Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 óra, zotya975 írta:

Az a por rozsda, mivel a benzintől nem rozsdásodhat a szűrő fém része ezért logikusnak tűnik hogy minden kémiai és fizikai törvény ellenére mégiscsak van-volt benne valamennyi víz. 

Valóban van, de annyira elenyésző mennyiség. Max. amit a benzinnek a párás levegőből sikerül itt-ott összeszedegetnie. Mivel nem oldódik benne (avagy rettentően rosszul), sokáig kell (vagy nagyon párás nyári melegben - pl. trópusi őserdő) legyen az autó.
Ezért jó néha az a fél liternyi spiritusz (vagy pl. a motalko benzin) a tankba. Az ENI (régebben Agip) benzinkutaknál elvétve, de lehetett venni (és ha volt olyan kútfej) - bioetanol néven.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

6 perce, L.Fazakas írta:

Valóban van, de annyira elenyésző mennyiség. Max. amit a benzinnek a párás levegőből sikerül itt-ott összeszedegetnie. Mivel nem oldódik benne (avagy rettentően rosszul), sokáig kell (vagy nagyon párás nyári melegben - pl. trópusi őserdő) legyen az autó.
Ezért jó néha az a fél liternyi spiritusz (vagy pl. a motalko benzin) a tankba. Az ENI (régebben Agip) benzinkutaknál elvétve, de lehetett venni (és ha volt olyan kútfej) - bioetanol néven.

Szerintem a spiritusz és a bioetanol, nagyon nem ugyanaz, még ha alapból mindegyikben ott is van az etil alkohol. Az első tiszta szesz de általában van benne metil alkohol is, és valamivel élvezhetetlenné teszik. Hogy mivel azt tanultam is meg rá is kereshetnék, ( mert már nem emlékszem rá)  de most tökmindegy. A Bioetanol, meg ugye az üzemanyag amivel jártam én is amig lehetett kapni. Ugye E 85, mert 15% benzint is tartalmaz. Ez a szűrő az első 10 ezres etanolos üzem után lett szétvágva. Hogy előtt mikor volt cserélve azt nem tudom, mert ezzel vettem az autót. Tavaly óta nincs etanol Győrben is már nem tudok tankolni.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Szerintem a spiritusz és a bioetanol, nagyon nem ugyanaz, még ha alapból mindegyikben ott is van az etil alkohol. Az első tiszta szesz de általában van benne metil alkohol is, és valamivel élvezhetetlenné teszik. Hogy mivel azt tanultam is meg rá is kereshetnék, ( mert már nem emlékszem rá)  de most tökmindegy. A Bioetanol, meg ugye az üzemanyag amivel jártam én is amig lehetett kapni. Ugye E 85, mert 15% benzint is tartalmaz. Ez a szűrő az első 10 ezres etanolos üzem után lett szétvágva. Hogy előtt mikor volt cserélve azt nem tudom, mert ezzel vettem az autót. Tavaly óta nincs etanol Győrben is már nem tudok tankolni.

Spiritusz=Denaturáltszesz Teherautók levegőrendszerébe volt beépítve egy tartály amelyben denszesz volt. A levegő sűrítésekor kondenzvíz keletkezik amely télen elfagyasztja a légfék csöveit. Indulás előtt kellett a tartályból bejuttatni a levegőtartályba a szeszt a lefagyás elkerülése érdekében.

Nem értem, hogy az üzemanyag hogy jön ide?!

Link to comment
Megosztás:

4 perce, gezoli írta:

Spiritusz=Denaturáltszesz Teherautók levegőrendszerébe volt beépítve egy tartály amelyben denszesz volt. A levegő sűrítésekor kondenzvíz keletkezik amely télen elfagyasztja a légfék csöveit. Indulás előtt kellett a tartályból bejuttatni a levegőtartályba a szeszt a lefagyás elkerülése érdekében.

Nem értem, hogy az üzemanyag hogy jön ide?!

Passz, én sem értem de mivel a kolléga említette hát válaszoltam rá. "Az ENI (régebben Agip) benzinkutaknál elvétve, de lehetett venni (és ha volt olyan kútfej) - bioetanol néven." Van egy ilyen tartály a pincében, megkeressem? Nem tudom milyen autón volt.

Link to comment
Megosztás:

On 23.11.2017 at 9:34 PM, Csalán said:

Sziasztok!

 

Évek óta küzdök a váltóval, olajat, bakelit összekötőt cseréltem, de még mindig akad a kettes fokozatnál.

Mostanra viszont letisztult, hogy mikor enyhülnek a tünetek, és arra gondoltam, hátha ebből meg tudjátok állapítani, hogy mi a baja.

1. meleg időben, vagy meleg motornál kevésbé, vagy egyáltalán nem akad.

2. párás időben kevésbé vagy egyáltalán nem akad.

3. Ez a legjobb: ha ráfékezek az autóra, és úgy váltok, akkor nem akad. Tehát ha egyes fokozatban gáz, aztán pici fék és rábolintás közben váltok, akkor simán beveszi a kettest, időjárástól függetlenül. Az üresbe kiteszem, kuplungolok és utána fokozatba teszem nem segít, vagy legalábbis nem sokat.

A motortartó bakok rendben.

Ötletek?

Köszi!

Nah, erre a "ráfékezek és beveszi a sebességet" témára van esetleg ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Csalán írta:

Nah, erre a "ráfékezek és beveszi a sebességet" témára van esetleg ötletetek?

Ha jók a bakok akkor is mozog valamennyire a motor, a váltókar ( rudazat, bowden?) meg hozzá képest nem mozdul a bódéval együtt. Ha valamiért nincs a helyén a rudazat, akkor ennyi pont elég neki hogy a sebességet lehessen kapcsolni. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Szerintem a spiritusz és a bioetanol, nagyon nem ugyanaz, még ha alapból mindegyikben ott is van az etil alkohol. Az első tiszta szesz de általában van benne metil alkohol is, és valamivel élvezhetetlenné teszik. Hogy mivel azt tanultam is meg rá is kereshetnék, ( mert már nem emlékszem rá)  de most tökmindegy. A Bioetanol, meg ugye az üzemanyag amivel jártam én is amig lehetett kapni. Ugye E 85, mert 15% benzint is tartalmaz. Ez a szűrő az első 10 ezres etanolos üzem után lett szétvágva. Hogy előtt mikor volt cserélve azt nem tudom, mert ezzel vettem az autót. Tavaly óta nincs etanol Győrben is már nem tudok tankolni.

Azt SOHASEM mondtam, hogy a spiritusz és a bioetanol ugyanazok lennének! De a benzintankba mind a kettő beönthető - a motor különösebb károsodása nélkül.
És elviszi az esetleges vizet (amit én már eleve furcsállok, mert hogyan került bele?). A spirituszt pedig nem valamivel, hanem amint régebben leírtam - piridin-nel teszik büdössé!
A bioetanollal én is sokat jártam, így azért merem ajánlani -  ott és azzal bejön a "kettőt egy csapásra" megoldás - a "vizes benzinnel" kapcsolatban.
Pontosan E85 volt a neve - és amíg lehetett kapni. Már Pesten se nagyon van, mert az ENI kutak (régebben Agip) mintha mind megszűntek volna ...
Azt tudom, hogy a Népligetnél, a Kőbányai út - Könyves Kálmán krt. kereszteződésben azóta MOL kút lett belőle, a Pesti úti pedig (a felüljáró előtt) simán be van halva. /és zárva/

Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Nem értem, hogy az üzemanyag hogy jön ide?!

Úgy, hogy mint alkohol-féleség, a benzintartályba is simán (de megfelelő mértékben) beletölthető. Elmegy vele a motor ... és általa elviszi az esetleges vizet.
Egy légtartályban meg CSUPÁN fagyáspont-csökkentő szerepe van! Nem megy együtt a fékekhez a levegővel ... (általános fizikai kémia - Moláris fagyáspont-csökkentés és a forráspont emelkedés - témakör)
A belsőégésű motorban viszont egyből simán elég, mint az összes más éghető anyag - és mint üzemanyag ...

Úgy jön ide ...

Link to comment
Megosztás:

11 órája, L.Fazakas írta:

...az ENI kutak (régebben Agip) mintha mind megszűntek volna ...
Azt tudom, hogy a Népligetnél, a Kőbányai út - Könyves Kálmán krt. kereszteződésben azóta MOL kút lett belőle, a Pesti úti pedig (a felüljáró előtt) simán be van halva. /és zárva/

Az Agip kivonult Magyarországról már lassan egy éve, a kútjai nagy részét a MOL vette át, már amiben látott fantáziát, a többi részét vagy más olajtársaságok, vagy egyszerűen bezártak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1999-es G Astrám, két hónapja vettem. tegnap ahogy mentem haza melóból kialudt a műszerfalon a világítás. A középkonzolon nem, csak a műszerfalon. A biztosíték vagy az égő(k) lehetnek a tettesek? Elég halvány fénye volt már ígyis, ezért gyanakszom az égőkre, lehet már csak egy "muzsikált" amikor megvettem. Köszi a segítséget előre is.

Üdv,

Robi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget illetve tanácsot kerni ! Bal oldali visszapillantó tükör kiesett a helyéről maga a tükör elengedte a ragasztás! Van értelme vissza ragasztani vagy inkább ha lehet kapni magát a felfogato részt illetve tükröt akkor inkább vegyek hozzá azt ? Mert nekem úgy tűnik mintha igazából ennek nem szabadna csak úgy kiesni vagy ragasztva lenni. Segítséget előre is köszönöm !!

Link to comment
Megosztás:

14 perce, revcorps írta:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget illetve tanácsot kerni ! Bal oldali visszapillantó tükör kiesett a helyéről maga a tükör elengedte a ragasztás! Van értelme vissza ragasztani vagy inkább ha lehet kapni magát a felfogato részt illetve tükröt akkor inkább vegyek hozzá azt ? Mert nekem úgy tűnik mintha igazából ennek nem szabadna csak úgy kiesni vagy ragasztva lenni. Segítséget előre is köszönöm !!

Nem érdemes ragasztani, vegyél hozzá tükörlapot azt tedd fel. 1500-2000Ft körül már kapni. Felrakásnál kicsit játszani kell vele, amellett hogy óvatosan csinálod mert ugye eltörhet.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, blacksout írta:

Sziasztok!

Van egy 1999-es G Astrám, két hónapja vettem. tegnap ahogy mentem haza melóból kialudt a műszerfalon a világítás. A középkonzolon nem, csak a műszerfalon. A biztosíték vagy az égő(k) lehetnek a tettesek? Elég halvány fénye volt már ígyis, ezért gyanakszom az égőkre, lehet már csak egy "muzsikált" amikor megvettem. Köszi a segítséget előre is.

Üdv,

Robi

Szerintem izzókat kell csak cserélned. De kiszereled az óracsoportot és megtudod.

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, zotya975 said:

Ha jók a bakok akkor is mozog valamennyire a motor, a váltókar ( rudazat, bowden?) meg hozzá képest nem mozdul a bódéval együtt. Ha valamiért nincs a helyén a rudazat, akkor ennyi pont elég neki hogy a sebességet lehessen kapcsolni. 

Köszönöm, akkor a szerelőt megkérem, hogy állítson rajta.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, blacksout írta:

Sziasztok!

Van egy 1999-es G Astrám, két hónapja vettem. tegnap ahogy mentem haza melóból kialudt a műszerfalon a világítás. A középkonzolon nem, csak a műszerfalon. A biztosíték vagy az égő(k) lehetnek a tettesek? Elég halvány fénye volt már ígyis, ezért gyanakszom az égőkre, lehet már csak egy "muzsikált" amikor megvettem. Köszi a segítséget előre is.

Üdv,

Robi

A belsővilágítás fényereje nincs levéve? Valakinek itt a fórumon az volt a gond.

3 órája, revcorps írta:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget illetve tanácsot kerni ! Bal oldali visszapillantó tükör kiesett a helyéről maga a tükör elengedte a ragasztás! Van értelme vissza ragasztani vagy inkább ha lehet kapni magát a felfogato részt illetve tükröt akkor inkább vegyek hozzá azt ? Mert nekem úgy tűnik mintha igazából ennek nem szabadna csak úgy kiesni vagy ragasztva lenni. Segítséget előre is köszönöm !!

Haverom kb. 3 éve ragasztotta vissza az övét Palmatex-el és azóta is fenn van. A tükörfűtés is működik neki.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, tgabika76 írta:

"vagy egyszerűen bezártak..."

Aha! Mint a Pesti úton levőt - a felüljáró előtt.
Éppen nemrég jelent meg egy újságcikk róla - a hülyeember szépen nekiállt ott - leszerelni a térfigyelő kamerát. A kamera meg - egy az egyben felvette.
Naná, hogy a baromarcú egyből lebukott! Hehe!

Link to comment
Megosztás:

13 órája, blacksout írta:

Sziasztok!

Van egy 1999-es G Astrám, két hónapja vettem. tegnap ahogy mentem haza melóból kialudt a műszerfalon a világítás. A középkonzolon nem, csak a műszerfalon. A biztosíték vagy az égő(k) lehetnek a tettesek? Elég halvány fénye volt már ígyis, ezért gyanakszom az égőkre, lehet már csak egy "muzsikált" amikor megvettem. Köszi a segítséget előre is.

Üdv,

Robi

Van a kormány bal oldalán a műszerfalon (a világításkapcsoló közelében) egy recés forgatógomb, azzal lehet a kijelzők fényerejét szabályozni. Biztosan véletlenül "lehúztad" ...

Link to comment
Megosztás:

13 órája, revcorps írta:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget illetve tanácsot kerni ! Bal oldali visszapillantó tükör kiesett a helyéről maga a tükör elengedte a ragasztás! Van értelme vissza ragasztani vagy inkább ha lehet kapni magát a felfogato részt illetve tükröt akkor inkább vegyek hozzá azt ? Mert nekem úgy tűnik mintha igazából ennek nem szabadna csak úgy kiesni vagy ragasztva lenni. Segítséget előre is köszönöm !!

Lehet kapni mindenféle kétoldalas ragasztószalagokat.
Szépen lemosod mindkét félről sebbenzinnel a régi nyomokat, s egy új darabkával beragasztod helyére a tükröt.
Aztán örülsz ...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, L.Fazakas írta:

Lehet kapni mindenféle kétoldalas ragasztószalagokat.
Szépen lemosod mindkét félről sebbenzinnel a régi nyomokat, s egy új darabkával beragasztod helyére a tükröt.
Aztán örülsz ...

Ez a módszer nem hatásos, az időjárási körülmények miatt a ragasztó hamar feladja a küzdelmet, mindamelett a tükörfűtés kb 20-30%-os teljesítményre esik vissza a ragsztott oldalon. Tudom mert már kipróbáltam!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Néha hidegindításkor mintha valami lefúvató szelep hangot hallanék, tehát egy nagy "cisszenéssel" indul a motor. Egyébként semmilyen rendellenes dolog nem tapasztalható.

A hibát nehéz reprodukálni, mert mintha véletlenszerűen csinálná. Hibakód nincs. A fix pont a hidegindítás.

X16XEL

Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kobraCode írta:

Ez a módszer nem hatásos, az időjárási körülmények miatt a ragasztó hamar feladja a küzdelmet, mindamelett a tükörfűtés kb 20-30%-os teljesítményre esik vissza a ragsztott oldalon. Tudom mert már kipróbáltam!

Az a kétoldalas ragasztó? Háááát.
Elég érdekes lenne. De hát - végülis Te tudod ... A tükörfűtésnek többnyire és inkább a "nézett oldalon", és nem a hátoldalon (a foncsoros felén) van szerepe.
Oda tán még a hő se jut el igazán, mivel egy műanyag konzolon van maga az egész tükör. Van itt nálam egy pár darab mindenféle - egyiknél sem érdekes a hő ...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Az a kétoldalas ragasztó? Háááát.
Elég érdekes lenne. De hát - végülis Te tudod ... A tükörfűtésnek többnyire és inkább a "nézett oldalon", és nem a hátoldalon (a foncsoros felén) van szerepe.
Oda tán még a hő se jut el igazán, mivel egy műanyag konzolon van maga az egész tükör. Van itt nálam egy pár darab mindenféle - egyiknél sem érdekes a hő ...

Fűtött tükör? Persze ott sem akkora a hő csak ugye ha pl -12fokban rákapcsolod, ott azért alakul ki feszültség a -12 fokos jeges felület és a fűtött rész között. Meg aztán ugye nyáron cserébe még 50-60 fokos is simán lehet a felület, szóval van ott rendesen hőingadozás, hőterhelés. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Az a kétoldalas ragasztó? Háááát.
Elég érdekes lenne. De hát - végülis Te tudod ... A tükörfűtésnek többnyire és inkább a "nézett oldalon", és nem a hátoldalon (a foncsoros felén) van szerepe.
Oda tán még a hő se jut el igazán, mivel egy műanyag konzolon van maga az egész tükör. Van itt nálam egy pár darab mindenféle - egyiknél sem érdekes a hő ...

Ha van pár darab nálad akkor próbáld ki, teszteld le, majd nyilatkozz hogy melyik tükör száradt le gyorsabban mikor rányomtad a tükörfűtést. Az amelyiket megragasztottad vagy amelyik még a gyári vagy esetleg az utángyártott volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.