Jump to content
hemi

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

wasquez    9

Sziasztok!

X14XE motorjáról az injektorok felett lévő kábelcsatornát, hogyan lehet eltávolítani?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
outsider    364
3 órája, wasquez írta:

Sziasztok!

X14XE motorjáról az injektorok felett lévő kábelcsatornát, hogyan lehet eltávolítani?

Trükkös. Ilyen kis pöckök vannak a kerülete mentén mindenütt, amit csavarhúzóval be kell nyomkodni. Nem egyszerű. Nekem is megszenvedett vele a szerelő.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
korponaiz    0

Sziasztok!

SOS

A G Astra első lökhárítója alul mivel van rögzítve? Patent/bolha vagy csavar?

Üdv, Zoli

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9
41 perce, korponaiz írta:

Sziasztok!

SOS

Üdv, Zoli

Én úgy emlékszem, hogy csavarok vannak, de ha van feszítőszegecs benne, az oldható és vissza lehet rakni.

A közepén lévő csapot át kell rajta nyomni, és kiesik a másik oldalán figyelni kell, hogy ne vesszenek el, utána vissza lehet rakni.

De úgy rémlik, hogy hat nyolc csavar tartja.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9
1 órával ezelőtt, outsider írta:

Trükkös. Ilyen kis pöckök vannak a kerülete mentén mindenütt, amit csavarhúzóval be kell nyomkodni. Nem egyszerű. Nekem is megszenvedett vele a szerelő.

És a műanyag fedelét már egyszer lebontottam, de attól a csatorna még nem jött le, ha jól emlékszem, az injektoroknál pedig fém biztosító rugók vannak, amiket be kéne nyomni, de nem látom, hogy honnan férek hozzá.

A csatorna levétele nélkül az injektorokat sem tudom kivenni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
L.Fazakas    27
1 óra, wasquez írta:

Én úgy emlékszem, hogy csavarok vannak, de ha van feszítőszegecs benne, az oldható és vissza lehet rakni.

A közepén lévő csapot át kell rajta nyomni, és kiesik a másik oldalán figyelni kell, hogy ne vesszenek el, utána vissza lehet rakni.

Nekem nemrég a hátsó lökhárítóm lett levéve, ám abban inkább csavarok voltak. De talán volt 2 patent is. Patentet meg lehet kapni a patent-boltban. Igaz, nem túl olcsóak, mert azokért a 2-3 forintos patentekért simán elkérik a 80-100 forintot. De ha egyszer ennyibe kerül - és annyira kell - akkor ennyibe fog fájni. Például az első-hátsó doblemezek műanyag takarólapjai is azokkal a kitolható közepű patentokkal vannak rögzítve (meg elől talán 2 csavarral), a kitolható középtüske általában simán el is tünik - közvetlenül a kinyomása után.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
kobraCode    549
3 órája, korponaiz írta:

Sziasztok!

SOS

Üdv, Zoli

Olvasd el az aláírásomat benne van a leszerelés menete. Oldalt csavarok fogják, alul patentok!

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
tgabika76    737
2 órája, wasquez írta:

Nem. Felül a hűtőrács alatti részen két patent van gyárilag (ez a közepét kinyomós fajta). ilyenek vannak a lökhárító alján, középen is, ott 3db. És végül 2db csavar a sárvédőívekben, a kerék felől. Tehát gyárilag összesen 2db csavar, és 5db patent tartja.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9

Sziasztok!

A vezérlés oldalról a főtengely szimeringet ki lehet venni kívülről?

És hogyan?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
outsider    364
5 órája, wasquez írta:

És a műanyag fedelét már egyszer lebontottam, de attól a csatorna még nem jött le, ha jól emlékszem, az injektoroknál pedig fém biztosító rugók vannak, amiket be kéne nyomni, de nem látom, hogy honnan férek hozzá.

A csatorna levétele nélkül az injektorokat sem tudom kivenni.

Azt hittem csak a fedelet akarod levenni...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9
5 perce, outsider írta:

Azt hittem csak a fedelet akarod levenni...

Azzal nem leszek sokkal előrébb, mert az injektorokhoz nem férek hozz. Nem vagyok biztos benne, de lehet, hogy az egész szívósort le kell venni hozzá?

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Geopake    325
2 órája, tgabika76 írta:

Nem. Felül a hűtőrács alatti részen két patent van gyárilag (ez a közepét kinyomós fajta). ilyenek vannak a lökhárító alján, középen is, ott 3db. És végül 2db csavar a sárvédőívekben, a kerék felől. Tehát gyárilag összesen 2db csavar, és 5db patent tartja.

A hűtőrács alatt ilyen van. https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/elso_lokharito_rogzites/elso_lokharito_rogzito_patent_opel_astra_g_1998-2009_36730

Alul van a középen kitolós fajta.A csavarból  4 darab van.A sárvédőnél meg alul a műanyag dobbetétnél is.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
L.Fazakas    27
6 órája, Geopake írta:

A hűtőrács alatt ilyen van. https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/elso_lokharito_rogzites/elso_lokharito_rogzito_patent_opel_astra_g_1998-2009_36730

Alul van a középen kitolós fajta.A csavarból  4 darab van.A sárvédőnél meg alul a műanyag dobbetétnél is.

Jó ez a lista. Mintha annak a patentnak funkcionálisan nem mindegy volna, melyik cég gyártja, forgalmazza. Így aztán a legolcsóbbik egy százas, a legdrágábbik - az árát tekintve - meg olyan, mintha aranyból lenne. Vagy legalábbis valami 50 darabos dobozban - és legalább 50 darab..

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wasquez    9
11 órája, L.Fazakas írta:

Jó ez a lista. Mintha annak a patentnak funkcionálisan nem mindegy volna, melyik cég gyártja, forgalmazza. Így aztán a legolcsóbbik egy százas, a legdrágábbik - az árát tekintve - meg olyan, mintha aranyból lenne. Vagy legalábbis valami 50 darabos dobozban - és legalább 50 darab..

Ha belegondolsz, nem mindegy, hogy kínából egyből ide jön, vagy norvégiából kell visszaszállítani hozzánk! Szerintem 3-4 ft a gyártási költsége/ db

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
L.Fazakas    27
57 perce, wasquez írta:

Ha belegondolsz, nem mindegy, hogy kínából egyből ide jön, vagy norvégiából kell visszaszállítani hozzánk! Szerintem 3-4 ft a gyártási költsége/ db

Lehet, hogy néhány magyar fröccsöntő is gyártja. De annyira tök mindegy ... A patent az CSAK patent. A sok hülye sznobnak viszont általában és mindig csak "eredeti" kell!

A múltkoriban a Nagykőrösi úton - az árokparton, az út szélén - ki volt dobva a bokrok közé néhány roncsdarab. Úgy látszik, a lopott autókat magánbontók így szabadulnak meg simán a nekik nem kellő kellékektől. Nem tudtam felismerni, milyen autó, de szerintem valami Ford lehetett, s belőle a mindenféle műanyagos cucc. Meg persze az üzemanyagtartály és csövezése (a bilincsek!), első műszerfal, és mindenféle ajtókárpitok mindenféle külső-belső műanyag elemei. Ott és helyben mindjárt kibányásztam belőle egy csomó jó patentot. Egy az egyben simán jók ám az Opelbe is (úgy látszik, ez valami világszabvány) - az egyetlen egy eltérés csupán annyi - az Opelekben általában feketék, ám ebben meg mind - a színében kék és sárga volt.  Éppen a hátsó ajtókárpitomban néztem.

És ott (ahol valójában nem is látszik) nem teljesen tök mindegy? Ha nem szedem le a kárpitomat naponta, akkor szinte sohasem látom!

Módosítva : L.Fazakas

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Maverick087    15
31 perce, L.Fazakas írta:

Lehet, hogy néhány magyar fröccsöntő is gyártja. De annyira tök mindegy ... A patent az CSAK patent. A sok hülye sznobnak viszont általában és mindig csak "eredeti" kell!

A múltkoriban a Nagykőrösi úton - az árokparton, az út szélén - ki volt dobva a bokrok közé néhány roncsdarab. Úgy látszik, a lopott autókat magánbontók így szabadulnak meg simán a nekik nem kellő kellékektől. Nem tudtam felismerni, milyen autó, de szerintem valami Ford lehetett, s belőle a mindenféle műanyagos cucc. Meg persze az üzemanyagtartály és csövezése (a bilincsek!), első műszerfal, és mindenféle ajtókárpitok mindenféle külső-belső műanyag elemei. Ott és helyben mindjárt kibányásztam belőle egy csomó jó patentot. Egy az egyben simán jók ám az Opelbe is (úgy látszik, ez valami világszabvány) - az egyetlen egy eltérés csupán annyi - az Opelekben általában feketék, ám ebben meg mind - a színében kék és sárga volt.  Éppen a hátsó ajtókárpitomban néztem.

És ott (ahol valójában nem is látszik) nem teljesen tök mindegy? Ha nem szedem le a kárpitomat naponta, akkor szinte sohasem látom!

Szép életkép lehetett :icon13::-)

Módosítva : Maverick087

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
L.Fazakas    27
22 órája, Maverick087 írta:

Szép életkép lehetett :icon13::-)

Az volt. Lehetséges, hogy az a romhalmaz  - és alkatrészbánya - még most is ott van, csak egy kissé benőtte már a fű. Bár - önmagában eléggé nagy területet felölelt.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
59 perce, BAlazs_26 írta:

Sziasztok .

Z16se motornak hol találom a olajnyomásjelzőét?

Szerintem lent hátul az olajpumpán:

2637956-20170906-R7m6DB.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
ajtai.csaba    1

Sziasztok!

Már egy ideje tapasztalom, hogy hideg indítást követően az elindulásnál a kocsi remeg. Ugyanakkora gázt nyomok és ugyanabban az ütemben engedem fel a kuplungot.

Ez normális jelenség?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Geopake    325
12 órája, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Már egy ideje tapasztalom, hogy hideg indítást követően az elindulásnál a kocsi remeg. Ugyanakkora gázt nyomok és ugyanabban az ütemben engedem fel a kuplungot.

Ez normális jelenség?

Igen.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Sabby1994    0
12 órája, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Ez normális jelenség?

Teljesen normális jelenség. Z16XE Caravanom van nekem is, sokáig azt hittem, hogy a motortartó bakok, vagy valami tartócsavar meglazult, de ezek ilyen konstrukciók. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
HaPetya    46
On 2017. 09. 08. at 9:24, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Ez normális jelenség?

Ha álló helyzetből való elindulásnál érzed, az sajnos kuplung hiba. Stick and slip a jelenség neve (magyarul megtapad majd megcsúszik). Ha ez gyorsan ismétlődik, azt érzed remegésnek. A beedződött lendítőkerék és a beüvegesedett kuplung súrlódóbetét okozza. Nem normális jelenség.

https://kephost.com/image/BCWX

Stick and slip:

https://www.youtube.com/watch?v=TcebgBomjRs

Módosítva : HaPetya
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
koopal    43

" Nem normális jelenség. "

Mondjuk inkább úgy, hogy megszokott, és gondot nem okoz. Nekem is csinálta már, de az idejét sem tudom, mikor fordult elő (vagy vettem észre) utoljára. Sőt olyan is volt, hogy nem csak az első elinduláskor, hanem minden megállás után egészen addig, míg a motor be nem melegedett. Ezt egy enyhe túlcsúsztatással orvosolni tudtam, akkor már hideg motornál sem jött elő.

(Viszont volt egy négyütemű Wartburgom, brrrr, álmomban se jöjjön elő, azon egy-másfél évente kellett szerkezetet cserélnem, már rutinból ment, mert olyan mértékben remegett, hogy szétrázta-rágta az összetartó szegecseket. Azzal egy dugóban araszolgatni maga volt az inkvizíció.)

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
L.Fazakas    27
23 órája, koopal írta:

" Nem normális jelenség. "

Mondjuk inkább úgy, hogy megszokott, és gondot nem okoz. Nekem is csinálta már, de az idejét sem tudom, mikor fordult elő (vagy vettem észre) utoljára. Sőt olyan is volt, hogy nem csak az első elinduláskor, hanem minden megállás után egészen addig, míg a motor be nem melegedett. Ezt egy enyhe túlcsúsztatással orvosolni tudtam, akkor már hideg motornál sem jött elő.

(Viszont volt egy négyütemű Wartburgom, brrrr, álmomban se jöjjön elő, azon egy-másfél évente kellett szerkezetet cserélnem, már rutinból ment, mert olyan mértékben remegett, hogy szétrázta-rágta az összetartó szegecseket. Azzal egy dugóban araszolgatni maga volt az inkvizíció.)

Arra, hogy kissé remeg a kuplungszerkezet - még soha senkinek se jutott eszébe, hogy egyszer ki kellene centírozni, avagy centírtoztatni a dolgot? Persze elég hülyén hangzik, ám ott olyan érdekes helyzet jelentkezhet, mint mondjuk a kocsi kerekeinél - ha túl gyorsan forog, de egy kissé kiegyensúlyozatlan, akkor bizony ezt csinálja. Kissé ide-oda rázogat .... (ami egy 3-4 ezres fordulatnál bizony már valami!)

A gyári új gépeknél valóban érdekesség, de például kuplungtárcsa avagy kinyomócsapágy cseréje után - bizony a felszabályozást minden esetben meg illene újra csinálni. Ha már alapból, a szétszedésekor "össze lett jelölve", és kissé nagyobb szerencsénk van vele, akkor ott baj sok nem lesz. Ám ha üt egy kissé, az nem tesz ott jót semminek. Én például 2x szedtem szét személyesen Skoda S100-as kuplungszerkezetet - először kuplungtárcsa és kinyomócsapágy, másodszor pedig csak a kinyomócsapágy cseréje okán, s teljes mértékben elfelejtettem összejelölni. Nagy szerencsém volt, hogy utána véletlenül ugyanoda került minden. (mellesleg - még akkor utólag olvastam is róla szakkönyvekben, hogy forgó alkatrészek szétszereléskor mindig mindent össze kell jelölni - a későbbi összerakás bármiféle utólagos problémájának elkerülése végett).

Megjegyzendő, hogy néha egy félrekopott kuplungtárcsa simán okozhatja , így még szerelő által szinte érintetlen szerkezetek esetében is, és hogy egyszerre csak elkezd rosszabbodni a helyzet. Lepattan egy kis darabka a ferodóból, /pl. az üvegesre fényesedett felületéből/, avagy valami aprócska fém alkatrésze (pl. egy szegecsdarabka) áll simán odébb. Ott bizony már a miligramok is elég sokat számíthatnak, ha túl magas a fordulat ...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés