Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

57 perce, zotya975 írta:

Ha nyitogatná a szelepet, de le van zárva, akkor nincs nyomásváltozás a szívóoldalon amiből rájön hogy valami nem stimmel, így dob egy hibalámát. Sok motornál csak emulátorral lehet megszüntetni a hibalámpázást lezárt egr-nél.

De nem a "Z"-s motoroknál!

Link to comment
Megosztás:

14 órája, gezoli írta:

De nem a "Z"-s motoroknál!

A Z14XEP sajnos ebben is kivétel, tudtommal a szívócsonkban lévő MAP szenzor miatt ez is panaszkodik a lezárt EGR miatt. Pedig szereztem hozzá jóféle lezárólemezt is...

Valaki tudja esetleg, hogy számszerűen milyen intervallumban változik az EGR kimenetén a kipufogógáz nyomása?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Maverick087 írta:

Nem is ez a kis hullámzás a bajom, hanem pl. a kormánytekerésre dobálja az alapjáratot.

Hát igen, a szervó a legnagyobb fogyasztó, főleg ha kitekert állapotban tartod a kormányt, a generátor terheli az alapjáratot rendesen. Hidrotőkék mennyire zörögnek nálad? CO szint jó?

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gedikart írta:

Hát igen, a szervó a legnagyobb fogyasztó, főleg ha kitekert állapotban tartod a kormányt, a generátor terheli az alapjáratot rendesen. Hidrotőkék mennyire zörögnek nálad? CO szint jó?

Hidrotőkék csak a hideg és reggeli indítás alkalmával szoktak hangoskodni, de 1-2 másodperc után abbamarad a megfelelő olajnyomást követően. CO-nak a szintjéről sajnos nincs infom....

Most jelenleg az üzemanyagnyomás után szeretnék menni kicsit, már csak a nehezen indulás miatt is. Arra fele még nem próbálkoztam.... Annyi vigasztal, hogy a kocsi bő 1 éve van nálam, soha nem hagyott ott sehol, napi szinten használom tehát "baja" nincs, de azért nem hagy nyugodni, de sztem ez a fórum - szerencsére - tele van ilyen emberekkel, hogy "azért még sincs úgy jól". 
 

Az üzemanyag nyomásszabályzó szelep sem tudom miért néz ki így. Nem hinném hogy ereszt, benzinszag nincs, lehet régen folyt rá valami és szutykos lett, de ezt is ki szeretném zárni. 

Egyébként elég sok ilyen hullámzó alapjáratú Astra G videó van fenn a neten csak lengyelül. Ha van türelmem google fordítóval szoktam olvasgatni a kommenteket, mindenkinek más oldotta meg IAC,TPS,DIS.....

IMG_20171014_121134.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Most takarítottam meg az EGR szelepet, mert már dobta a hibajelzést a műszerfal, ha motorfékkel lassítottam, vagy üresben gurultam vele. Azóta megint jelentkezik a lefulladás, ha benyomom a kuplungot. 50 km alatt vagy 6x észrevettem...

Szoktam pörgetni a motort néha, hogy tisztuljon a rendszer. Erő van "bőven", nem szaggat, nem hörög, csak leáll...

Tipp valaki, hogy mi lehet a probléma? X16XEL

 

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

50 perce, frewulf írta:

Sziasztok!

 

Most takarítottam meg az EGR szelepet, mert már dobta a hibajelzést a műszerfal, ha motorfékkel lassítottam, vagy üresben gurultam vele. Azóta megint jelentkezik a lefulladás, ha benyomom a kuplungot. 50 km alatt vagy 6x észrevettem...

Szoktam pörgetni a motort néha, hogy tisztuljon a rendszer. Erő van "bőven", nem szaggat, nem hörög, csak leáll...

Tipp valaki, hogy mi lehet a probléma? X16XEL

 

Köszönöm előre is!

Szia!

Nem tudom, a Tiédben mennyire szétszedhető az AGR, a Z14XE, Z16XE-ben le van peremezve, nem lehet szétszedni, maximum beáztatással lehet gyógyítgatni, hátha feloldja a bent lévő kokszot. Nekem ez régebben sose sikerült tökéletesen, továbbra is jött a hibakód. Csak a csere segített, vagy le kell zárni közbetéttel vagy egy lemezzel + félre kell fordítani. A Tiédnél is szerintem csak a mechanikus jóságot figyeli az ECU, nem lesz hibajelzésed.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Pár napja Z16XE Astrám csak sokadik (8-10) forgatásra hajlandó beindulni. Szivattyú és nyomásszabályzó cserélve, hiba nem múlik. Szivárgást sehol nem tapasztalok járó motornál sem. A motortérben a befecskendező sorra csatlakozó benzincső járó motornál kemény, leállítás után kézzel összenyomható. Szóval valahol elengedi a nyomást. Milyen alkatrész jöhet még szóba? Tapasztalat valakinek esetleg? Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

47 perce, PGA írta:

Szia!

Nem tudom, a Tiédben mennyire szétszedhető az AGR, a Z14XE, Z16XE-ben le van peremezve, nem lehet szétszedni, maximum beáztatással lehet gyógyítgatni, hátha feloldja a bent lévő kokszot. Nekem ez régebben sose sikerült tökéletesen, továbbra is jött a hibakód. Csak a csere segített, vagy le kell zárni közbetéttel vagy egy lemezzel + félre kell fordítani. A Tiédnél is szerintem csak a mechanikus jóságot figyeli az ECU, nem lesz hibajelzésed.

X16XEL motorom van nekem is. Ilyen a szelep nálam. 2 napja falaztam le, van hibakód ahogy említettem. 2-3000-es fordulat között, meleg motornál, motorfék esetén kidobja....

IMG_20170506_112849.jpg

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Maverick087 írta:

X16XEL motorom van nekem is. Ilyen a szelep nálam. 2 napja falaztam le, van hibakód ahogy említettem. 2-3000-es fordulat között, meleg motornál, motorfék esetén kidobja....

Fontos, hogy hibátlanul működjön a szelep, ne ragadjon meg valamelyik állásában, mert ellenkező esetben hiába van levakolva, dobni fogja a kódot.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Maverick087 írta:

X16XEL motorom van nekem is. Ilyen a szelep nálam. 2 napja falaztam le, van hibakód ahogy említettem. 2-3000-es fordulat között, meleg motornál, motorfék esetén kidobja....

IMG_20170506_112849.jpg

 

5 perce, PGA írta:

Fontos, hogy hibátlanul működjön a szelep, ne ragadjon meg valamelyik állásában, mert ellenkező esetben hiába van levakolva, dobni fogja a kódot.

X16XEL lefalazás után egy jó EGR szeleppel is hibaüzenetet ad... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, PGA írta:

Ezek szerint nem jól emlékeztem, ide kell az elektronikus becsapó.

Akkor elmesélem, hogy én hogyan csináltam az EGR takarítását. Azt tudni kel. hogy az EGR-nek 5db pin-je van az elektromos csatlakozóban. Ha a két szélsőt megtáplálod +12V-tal akkor ki fog nyitni. Ez egy elektromágnes így nem szereti a folyamatos tápot. Ezért kerítettem két szál vezetéket és az egyikbe bekötöttem egy nyomógombot (direkt nem kapcsolót). Az autó aksijáról tápláltam meg. Satuba befogtam a szelepet úgy hogy a talpa fölfelé álljon. Befújtam féktisztítóval vagy WD-40-nel stb. Majd a nyomógomb segítségével megjárattam a szelepet. Mindezt addig míg nem járt a szelep akadásmentesen.

Azt viszont tudni kell, hogy a rossz szelepet hiába fordítod ki, ugyanúgy dobni fogja a hibakódot. Végül én vettem egy új gyári szelepet és azt fordítottam ki. Ez kb. 6 éve történt. Azóta nincs gondom az EGR-rel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Akkor elmesélem, hogy én hogyan csináltam az EGR takarítását. Azt tudni kel. hogy az EGR-nek 5db pin-je van az elektromos csatlakozóban. Ha a két szélsőt megtáplálod +12V-tal akkor ki fog nyitni. Ez egy elektromágnes így nem szereti a folyamatos tápot. Ezért kerítettem két szál vezetéket és az egyikbe bekötöttem egy nyomógombot (direkt nem kapcsolót). Az autó aksijáról tápláltam meg. Satuba befogtam a szelepet úgy hogy a talpa fölfelé álljon. Befújtam féktisztítóval vagy WD-40-nel stb. Majd a nyomógomb segítségével megjárattam a szelepet. Mindezt addig míg nem járt a szelep akadásmentesen.

Azt viszont tudni kell, hogy a rossz szelepet hiába fordítod ki, ugyanúgy dobni fogja a hibakódot. Végül én vettem egy új gyári szelepet és azt fordítottam ki. Ez kb. 6 éve történt. Azóta nincs gondom az EGR-rel.

Nálam most nem is annyira az EGR hiba(kód) a fontos, hanem az, hogy miért állhat le a motor, ha benyomom a kuplungot...?

A takarítást én is kb. így végeztem, nem is jön a hibakód. Az autó megy szépen, csak néha leáll kuplungolásnál és ez az idegesítő.

És igen, ennél a motornál nem segít a levakolás/félrefordítás, mert ugyanúgy nyomja a hibakódot.

Hallottam már olyat is egyébként, hogy valaki "újraprogramozta" az ECU-t. Másik, újabb motor programját kapta meg, amiben már nincs EGR szelep, így azt gond nélkül ki lehetett iktatni...

Link to comment
Megosztás:

12 perce, frewulf írta:

Nálam most nem is annyira az EGR hiba(kód) a fontos, hanem az, hogy miért állhat le a motor, ha benyomom a kuplungot...?

A takarítást én is kb. így végeztem, nem is jön a hibakód. Az autó megy szépen, csak néha leáll kuplungolásnál és ez az idegesítő.

És igen, ennél a motornál nem segít a levakolás/félrefordítás, mert ugyanúgy nyomja a hibakódot.

Hallottam már olyat is egyébként, hogy valaki "újraprogramozta" az ECU-t. Másik, újabb motor programját kapta meg, amiben már nincs EGR szelep, így azt gond nélkül ki lehetett iktatni...

Szia, 

Egy alapos fojtószelepház tisztítást javasolok első körben (ha még nem történt meg). De ne úgy hogy leveszed a légszűrő csövét, belefújsz féktisztítóval "oszt jóvan". Szedd le az egészet, ellenőrizd a tömítést, az alapjárati motor fészkét, kartergáz cső tisztasága és átjárhatósága, furatok is legyen tiszták. 

IMG_20171014_121308.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

Akkor elmesélem, hogy én hogyan csináltam az EGR takarítását. Azt tudni kel. hogy az EGR-nek 5db pin-je van az elektromos csatlakozóban. Ha a két szélsőt megtáplálod +12V-tal akkor ki fog nyitni. Ez egy elektromágnes így nem szereti a folyamatos tápot. Ezért kerítettem két szál vezetéket és az egyikbe bekötöttem egy nyomógombot (direkt nem kapcsolót). Az autó aksijáról tápláltam meg. Satuba befogtam a szelepet úgy hogy a talpa fölfelé álljon. Befújtam féktisztítóval vagy WD-40-nel stb. Majd a nyomógomb segítségével megjárattam a szelepet. Mindezt addig míg nem járt a szelep akadásmentesen.

Azt viszont tudni kell, hogy a rossz szelepet hiába fordítod ki, ugyanúgy dobni fogja a hibakódot. Végül én vettem egy új gyári szelepet és azt fordítottam ki. Ez kb. 6 éve történt. Azóta nincs gondom az EGR-rel.

Így van,jó EGR-el X-es motor lefalazva nem dob hibakódot

Mikor elkezdte dobni falazva,a műszerolaj segített rajta:)

Elötte próbáltam én is WD-40-et meg féktisztítót de nem vált be.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

Akkor elmesélem, hogy én hogyan csináltam az EGR takarítását. Azt tudni kel. hogy az EGR-nek 5db pin-je van az elektromos csatlakozóban. Ha a két szélsőt megtáplálod +12V-tal akkor ki fog nyitni. Ez egy elektromágnes így nem szereti a folyamatos tápot. Ezért kerítettem két szál vezetéket és az egyikbe bekötöttem egy nyomógombot (direkt nem kapcsolót). Az autó aksijáról tápláltam meg. Satuba befogtam a szelepet úgy hogy a talpa fölfelé álljon. Befújtam féktisztítóval vagy WD-40-nel stb. Majd a nyomógomb segítségével megjárattam a szelepet. Mindezt addig míg nem járt a szelep akadásmentesen.

Azt viszont tudni kell, hogy a rossz szelepet hiába fordítod ki, ugyanúgy dobni fogja a hibakódot. Végül én vettem egy új gyári szelepet és azt fordítottam ki. Ez kb. 6 éve történt. Azóta nincs gondom az EGR-rel.

Magam is hasonlóan próbálkoztam, de lehet, nem voltam elég türelmes, vagy túlságosan sok volt már a koksz... Végül volt még talonban egy régebbi szelepem, amit meg tudtam úgy járatni, hogy működőképes legyen és azt használtam fel a lezáráshoz. A közbetétes megoldás van nálam, így avatatlan szem nem is látja, hogy machinált a dolog, az emissziós értékeket meg hozza a vizsgán. 6-7 éve már ennek.

Z14XE__AGR.jpg

Link to comment
Megosztás:

7 perce, csicsó írta:

Így van,jó EGR-el X-es motor lefalazva nem dob hibakódot

Mikor elkezdte dobni falazva,a műszerolaj segített rajta:)

Elötte próbáltam én is WD-40-et meg féktisztítót de nem vált be.

De dobja!!!!! X-es motor dobja! Semmi baja az EGR szelepemnek, sárga lámpázik. gezoli kollégának Z-s motorja van.

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 11. at 20:06, Maverick087 írta:

@gedikart, @Jaszo és én is küzdünk ezzel a problémával....
egyik szemem sír a másik nevet, hogy nem vagyok egyedül viszont megoldást sajnos még mindig nem találtunk....

 

On 2017. 10. 11. at 17:11, gedikart írta:

Akksi jó?

Akku rendben van. Visszamentem a szerelőhöz, kormánytekergetés közben megmérte a töltést, a generátor eszerint rendben van... Viszont a kormánytekerés esete mellett, ha megy a hűtőventilátor és megállok üresben a lámpánál, ahogy leesik a fordulat, akkor is picit alapjárat alá megy és berezonál a motor, valamint az elektromos ablak mozgatásakor szintén. Kaptam olyan választ, hogy a felújítás miatt erősebb lett a generátor és jobban megfogja a gerjesztés a szíjon keresztül a motort, de szerintem akkor sem kellene így viselkednie az autónak.

Sőt, azóta belefutottam abba is, hogy amikor üzemmeleg autóval megállok és még melegen, 5-10 percen belül ismét indítózok, nehezen indul be a motor. Ezzel sem volt gond a generátor felújítása előtt.

Létezik olyan, hogy esetleg túl lett húzva a hosszbordás szíj? Vajon okozhat ez ilyen problémákat?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

21 perce, euvi írta:

 

Akku rendben van. Visszamentem a szerelőhöz, kormánytekergetés közben megmérte a töltést, a generátor eszerint rendben van... Viszont a kormánytekerés esete mellett, ha megy a hűtőventilátor és megállok üresben a lámpánál, ahogy leesik a fordulat, akkor is picit alapjárat alá megy és berezonál a motor, valamint az elektromos ablak mozgatásakor szintén. Kaptam olyan választ, hogy a felújítás miatt erősebb lett a generátor és jobban megfogja a gerjesztés a szíjon keresztül a motort, de szerintem akkor sem kellene így viselkednie az autónak.

Sőt, azóta belefutottam abba is, hogy amikor üzemmeleg autóval megállok és még melegen, 5-10 percen belül ismét indítózok, nehezen indul be a motor. Ezzel sem volt gond a generátor felújítása előtt.

Létezik olyan, hogy esetleg túl lett húzva a hosszbordás szíj? Vajon okozhat ez ilyen problémákat?

Köszi

NAH! Ugyanez van nekem is. Hátsó ablak fűtés, kormánytekerés, ventilátor kapcsolás, az alapjárat nekem 520-620 közé levágódik, de sosem fullad le.
A melegen való indítózás (5-15 perc után) nehezen indulás ugyanilyen formában van meg nekem is!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, euvi írta:

 

Akku rendben van. Visszamentem a szerelőhöz, kormánytekergetés közben megmérte a töltést, a generátor eszerint rendben van... Viszont a kormánytekerés esete mellett, ha megy a hűtőventilátor és megállok üresben a lámpánál, ahogy leesik a fordulat, akkor is picit alapjárat alá megy és berezonál a motor, valamint az elektromos ablak mozgatásakor szintén. Kaptam olyan választ, hogy a felújítás miatt erősebb lett a generátor és jobban megfogja a gerjesztés a szíjon keresztül a motort, de szerintem akkor sem kellene így viselkednie az autónak.

Sőt, azóta belefutottam abba is, hogy amikor üzemmeleg autóval megállok és még melegen, 5-10 percen belül ismét indítózok, nehezen indul be a motor. Ezzel sem volt gond a generátor felújítása előtt.

Létezik olyan, hogy esetleg túl lett húzva a hosszbordás szíj? Vajon okozhat ez ilyen problémákat?

Köszi

Sztem nem rossz az irány ezen a helyen keresgélni. 3-4 különböző szíjhosszúságot is találtam az én autómhoz, de az csak nem lehet hiba. Két szíj között vagy pár mm-es eltéréseim vannak vagy 20-25 cm. 
Túlhúzva? Nem hiszem. Bár még ezt a műveletet nem csináltam, de csak felteszed a szíjat és a feszítőgörgő feszíti... Generátor, feszítőgörgő, főtengely, klímakompresszor a szíj futása. Lehet valamelyik görgő csapágyazása már szorul?! Találgatok... 

Link to comment
Megosztás:

56 perce, Maverick087 írta:

Sztem nem rossz az irány ezen a helyen keresgélni. 3-4 különböző szíjhosszúságot is találtam az én autómhoz, de az csak nem lehet hiba. Két szíj között vagy pár mm-es eltéréseim vannak vagy 20-25 cm. 
Túlhúzva? Nem hiszem. Bár még ezt a műveletet nem csináltam, de csak felteszed a szíjat és a feszítőgörgő feszíti... Generátor, feszítőgörgő, főtengely, klímakompresszor a szíj futása. Lehet valamelyik görgő csapágyazása már szorul?! Találgatok... 

A szíjfeszítő rugós, csak nem tudom, hogy a rugó feszességén lehet-e állítani, vagy nem, itt gondoltam esetleges túlhúzásra, amennyiben igen. Amikor a generátor még a javítás előtt gerjeszt-nem gerjeszt játékot játszott, azzal egy ütemben mozgatta a szíjfeszítőt ki-be 1-2mm-t, most viszont áll pozícióban mint a cövek. Innen jött az esetleges túlhúzhatóság gondolata. A generátor csapágya lett cserélve, a vízpumpa két éves, a főtengely csak kiderült volna a vezérműlánc cseréjekor tavasszal, a klíma kérdőjeles lehet. De miért most jött elő a hiba, a generátor javítást követően?

Hangosan gondolkodva, ha nem fogadjuk el a generátort jónak annak ellenére, hogy a töltés műszerrel mérve rendben van, akkor lehet-e a feszültségszabályozó bizonytalan vagy lassú, ami előidézheti mindezeket? Van egyáltalán a feszültségszabályzó részéről kiadott jel a Z14XEP-ben, amit a vezérlés felhasznál? Csak mert ha nincs, akkor át lehet térni ahhoz a feltételezéshez, hogy a generátor önmagában most jó.

Ha ezt elfogadjuk és azt, hogy a jó generátor jobban fogja a motorkört, akkor a talán a fojtószelep nem reagál elég gyorsan a jelenlegi állapotban... A kérdés, hogy miért? Honnan, milyen érzékelők jeleiből dolgozik a fojtószelep vezérlése ahhoz, hogy emeljen a fordulaton? Valamelyik érzékelő a megváltozott helyzethez már túl lusta? Milyen érzékelőknek, jeladóknak lehet hatása?

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Maverick087 írta:

Sztem nem rossz az irány ezen a helyen keresgélni. 3-4 különböző szíjhosszúságot is találtam az én autómhoz, de az csak nem lehet hiba. Két szíj között vagy pár mm-es eltéréseim vannak vagy 20-25 cm. 
Túlhúzva? Nem hiszem. Bár még ezt a műveletet nem csináltam, de csak felteszed a szíjat és a feszítőgörgő feszíti... Generátor, feszítőgörgő, főtengely, klímakompresszor a szíj futása. Lehet valamelyik görgő csapágyazása már szorul?! Találgatok... 

Szíj nélkül ugye nem csinálja, ezért sokan rávágták anno, hogy a generátor hibás, holott pont fordítva, "túl jó" a generátor. Én meguntam azt, hogy hosszabb táv után dugóban fulladozik a motor (akár percekig is, ha lábbal nem emelem meg a fordulatot), ezért kicseréltük a gyári 100 A-est 70 A-esre. Ezzel már csak minimálisat esik a fordulat, persze tudom, hogy ez csak a hiba elfedése, de nekem így jó. Láttam olyan Astrát, ahol meg sem mozdul a fordulatszámmérő a nagy fogyasztói terhelésre, ráadásul 1 évvel idősebb az én autómnál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.