Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

34 perce, Janó32 írta:

Loctite power flex gel?  Tesco szintű helyeken is kapható 3g 600-700Ft + pl Duck tape-el bandázsolni utána (az üvegszálas ha jól rémlik), szintén sok helyen kapható (ha találsz egy tesco-t ott ez mindegyik lesz max 2000Ft-ból megvan)... Nem tudom mennyire lesz tartós, de jobb ötletem sajnos nincs. 

Sajnos Tesco nincs itt. De holnap megnézem az Obi-ban, hátha.

A vicc az hogy kb fél éve cseréltem a termosztátot. 

Köszi a tippet! Holnap megnézem.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, toma2105 írta:

Sajnos Tesco nincs itt. De holnap megnézem az Obi-ban, hátha.

A vicc az hogy kb fél éve cseréltem a termosztátot. 

Köszi a tippet! Holnap megnézem.

Az Obi jó lesz, ott bőven van miből válogatni ilyen anyagokból, talán még más is lenne ott ami megfelelő... Én most készülök termosztátot cserélni, de nekem a gyári csonkja még most is jó... Remélem a Wahler-el nem lesz ilyen repedéses gondom...

https://www.obi.hu/search/loctite/?isi=true 

https://www.obi.hu/search/ragasztószalag/?isi=true

 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Janó32 írta:

Az Obi jó lesz, ott bőven van miből válogatni ilyen anyagokból, talán még más is lenne ott ami megfelelő... Én most készülök termosztátot cserélni, de nekem a gyári csonkja még most is jó... Remélem a Wahler-el nem lesz ilyen repedéses gondom...

https://www.obi.hu/search/loctite/?isi=true 

https://www.obi.hu/search/ragasztószalag/?isi=true

 

Nagyon király. Köszi! 

Pontosan már nem emlékszem hogy milyen márka ment bele, de valami olcsó. A wahler-t már írták többen hogy jó. Ha most cserélem, én is azt veszek bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Jobb oldali lámpaburám igen erősen elkezdett opálosodni (érdekes a sofőr oldali makulátlan). 

Van valakinek tapasztalata a polírozással, a felhasznált anyagok és eljárás szintjén mit érdemes? 

Egyenlőre nem gondolkozok a cserében, de akinek van márka tapasztalata ezen a téren, ne tartsa magában. 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Maverick087 írta:

Sziasztok,

Jobb oldali lámpaburám igen erősen elkezdett opálosodni (érdekes a sofőr oldali makulátlan). 

Van valakinek tapasztalata a polírozással, a felhasznált anyagok és eljárás szintjén mit érdemes? 

Egyenlőre nem gondolkozok a cserében, de akinek van márka tapasztalata ezen a téren, ne tartsa magában. 

Köszi

meg kell csiszolni, és utána felpolírozni, de nem tart örökké.

csiszolás és le kell lakkozni

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Loctite power flex gel?  Tesco szintű helyeken is kapható 3g 600-700Ft + pl Duck tape-el bandázsolni utána (az üvegszálas ha jól rémlik), szintén sok helyen kapható (ha találsz egy tesco-t ott ez mindegyik lesz max 2000Ft-ból megvan)... Nem tudom mennyire lesz tartós, de jobb ötletem sajnos nincs. 

A Loctite gél az kb ugyanaz, mint az ipari Loctite 454. Az nekünk sima vízzel is felázott, és elengedett. Én vmi 2K epoxival próbálkoznék inkább. Vagy valami értelmesebb szilóféle. Olyan őrült nagy nyomás nincs benne.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok,

Jobb oldali lámpaburám igen erősen elkezdett opálosodni (érdekes a sofőr oldali makulátlan). 

Van valakinek tapasztalata a polírozással, a felhasznált anyagok és eljárás szintjén mit érdemes? 

Egyenlőre nem gondolkozok a cserében, de akinek van márka tapasztalata ezen a téren, ne tartsa magában. 

Köszi

Haverom políroztatta, de ne volt lakkozva, 3 év után most kezd újra homályosodni. Legközelebb lakkoztatni is akarja, talán akkor tovább bírja.

Esetleg még ez:

 

Módosítva : Bmájki
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2006-os, 5 ajtós, Opel Astra G Classic II 1.4 Twinport büszke tulajdonosa vagyok. Azért regisztráltam ide, mert a neten keresgélve nem találtam választ arra a hibára, hogy mitől nem világít az 5. ajtóba szerelt pótféklámpám. Kiszereltem, de nem látok a LED-eken elszíneződést, vagy szakadást, műszerem pedig nincs, amivel megvizsgálhatnám, leellenőrizhetném, hogy jó-e. A hátsó lámpákban a féklámpák működnek, csak a pótféklámpa nem.

Előre is köszönöm a segítséget. a hasznos infókat!

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

5 órája, KriszD írta:

Sziasztok!

Egy 2006-os, 5 ajtós, Opel Astra G Classic II 1.4 Twinport büszke tulajdonosa vagyok. Azért regisztráltam ide, mert a neten keresgélve nem találtam választ arra a hibára, hogy mitől nem világít az 5. ajtóba szerelt pótféklámpám. Kiszereltem, de nem látok a LED-eken elszíneződést, vagy szakadást, műszerem pedig nincs, amivel megvizsgálhatnám, leellenőrizhetném, hogy jó-e. A hátsó lámpákban a féklámpák működnek, csak a pótféklámpa nem.

Előre is köszönöm a segítséget. a hasznos infókat!

Krisztián

A hátsó ajtó gumi átvezetőjében elszakadt a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

54 perce, zolikaDB írta:

Sziasztok!

Nincs valakinek véletlen fölösbe egy kétgombos, központizáras, nem riasztós kulcsba való elektronikája? Erről lenne szó: link

Illetve létezett olyan, hogy G Astrában hátul ülőknek külön világítás?

Van világítás, bontóból vettem. A kapaszkodóba kell beépíteni.

Módosítva : Bmájki
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.