Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

32 perce, kobraCode írta:

Ha van pár darab nálad akkor próbáld ki, teszteld le, majd nyilatkozz hogy melyik tükör száradt le gyorsabban mikor rányomtad a tükörfűtést. Az amelyiket megragasztottad vagy amelyik még a gyári vagy esetleg az utángyártott volt.

Sima kétoldalassal ragasztottam vissza az elvált tükör külső szélét, amikor leszárad a pára nem látszik rajta hogy ragasztva van , ugyanúgy csíkokban kezd száradni mint a másik. Talán üvegszál hálós ragasztó volt.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

Sima kétoldalassal ragasztottam vissza az elvált tükör külső szélét, amikor leszárad a pára nem látszik rajta hogy ragasztva van , ugyanúgy csíkokban kezd száradni mint a másik. Talán üvegszál hálós ragasztó volt.

Én sima kétoldalas ragasztót használtam, kb 0,5-1mm vastagot. Sajna nálam az egész tükörlap lejött így a teljes felületet ragasztani kellett. De nem vált be, inkább vettem 1200Ft-ért egy új tükörlapot...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget ideiglenes meg oldás ként vissza ragasztottam egyenlőre jól be vált ugye nálam tükör fűtés nincs a választékban sajnos !! Valaki esetleg tapasztalt olyat hogy hátsó ablak fűtés folyamatosan ki égeti a biztosítékot amint bekapcsolom megy működik után újra be ki kapcsolaskor már nem működik tudnátok segíteni mi a gond ?

De viszont másik kérdés középső kar támasz ugye gyárilag nincs szerelve de érdemes vágy lehet egyáltalán beszerezni illetve beszerelni, hogy azért jól is nézzen ki illetve ne akadalyozzon semmit ?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, revcorps írta:

Köszönöm a segítséget ideiglenes meg oldás ként vissza ragasztottam egyenlőre jól be vált ugye nálam tükör fűtés nincs a választékban sajnos !! Valaki esetleg tapasztalt olyat hogy hátsó ablak fűtés folyamatosan ki égeti a biztosítékot amint bekapcsolom megy működik után újra be ki kapcsolaskor már nem működik tudnátok segíteni mi a gond ?

De viszont másik kérdés középső kar támasz ugye gyárilag nincs szerelve de érdemes vágy lehet egyáltalán beszerezni illetve beszerelni, hogy azért jól is nézzen ki illetve ne akadalyozzon semmit ?

Nem írtál karosszéria kivitelt, ha az üveg a hátsó ajtóban van pölö caravan, megtörhetett a kábel az átvezetőben és letestel.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, revcorps írta:

 hátsó ablak fűtés folyamatosan ki égeti a biztosítékot amint bekapcsolom megy működik után újra be ki kapcsolaskor már nem működik tudnátok segíteni mi a gond ?

Nem alacsony Nálad a biztosíték értéke?
Ott valójában semmi sem tud rövidzárba átmenni, legfeljebb csak az odamenő vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám lenne hogy a mai nap folyamán azt vettem èszre hogy szerettem volna ablakot mosatni de alig jött belőle valami,múlt hèten töltöttem fel,nem is lett használva azóta. Tartályt megnèztem szerintem valahol elfolyhat. De mègis hol keressem és hogyan a híbàt? Hogy tudok hozzáférni stb?Motorja az működik....

Másik az egy èrdekes dolog. Ha autópàlyán vagy autó úton megyek kb 110 -120as tempóval minimum 10-15kmt utána elkezd kb vilàgítani a chech lámpa aztán kb 10 másodperc múlva kialszik. Ha hosszabb távon mész ilyen sebessèggel kb többször megismètli. Hibakódot nem tàrolt és így nem lehetetg kiolvasni a hibàt.

Meneg közben ha világít akkor meglehetne nèzni mi a hiba?

Nektek mi az ötletetek hogy ezt mi okozza? Lambda szonda rossz működése? Katalizàtor? Vagy pucolódik az Egr stb?

 

Köszi előre is a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Erik1986 írta:

Sziasztok.

Olyan problémám lenne hogy a mai nap folyamán azt vettem èszre hogy szerettem volna ablakot mosatni de alig jött belőle valami,múlt hèten töltöttem fel,nem is lett használva azóta. Tartályt megnèztem szerintem valahol elfolyhat. De mègis hol keressem és hogyan a híbàt? Hogy tudok hozzáférni stb?Motorja az működik....

Másik az egy èrdekes dolog. Ha autópàlyán vagy autó úton megyek kb 110 -120as tempóval minimum 10-15kmt utána elkezd kb vilàgítani a chech lámpa aztán kb 10 másodperc múlva kialszik. Ha hosszabb távon mész ilyen sebessèggel kb többször megismètli. Hibakódot nem tàrolt és így nem lehetetg kiolvasni a hibàt.

Meneg közben ha világít akkor meglehetne nèzni mi a hiba?

Nektek mi az ötletetek hogy ezt mi okozza? Lambda szonda rossz működése? Katalizàtor? Vagy pucolódik az Egr stb?

 

Köszi előre is a válaszotokat.

Nekem az ablakmosó motor tövénél volt eltörve a cső. Autó alatt van tócsa v. folt, mert akkor ott érdemes keresgélni első körben.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bmájki írta:

Nekem az ablakmosó motor tövénél volt eltörve a cső. Autó alatt van tócsa v. folt, mert akkor ott érdemes keresgélni első körben.

Mindenképpen nyomatni kell egy kicsit - s utána nézni - hol lesz a kocsi alatt tócsa?

Nekem egyszer pl. a hátsó ablakra nem jutott el a lé, és tócsa sem volt alatta sehol. Aztán - eredendőben én még azt se tudtam, hol van odavezetve a cső?
(alul a küszöbben, vagy felül a tető szélén?)
A szivattyú az ment, ám én meg kezdtem szépen beleőrülni ... hogy esetleg egy akvárium lehet benn a küszöbben, stb ...

Végül kiderült, mikor leszedtem hátul a tetőkárpitot s kioperáltam az antenna lábából az ablakmosó fúvókát. Ott előtte van egy csőátmérő váltás, utána jön maga a fúvóka.
És az a vékonyabbik csőág volt egy kicsit eldugulva ... a fúvókáig

Egyszer meg  - Dabason az Aldi előtt nézem - előre a szélvédőre nem igazán megy fel a lé. Láttam ugyan, hogy a rács alatt folyik, ám az üvegre nagyon "fonnyadtan" ment.
Aztán másnap délelőtt lebontottam a teljes első ablaktörlő-ablakmosós cuccot. Ott benn az ablaktörlő motor mellett a műanyag vízcső kissé szét volt rágva!
Valami menyét vagy mi a szar állat kerülhetett oda, oszt mingyá szépen belekóstolt. Még egy marék kaki is volt, tehát a galád hosszabb ideig ott dekkolt ..
Nekem meg persze később ki kellett cserélnem a teljes vezetékszakaszt! Naná nem ám opel eredeti csövet vettem oda, hanem a gazdaboltban háti permetezőhöz való PE csövet.
Azóta is azzal megy, de szépen - köszöni és közel negyed-annyiért!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, suv_pet írta:

Sziasztok!

Classic II. km óra, óracsoport háttérvilágítása nem működik. Milyen izzó kell az óracsoportba? Nem szeretném kétszer szétszedni? Hány db izzó kell bele?

Előre is köszi

Ha csak az órák nem világítanak akkor 3 darab izzó kell bele.

https://cromax.hu/elektromos_rendszer/izzo_foglalat/muszerfal_vilagitas_izzo/muszerfal_vilagitas_izzo_opel_34211

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! Új vagyok a fórumon, ha netán volt már téma akkor elnézést kérek, ha meg rossz topicba írtam akkor pláne :) (keresővel nem jutottam semmire)! Szóval adott egy Astra G 2001-es évjárat, 1.2-es 16 szelepes. Főtengely jeladó helye érdekelne, merre található? :/ Előre is köszöntem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Önindítót szeretnék cserélni Z14XE-n, az lenne a kérdés alulról kelll e kivenni, esetleg még valamit le kell e bontani hozzá?

Sajnos aknám nincs, és mire a kölcsön aknára kerülök, szeretnék tisztában lenni vele hogy mi merre hányóra.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.