Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

3 órája, Maverick087 írta:

Vannak emberek akik azért jobban odafigyelnek és nem várnak addig míg a kondenzcsíkot elhúzza az autó ahogy Te írtad. Egy vízhőfok jeladót és termosztátot akár prevenció jelleggel is lehet cserélni, nem olyan nagy tételek tekintve azt a "kárt" vagy bosszúságot amit a meghibásodásuk tud okozni... 

 

Egy jól működő gyári beépítesű termosztátot cserélni prevenció jelleggel inkább mazochizmus... :)

Tekintettel a kapható termosztátok minőségére...

Link to comment
Megosztás:

30 perce, outsider írta:

Egy jól működő gyári beépítesű termosztátot cserélni prevenció jelleggel inkább mazochizmus... :)

Tekintettel a kapható termosztátok minőségére...

Sosem lehetünk benne biztosak hogy az új alkatrész tökéletes. Az a cumi amikor kicserélsz valamit újra, biztosra veszed hogy az jó és tovább keresed a hibát miközben beletettél egy rossz alkatrészt. Amúgy a vízhőfok jeladókat régen ki lehetett mérni multiméterrel, rádugva egy lapgépet is tudtad nézni éppen hány fokos és ez fedi-e a valóságot. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 10/16/2017 at 8:06 PM, kisMikola said:

Sziasztok, 

Már több hete a következő problémám van a 2001-es Y17DT G Astrámmal: 

Beindítás után, hidegen nem alszik el a check engine lámpa, csak miután mentem az autóval kb 5 km-t. Gyengébbnek is érzem olyankor az autót, de miután elalszik a lámpa, minden rendben. A hibakód P0100, ami ha jól tudom légtömeg mérő hibát jelent. Furcsa viszont, hogy csak hideg motornál jelentkezik a hiba, mivel a légtömeg mérőnek elvileg nincs köze a motor hőmérsékletéhez, hiszen a kívülről beáramló levegőt figyeli. 

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? 

Köszönöm

Sziasztok!

Nekem is ugyan ez a problémám a motorral, hogy induláskor erőtlen, ég a check-engine, majd bemelegedés után kialszik s át tud „kapcsolni” az ECU, ha tempósan tudok vele menni. Olyan 1 percig kell 2500-ös fordulaton tartani 5.-ben 110-el majd ránt egyet és megvan ismét az összes ló. Ha leállítom kezdődik az egész előröl (melegen sosem ég check-engine). Viszont, ha nincs meghajtva (2500 rpm alatt üzemel), akkor sosem kapcsol át, több 100 km után sem.

Nem füstöl, alig eszik, nincs vele baj csak néha kellemetlen, ha sietni kellene.

Hibakód szerint izzítógyertya. Voltam több szerelőnél is de nincs ötlet, mindenki széttárja a kezét..

Légtömegmérő tisztítva speciális spray-vel, minden szűrő, olaj folyamatosan cserélve, kapott már Spurit is de minden hatástalan

Astra G kombi, 2000’, Y17DT motorkód (ISUZU)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, OAG78 írta:

De így meg azok, akik tudják a "titkot", lehet, hogy nyugodtan furikáznak, jönnek-mennek, ha 100 fokot mutat a mutató, közben a víz (hűtőfolyadék, tudom) meg már tényleg forr. Így teljesen felesleges a műszer, ha ennyire megbízhatatlan.

A járművek téli hűtőfolyadéka (etilénglikol és víz valamilyen arányú keveréke) már eleve nem 100 fokon forr (Általános Fizikai kémia - a moláris forráspont emelkedés és a fagyáspont csökkenés - történet kérdése).
Ha a sima csapvízet vesszük 100%-os alapegységnek a hőátadási tulajdonságok képességei terén, akkor bizony a gépkocsik fagyállója - és éppen eme folyadékelegynek a fizikai/hőtani tulajdonságai okán - jóval gyengébben muzsikál.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Balage84 írta:

Sziasztok!

Nekem is ugyan ez a problémám a motorral, hogy induláskor erőtlen, ég a check-engine, majd bemelegedés után kialszik s át tud „kapcsolni” az ECU, ha tempósan tudok vele menni. Olyan 1 percig kell 2500-ös fordulaton tartani 5.-ben 110-el majd ránt egyet és megvan ismét az összes ló. Ha leállítom kezdődik az egész előröl (melegen sosem ég check-engine). Viszont, ha nincs meghajtva (2500 rpm alatt üzemel), akkor sosem kapcsol át, több 100 km után sem.

Nem füstöl, alig eszik, nincs vele baj csak néha kellemetlen, ha sietni kellene.

Hibakód szerint izzítógyertya. Voltam több szerelőnél is de nincs ötlet, mindenki széttárja a kezét..

Légtömegmérő tisztítva speciális spray-vel, minden szűrő, olaj folyamatosan cserélve, kapott már Spurit is de minden hatástalan

Astra G kombi, 2000’, Y17DT motorkód (ISUZU)

A légtömegmérő "speciális" sprayvel történő tisztítása saját tapasztalatom szerint ( 3-ik légtömegmérőmet fogyasztom) fingot nem ér. ( Van akinek segít ideig óráig). Nekem ugyan ez volt a jelenség. Annyival, hogy hozta a hibakódot. Lámpa nélkül gyorsulási tényező mint egy szívódízel behúzott kézifékkel. Mikor bedobta, beállt középértékre az ECU és ment ahogy kellett. Pénteken cseréltem Mobiletron légtömegmérőt ( 13 ezer HUF). Azóta mentem vele kb. 700 km és minden tökéletes.

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Maverick087 írta:

ECAT24-gyen kerestem gyári szám alapján. FEBI-t választottam, 3000 Ft volt a Bárdinál...

nekem is így nézett ki a régi...én is most cseréltem (soha nem volt cserélve 15 éve.....)
HELLA-t raktam bele
 

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Handbrake said:

A légtömegmérő "speciális" sprayvel történő tisztítása saját tapasztalatom szerint ( 3-ik légtömegmérőmet fogyasztom) fingot nem ér. ( Van akinek segít ideig óráig). Nekem ugyan ez volt a jelenség. Annyival, hogy hozta a hibakódot. Lámpa nélkül gyorsulási tényező mint egy szívódízel behúzott kézifékkel. Mikor bedobta, beállt középértékre az ECU és ment ahogy kellett. Pénteken cseréltem Mobiletron légtömegmérőt ( 13 ezer HUF). Azóta mentem vele kb. 700 km és minden tökéletes.

Értem, akkor veszek egy légtömegmérőt, mert így kevesebb anyagot kap a motor s télen alig melegszik, fázol, nem megy a kocsi, szóval ez nem állapot..

A harmadik légtömegmérőt fogyasztod? Hány km-et bírnak nálad? Jó márka a Mobiletron? Néztem Kovácsnál (lsd. lent), a Mobiletron a legolcsóbb, de 25-ért van már Bosch és Delphi is.

https://alkatreszek.hu/autotipus/opel/astra_36/astra_g_kombi_f35_1998_02_2009_12/14182/erzekelok_motorok_kapcsolok_elektronika/legtomegmero/osszes_termek/-_1?manufacturers=Mobiletron&stock_info=1&order=4&number_of_page=10&posted_filters=1

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Balage84 írta:

Értem, akkor veszek egy légtömegmérőt, mert így kevesebb anyagot kap a motor s télen alig melegszik, fázol, nem megy a kocsi, szóval ez nem állapot..

A harmadik légtömegmérőt fogyasztod? Hány km-et bírnak nálad? Jó márka a Mobiletron? Néztem Kovácsnál (lsd. lent), a Mobiletron a legolcsóbb, de 25-ért van már Bosch és Delphi is.

https://alkatreszek.hu/autotipus/opel/astra_36/astra_g_kombi_f35_1998_02_2009_12/14182/erzekelok_motorok_kapcsolok_elektronika/legtomegmero/osszes_termek/-_1?manufacturers=Mobiletron&stock_info=1&order=4&number_of_page=10&posted_filters=1

A gyári elég sokat elment, olyan 180 ezer km környékén cseréltem Mobiletronra, az meg eddig bírta. Cirka 3-4 évvel lehet számolni. Bárdi kedvezménnyel vettem. Melegedni ettől se fog jobban, sajnos a dízel lassan melegszik, Kartonpapír! ( jó termosztát is kell persze, de az még kevés)

Link to comment
Megosztás:

23 órája, gezoli írta:

Mennyire nehéz hozzáférni? Nekem is kopog valami, de első körön a stabrudat cserélem.

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/415/4343/26773/

Nekem szerelő cserélte, de ha mindkét oldalt alábakolod az autót, akkor tehermentesül a stabilizátor rúd, és meg lehet lazítani a lefogatókat. Tény hogy a csavarja nem túl ergonómikus helyen van.. Szerintem nem kell a bekötő rudakat sem kiszerelni ehhez.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Krajcso írta:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/415/4343/26773/

Nekem szerelő cserélte, de ha mindkét oldalt alábakolod az autót, akkor tehermentesül a stabilizátor rúd, és meg lehet lazítani a lefogatókat. Tény hogy a csavarja nem túl ergonómikus helyen van.. Szerintem nem kell a bekötő rudakat sem kiszerelni ehhez.

Köszi! Ma néztem mert cseréltem a stab. pálcákat Nem vészes hozzáférni. Stab pálcából Meyle került be. A régit amikor kivettem , akkor megértettem, hogy miért kopogott a futómű. Szörnyű volt a látvány. A két oldal cseréje kb 1,5 óra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Néhány napja nehezen tudom kihúzni a kulcsot a gyújtáskapcsolóból leállítás után, van amikor erőszakosan jön ki. Amikor kijön kattan a zárbetét és rendesen ki-be tudom mozgatni a kulcsot. Következő indításnál simán bemegy a kulcs és könnyen el is forog nem szorul. Leállítás után szintén nem akarja "kiengedni" a kulcsot. 

Valakinek van ilyen tapasztalata? Milyen megoldást tudtok rá? Előre köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok. 

Néhány napja nehezen tudom kihúzni a kulcsot a gyújtáskapcsolóból leállítás után, van amikor erőszakosan jön ki. Amikor kijön kattan a zárbetét és rendesen ki-be tudom mozgatni a kulcsot. Következő indításnál simán bemegy a kulcs és könnyen el is forog nem szorul. Leállítás után szintén nem akarja "kiengedni" a kulcsot. 

Valakinek van ilyen tapasztalata? Milyen megoldást tudtok rá? Előre köszönöm a válaszokat.

Két féle Astra tulajdonos létezik: az egyik már találkozott ezzel a jelenséggel, a másik pedig fog...  Zárolajozó, de a legjobb a grafitos spray, WD40 felejtős. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Janó32 írta:

Két féle Astra tulajdonos létezik: az egyik már találkozott ezzel a jelenséggel, a másik pedig fog...  Zárolajozó, de a legjobb a grafitos spray, WD40 felejtős. 

Köszönöm a választ. A zárolajzót próbáltam és semmi változás. Fizikailag mi okozza a problémát?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Hard-ex írta:

Köszönöm a választ. A zárolajzót próbáltam és semmi változás. Fizikailag mi okozza a problémát?

Kopik a zárbetét belseje a használat során, és nem úgy működik mint kéne. A te eseted sem jó, de az enyém sem volt anno: én indítani nem tudtam mert nem lehetett elfordítani a kulcsot...

Egy ügyes szerelő vagy egy kulcsos tud igazítani reszelni a betéten és olyan lesz mint újkorában, nálam is így javították...

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kobraCode írta:

Kopik a zárbetét belseje a használat során, és nem úgy működik mint kéne. A te eseted sem jó, de az enyém sem volt anno: én indítani nem tudtam mert nem lehetett elfordítani a kulcsot...

Egy ügyes szerelő vagy egy kulcsos tud igazítani reszelni a betéten és olyan lesz mint újkorában, nálam is így javították...

Köszi a választ. A grafitos spray-t megróbálom hátha javít valamit. Ha nem lesz eredményes, akkor megfogadom a tanácsod és körülnézek, hogy a környéken van esetleg hozzáértő szerelő. :-)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kobraCode írta:

Egy ügyes szerelő vagy egy kulcsos tud igazítani reszelni a betéten és olyan lesz mint újkorában, nálam is így javították...

A kopott betétet - szerintem inkább cserélni lehetne (és kell), a reszelgetés ott nem igazán segít.
Hiszen ami elkopott, azt reszelővel akkor még tovább koptatjuk? Ez - még logikusan is bizony eléggé egy logikátlan dolog ...
aki pedig már ismeri a cilinderzár lélektanát és működési elvét  ...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

A kopott betétet - szerintem inkább cserélni lehetne (és kell), a reszelgetés ott nem igazán segít.
Hiszen ami elkopott, azt reszelővel akkor még tovább koptatjuk? Ez - még logikusan is bizony eléggé egy logikátlan dolog ...
aki pedig már ismeri a cilinderzár lélektanát és működési elvét  ...

Majd ha csináltál vagy láttál ilyet gyakorlatban kérlek akkor nyilatkozz róla... Nem az egész betét hanem bizonyos részei kopnak "sarkosodnak" ki, ezért megakad elakad működés közben, így aki tudja mit és holl kell igazítani raja nem koptatja hanem megigazítja a szerkezetet.... Hidd el tapasztalatból mondom, pár éve már így működik GOND NÉLKÜL a gyújtáskapcsolóm!

  • Like 1
  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! 

Nem régen vettem egy 1.4 twonport motoros G Astrát , 155e km-el . Megy teszi a dolgát , de van egy nagyon furcsa  csapágy zörej szerű hangja , bár volt aki azt mondta mintha egy villamoson utazna. A vezérlés cserélve lett , így vízpumpa kilőve , generátor csapágyak cserélve  . A szerelő szerint a bordásszíj nélkül nem volt meg ez a furcsa zaj . Valakinek volt hasonló tapasztalata ? 

 

Köszi !

Balázs

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Hard-ex írta:

Köszönöm a választ. A zárolajzót próbáltam és semmi változás. Fizikailag mi okozza a problémát?

Kopás, illetve a ami lekopott, az a zárban (lamellák közt) van lerakódva, ettől tud megszorulni...

1 órával ezelőtt, balasz13 írta:

Sziasztok ! 

Nem régen vettem egy 1.4 twonport motoros G Astrát , 155e km-el . Megy teszi a dolgát , de van egy nagyon furcsa  csapágy zörej szerű hangja , bár volt aki azt mondta mintha egy villamoson utazna. A vezérlés cserélve lett , így vízpumpa kilőve , generátor csapágyak cserélve  . A szerelő szerint a bordásszíj nélkül nem volt meg ez a furcsa zaj . Valakinek volt hasonló tapasztalata ? 

 

Köszi !

Balázs

 

Ezt most akkor nem egészen értem... Az 1.4 Twinport (Z14XEP) láncos vezérlésének nem része a vízpumpa. Azt a hosszbordás hajtja tudtommal. Lehet hogy a szíjfeszítő csapágynak van hangja... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, balasz13 írta:

Sziasztok ! 

Nem régen vettem egy 1.4 twonport motoros G Astrát , 155e km-el . Megy teszi a dolgát , de van egy nagyon furcsa  csapágy zörej szerű hangja , bár volt aki azt mondta mintha egy villamoson utazna. A vezérlés cserélve lett , így vízpumpa kilőve , generátor csapágyak cserélve  . A szerelő szerint a bordásszíj nélkül nem volt meg ez a furcsa zaj . Valakinek volt hasonló tapasztalata ? 

 

Köszi !

Balázs

 

Azt írtad olyan mintha villamoson utaznának... ha ezt így elképzelem, nekem kerékcsapágy hang jut eszembe, vagy valami hajtáslánc (váltó) búgás. Családban volt egy F astra, annak például a váltó adott ilyesmi hangot (autó emelve, kerék levegőben forgatva kézzel - váltó felöl jött a búgó hang), aztán fura mód egyszer csak abbahagyta és nem is jött elő többet míg megvolt az autó. De akár még gumiabroncs is adhat csapágybúgás (ami szerintem "villamosos") szerű hangot.

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

36 perce, Janó32 írta:

Kopás, illetve a ami lekopott, az a zárban (lamellák közt) van lerakódva, ettől tud megszorulni...

Ezt most akkor nem egészen értem... Az 1.4 Twinport (Z14XEP) láncos vezérlésének nem része a vízpumpa. Azt a hosszbordás hajtja tudtommal. Lehet hogy a szíjfeszítő csapágynak van hangja... 

 

25 perce, nyolc8 írta:

Azt írtad olyan mintha villamoson utaznának... ha ezt így elképzelem, nekem kerékcsapágy hang jut eszembe, vagy valami hajtáslánc (váltó) búgás. Családban volt egy F astra, annak például a váltó adott ilyesmi hangot (autó emelve, kerék levegőben forgatva kézzel - váltó felöl jött a búgó hang), aztán fura mód egyszer csak abbahagyta és nem is jött elő többet míg megvolt az autó. De akár még gumiabroncs is adhat csapágybúgás (ami szerintem "villamosos") szerű hangot.

Mondjuk motor-generátor, és egyebek álló autónál, és járó motornál is zajonganak, futómű-váltó ( egy része) gumi, meg csak haladás közben. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Kopás, illetve a ami lekopott, az a zárban (lamellák közt) van lerakódva, ettől tud megszorulni...

Ezt most akkor nem egészen értem... Az 1.4 Twinport (Z14XEP) láncos vezérlésének nem része a vízpumpa. Azt a hosszbordás hajtja tudtommal. Lehet hogy a szíjfeszítő csapágynak van hangja... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Kopás, illetve a ami lekopott, az a zárban (lamellák közt) van lerakódva, ettől tud megszorulni...

Ezt most akkor nem egészen értem... Az 1.4 Twinport (Z14XEP) láncos vezérlésének nem része a vízpumpa. Azt a hosszbordás hajtja tudtommal. Lehet hogy a szíjfeszítő csapágynak van hangja... 

Természetesen  nem a lánc hajtja, de attól még cserélve lett a vízpumpa bordás szíjjal együtt. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 06. at 16:54, gezoli írta:

Köszi! Ma néztem mert cseréltem a stab. pálcákat Nem vészes hozzáférni. Stab pálcából Meyle került be. A régit amikor kivettem , akkor megértettem, hogy miért kopogott a futómű. Szörnyű volt a látvány. A két oldal cseréje kb 1,5 óra.

Szia, 

Stabilizátor rúddal nem volt probléma? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.