Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

19 órája, Janó32 írta:

Valóban eléggé hozzáférhető a hely, ma elhoztam a termosztátot, meglátjuk szombaton mire jutok vele. Valahogy le akarom szívni vagy engedni amennyit szükséges egy tiszta edénybe és akkor csak minimálisat kell pótolni. Meg nem akarok a garázs padlóra kilocsolni másfél liter fagyállót, aztán szagolhatom hónapokon át... 

Ha jól rémlik az ECU (motorvezérlő számítógép) vezérli a hűtést... Az költséges és bonyolult ha annak van baja, akkor azt szakműhelybe kell küldeni javításra utána pedig kezdődhet az új rendszer összetanítása az autóval... 

A javított ECU-ra többnyire visszateszik az eredeti programot, ami rajta volt. Új ECU esetén van gond.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tgabika76 írta:

Várjál, én úgy tudom hogy ami már egyszer fel lett tanítva egy autóra, azt nem lehet másikra áttanítani, csak a vadonatújat! De cáfoljatok meg, ha nem így van.

Én úgy tudom bele kell tenni a kormányzárba, s ott kell nyomkodni.

De lehet hogy tévedek, és bőven elég, ha csak a közelében van (az immobiliser chip miatt). Aztán vagy megtanulja, vagy nem. Bármikor - az elemcsere után is - de mindig újra meg kell tanítani! Ha nem így van, akkkor hoppá. (de azt talán figyelembe kell venni - Opelre csak Opel távszabályzót lehet!)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 21. at 21:13, kobraCode írta:

Esetleg ha lefényképezed és feltöltöd könnyebben beazonosítjuk neked. Itt a fórumon van pár ember aki szerintem kapásból megmondja mi az ha látja...

Lefényképeztem.

És A HUZAL-t - már amennyire persze engedte magát - szépen fel is húztam a motortér szélére, hogy a csatlakozója is jól látszódjon.   Itt vannak a képek.

https://www.kepfeltolto.com/kep/imeretlen-csatlakozo

https://www.kepfeltolto.com/kep/csatlakozo-szembol

 

 

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Zpetra írta:

Hengerfejes a kocsi... 200-ezret mondtak a javításra.... Szerintetek?

Nekem 140 volt. 16 szelep cseréje minden járulékos költséggel együtt. Attól is függ, mit találnak a hengerfej levételekor. Abból amit mondtál a szerelőkről, hogy többnyire csak találgatnak, én nem bíznék bennük, pláne nem bíznék rájuk egy ilyen műveletet.

15 órája, Cs. Zoltán írta:

Lehúznak. Nekem már az első, ezzel kapcsolatos elmondásod olvasva ez a megérzésem.

Ettől függetlenül, lehet hengerfejes a géped.

Csatlakozom.

Ezek alkatrészcserelőknek tűnnek, nem szerelőnek...

A dohogás lehet egy jel, a blokk rázkódása is, pl kitámasztott kipufogó szelep.

De ennek folyamatosak kellene lenni, nem kéne eltűnni 2-3e fordulat körül. Meg persze kell hogy jöjjön a sárga lámpa az égéskimaradásról...

szerk:

Bocs kevertelek valakivel...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Hétfőn viszem másik helyre....! Egy hete a szerelőknél van a kocsi, és csak tegnap tűnt fel nekik, hogy hengerfejes.... :confused:
 Azt mondta, hogy légbuborékot csinál az autó a rendszerbe....

Mondtam nekik, hogy ne nyúljanak hozzá!

Módosítva : Zpetra
Link to comment
Megosztás:

4 órája, L.Fazakas írta:

Lefényképeztem.

És A HUZAL-t - már amennyire persze engedte magát - szépen fel is húztam a motortér szélére, hogy a csatlakozója is jól látszódjon.   Itt vannak a képek.

https://www.kepfeltolto.com/kep/imeretlen-csatlakozo

https://www.kepfeltolto.com/kep/csatlakozo-szembol

 

Ez az ablakmosó tartály szintjelzőjének a csatlakozója, akkor lenne szerepe ha volna MID kijelző az autódban ami tud figyelmeztetni az alacsony ablakmosófolyadék-szintre.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zolikaDB írta:

Ha lemerül az elem, beteszek egy újat, be a gyújtáskapcsolóba, elfordít, nyomom a gombot, lezár, felold, kész is.

Én arra vagyok kíváncsi, hogy esetemben mit kell tenni? Elektronika 600x volt forrasztva, ramaty állapotban van, kellene bele másik. Vettem egyet facebook-on, de mozognak a lábai, úh tanítgatásnak nem volt értelme, az eladó korrekt volt, visszaveszi: de azt mondta, h a gomnyomkodással nem tudom feltanítani... Ezért kérdem.

De nem ám! Új elektronikához Tech2 vagy Opcom kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Ez az ablakmosó tartály szintjelzőjének a csatlakozója, akkor lenne szerepe ha volna MID kijelző az autódban ami tud figyelmeztetni az alacsony ablakmosófolyadék-szintre.

Köszi! Tehát akkor ne izgassam magam, hogy a drót ott lóg. Rámértem, de semmiféle feszültség nincs benne. És magán a műszerfalon sem hiányzik sehonnan se a hiánya.

Ha tényleg az ablakmosó tartály szintmérőjének elektromos dugasza, akkor nincsen vele semmi gondom. Szerintem csak gyárilag került bele a huzalkorbácsba. A mosótartály alján (tavaly csőcserénél és a hátsó dugulásnál hozzáfértem) nálam nincs semmiféle szintet mérő csatidugó. Minden bizonnyal eléggé fapados Opelom van .... így persze hogy "MID" kijelzője sincsen.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, L.Fazakas írta:

Én úgy tudom bele kell tenni a kormányzárba, s ott kell nyomkodni.

De lehet hogy tévedek, és bőven elég, ha csak a közelében van (az immobiliser chip miatt). Aztán vagy megtanulja, vagy nem. Bármikor - az elemcsere után is - de mindig újra meg kell tanítani! Ha nem így van, akkkor hoppá. (de azt talán figyelembe kell venni - Opelre csak Opel távszabályzót lehet!)

fel lehet tanitani csak tech -2 kell hozzá.

 

Link to comment
Megosztás:

Just now, astra írta:

fel lehet tanitani csak tech -2 kell hozzá.

 

Nekem - az elem cseréje után - még soha semmiféle tech-2 nem volt.

Persze egészen más az, amikor csak simán ajtót nyitogat vagy zárogat, és megint más az amelyiknél az ablakokat is huzogatja felfelé az ajtó zárása után. Bááár - szerintem azt többnyire nem a kulcs szokta csinálni, hanem inkább az "okosabb-féle" autó központi agya ....

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

Ez az ablakmosó tartály szintjelzőjének a csatlakozója, akkor lenne szerepe ha volna MID kijelző az autódban ami tud figyelmeztetni az alacsony ablakmosófolyadék-szintre.

 

3 órája, L.Fazakas írta:

Köszi! Tehát akkor ne izgassam magam, hogy a drót ott lóg. Rámértem, de semmiféle feszültség nincs benne. És magán a műszerfalon sem hiányzik sehonnan se a hiánya.

Ha tényleg az ablakmosó tartály szintmérőjének elektromos dugasza, akkor nincsen vele semmi gondom. Szerintem csak gyárilag került bele a huzalkorbácsba. A mosótartály alján (tavaly csőcserénél és a hátsó dugulásnál hozzáfértem) nálam nincs semmiféle szintet mérő csatidugó. Minden bizonnyal eléggé fapados Opelom van .... így persze hogy "MID" kijelzője sincsen.

Nem a ködlámpáé? Annak is ilyen/ilyesmi a csatlakozója.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, tgabika76 írta:

Várjál, én úgy tudom hogy ami már egyszer fel lett tanítva egy autóra, azt nem lehet másikra áttanítani, csak a vadonatújat! De cáfoljatok meg, ha nem így van.

Lehet igazad van. A piacon is vadonat uj immo chipeket lehet kapni amik meg nem voltak irva. Lehet hogy ROM memoriakent mukodnek.

14 órája, L.Fazakas írta:

Lefényképeztem.

És A HUZAL-t - már amennyire persze engedte magát - szépen fel is húztam a motortér szélére, hogy a csatlakozója is jól látszódjon.   Itt vannak a képek.

https://www.kepfeltolto.com/kep/imeretlen-csatlakozo

https://www.kepfeltolto.com/kep/csatlakozo-szembol

 

 

Nekem ez kodlampa csatinak nez ki. Nezd meg a masik oldalon van e ilyen. Ha igen akkor tuti kodlampa.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tanács kellene. 

Opel Astra G, 2005-ös, Z14XEP.
Elvittem múltkor olajcserére, raktak bele olajat rendesen. Mentem vele kb. 100km-t és látom a lámpánál hogy "füstöl" az autó eleje. Égett az olaj a motoron, mert kinyomta a kupakot az olaj betöltő nyílásnál. Mentem vele azóta jó pár kilómétert, az olajszint most lent van, de még mindíg nyom ki egy kis olajat. 
Gondoltam, hogy elfáradt a kupakban a tömítés, vettem egy új kupakot, tömítéssel. Ráraktam, tömít mint állat, alig lehet levenni. 
Ma megyek vele először, kb. 5km után  egyből dobta a kulcsos autó jelet a műszerfalon, hogy vigyem szervízbe. 
Na gondoltam, hogy az új kupakkal betömítettem az egészet és valami aminek ki kéne jönnie, nem jön ki. Szóval visszraktam a régi kupakot, ezzel megy az autó, nincs hiba, viszont ugye megint jön az olaj a motortérre .
Esetleg ötlet, hogy mi a baj? Mit kell rajta szerelnem? 
Köszi a segítséget előre is. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, cochy írta:

Sziasztok, tanács kellene. 

Opel Astra G, 2005-ös, Z14XEP.
Elvittem múltkor olajcserére, raktak bele olajat rendesen. Mentem vele kb. 100km-t és látom a lámpánál hogy "füstöl" az autó eleje. Égett az olaj a motoron, mert kinyomta a kupakot az olaj betöltő nyílásnál. Mentem vele azóta jó pár kilómétert, az olajszint most lent van, de még mindíg nyom ki egy kis olajat. 
Gondoltam, hogy elfáradt a kupakban a tömítés, vettem egy új kupakot, tömítéssel. Ráraktam, tömít mint állat, alig lehet levenni. 
Ma megyek vele először, kb. 5km után  egyből dobta a kulcsos autó jelet a műszerfalon, hogy vigyem szervízbe. 
Na gondoltam, hogy az új kupakkal betömítettem az egészet és valami aminek ki kéne jönnie, nem jön ki. Szóval visszraktam a régi kupakot, ezzel megy az autó, nincs hiba, viszont ugye megint jön az olaj a motortérre .
Esetleg ötlet, hogy mi a baj? Mit kell rajta szerelnem? 
Köszi a segítséget előre is. 

Úgy rémlik mintha a szelepfedélbe épített kartergáz szelep hibája szokott ilyet okozni, de majd valaki jön és pontosít.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, cochy írta:

Sziasztok, tanács kellene. 

Opel Astra G, 2005-ös, Z14XEP.
Elvittem múltkor olajcserére, raktak bele olajat rendesen. Mentem vele kb. 100km-t és látom a lámpánál hogy "füstöl" az autó eleje. Égett az olaj a motoron, mert kinyomta a kupakot az olaj betöltő nyílásnál. Mentem vele azóta jó pár kilómétert, az olajszint most lent van, de még mindíg nyom ki egy kis olajat. 
Gondoltam, hogy elfáradt a kupakban a tömítés, vettem egy új kupakot, tömítéssel. Ráraktam, tömít mint állat, alig lehet levenni. 
Ma megyek vele először, kb. 5km után  egyből dobta a kulcsos autó jelet a műszerfalon, hogy vigyem szervízbe. 
Na gondoltam, hogy az új kupakkal betömítettem az egészet és valami aminek ki kéne jönnie, nem jön ki. Szóval visszraktam a régi kupakot, ezzel megy az autó, nincs hiba, viszont ugye megint jön az olaj a motortérre .
Esetleg ötlet, hogy mi a baj? Mit kell rajta szerelnem? 
Köszi a segítséget előre is. 

Nem lett túltöltve az olaj? Gyári kupakot vettél? Olajgombánál nincs csöpögés?

Mellé löttyintett olaj is füstölhet. Hétfőn irány a szervíz!

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.