Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyan jelenséget, hogy belülről párásodik, vizesedik a szélvédő? Ma délután (is) tapasztaltam, hogy belül vizes az ablakom. A hátsó teljesen és többször előfordul, de az elsőnek is az alsó fele olyan volt. Mi okozhatja ezt? Rossz az ablak szigetelése, vagy az autóé? Előre is köszi a tanácsokat. G.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, glita írta:

Sziasztok,

Mi okozhatja, hogy a belső világításból az első lámpa nem kapcsolható? Se ajtóra nem világít, se a kapcsolóra.
Izzó, biztosíték jó.

Lehet h hülye kérdés, de hátha: másik ajtónyitással is próbáltad nem csak mindig ugyanazzal? Mert lehet kapcsolóhiba is... Ha a többi ajtóval sem kapcsol, kapcsolóval sem és jó a bizti meg az izzó, akkor rá kellene mérni h egyáltalán eljut-e a foglalatig a delej... Lehet h a vezetékkel lesz valami... 

10 perce, huggybear írta:

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyan jelenséget, hogy belülről párásodik, vizesedik a szélvédő? Ma délután (is) tapasztaltam, hogy belül vizes az ablakom. A hátsó teljesen és többször előfordul, de az elsőnek is az alsó fele olyan volt. Mi okozhatja ezt? Rossz az ablak szigetelése, vagy az autóé? Előre is köszi a tanácsokat. G.

Az F-nél igen, a G-nél szerencsére nem (le is kopogom). A silány minőségű/elszennyeződött pollenszűrő és poros szűrőház okozta. Új pollenszűrő és a ház kitakarítása segített, de a jó megoldás az volt hogy télre kivettem a szűrőt és lefedtem egy durvább szövésű szövettel a nyílást. Nem párásodott többet. 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, huggybear írta:

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyan jelenséget, hogy belülről párásodik, vizesedik a szélvédő? Ma délután (is) tapasztaltam, hogy belül vizes az ablakom. A hátsó teljesen és többször előfordul, de az elsőnek is az alsó fele olyan volt. Mi okozhatja ezt? Rossz az ablak szigetelése, vagy az autóé? Előre is köszi a tanácsokat. G.

Nem jön folyamat búgó hang  a kesztyűtartó mögül? Nem maradt belső keringetésen a levegő terelés?

Nincsenek vhol víz nyomok? Pl lábtér, ajtók mellett, nekem az ajtó mellett volt vizes mert a hangszórónál átfolyt a víz.

A szélvédőnél lefolyik a víz?

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Atala írta:

Nem jön folyamat búgó hang  a kesztyűtartó mögül? Nem maradt belső keringetésen a levegő terelés?

Nincsenek vhol víz nyomok? Pl lábtér, ajtók mellett, nekem az ajtó mellett volt vizes mert a hangszórónál átfolyt a víz.

A szélvédőnél lefolyik a víz?

Sziasztok!

A pollenszűrő elvileg gyári minőségű, Mann Filter, 1 évvel és 13 000 km-rel ezelőtt lett cserélve. Búgó hangot nem hallok, nem hinném, hogy belső keringtetésen van, mert kintről bejön a kipufogók füstje, pl busz vagy hasonló. Víznyom nincs, elvileg most már a fűtőradiátorom is jó, mert régebben folyt, de tavaly szeptemberben javítottam, most a fagyállóm sem tűnik el és nem áll az utastérben a folyadék. Nem tudom hogy érted, hogy a szélvédőn folyik-e le a víz, párás, vizes szokott lenni néha, gondolom le is folyik meg leszárad valamennyire. Mióta megvettem az autót, 2 éve, figyelem, hogy jobb fent, ahol az "A" oszlop takaróléce véget ér, ott van ázásra utaló folt, de mindig, minden eső és mosás után tapogatom, de soha nem volt még nedves. Tavaly darabokban volt az autó a fűtés folyása miatt és nem rozsdás az alja, semmi folyásra utaló nyom nincs, olyan, mint ha most jött volna a gyárból. G.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Sziasztok!

Céges verda, Astra G 1.6 16V Caravan. Valamelyik paraszt előttem elhagyta a tanksapkát. Így kell járnom vele, rohadt benzinszag van benne-mellette. Mit tudnék rátenni hirtelen? Bontóban venni nincs lehetőségem... előre is köszi!

http://www.olajsziget.hu/dbimages/tanksapka-univerzalis-nem-menetes-b-100522-672.jpg

Benzinkutakon, hypertecsóban, szinte mindegyik autós boltban van pár 100 forint

Link to comment
Megosztás:

Nálam is szokott belülről párásodni (a legjobb amikor kint-bent deres és belül is le kell kaparni a szélvédőt). A pollenszűrőt majd megnézem hétvégén, van is egy cseredarab betárazva.

Nekem a rossz külső-belső keringetésváltó motor hibája miatt mindig külső levegőn van; a szélvédő alatti külső gumi csereérett; reggelente hallom indulás után, hogy a fűtőradiátorban bugyborékol egy kicsit a viz. Folyás, hűtővizfogyást nem látok. Gumiszőnyeg van bent, nem szokott kifejezetten vizes lenni az sem este, hogy abból párologna ki.

Normál esetben motor leállításkor lezárná belső keringetésre a szellőzőt vagy sem az autó? Okozhatja az, vagy éppen ellenlezőleg, mindig kinyitná, vagy hagyja a beállított állapotban?

 

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Róóóbi írta:

Köszi, de ezzel 2 problémám van:

-külföldiában vagyok;

-menetes a betöltőcső. :(

A külföldi helyszínre nem tudok beszerzési forrást, de a menetes betöltőcső nem akadály ennél a fajta tanksapkánál: pont azért ilyen, mert ez beleszorul a csőbe, még némi átmérőbeli tolerancia is van. Autósbolt, nagyobb bevcásárlóközpont autós osztálya sem járható út külföldön?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, akoskombi írta:

 vagy hagyja a beállított állapotban?

Szerintem a beállított állapotban hagyja. Bár - én sohase figyeltem.
Azt azonban tudom, hogy mondjuk a hátsóablak fűtése - ha netán bekapcsolva felejtem -  az újraindításkor nem indul újra! Ott valami relé letiltja ...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Róóóbi írta:

Köszi, de ezzel 2 problémám van:

-külföldiában vagyok;

-menetes a betöltőcső. :(

Akkor dugj bele egy kisebbfajta pudingos vagy tejfeles poharat, avagy húzzál rá egy nylonzacsit.
Az eredeti menetes dugója se igazán tud többet, csak az a menete miatt kissé jobban rögzül.
Az enyémben pl. egy Skoda tanksapka van, mert azon gyárilag már rajta van egy tartófül. így aztán nem lehet sehol elhagyni,
mivel azzal hozzá van csavarozva az ajtóban (egy csavarral) a betöltő-csonkhoz. De egy Opelbe jó lehet az ilyen jellegű Vauxhall alkatrész is, meg tán a BMW, Audi, vagy VW.

Link to comment
Megosztás:

Okés, kösz mindenkinek a reakciókat. Akkor ebből pudingos pohár alja lesz, itt a műszaki áruházakban sajna nincs 1€-ért... nem azért mert sajnálom tőle, de mikor odaadnak egy 1000€-s lerúgott szekeret hogy nesze járj vele, ablaktörlőd hátul akkor lesz ha szabsz bele... slusszpoén a kimúlt hátsó ablak fűtése, gyanítom megtört az átvezető az ajtóban, azt meg ki nem bontom. Kár érte mert annyira nem szar verda. 

Még egyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Róóóbi írta:

Köszi, de ezzel 2 problémám van:

-külföldiában vagyok;

-menetes a betöltőcső. :(

Ez nagyon univerzális szinte mindenbe bele lehet tenni, hajlanak azok a görbe "lamelák", gyanítom benzinkúton kint is van. Nekem kismotorba is ilyen lett miután ellopták az eredetit.

12 órája, L.Fazakas írta:

Eredetit meg már ezres körüli árért kapsz - pl. a Cromax szerviz alkatrészboltjában. (1087.Tisztes u. 1)

"Hamar gyorsan" meg a "céges" nem indokolja se az ezres körüli beruházást, se azt hogy mászkálj érte.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 06. at 22:47, bonat írta:

az vajon mitől lehet, hogy kb 3 napja berángat 1-et a motor 1500-2000 között padlógázkor?
többségében csak 2.-ban , de volt már szerintem 3.-ban is
ha szép fokozatosan gyorsítok akkor semmi gond, de ha padló akkor ráng egyet

fejlemény van......
az üzemanyagra gyanakodtam eddig, mert a múltkori tankolás után 1 nappal jött elő az eset...
tegnap kifogyott a nafta és mpost Shell V-Power-t tankoltam tele
30km elteltével kicsit meg is szünt a dolog, de lehetett még kicsit észlelni a hibát...
ma este szépen jövünk hazafele és azt vettem észre hogy elment az erő a motorból, hiába pörgetem, Check Engine kivillan!
a gázpedálon és a kormányon is éreztem joban a dadogást, itthon álló helyzetben kiszálltam és így dadog a kipufogónál is...dö...dö..dö, mint egy kis traktor
kiolvastam azonnal a hibát...P0352 + P353...
szóval most itt tartok...
kinek mi a fentivel kapcsolatban a véleménye?

szerelőhöz így is mentem volna kedden vezérlés cserére....felhívtam, azt mondta, lehet fent ragadt egy szelep, nyomjak bele szeleptisztítót azonnal és menjek vele magas fordulaton hátha megoldódik
most neten azt találtam 80%-ban, hogy ilyenkor sajnos valami tönkrement a motorvezérlőben....
rákerestem és közel hozzánk találtam az autodigit.hu-t ahol javítanak motorvezérlőket....

azt nem tudom mi legyen....szeleptisztító és had szóljon...vagy inkább menjek el hétfőn megnézetni vezérlőt....

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

12 órája, bonat írta:

fejlemény van......
az üzemanyagra gyanakodtam eddig, mert a múltkori tankolás után 1 nappal jött elő az eset...
tegnap kifogyott a nafta és mpost Shell V-Power-t tankoltam tele
30km elteltével kicsit meg is szünt a dolog, de lehetett még kicsit észlelni a hibát...
ma este szépen jövünk hazafele és azt vettem észre hogy elment az erő a motorból, hiába pörgetem, Check Engine kivillan!
a gázpedálon és a kormányon is éreztem joban a dadogást, itthon álló helyzetben kiszálltam és így dadog a kipufogónál is...dö...dö..dö, mint egy kis traktor
kiolvastam azonnal a hibát...P0352 + P353...
szóval most itt tartok...
kinek mi a fentivel kapcsolatban a véleménye?

szerelőhöz így is mentem volna kedden vezérlés cserére....felhívtam, azt mondta, lehet fent ragadt egy szelep, nyomjak bele szeleptisztítót azonnal és menjek vele magas fordulaton hátha megoldódik
most neten azt találtam 80%-ban, hogy ilyenkor sajnos valami tönkrement a motorvezérlőben....
rákerestem és közel hozzánk találtam az autodigit.hu-t ahol javítanak motorvezérlőket....

azt nem tudom mi legyen....szeleptisztító és had szóljon...vagy inkább menjek el hétfőn megnézetni vezérlőt....

Most nem azért hogy beleszóljak vagy fikázzam a szerelőd, de szerintem keress másikat. Arról sem nagyon hallottam még hogy nyitott állásban megragad egy szelep, de ha már megragad és az a qrva erős rugó nem húzná vissza, hogy mit segíteni rajta a szeleptisztító, el sem tudom képzelni. Amúgy ha kiesik egy henger az ennyire veszi vissza a teljesítményt, ez egy X14XE  3 és fél  hengerrel:

2717926-20171216-mg5a5X.jpg

Sérült kipufogó szelep plusz rossz EGR. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, bonat írta:

fejlemény van......
az üzemanyagra gyanakodtam eddig, mert a múltkori tankolás után 1 nappal jött elő az eset...
tegnap kifogyott a nafta és mpost Shell V-Power-t tankoltam tele
30km elteltével kicsit meg is szünt a dolog, de lehetett még kicsit észlelni a hibát...
ma este szépen jövünk hazafele és azt vettem észre hogy elment az erő a motorból, hiába pörgetem, Check Engine kivillan!
a gázpedálon és a kormányon is éreztem joban a dadogást, itthon álló helyzetben kiszálltam és így dadog a kipufogónál is...dö...dö..dö, mint egy kis traktor
kiolvastam azonnal a hibát...P0352 + P353...
szóval most itt tartok...
kinek mi a fentivel kapcsolatban a véleménye?

szerelőhöz így is mentem volna kedden vezérlés cserére....felhívtam, azt mondta, lehet fent ragadt egy szelep, nyomjak bele szeleptisztítót azonnal és menjek vele magas fordulaton hátha megoldódik
most neten azt találtam 80%-ban, hogy ilyenkor sajnos valami tönkrement a motorvezérlőben....
rákerestem és közel hozzánk találtam az autodigit.hu-t ahol javítanak motorvezérlőket....

azt nem tudom mi legyen....szeleptisztító és had szóljon...vagy inkább menjek el hétfőn megnézetni vezérlőt....

ECU lesz. Ugyanezek a hibakódok voltak nálam is. Töröltem a hibát, egy kis idő múlva újra dobta. A szerelő szerint 9! helyen kellett a nyákot javítani az ECU-ban. 50Eft volt a javítás+posta+ki-beszerelés.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

ECU lesz. Ugyanezek a hibakódok voltak nálam is. Töröltem a hibát, egy kis idő múlva újra dobta. A szerelő szerint 9! helyen kellett a nyákot javítani az ECU-ban. 50Eft volt a javítás+posta+ki-beszerelés.

és te akkor konkrétan velük javíttattad?
hétfőn megyek majd hozzájuk...remélem kapok javítás idejére egy csere ECU-t....

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bonat írta:

és te akkor konkrétan velük javíttattad?
hétfőn megyek majd hozzájuk...remélem kapok javítás idejére egy csere ECU-t....

Nem velük! Sajnos amikor a hiba előjött akkor nem volt időm foglalkozni vele, így odaadtam egy helyi szerelőnek akit régóta ismerek. Ő kiszerelte az ECU-t, elpostázta (nem tudom kinek) majd amikor kész lett akkor visszaszerelte. Én már hibamentesen kaptam vissza az autót mire hazaértem. 1 hét volt az egész.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gezoli írta:

 9! helyen kellett a nyákot javítani az ECU-ban. 50Eft volt a javítás+posta+ki-beszerelés.

Hát az meg miféle nyák lehet? Hajszáleres mikrochip-es?
És mitől szakadhatott meg a fólia annyi helyen? Ahhoz valójában - s a gyakorlatban - elég erős mechanikai és fizikai ráhatás kellett érje, hogy a nyák így - s ennyi helyen szakadozzon.

Egyszer a régebben - a felettünk lakó alkesz fazon lehozott nekem egy magnós-rádiót, hogy kissé javítsam már meg neki, mert hogy újabban nem igazán szól. Jó - mondtam rá.
Aztán szétszedtem, szépen "kidobozoltam" ... és persze egy jó nagyot néztem. Orvosilag mondva - "egy épp csont nem volt benne!".   Én még olyat sose láttam.
Elkezdtem volna "átpatkolni" a sűrűn megszakadt nyákot, de aztán nagyon hamar rájöttem - gazdaságilag sokkal egyszerűbb lenne kidobni.
Az egész cucc nem ér annyit, hogy én 3 napig csak forrasztgassam. Összeraktam, oszt visszaadtam a tulajnak.
Mondom neki - "mi lett ezzel, hogy ennyire látványosan agyhalottá vált?"
Azt mondja rá - "leesett!"
- Hmmm.
Mondom neki - "ha tényleg leesett - asztalról, vagy polcról -  a kávájának sokkal hamarabb kellett volna széttörnie".

Erre ő meg azt mondotta: - "igen, de ez az emeletről esett le ..."
Jaaaa!

Link to comment
Megosztás:

38 perce, L.Fazakas írta:

Hát az meg miféle nyák lehet? Hajszáleres mikrochip-es?
És mitől szakadhatott meg a fólia annyi helyen? Ahhoz valójában - s a gyakorlatban - elég erős mechanikai és fizikai ráhatás kellett érje, hogy a nyák így - s ennyi helyen szakadozzon.

 

 

Az ECU a motor oldalán van elhelyezve. Gondolom ennyi magyarázat elég az okról. (Hideg-Meleg)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Az ECU a motor oldalán van elhelyezve. Gondolom ennyi magyarázat elég az okról. (Hideg-Meleg)

Valóban elég.
Bár nem értem meg a tervezőt és gyártót. Ha ennyire kritikus az a nyák, miért teszik rá pont a motorra?
És akkor persze a micro-chip hajszálvékony fóliahuzaljai az eléggé mostoha körülmények okán szépen szakadoznak.
Nem csodálkozom.
De kinek jó ez? Talán az ECU gyártójának és forgalmazóinak? Hiszen akkor egy szervizes csere, ahogy itt fentebb olvasom - úgy 40-50 ezerbe fáj.

Link to comment
Megosztás:

54 perce, L.Fazakas írta:

Valóban elég.
Bár nem értem meg a tervezőt és gyártót. Ha ennyire kritikus az a nyák, miért teszik rá pont a motorra?
És akkor persze a micro-chip hajszálvékony fóliahuzaljai az eléggé mostoha körülmények okán szépen szakadoznak.
Nem csodálkozom.
De kinek jó ez? Talán az ECU gyártójának és forgalmazóinak? Hiszen akkor egy szervizes csere, ahogy itt fentebb olvasom - úgy 40-50 ezerbe fáj.

Nem csere csak javítás. És ez alsó hangon ennyi. Ugyanazt az ECU-t adják vissza.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, L.Fazakas írta:

Valóban elég.
Bár nem értem meg a tervezőt és gyártót. Ha ennyire kritikus az a nyák, miért teszik rá pont a motorra?
És akkor persze a micro-chip hajszálvékony fóliahuzaljai az eléggé mostoha körülmények okán szépen szakadoznak.
Nem csodálkozom.
De kinek jó ez? Talán az ECU gyártójának és forgalmazóinak? Hiszen akkor egy szervizes csere, ahogy itt fentebb olvasom - úgy 40-50 ezerbe fáj.

Ezt én is elég nagy tervezési kapufának tartom.

Ennek ellenére vannak/voltak hibára hajlamosabb ECU típusok.

80k a teljes felújítás. Az új 275e Ft+ programozás stb.

Bontott 30k körül, de azzal is nyűg van, programozni kell, immo is kell hozzá stb...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.