Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Z16XEP hibakódot jelzett, elmentek kiolvastatni és azt mondta a mágus, hogy a ventillátor kettes fokozatának előtét ellánállása hol érintkezik hol nem. Azt is mondta, hogy valami vezérlőpanelen található, amit nem tud csak úgy forrasztani, az egész egységet cserélni kell 200.000 Ft-ért. állítólag típusbetegség. Nem én voltam az autóval, hanem rokon és pontosan nem tudta megmondani, hogy végül is mi volt a diagnózis. Ha tényleg típusbetegség, akkor gondolom megkérdezlek benneteket, biztosan létezik rá olcsóbb megoldás. Valaki esetleg tudna nekem segíteni? Merre induljak el? Házilag megoldható-e, esetleg van-e valahol pontos leírás, hogyan orvosolhatom a hibát?

köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy napokban ismételten észrevettem, hogy álló helyzetben bemelegszik, menet közben kb ki sem leng a mutató a hőfoknál. Gyanítom ismét termosztát baja lesz.. Szerintetek mitől lehet, hogy két éven belül ez a negyedik termosztát csere lesz? Minimális vízfogyasztás van. Köszi előre is .

Link to comment
Megosztás:

8 órája, L.Fazakas írta:

Az a 100 forintos Hypo legtöbbször még annyiba sincs. Én pl. a múltkoriban 59 Ft-ért vettem.
Valóban igaz, ha illatosítják, színezik, és csicsás flakonokba teszik, többet lehet érte kérni. Ám mindezt meg is teszik rendesen.

Én még sohase láttam a szélvédőmön vízkő-foltokat.
Ha az ablakmosót csak csapvízzel higítgatnám, annak NK fok tartalma alapján - csaknem 100 év alatt válna ki belőle annyi vízkő, ami aztán már számottevően látható. A fúvóka eltömődése pedig - az tán még 1000 évbe is beletelne.Mert nem eszik olyan forrón a kását.
Otthon a mosogatógép se vízkövezi össze a poharakat, tányérokat, belepakolt fém eszcájgot. Pedig az simán csapvízzel megy, igaz abba kell valami lágyító-só és maga a mosogatószeres tabletta is.

A mosogató gépben van műgyantás vízlágyító beépítve egy kis műanyag tartályban, ha az kimerül, akkor már szépen vízkőnyomosak a poharak. Meg valami "sót" is kell bele önteni, de meg ne kérdezd miért. Vegyész vagyok, de álmos ( éjszakás vagyok) már nem emlékszem rá, és most nem fogom kiguglizni. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, suv_pet írta:

Sziasztok!

Z16XEP hibakódot jelzett, elmentek kiolvastatni és azt mondta a mágus, hogy a ventillátor kettes fokozatának előtét ellánállása hol érintkezik hol nem. Azt is mondta, hogy valami vezérlőpanelen található, amit nem tud csak úgy forrasztani, az egész egységet cserélni kell 200.000 Ft-ért. állítólag típusbetegség. Nem én voltam az autóval, hanem rokon és pontosan nem tudta megmondani, hogy végül is mi volt a diagnózis. Ha tényleg típusbetegség, akkor gondolom megkérdezlek benneteket, biztosan létezik rá olcsóbb megoldás. Valaki esetleg tudna nekem segíteni? Merre induljak el? Házilag megoldható-e, esetleg van-e valahol pontos leírás, hogyan orvosolhatom a hibát?

köszönöm.

A csere lépéseit nem tudom sajnos, de többen is oldották meg már meg maguk, remélhetőleg valaki leírja részletetsen.

https://cromax.hu/opel/astra_g_1998-2009_/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/hutoventilator_alkatreszei/?limitstart=0

 

4 órája, vojni írta:

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy napokban ismételten észrevettem, hogy álló helyzetben bemelegszik, menet közben kb ki sem leng a mutató a hőfoknál. Gyanítom ismét termosztát baja lesz.. Szerintetek mitől lehet, hogy két éven belül ez a negyedik termosztát csere lesz? Minimális vízfogyasztás van. Köszi előre is .

Pedig én is termosztát hibára gondolnék... Milyen termosztátok (gyártó) voltak eddig benne és most milyen van benne? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, suv_pet írta:

Sziasztok!

Z16XEP hibakódot jelzett, elmentek kiolvastatni és azt mondta a mágus, hogy a ventillátor kettes fokozatának előtét ellánállása hol érintkezik hol nem. Azt is mondta, hogy valami vezérlőpanelen található, amit nem tud csak úgy forrasztani, az egész egységet cserélni kell 200.000 Ft-ért. állítólag típusbetegség. Nem én voltam az autóval, hanem rokon és pontosan nem tudta megmondani, hogy végül is mi volt a diagnózis. Ha tényleg típusbetegség, akkor gondolom megkérdezlek benneteket, biztosan létezik rá olcsóbb megoldás. Valaki esetleg tudna nekem segíteni? Merre induljak el? Házilag megoldható-e, esetleg van-e valahol pontos leírás, hogyan orvosolhatom a hibát?

köszönöm.

NEHOGY BELEMENJ!

Nekem ugyanez a bajom volt - nagyjából úgy 4-5 éve. Igaz, akkoriban még valami 80 ezerért cserélték ki az Opel Duna szervizben a teljes ventilátort (valami utángyártottra), viszont alul valahogyan levehető róla az az egész szabályzó egység! Egy lyukacsos fémlemezzel védett dobozka - benne az ellenállásokkal. Nem tudom, a ventimotor helybenhagyásával simán le szokott -e jönni.
Viszont ha valahogyan le tudod a ventilátorról műteni, és a törött lábat szépen vissza tudod cinezni, akkor máris nyertél 200 ezer forintot!
- Azt mondta a szerelő, hogy "nem tud csak úgy forrasztani" -
Persze hogy nem tud! Neki sokkal nagyobb buli egy 200 ezres számla, minthogy azt mondaná -
Uram, kb.  2-300 forintba kerül majd a forrasztás, mert egy kissé piszkos lett a kezem ....

Ha a cinezés nem segítene (mert pl. nem akarja "megfogni" a lágyforrasztás), akkor simán rá kell húzni egy csőszegecset (vagy valami fémcsövecskét - pl. lehet rossz golyóstoll betét) az ellenállás törött lábára, majd néhány helyen finoman egy csípőfogóval összeszorítani. Az említett lyukacsos fémdobozka nagyjából így néz ki, és a nagy ventilátor (vagy a hűtő) alsó felén szokott lenni. Mennek hozzá vastag kábelek - a fordulatszám vezérléséhez. Az az ovális része lenne a csatlakozó maga! A lyukacsosban vannak az ellenállások - gondolom az erős melegedésük miatt van a védőn a perforáció. (Teljesen "trabantos megoldás" - egy korszerű OPEL-től.

73a2ebda5f38cf57c5766bee212899a4.jpg

 

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Ha a cinezés nem segítene (mert pl. nem akarja "megfogni" a lágyforrasztás), akkor simán rá kell húzni egy csőszegecset (vagy valami fémcsövecskét - pl. lehet rossz golyóstoll betét) az ellenállás törött lábára,

Egyrészt meg kell hogy fogja, mert gyárilag is lágyforrasztva van, másrészt én nem helyettesíteném a 450 fok alatti olvadáspontú forrasztást egy 1000 fok fölött olvadó anyaggal, inkább adja meg magát ismét, ha valami komolyabb gebasz van, mint hogy azt kelljen mondanunk: tegnap spóroltunk, ma meg poroltunk.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, vojni írta:

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy napokban ismételten észrevettem, hogy álló helyzetben bemelegszik, menet közben kb ki sem leng a mutató a hőfoknál. Gyanítom ismét termosztát baja lesz.. Szerintetek mitől lehet, hogy két éven belül ez a negyedik termosztát csere lesz? Minimális vízfogyasztás van. Köszi előre is .

Nekem nem kellett 1 év a harmadik termosztáthoz...

Link to comment
Megosztás:

16 órája, L.Fazakas írta:

Holott nyáron - bőven elég a csapvíz.
Vagy aki még flancosabban akarja, annak az ioncserélt vagy a desztillált. Létezik valami tabletta, amit szépen bele lehet oldani, s akkortól fogva máris egyből brutális tisztítás, illetve bogároldó hatása lesz.
Nekem még van vagy 2 tasakkal, valami autós fesztiválon osztogatták a Toyotánál.

De nekem nem Toyotám van :)

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, koopal írta:

Egyrészt meg kell hogy fogja, mert gyárilag is lágyforrasztva van, másrészt én nem helyettesíteném a 450 fok alatti olvadáspontú forrasztást egy 1000 fok fölött olvadó anyaggal, inkább adja meg magát ismét, ha valami komolyabb gebasz van, mint hogy azt kelljen mondanunk: tegnap spóroltunk, ma meg poroltunk.

Az inkább ott a baj, hogy már gyárilag sem lágyforrasztva van, hanem simán belepréselve az összenyomott fémbe. Többnyire az tartja.
És ha az onnan letörik (mert miért is ne rázkódna ott eleget?), akkor bizony nehéz oda fizikailag visszaapplikálni.
A megforrasztása nálam bevált, bár azóta sincs beépítve a kocsiban (miután az egész ki lett cserélve). Így nekem csupán tartalék.
Lehet, hogy maga az ellenállás annyira felmelegedne, hogy lábairól a lágyforrasztás simán leolvadna - bár ennek elég kicsi az esélye, de - éppen azért javallottam mellé/helyett azt a fémes "összeszorítást".
Való igaz - inkább az ellenállás maga melegszik (valami huzalellenállások), nem is kimondottan a lábai, de sajna én nem ismerem az ottani "hő-megoszlási" és hővezetési viszonyokat.
Meg aztán - hogy az egész cucc mennyire kap hűtést, stb ... Nem igazán vizsgálódtam ebben a témában.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Geopake írta:

De nekem nem Toyotám van :)

 

Nekem sem! Mivel ez egy OPEL fórum. (megkaptam én ezt itt elég gyakran, amikor a mindenféle autószerelési tanácsokkal a volt Skodáimról értekeztem.) De ott (az Aréna Plázában) adtak egyszer ilyen ablakmosó tablettákat. Viszont azok valójában minden autó ablakmosójába jók. Egyszer - kiállítás jelleggel - de valami Toyota stand volt ott.

Pontosan úgy van az a tabletta, mint pl. a Medikémia összes boltban kapható ablakmosó folyadékja. Az sem egyetlen autótípusra van kifaragva, hanem AZ autókhoz - és általános használatra. Hol télire, hol meg a nyárra.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, outsider írta:

Nekem nem kellett 1 év a harmadik termosztáthoz...

Persze, hogy az autó álló helyzetében melegszik, hisz még menetszél sem hűti. Ez nem igazán a termosztát hibája! Teljesen normális.
Ha azt vesszük, hogy a műszerfalban a hőmérő se a "kimondottan műszer" kategória, csupán csak egy "tájékoztatást adó valami", én egyáltalán nem görcsölnék folyton azon, hogy éppenséggel mit mutat. Valójában a sebességóra sem az eredeti állapotokat mutatja, mert ha mellette még GPS-szel is nézem, bizony komoly eltérések adódhatnak.
Az olajnyomást meg - valójában már nem szokás a mai kocsikon kiműszerezni, csupán egy sima "van vagy nincs" lámpa jelez vissza.
És hogy néha mekkora a motorban az olajnyomás? Az kit érdekel? Csak legyen olaj rendesen a motorban.

Én egyszer - még a régi Skodámban (S-100) - tettem be az olajnyomást jelző gomba helyére egy mutatós kis nyomásmérőt. (a menetük megegyezett). Ott alapjáraton általában 3-5 BAR volt a nyomás, ha viszont egy kissé jobban "meghúzattam", volt az akár 16-18 BAR is.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, vojni írta:

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy napokban ismételten észrevettem, hogy álló helyzetben bemelegszik, menet közben kb ki sem leng a mutató a hőfoknál. Gyanítom ismét termosztát baja lesz.. Szerintetek mitől lehet, hogy két éven belül ez a negyedik termosztát csere lesz? Minimális vízfogyasztás van. Köszi előre is .

Sz#r minőségűek az aftermarketes (szándékosan nem utángyártottat írtam) termosztátok.
Érdemes a termosztátot kimérni beszerelés előtt, vagy kiszerelés után, hogy nyit-e rendesen.
("főzni" szokták vízben...)

31 perce, L.Fazakas írta:

Persze, hogy az autó álló helyzetében melegszik, hisz még menetszél sem hűti. Ez nem igazán a termosztát hibája! Teljesen normális.
Ha azt vesszük, hogy a műszerfalban a hőmérő se a "kimondottan műszer" kategória, csupán csak egy "tájékoztatást adó valami", én egyáltalán nem görcsölnék folyton azon, hogy éppenséggel mit mutat. Valójában a sebességóra sem az eredeti állapotokat mutatja, mert ha mellette még GPS-szel is nézem, bizony komoly eltérések adódhatnak.
Az olajnyomást meg - valójában már nem szokás a mai kocsikon kiműszerezni, csupán egy sima "van vagy nincs" lámpa jelez vissza.
És hogy néha mekkora a motorban az olajnyomás? Az kit érdekel? Csak legyen olaj rendesen a motorban.

Én egyszer - még a régi Skodámban (S-100) - tettem be az olajnyomást jelző gomba helyére egy mutatós kis nyomásmérőt. (a menetük megegyezett). Ott alapjáraton általában 3-5 BAR volt a nyomás, ha viszont egy kissé jobban "meghúzattam", volt az akár 16-18 BAR is.

Eltévesztetted a házszámot.

Nem az a baj, ha felmelegszik álló helyzetben, az nyilván normális.

Inkább az a baj, ha nem melegszik fel pl országúton, csak 70 fokra...

Link to comment
Megosztás:

6 perce, outsider írta:

Inkább az a baj, ha nem melegszik fel pl országúton, csak 70 fokra...

Jaaa - ez viszont nem igazán derült ki az írásokból.
Mindezekhez megjegyzendő részemről - én azt se tudom, az Opel Astrában valójában hol van a termosztát. Csak azt tudom, hogy régebben a termosztátnak nem volt mindegy, hogy hogyan szerelik be. Van rajta egy kicsi furat, aminek aztán nem igazán mindegy - helyzetileg hol van, hová esik. Általában a lyuk a felső részre kell kerüljön. (valami légtelenítő vagy mi a bánat funkciója miatt)

Ha mégis tévednék ebben, hát elnézést kérek, mert én bizony  Opel termosztátot (vagy ami helyette jó bele) még sohase láttam.
De Zsiguliét, Polski Fiatét, Daciáét, Skodáét már igen. És azok a termosztátok - bár kivitelükben nagyon különbözhetnek, ám a működési elvüket tekintve - általában azonosak. Van belőlük gázos/folyadékos, és van valami zselés.

Link to comment
Megosztás:

Először én is a tiédhez hasonló lapra szerelt megoldásban gondolkoztam, mert a motor házába nem akartam belefurkáli a kapcsolók rögzítéséhez. Az én megoldásomat nagyon könnyen be lehetett állítani, a kapcsolókon lévő lemezek hajlításával, tökéletesen működik azóta is. Jóval bonyolultabb kialakítást akartam csinálni, de letettem róla, mert az általad említett problémáim voltak nekem is, aztán a legegyszerűbb megoldást választottam. A te verziód ott van elrontva, hogy a forrasztások miatt a kapcsolót nem lehet elmozdítani, de egy ovális hornyos csavaros kapcsolófelfogatással teljesen jó lehetne.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

Sz#r minőségűek az aftermarketes (szándékosan nem utángyártottat írtam) termosztátok.
Érdemes a termosztátot kimérni beszerelés előtt, vagy kiszerelés után, hogy nyit-e rendesen.
("főzni" szokták vízben...)

Enyémben most bő egyhetes a Wahler termosztát. Egy megbolondult Febi-t váltott. Hát nem tudom... Mondjuk 80 fok alá nem megy, de 85 fölé se... És nem finomak az átmenetek se. Mikor kinyit, eléggé durván behűl. Aztán kezd felfelé vánszorogni, majd újra vissza. Úgy eszi az autóm a termosztátokat, mint valami napi fogyóeszközt... Új korában szépen felmelegedett és minimálisan, alig észrevehetően tért csak ki picit a hőfékmérő mutatója, nyári melegben néha bekapcsolt a ventilátor is. Mostanában évek óta nem hallottam működni... Mondjuk a hőfokmérő jeladója is fáradhat esetleg... A hőfok kijelzést nem lehet esetleg valahogy kalibrálni?

 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, PGA írta:

Enyémben most bő egyhetes a Wahler termosztát. Egy megbolondult Febi-t váltott. Hát nem tudom... Mondjuk 80 fok alá nem megy, de 85 fölé se... És nem finomak az átmenetek se. Mikor kinyit, eléggé durván behűl. Aztán kezd felfelé vánszorogni, majd újra vissza. Úgy eszi az autóm a termosztátokat, mint valami napi fogyóeszközt... Új korában szépen felmelegedett és minimálisan, alig észrevehetően tért csak ki picit a hőfékmérő mutatója, nyári melegben néha bekapcsolt a ventilátor is. Mostanában évek óta nem hallottam működni... Mondjuk a hőfokmérő jeladója is fáradhat esetleg... A hőfok kijelzést nem lehet esetleg valahogy kalibrálni?

 

Hát mondjuk az szerintem normális hogy ha két különböző hőfokú folyadékot keverünk ( motorban és a vízhőtőben találhatót) akkor nem marad a hőfok az eredeti hanem csökken. Tudom-tudom van akinek oda van szögezve a mutató a 92.0000Fokra . 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Hát mondjuk az szerintem normális hogy ha két különböző hőfokú folyadékot keverünk ( motorban és a vízhőtőben találhatót) akkor nem marad a hőfok az eredeti hanem csökken. Tudom-tudom van akinek oda van szögezve a mutató a 92.0000Fokra . 

Persze, folyadékok viselkedése megvan. Ettől függetlenül egy a termosztátnak illene ezt finomabban lekezelni.

Nem tudom, van-e értelme még kísérleteznem újabb termosztáttal, más márkával esetleg (Behr-rel mondjuk). A legjobb az lenne, ha „főzési teszt” után lehetne választani, mert a megadott nyitási értékeknek általában a valósághoz éppen nem sok köze van. Persze ez se garantálná a hosszú életet...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, PGA írta:

Persze, folyadékok viselkedése megvan. Ettől függetlenül egy a termosztátnak illene ezt finomabban lekezelni.

Nem tudom, van-e értelme még kísérleteznem újabb termosztáttal, más márkával esetleg (Behr-rel mondjuk). A legjobb az lenne, ha „főzési teszt” után lehetne választani, mert a megadott nyitási értékeknek általában a valósághoz éppen nem sok köze van. Persze ez se garantálná a hosszú életet...

A termosztátban egy viasz ( vagy viasz szerű) anyag hő hatására megolvad és kitágul, kitol egy kis dugattyút rugóerő ellenében ami nyitja a termosztátot. Mint minden anyagnak ennek is van tehetetlensége, nem tud követni másodpercnyi pontossággal sem lehűlést, sem felmelegedést. Nem precíziós eszköz, ahogy a hőfokmérő jeladója, és az óraegységben a műszer sem.  Az sem mindegy hogy egymáshoz és a nagy vízkörhöz képest hol helyezkednek el, és hogy közben milyen terhelése van a motornak, milyen a külső hőmérséklet, ez ellenszél ésatöbbi. Sok ismeretlenes játék, azért az hogy egyik vagy másik autóban hogyan működik, és ahhoz képest a miénk milyen nem jelent semmit. A főzési teszt sem garancia, mert amiket kivettem az autóból, mert túl korán nyitottak, vagy nyitva megragadtak tesztelve mind jól működtek.

2680139-20171026-CWJECZ.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A termosztátban egy viasz ( vagy viasz szerű) anyag hő hatására megolvad és kitágul, kitol egy kis dugattyút rugóerő ellenében ami nyitja a termosztátot. Mint minden anyagnak ennek is van tehetetlensége, nem tud követni másodpercnyi pontossággal sem lehűlést, sem felmelegedést. Nem precíziós eszköz, ahogy a hőfokmérő jeladója, és az óraegységben a műszer sem.  Az sem mindegy hogy egymáshoz és a nagy vízkörhöz képest hol helyezkednek el, és hogy közben milyen terhelése van a motornak, milyen a külső hőmérséklet, ez ellenszél ésatöbbi. Sok ismeretlenes játék, azért az hogy egyik vagy másik autóban hogyan működik, és ahhoz képest a miénk milyen nem jelent semmit. A főzési teszt sem garancia, mert amiket kivettem az autóból, mert túl korán nyitottak, vagy nyitva megragadtak tesztelve mind jól működtek.

2680139-20171026-CWJECZ.jpg

Az egész dolog egyébként annyiban zavar, hogy amíg bírta benne a gyári elsö termosztát, addig nem volt semmi ilyen jellegű gond. Azóta nem sikerül igazán jót kifogni, pláne hosszabb távra.

Zömében rövidebb (kb. 12 km) utakat megyek rendszeresen, ilyenkor még jobban jönne, hogy mihamarabb melegedjen a motor, illetve ne hűljön vissza 70 fok alá, egy bizonytalan termosztát miatt. Tudom, a rövid út maga a halál a motornak, de ha jó a termosz, legalább valamivel kevésbé rossz...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, PGA írta:

Enyémben most bő egyhetes a Wahler termosztát. Egy megbolondult Febi-t váltott. Hát nem tudom... Mondjuk 80 fok alá nem megy, de 85 fölé se... És nem finomak az átmenetek se. Mikor kinyit, eléggé durván behűl. Aztán kezd felfelé vánszorogni, majd újra vissza. Úgy eszi az autóm a termosztátokat, mint valami napi fogyóeszközt... Új korában szépen felmelegedett és minimálisan, alig észrevehetően tért csak ki picit a hőfékmérő mutatója, nyári melegben néha bekapcsolt a ventilátor is. Mostanában évek óta nem hallottam működni... Mondjuk a hőfokmérő jeladója is fáradhat esetleg... A hőfok kijelzést nem lehet esetleg valahogy kalibrálni?

 

 

23 perce, PGA írta:

Az egész dolog egyébként annyiban zavar, hogy amíg bírta benne a gyári elsö termosztát, addig nem volt semmi ilyen jellegű gond. Azóta nem sikerül igazán jót kifogni, pláne hosszabb távra.

Zömében rövidebb (kb. 12 km) utakat megyek rendszeresen, ilyenkor még jobban jönne, hogy mihamarabb melegedjen a motor, illetve ne hűljön vissza 70 fok alá, egy bizonytalan termosztát miatt. Tudom, a rövid út maga a halál a motornak, de ha jó a termosz, legalább valamivel kevésbé rossz...

Talán másfél hónapja van benne a Wahler, alig 4km alatt eléri a 90 fokot és azt tartja is, valahol 85 és 90 közt amikor nyit visszább esik aztán se-perc alatt ismét lényegében 90-et mutat. Nekem még ilyen időkbe is néha kapcsol a hűtés a városi közlekedéskor... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello.
Sajnos úgy alakult, hogy ki kell cserélnem a motort, nem sajnos nem lehet megmenteni ezt csak is csere hozza helyre vagy teljes motor felújítás ami azért nem egy pénztárba barát megoldás.Szó mi szó jelenleg x16szr motor van benne.Tudomásom szerint ezt a motor kódot F Astrákba is rakták.Kérdésem az lenne, hogy miben tér el f astrás a g astrástól?igazából csak egy blokkra lenne szükségem és ha találok egy jó áron f astrásat megvehetem e?A másik, hogy bele lehet e tenni másik motorkódú motort amivel kommunikál az eredeti motorvezérlő?Amennyiben találnák egy újabb tipusú motort  motorvezérlővel pl egy 16 szelepest, bele lehetne tenni?vagy ez nem ilyen 1x ű?
Papírozni úgy is kell szóval meghallgatok minden változatot aztán úgy is az ár érték arány fog dönteni.Segítségeket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Janó32 írta:

 

Talán másfél hónapja van benne a Wahler, alig 4km alatt eléri a 90 fokot és azt tartja is, valahol 85 és 90 közt amikor nyit visszább esik aztán se-perc alatt ismét lényegében 90-et mutat. Nekem még ilyen időkbe is néha kapcsol a hűtés a városi közlekedéskor... 

Nem tudom, valószínű nem százas a hőfokmérőm, vagy a jeladója se esetleg.... De maguk a termosztátok is hitványak. Kétséges, hogy érdemes-e tovább kisérleteznem egy újabbal...

Link to comment
Megosztás:

11 perce, PGA írta:

Nem tudom, valószínű nem százas a hőfokmérőm, vagy a jeladója se esetleg.... De maguk a termosztátok is hitványak. Kétséges, hogy érdemes-e tovább kisérleteznem egy újabbal...

Nem tudom, hogy a motornak mennyire tesz jót, hogy a termosztát hirtelen rászabadítja a hideg vizet a kinyitott körre?

Nem nézted, hogy a  termosztátok közt nem volt különbség a tányér által kinyitott keresztmetszetben, nagyobb átmérő, vagy hosszabb út?

Lehet, hogy érdemes volna azoknál a termosztátoknál, ahol túl nagy a lengés a hőfokban, betenni a termosztát elé egy szűkítőt, hogy kicsit fékentartsa az ingadozást!?

Esetleg annak az anyagnak az olvadási, és dermedési sebességében lehet jelentős eltérés, ami a dugattyút nyitogatja?

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.