a dolgot? Persze elég hülyén hangzik, ám ott olyan érdekes helyzet jelentkezhet, mint mondjuk a kocsi kerekeinél - ha túl gyorsan forog, de egy kissé kiegyensúlyozatlan, akkor bizony ezt csinálja. Kissé ide-oda rázogat .... (ami egy 3-4 ezres fordulatnál bizony már valami!)

A gyári új gépeknél valóban érdekesség, de például kuplungtárcsa avagy kinyomócsapágy cseréje után - bizony a felszabályozást minden esetben meg illene újra csinálni. Ha már alapból, a szétszedésekor "össze lett jelölve", és kissé nagyobb szerencsénk van vele, akkor ott baj sok nem lesz. Ám ha üt egy kissé, az nem tesz ott jót semminek. Én például 2x szedtem szét személyesen Skoda S100-as kuplungszerkezetet - először kuplungtárcsa és kinyomócsapágy, másodszor pedig csak a kinyomócsapágy cseréje okán, s teljes mértékben elfelejtettem összejelölni. Nagy szerencsém volt, hogy utána véletlenül ugyanoda került minden. (mellesleg - még akkor utólag olvastam is róla szakkönyvekben, hogy forgó alkatrészek szétszereléskor mindig mindent össze kell jelölni - a későbbi összerakás bármiféle utólagos problémájának elkerülése végett).

Megjegyzendő, hogy néha egy félrekopott kuplungtárcsa simán okozhatja , így még szerelő által szinte érintetlen szerkezetek esetében is, és hogy egyszerre csak elkezd rosszabbodni a helyzet. Lepattan egy kis darabka a ferodóból, /pl. az üvegesre fényesedett felületéből/, avagy valami aprócska fém alkatrésze (pl. egy szegecsdarabka) áll simán odébb. Ott bizony már a miligramok is elég sokat számíthatnak, ha túl magas a fordulat ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

7 órája, L.Fazakas írta:

Arra, hogy kissé remeg a kuplungszerkezet - még soha senkinek se jutott eszébe, hogy egyszer ki kellene centírozni, avagy centírtoztatni a dolgot? Persze elég hülyén hangzik, ám ott olyan érdekes helyzet jelentkezhet, mint mondjuk a kocsi kerekeinél - ha túl gyorsan forog, de egy kissé kiegyensúlyozatlan, akkor bizony ezt csinálja. Kissé ide-oda rázogat .... (ami egy 3-4 ezres fordulatnál bizony már valami!)

A gyári új gépeknél valóban érdekesség, de például kuplungtárcsa avagy kinyomócsapágy cseréje után - bizony a felszabályozást minden esetben meg illene újra csinálni. Ha már alapból, a szétszedésekor "össze lett jelölve", és kissé nagyobb szerencsénk van vele, akkor ott baj sok nem lesz. Ám ha üt egy kissé, az nem tesz ott jót semminek. Én például 2x szedtem szét személyesen Skoda S100-as kuplungszerkezetet - először kuplungtárcsa és kinyomócsapágy, másodszor pedig csak a kinyomócsapágy cseréje okán, s teljes mértékben elfelejtettem összejelölni. Nagy szerencsém volt, hogy utána véletlenül ugyanoda került minden. (mellesleg - még akkor utólag olvastam is róla szakkönyvekben, hogy forgó alkatrészek szétszereléskor mindig mindent össze kell jelölni - a későbbi összerakás bármiféle utólagos problémájának elkerülése végett).

Megjegyzendő, hogy néha egy félrekopott kuplungtárcsa simán okozhatja , így még szerelő által szinte érintetlen szerkezetek esetében is, és hogy egyszerre csak elkezd rosszabbodni a helyzet. Lepattan egy kis darabka a ferodóból, /pl. az üvegesre fényesedett felületéből/, avagy valami aprócska fém alkatrésze (pl. egy szegecsdarabka) áll simán odébb. Ott bizony már a miligramok is elég sokat számíthatnak, ha túl magas a fordulat ...

Astrában illik cserélni a szerkezetet meg a kinyomócsapágyat is, ami egyébként maga a munkahenger. Nem nagyon van "felújítanivaló" alkatrész benne.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, L.Fazakas írta:

Arra, hogy kissé remeg a kuplungszerkezet - még soha senkinek se jutott eszébe, hogy egyszer ki kellene centírozni, avagy centírtoztatni a dolgot? Persze elég hülyén hangzik, ám ott olyan érdekes helyzet jelentkezhet, mint mondjuk a kocsi kerekeinél - ha túl gyorsan forog, de egy kissé kiegyensúlyozatlan, akkor bizony ezt csinálja. Kissé ide-oda rázogat .... (ami egy 3-4 ezres fordulatnál bizony már valami!)

A gyári új gépeknél valóban érdekesség, de például kuplungtárcsa avagy kinyomócsapágy cseréje után - bizony a felszabályozást minden esetben meg illene újra csinálni. Ha már alapból, a szétszedésekor "össze lett jelölve", és kissé nagyobb szerencsénk van vele, akkor ott baj sok nem lesz. Ám ha üt egy kissé, az nem tesz ott jót semminek. Én például 2x szedtem szét személyesen Skoda S100-as kuplungszerkezetet - először kuplungtárcsa és kinyomócsapágy, másodszor pedig csak a kinyomócsapágy cseréje okán, s teljes mértékben elfelejtettem összejelölni. Nagy szerencsém volt, hogy utána véletlenül ugyanoda került minden. (mellesleg - még akkor utólag olvastam is róla szakkönyvekben, hogy forgó alkatrészek szétszereléskor mindig mindent össze kell jelölni - a későbbi összerakás bármiféle utólagos problémájának elkerülése végett).

Megjegyzendő, hogy néha egy félrekopott kuplungtárcsa simán okozhatja , így még szerelő által szinte érintetlen szerkezetek esetében is, és hogy egyszerre csak elkezd rosszabbodni a helyzet. Lepattan egy kis darabka a ferodóból, /pl. az üvegesre fényesedett felületéből/, avagy valami aprócska fém alkatrésze (pl. egy szegecsdarabka) áll simán odébb. Ott bizony már a miligramok is elég sokat számíthatnak, ha túl magas a fordulat ...

Bocs, lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de a kérdés erről szólt:

"hideg indítást követően az elindulásnál a kocsi remeg. Ugyanakkora gázt nyomok és ugyanabban az ütemben engedem fel a kuplungot"

Kevésbé tartom valószínűleg a 3-4 ezres fordulatot ebben az esetben, mert akkor már a csikorgó kereket vagy csúsztatásnál az égett kuplungszagot is írta volna. :)

On ‎2017‎.‎09‎.‎08‎. at 9:24, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Már egy ideje tapasztalom, hogy hideg indítást követően az elindulásnál a kocsi remeg. Ugyanakkora gázt nyomok és ugyanabban az ütemben engedem fel a kuplungot.

Ez normális jelenség?

Nedves időben nekem is szokta csinálni. 4-5 indulás után abba hagyja.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 22. at 7:49, alibi írta:

Sajnos nem nagy a szerencse eddig, már 3 szerelő hallgatozott, de nem lelik a gondot. Az utolso szerelő dugo törést mond, mivel bizonyos fordulatokon nem kelepel a motor, mert azt mondta ha h töke, az kelepel mindig, ha vez teng akkor is. Itt Debrecenbe nem sok szerelő van sajnos aki el is kezdené szerelni. 

Na,, meg lett a problema a kelepelés, kiküszöbölve!!! Köszönöm a nagy segítséget, mindenkinek!!! Főleg azoknak, akik csak annyit tudtak segiteni, hogy vigyem szerelőhöz!!! Szerintem, ha majd nekik is lenne valami gáz a kocsival, szerintem, felesleges is ide írni, hanem egyből vigyék a szerelőhöz! Nekem nem hidrotőke, hanem a szívósort le kellett szedni és abban valami lemez fel volt lazulva, és azt kellett meghuzni. Ja, és nem Tvimport a kocsim, nem az a szelep kelepelt. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Most regisztráltam az oldalra, úgyhogy nekem még itt minden ismeretlen!
Egy olyan segítségre lenne szükségem, hogy van egy Opel Astra amiben a vezető ülési biztonsági öv borítója hiányzik. Ezt a problémát minél előbb meg kell oldanom.
Bekötni betudom magam, azzal nincs gond!
Tud nekem valaki ajánlani valamit? Minden segítséget szívesen fogadok!

 

Köszönöm szépen.
Petra

Link to comment
Megosztás:

33 perce, alibi írta:

Na,, meg lett a problema a kelepelés, kiküszöbölve!!! Köszönöm a nagy segítséget, mindenkinek!!! Főleg azoknak, akik csak annyit tudtak segiteni, hogy vigyem szerelőhöz!!! Szerintem, ha majd nekik is lenne valami gáz a kocsival, szerintem, felesleges is ide írni, hanem egyből vigyék a szerelőhöz! Nekem nem hidrotőke, hanem a szívósort le kellett szedni és abban valami lemez fel volt lazulva, és azt kellett meghuzni. Ja, és nem Tvimport a kocsim, nem az a szelep kelepelt. 

Ha jól értem....volt egy hang amit 3 szerelő nem tudott beazonosítani, te nem értesz hozzá, de most fel vagy háborodva hogy látatlanban nem tudtuk megmondani mi  a kocsi hibája? Végülis ha köhögsz orvoshoz sem mész el, írsz neki egy SMS-t hogy: "köhögök" és adja a diagnózist, küldi a gyógyszert? Sajnálom ha csalódtál a fórumban, de szerintem te összekeverted ezzel:

 

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 11. at 16:01, zotya975 írta:

Ha jól értem....volt egy hang amit 3 szerelő nem tudott beazonosítani, te nem értesz hozzá, de most fel vagy háborodva hogy látatlanban nem tudtuk megmondani mi  a kocsi hibája? Végülis ha köhögsz orvoshoz sem mész el, írsz neki egy SMS-t hogy: "köhögök" és adja a diagnózist, küldi a gyógyszert? Sajnálom ha csalódtál a fórumban, de szerintem te összekeverted ezzel:

 

Sajnálom hogy Te nem értetted, mit szerettem volna kérdezni, én tudom hogy így nem lehet megmondani mi lehet a baj, de talán valakinek volt már hasonló, és tud segiteni! 
Igazából, volt is aki privátban írt is és sokat segített! Egyébként nem vagyok felháborodva, hogy nem tudod mi a kocsi hibája, mert hisz, igen, látatlanba, senki nem tudja megmondani. Én is csak tanácsot szerettem volna kérni. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, alibi írta:

Sajnálom hogy Te nem értetted, mit szerettem volna kérdezni, én tudom hogy így nem lehet megmondani mi lehet a baj, de talán valakinek volt már hasonló, és tud segiteni! 
Igazából, volt is aki privátban írt is és sokat segített! Egyébként nem vagyok felháborodva, hogy nem tudod mi a kocsi hibája, mert hisz, igen, látatlanba, senki nem tudja megmondani. Én is csak tanácsot szerettem volna kérni. 

Értem én, mindenki segíteni akar, erről szól a fórum. De mivel alapból a cél a probléma megoldása, ha a kérdező nem tudja ezt megtenni logikus lépés ( Spock után szabadon) azt ajánlani hogy vidd el egy harmadik személyhez aki általában egy szerelő. A fórumozóknak meg már van annyi "rutinjuk" hogy pár hozzászólás után fel tudják mérni ki fog otthon nekiállni a javításnak és ki nem. Ha az utóbbi,  és úgyis szerelőnél köt ki az autó akkor meg felesleges köröket futni, mert egy mester sem szereti ha úgy hozzák oda az autót hogy az opel fórumon azt mondták ez vagy az a baja. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom mennyire hiba az adott jelenség, de pár napja arra lettem figyelmes, hogy a fékpedál felengedésekor az felső vége tartományban mikor  teljesen kiengedem, ad egy ilyen tompa hüpp szerű hangot a kocsi. Mindegy, hogy menet közben vagy ha álló helyben próbálom fékpedált mindig hallom, és idegesítő nagyon.

Erre valami 5let?

Kösz

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Zpetra írta:

Sziasztok! Az én Opelem jelenleg szervízbe van. Felforrt, és elfolyt a víz.
Ventilátort kell cserélni. Beszerelik, megnézik, és ha minden rendben, akkor mehetek érte. Ha nem, akkor tovább nézik, és lehet nagyobb a gond.

Kérdés az mi az ok-okozat a történetben. Mert ha azért forrt fel mert a ventilátorod nem kapcsolt, akkor lehet h ennyivel meg lehet úszni (kivéve ha hengerfejes lett az autó megfelelő hűtés hiányában). Ha más miatt forrt fel és a ventilátor sem működött, akkor lesznek izgalmak... Hol/miért folyt el? Mert ha hűtőfolyadék és ventilátoros hűtés nélkül autóztál vele, akkor lehet nagy baj, akár teljes hengerfej csere, sőt még a motorblokk is károsodhatott.... Remélem megbízható szakinál van az autó akik nem a jövő évi Bora Bora-i nyaralásra gyűjtenek már most, mert ez nagyon drága buli is lehet. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Zpetra írta:

Sziasztok! Az én Opelem jelenleg szervízbe van. Felforrt, és elfolyt a víz.
Ventilátort kell cserélni. Beszerelik, megnézik, és ha minden rendben, akkor mehetek érte. Ha nem, akkor tovább nézik, és lehet nagyobb a gond.

Én fölkészülnék költségesebb javításra!

Link to comment
Megosztás:

14 órája, gezoli írta:

Én fölkészülnék költségesebb javításra!

Nekem egyszer a nagyventilátor cseréje szervizben majdnem 90 ezerbe volt. Ráadásul nem is eredetire, hanem csupán utángyártott verzióra.

És mi volt a baja? (mivel el szoktam kérni a kiszerelt régi alkatrészt) A ventilátor alatt van egy kis fémdobozka, benne a különböző fordulatszámokat előállító több wattos huzal-ellenállásokkal. Az egyiknek kissé el volt törve a lába. Simán megforrasztottam - oszt azóta is jó!.

Így persze van egy komplett ventilátorom - a jobb időkre. A forrasztás költsége - kb. 20 Ft. Igaz, ez a hiba nálam többször kifőzte a légkondiból a hűtőfolyadékot (néhány gázos újratöltés, többnyire 6 - 6 ezerért),  aztán később - a legvégére - a hőcserélőt is ki kellett cseréltetnem (megint 80 ezer a kasszából, miután az szintén "csak utángyártott" elem).

Hja kérem, drága üzem egy autónak a fenntartása. Hiába van a régi autós közmondás -  "Opel - sose kop el".

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 15. at 2:59, starchild83 írta:

Sziasztok!

Nem tudom mennyire hiba az adott jelenség, de pár napja arra lettem figyelmes, hogy a fékpedál felengedésekor az felső vége tartományban mikor  teljesen kiengedem, ad egy ilyen tompa hüpp szerű hangot a kocsi. Mindegy, hogy menet közben vagy ha álló helyben próbálom fékpedált mindig hallom, és idegesítő nagyon.

Erre valami 5let?

Kösz

Barbatrükk?

  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Sajnos a termosztátomon lévő műanyag csőcsonk, újra megadta magát. Megrepedt, és szivárog belőle a víz.

A kérdésem az lenne hogy mivel tudnám megragasztani? Olyan ragasztó kéne ami bírja a fagyállót, és a hőt.

Ideiglenes megoldásnak kéne,amíg haza érek. 900km-ert kéne utaznom.

Előre is köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, toma2105 írta:

Sziasztok! 

Sajnos a termosztátomon lévő műanyag csőcsonk, újra megadta magát. Megrepedt, és szivárog belőle a víz.

A kérdésem az lenne hogy mivel tudnám megragasztani? Olyan ragasztó kéne ami bírja a fagyállót, és a hőt.

Ideiglenes megoldásnak kéne,amíg haza érek. 900km-ert kéne utaznom.

Előre is köszi!

 

Loctite power flex gel?  Tesco szintű helyeken is kapható 3g 600-700Ft + pl Duck tape-el bandázsolni utána (az üvegszálas ha jól rémlik), szintén sok helyen kapható (ha találsz egy tesco-t ott ez mindegyik lesz max 2000Ft-ból megvan)... Nem tudom mennyire lesz tartós, de jobb ötletem sajnos nincs. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.