Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 órája, Janó32 írta:

Remélem Te is tudod hogy ez nagy butaság. A KGFB-nak  is a kárkori állapotot/értéket kell kifizetnie. Minden avultatnak. Nekem körbemérte a kocsi, hátha bele tud kötni, nem tudott, hibátlan gyári elemeket/gyári állapotot talált, mégsem fizetett teljes kártérítést. Vagy vigyem szervizbe, csináltassam meg számlával, fizessem ki és lehet alkudozni utána a biztosítóval h abból mennyit fogad el. 2. verzió: leadod szerződött műhelybe és ők kezdenek egyezkedni a biztosítóval majd megmondják h mit tudnak kihozni az adott összegből. 

 

Ezen felül nálam a kárszakértő tavaly ilyenkor a gumikat is megnézte kárfelméréskor...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csicsó írta:

Ezen felül nálam a kárszakértő tavaly ilyenkor a gumikat is megnézte kárfelméréskor...

Pontosan.... Nekem 2016 nyarán történt egy kátyú miatti  kettős defekt, ahol mindkét felnim sérült, és két 1 éves, prémiumkategóriás Continental ContiPremiumContact 5-öm bánta az esetet. Rögtön nálam is mért profilmélységet, meg DOT számot nézett és megállapította hogy a gyári futófelülethez képest nincsen kopás, viszont már 1 éves a gumi és számolt rá eléggé komoly elévülést. Egyébként más, már korábbi parkolós sérülést is ehhez az ügyhöz csapott a biztosítási kárszakértő, én ennél a résznél hallgattam inkább. 2 felnire és a 2 gumira meg a festésre kiszámlázott 100.000 Ft feletti összeget, amivel meg voltam elégedve. Hozzátenném, hogy azon az útszakaszon hetente történik hasonló eset, és évek óta halogatják a teljes generált... Nagyon kevés esetben jön ki az ember pluszosan egy ilyen biztosításos esetből, de ez is csak kapcsolatokon múlik kb a mai világban.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 23. at 16:20, zotya975 írta:

"hogyan fizettek egy 500 ezres autó javítására 680 ezret azt nem tudom."

Engem pedig sohasem érdekelt!
Pedig nálam aztán ki kellett cserélni a kocsi teljes baloldalát - oszlopok, ajtók, sárvédők, gépháztető, stb. Plusz persze még ráadásnak - a színre-fényezés és díszlécezés.

Ha ők "csak" 500 ezerre becsülik, az nem biztos, hogy valójában annyit is ér! Nekik persze ilyenkor mindig érdekük lenyomni az árakat.
Mesélte nekem karosszériás - néha megvesznek bagóért ilyen totálkáros "roncsokat", aztán belső anyagból és belső anyagárban szépen helyreteszik, majd kitolják az udvarra -  az eladandó használt autók közé. És bizony még el tudják adni!    Általában a kutya se mondja meg róla, hogy 3 hete roncs volt!
Az ilyeneken nagyokat kaszáló szervizeket se kell tehát annyira sajnálni, de lehet még az is, hogy bulijukban nagyon benne van a biztosító! Hisz a biztosító SOHA nem a saját pénzével játszik, hanem az ügyfelei befizetéseivel! Ha én éveken át nem okozok kárt, valójában minden év végén szépen visszaküldhetnék a biztosítási díjat!
De nem teszik, hisz abból dőzsölnek!
Talán nem véletlenül van egy jó ideje annyiféle biztosító. Pedig - a történet legelején - amikor még csak ketten voltak (Állami Biztosító és Hungária Biztosító) - azért kezdték el brutálisan felemelni a cascós díjtételeket, mert hogy nekik mennyire ráfizetéses dolog az egész!
Ami pedig ráfizetéses, azt a valóban "klasszikusan kapitalista" AZONNAL abbahagyja és bezárja a boltot!
Érdekesség, de azóta egy csomó mindenféle biztosító alakult meg - arra a fene nagy "ráfizetésre".
Ugyanezt már a pékek is többször bedobták a liszt meg a gáz-ár emelkedése révén, hogy hűű de nagyon ráfizetéses. Miközben pont azóta van szinte minden második utcasarkon valamilyen pékség. Arra a "nagy ráfizetésre?"
A bankokat meg már nem is ragozom ....

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Remélem Te is tudod hogy ez nagy butaság. A KGFB-nak  is a kárkori állapotot/értéket kell kifizetnie. Minden avultatnak. Nekem körbemérte a kocsi, hátha bele tud kötni, nem tudott, hibátlan gyári elemeket/gyári állapotot talált, mégsem fizetett teljes kártérítést. Vagy vigyem szervizbe, csináltassam meg számlával, fizessem ki és lehet alkudozni utána a biztosítóval h abból mennyit fogad el. 2. verzió: leadod szerződött műhelybe és ők kezdenek egyezkedni a biztosítóval majd megmondják h mit tudnak kihozni az adott összegből. 

De. Olvasd át a kötvényed, érdemes. Simán elhajtanak, nekik egy pereskedés vagy egy ügyfél nem ügy. Nekik van sok pénzük és idejük eljátszadozni, max a végén mégis nyersz aztán akkor talán fizetnek. 

Lehet, hogy Neked igazad van mindenben, meg hogy a felelősség biztosítási törvények és  biztosítás kötvény-beli leirataik mind mind ezt sugallják, de nekem minden esetre a kocsit az idén júliusban tették helyre úgy, hogy nekem a helyreállítás végén egy fillérembe se fájt! (És nem ám bontott alkatrészekből, mert ott voltam és láttam!)
Aztán július 17.-én úgy fizették ki, hogy nekem szinte nem is kellett tudnom róla. Valójában mégis úgy tudtam meg, hogy én is kértem egy számla másodpéldányt a javításról.

A biztosítási kötvény pedig általában a két fél által kötött szerződés ugyebár! Valójában az egyik fél (biztosító) szokta megfogalmazni, megírni, majd végül aláírásra felkínálni, de ha netán az ügyfélnek nem tetsző rész is van benne, azt - vagy KI KELL BELŐLE HÚZNI, - vagy az egészet egyszerűen alá sem kell írni!
Ez manapság ilyen egyszerű! Mert "mindig kettőn áll a vásár", egyoldalú szerződés, vagy később egyoldalúan módosított pedig nincs! (elméletileg persze)
Sajna a gyakorlat néha más. Na meg - ha rájuk hagyják ....

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 23. at 20:40, csicsó írta:

Ezen felül nálam a kárszakértő tavaly ilyenkor a gumikat is megnézte kárfelméréskor...

A gumikat nálam is megnézte! De  fotózott is mellette ezerrel. (Valami Claim Controll Kft.)
Úgy átvizslatta a sérült kocsimat (külsőleg, belsőleg), mintha én magam lettem volna személyesen és egyszemélyben - a károkozó és kárt elkövető.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 24. at 6:36, L.Fazakas írta:

Lehet, hogy Neked igazad van mindenben, meg hogy a felelősség biztosítási törvények és  biztosítás kötvény-beli leirataik mind mind ezt sugallják, de nekem minden esetre a kocsit az idén júliusban tették helyre úgy, hogy nekem a helyreállítás végén egy fillérembe se fájt! (És nem ám bontott alkatrészekből, mert ott voltam és láttam!)
Aztán július 17.-én úgy fizették ki, hogy nekem szinte nem is kellett tudnom róla. Valójában mégis úgy tudtam meg, hogy én is kértem egy számla másodpéldányt a javításról.

A biztosítási kötvény pedig általában a két fél által kötött szerződés ugyebár! Valójában az egyik fél (biztosító) szokta megfogalmazni, megírni, majd végül aláírásra felkínálni, de ha netán az ügyfélnek nem tetsző rész is van benne, azt - vagy KI KELL BELŐLE HÚZNI, - vagy az egészet egyszerűen alá sem kell írni!
Ez manapság ilyen egyszerű! Mert "mindig kettőn áll a vásár", egyoldalú szerződés, vagy később egyoldalúan módosított pedig nincs! (elméletileg persze)
Sajna a gyakorlat néha más. Na meg - ha rájuk hagyják ....

Azt ugye vágod, hogy ha neked okoznak kárt, te a károkozó biztosítójával tárgyalsz, akivel neked igazából semmilyen szerződéses viszonyod nincs... A károkozónak van...

Igazából minden káreset (biztosító) más, így a tiedből sokmindenre nem tudok következtetni.

Ha te kialkudtál egy árat a biztosítótól, és azt megkapod, onnantól őket többnyire nem érdekli hogyan csináltatod meg. Én nem ezt a lehetőséget választottam. Vittem a biztosító szerződött partneréhez, és ők intéztek mindent, egymás között.

Jó neked, ha te ráérsz akár még ott is lenni a javításnál. Nekem az autó is napi használatban van, volt. Meg egyébként dolgozom, nincs ilyesmire időm. Pótszemlével együtt így is 1 hét volt mire hozzájutottam.

És nem. Nem akartam, hogy "érteknövelve" kapjam vissza, megelégedtem volna az eredeti állapotával, de karcosan nem tudnak/akarnak fényezni. Az avultatás fogalma nem ismeretlen.

Én egyébként nem látom a logikát abban hogy egy 500e Ft értékű autó esetében miért jobb neked egy 680e Ft-ért megcsináltatni a romot, kevésbé romosra, mint elfogadni az 500-at, és venni egy nem rommá töröttet. Az rendben, ha egy küszöböt, egy sárvédőt kicserélnek, de nekem nem kellene olyan autó, amit műhely körülmények között építettek újra, érintve lényeges biztonsági elemeket... Jobb nem lett, mint egy gyári... (Mondom ezt hegesztőmérnökként...)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, outsider írta:

Azt ugye vágod, hogy ha neked okoznak kárt, te a károkozó biztosítójával tárgyalsz, akivel neked igazából semmilyen szerződéses viszonyod nincs... A károkozónak van...

Igazából minden káreset (biztosító) más, így a tiedből sokmindenre nem tudok következtetni.

Ha te kialkudtál egy árat a biztosítótól, és azt megkapod, onnantól őket többnyire nem érdekli hogyan csináltatod meg. Én nem ezt a lehetőséget választottam. Vittem a biztosító szerződött partneréhez, és ők intéztek mindent, egymás között.

Jó neked, ha te ráérsz akár még ott is lenni a javításnál. Nekem az autó is napi használatban van, volt. Meg egyébként dolgozom, nincs ilyesmire időm. Pótszemlével együtt így is 1 hét volt mire hozzájutottam.

És nem. Nem akartam, hogy "érteknövelve" kapjam vissza, megelégedtem volna az eredeti állapotával, de karcosan nem tudnak/akarnak fényezni. Az avultatás fogalma nem ismeretlen.

Én egyébként nem látom a logikát abban hogy egy 500e Ft értékű autó esetében miért jobb neked egy 680e Ft-ért megcsináltatni a romot, kevésbé romosra, mint elfogadni az 500-at, és venni egy nem rommá töröttet. Az rendben, ha egy küszöböt, egy sárvédőt kicserélnek, de nekem nem kellene olyan autó, amit műhely körülmények között építettek újra, érintve lényeges biztonsági elemeket... Jobb nem lett, mint egy gyári... (Mondom ezt hegesztőmérnökként...)

Nagyom is tisztában vagyok vele, hogy általában a károkozó biztosítójával tárgyalok.
Az enyém ilyenkor - mivel egyszerűen nem érintett az ügyben - simán le se szart. Pedig azért némi közreműködést - talán elvártam volna tőle. Na mindegy.
A lényeg: -

Én nem alkudoztam semmiféle biztosítóval. Bementem az irodájukba és beadtam a kárigényemet, no meg a kitöltött kárfelmérő - kár-elismerő lapot.  (a kék-sárga nyomtatványt)
Ők aztán kiküldtek a kocsimhoz (mire hazaértem, már ott ügyködött) egy hivatalos kárfelmérőt. aki nézegette, fotózgatta, majd közölte - lehet vinni javíttatni.
Hát én meg elvittem.
Ott szintén nézegették, méricskélték, aztán kikészítették hozzá a cserélendő cuccokat. Mindjárt nekilátott és azt mondta a szervizes fazon,  holnapután mehetek is a kocsiért.
Még csak egy átvételi elismervényt se adtak, hogy akkor én most otthagyom. Pedig nem ám valami zugszerviz volt!
És én két nap múlva mentem - majd elhoztam. Ennyi!
(jaaa - kértem tőlük egy számlamásolatot, amiért vissza kellett mennem egy hét múlva, mert akkor éppen rossz volt valami számlagyártó szoftverük.)
Egyáltalán nem az időmet szartam, hogy végignézzem a javítást, de amikor bevittem a kocsit a műhelybe, ott egyből nekiláttak, majd újra kihívták a kárszakértőt, hátha vannak még rejtett sérülések. (nem voltak).
Nekem gyakorlatilag nem épp napi használatú az autóm, de jobb ha hozzá azt tudod, a biztosító elviekben KÖTELES lenne a kieső javítási időre egy másik kocsit biztosítani!
(lehetséges, hogy ez a megoldás még mindig csak a messzi-messzi Nyugaton működik?)

Értéknövelésről, értéknövekedésről pedig szó sem esett. Nekem károm lett, ami aztán meg lett javítva! Ennyi! 
Attól (szerintem) nem lett értékesebb a kocsi, hogy most a lökhárítója vadiúj! Meg sem látni a fényezéstől, ami pedig - az utcán állva általában koszos.
Ott kinn - simán lefogadom, hogy 100 laikusból 100 NEM VENNÉ ÉSZRE!
Se azt, hogy új elem van a fényezés alatt, se azt , hogy attól most hűű de mennyivel többet ér a kocsi! Hiszen - aktuális érték megállapítására valami svájci-indexálást szoktak alkalmazni! Ránéznek és évjáratra mondják. (Függetlenül az "értéknövelő", utólagosan cserélt avagy beépített elemektől, alkatrészektől!)

Nálam ne keress logikát, mert én mindig az érdekeimért harcolok, nem pedig a biztosító jólétéért, s az ügyekkel való simlizéseiért!

Talán csak még egy utószó - Az 500 ezres esetem már feledésbe tehető, mert legalább 12-13 éve volt! (az még a Suzuki Swift-tel esett meg)
A jelenleg felemlített karosszéria szervizes téma pedig az idén júniusban történt meg - az Opel Astrával.

 

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

9 órája, outsider írta:

Én egyébként nem látom a logikát abban hogy egy 500e Ft értékű autó esetében miért jobb neked egy 680e Ft-ért megcsináltatni a romot, kevésbé romosra, mint elfogadni az 500-at, és venni egy nem rommá töröttet. 

Ezt annyiban pontosítanám hogy ha 500e Ft értékű volt az autód ami totálkáros lett, akkor sem adnak ennyi pénzt, hanem levonják belőle a roncsértéket, hiszen megmaradt neked a (teszemfel) 100e Ft értékű roncs, azzal azt csinálsz, amit akarsz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de már lassan 10 éve opelezek.Most egy olyan problémába ütköztem, amire érdemleges választ még nem sikerült kapnom, ezért is fordulok kivételesen a fórumhoz, rengeteg a kérdőjel a fejem fölött.

Adott egy 99.11.-ik havi Astra G coupé (silver edition) x18xe1 motorral.

Kb 2 hónapja elkezdett furcsa hangja lenni a gépnek, először féltengelyre gyanakodtam, de nem recseg-nem ropog, majd a gyanúm kerékagy csapágyra terelődött, de ezt is kizártam a később, majd hétről hétre egyre hangosabb lett a menetzaj.Kezdett idegesíteni a dolog, kifigyeltem hogy a motorhoz és annak fordulatszámához semmi köze, tehát szerencsére ezt kizárhatjuk.A zógú hang teljes mértékben sebességfokozat és sebesség függő, ez fix, ha üresbe rakom és gurulok a hang megszűnik, kinyomott kuplungra szintén megszűnik.Nyomatékon és motorféken viszont egyaránt zúg a váltó(?), kb mint a régi ikaruszok olyasmi hangja van.További érdekesség hogy a sebességeket gyönyörűen veszi, azonban amióta zúg 2-4-5-ben előre-hátra lökdösi gázadásra a botot, illetve ha sebességben előre vagy hátra feszítem egy kicsit a váltóbotot, szószerint felhangosodik a zúgás és nagyon durván érezni a fogaskerekek forgását(vagy csapágyét, passz).Több szerelőnél is voltam, akik élből rávágták cseréljek váltót.Egyetlen egy szerelő hallgatta meg, ő azt mondta a diffi zúg, majd ott hagytam nála az autót komplett lengőkar cserére, és akkor állítása szerint megnézte a váltóban az olajat, azonban én a szint ellenőrzőnél ennek nyomát sem láttam, és meg se tudtam nyitni ezért nem is erőltettem mielőtt beletöröm.

Na most én nem vagyok szerelő, de úgy tudom ha a diffi döglődik, ott indulásnál elég komoly problémáknak kellene jelentkeznie, pl rángatás, csattogás, de ebből semmit sem lehet tapasztalni, másrészt lesz ami lesz elven használom az autót továbbra is, sőt nem rég meg is hajtottam tisztességgel, és azóta a 2-3 fokozat mondhatni majdnem elhallgatott.

Röviden:
1-es fokozat induláskor fütyül, majdnem mint a rüki.

2-3-as fokozat elhalkult

4-5-ös fokozat zúg-búg

Vegyek egy bontottat, ami lehet lutribb mint a mostani?
Lenne értelme felújíttatni?

Hol találom meg rajta a váltótípust?Sehol sem találtuk.

Valaki találkozott már ilyennel?

A legnagyobb problémám az hogy semmi nem függ össze a szerelő állításával, de lehet csak én akarok valami mást belelátni.

Válaszotok előre is köszönöm, Üdv Gábor!
 

Módosítva : gab3n
Link to comment
Megosztás:

10 órája, gab3n írta:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de már lassan 10 éve opelezek.Most egy olyan problémába ütköztem, amire érdemleges választ még nem sikerült kapnom, ezért is fordulok kivételesen a fórumhoz, rengeteg a kérdőjel a fejem fölött.

Adott egy 99.11.-ik havi Astra G coupé (silver edition) x18xe1 motorral.

Kb 2 hónapja elkezdett furcsa hangja lenni a gépnek, először féltengelyre gyanakodtam, de nem recseg-nem ropog, majd a gyanúm kerékagy csapágyra terelődött, de ezt is kizártam a később, majd hétről hétre egyre hangosabb lett a menetzaj.Kezdett idegesíteni a dolog, kifigyeltem hogy a motorhoz és annak fordulatszámához semmi köze, tehát szerencsére ezt kizárhatjuk.A zógú hang teljes mértékben sebességfokozat és sebesség függő, ez fix, ha üresbe rakom és gurulok a hang megszűnik, kinyomott kuplungra szintén megszűnik.Nyomatékon és motorféken viszont egyaránt zúg a váltó(?), kb mint a régi ikaruszok olyasmi hangja van.További érdekesség hogy a sebességeket gyönyörűen veszi, azonban amióta zúg 2-4-5-ben előre-hátra lökdösi gázadásra a botot, illetve ha sebességben előre vagy hátra feszítem egy kicsit a váltóbotot, szószerint felhangosodik a zúgás és nagyon durván érezni a fogaskerekek forgását(vagy csapágyét, passz).Több szerelőnél is voltam, akik élből rávágták cseréljek váltót.Egyetlen egy szerelő hallgatta meg, ő azt mondta a diffi zúg, majd ott hagytam nála az autót komplett lengőkar cserére, és akkor állítása szerint megnézte a váltóban az olajat, azonban én a szint ellenőrzőnél ennek nyomát sem láttam, és meg se tudtam nyitni ezért nem is erőltettem mielőtt beletöröm.

Na most én nem vagyok szerelő, de úgy tudom ha a diffi döglődik, ott indulásnál elég komoly problémáknak kellene jelentkeznie, pl rángatás, csattogás, de ebből semmit sem lehet tapasztalni, másrészt lesz ami lesz elven használom az autót továbbra is, sőt nem rég meg is hajtottam tisztességgel, és azóta a 2-3 fokozat mondhatni majdnem elhallgatott.

Röviden:
1-es fokozat induláskor fütyül, majdnem mint a rüki.

2-3-as fokozat elhalkult

4-5-ös fokozat zúg-búg

Vegyek egy bontottat, ami lehet lutribb mint a mostani?
Lenne értelme felújíttatni?

Hol találom meg rajta a váltótípust?Sehol sem találtuk.

Valaki találkozott már ilyennel?

A legnagyobb problémám az hogy semmi nem függ össze a szerelő állításával, de lehet csak én akarok valami mást belelátni.

Válaszotok előre is köszönöm, Üdv Gábor!
 

Szerintem nincs olaj a váltóban.

Le kell venni a bal oldali kereket, és mögötte ott egy nívó csavar (legalábbis F13 váltó esetén).

Addig kell hogy legyen benne az olaj.

Olyan szerelővel ne foglalkozz, aki azelőtt már váltó cserét vízionál, mielőtt ellenőrizte volna benne az olaj szintet.

Aztán ha nincs benne olaj, adódik a kérdés, hová tűnt belőle...

Szerk.:

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

Itt alvázszám alapján meg tudod nézni a váltó típusát is.

Módosítva : outsider
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Az előttem szólónak igaza van a diagnózist illetően, annyi kiegészítéssel, hogy az X18XE1-hez F17 jelű váltó tartozik, ennek a szintellenőrző csavarja pedig a féltengely belső csuklója mögött, a váltó bal oldalán található. Akkor van benne elegendő olaj, ha ezen a szintjelző csavaron éppen kicsordul. Utántölteni a kapcsolószerkezet melletti légtelenítőcsavarnál tudod a váltó tetején (vagy az előbb említett szintjelzőnél is, de ott csak fecskendővel), ha teljesen üres a váltó, akkor kb. 1,6 liter kell bele.

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, tgabika76 írta:

Az előttem szólónak igaza van a diagnózist illetően, annyi kiegészítéssel, hogy az X18XE1-hez F17 jelű váltó tartozik, ennek a szintellenőrző csavarja pedig a féltengely belső csuklója mögött, a váltó bal oldalán található. Akkor van benne elegendő olaj, ha ezen a szintjelző csavaron éppen kicsordul. Utántölteni a kapcsolószerkezet melletti légtelenítőcsavarnál tudod a váltó tetején (vagy az előbb említett szintjelzőnél is, de ott csak fecskendővel), ha teljesen üres a váltó, akkor kb. 1,6 liter kell bele.

Köszi a gyors válaszokat!

Próbáltuk cimborával a szintjelzőt, de meg se tudtuk mozdítani.Merjek vele combozni, nem törik bele? :)

Másrészt az nem gáz hogy hetek óta így használom és esetleg tényleg olajhiányos?Kenés hiányában kicsit félő hogy valami csapágy elrágta magát és lóg bele a váltónak, ezzel is riogattak mikor feldobtam az egyik szerelőnek hogy próbáljunk egy olajcserét.

Plusz még egy kérdés.

Komolyan nincs már ezeken leeresztő csavar?Ha már új olajat kap a régit csurig szeretném leengedni, meg akkor kiderülne hogy van-e benne fémreszelék.De ha csak a teknő levételével tudom ezt megoldani akkor maximum rátöltök, tömítést úgy sem tudnék beszerezni az ünnepek alatt, az autó meg nagyon kell most.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, gab3n írta:

Köszi a gyors válaszokat!

Próbáltuk cimborával a szintjelzőt, de meg se tudtuk mozdítani.Merjek vele combozni, nem törik bele? :)

Másrészt az nem gáz hogy hetek óta így használom és esetleg tényleg olajhiányos?Kenés hiányában kicsit félő hogy valami csapágy elrágta magát és lóg bele a váltónak, ezzel is riogattak mikor feldobtam az egyik szerelőnek hogy próbáljunk egy olajcserét.

Plusz még egy kérdés.

Komolyan nincs már ezeken leeresztő csavar?Ha már új olajat kap a régit csurig szeretném leengedni, meg akkor kiderülne hogy van-e benne fémreszelék.De ha csak a teknő levételével tudom ezt megoldani akkor maximum rátöltök, tömítést úgy sem tudnék beszerezni az ünnepek alatt, az autó meg nagyon kell most.

Szerintem a diferenciálmű nagy fogaskereke a váltó legalsó pontját is eléri így akkor is van kenés ha kevesebb benne jóval az olaj mint kellene. Tehát nem szárazon fut, az más kérdés hogy jobb ha szinten van. Ha az ellenőrző csavarban van mágnes akkor ott megtalálod a fémreszeléket, már ha keletkezett. 

2727328-20171227-WEgNRS.jpg

2727329-20171227-gIW8uG.jpg

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

Az előttem szólónak igaza van a diagnózist illetően, annyi kiegészítéssel, hogy az X18XE1-hez F17 jelű váltó tartozik, ennek a szintellenőrző csavarja pedig a féltengely belső csuklója mögött, a váltó bal oldalán található. Akkor van benne elegendő olaj, ha ezen a szintjelző csavaron éppen kicsordul. Utántölteni a kapcsolószerkezet melletti légtelenítőcsavarnál tudod a váltó tetején (vagy az előbb említett szintjelzőnél is, de ott csak fecskendővel), ha teljesen üres a váltó, akkor kb. 1,6 liter kell bele.

Az F13 esetében is vhol a féltengely környékén van a szintjelző. :)

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/343/2528/26610/

4-5 tétel talán.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Még ha van is elég olaj a váltóban, akkoris lehetnek fura tünetek egy nagyon régi olajjal. Elvileg soha nem kellene cserélni, gyakorlatilag viszont nekem az F23 váltó azt játszotta, hogy autopályázás után beragadt ötösben. Volt elég olaj benne, színre, szagra nem tűnt rossznak, mégis csupán a cserétől megjavult. Lehet nem bele való volt benne, bár előtte meg 4 évig jó volt.. nem értem. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, Krajcso írta:

Még ha van is elég olaj a váltóban, akkoris lehetnek fura tünetek egy nagyon régi olajjal. Elvileg soha nem kellene cserélni, gyakorlatilag viszont nekem az F23 váltó azt játszotta, hogy autopályázás után beragadt ötösben. Volt elég olaj benne, színre, szagra nem tűnt rossznak, mégis csupán a cserétől megjavult. Lehet nem bele való volt benne, bár előtte meg 4 évig jó volt.. nem értem. 

Ha jobban visszagondolok, amikor először feltűnt a zaj, mindig esős, vagy nagyon párás idő volt, ha meleg és napsütéses időjárás volt akkor pedig semmit sem hallottam, nem tudom lehet-e összefüggés... aztán egy idő után mindig szólt és egyre hangosodott.

Lélekben már temetem a váltómat, de most kezd egy kicsit visszatérni a remény belém. :D
Holnap ha törik, ha szakad, kicseréljük az olajat/rátöltünk, de minden esetre nagyon kíváncsi vagyok hogy mi van, vagy mi nincs benne. :)
Majd írok a fejleményekről!

Módosítva : gab3n
Link to comment
Megosztás:

4 perce, gab3n írta:

Lélekben már temetem a váltómat, de most kezd egy kicsit visszatérni a remény belém. :D
Holnap ha törik, ha szakad, kicseréljük az olajat/rátöltünk, de minden esetre nagyon kíváncsi vagyok hogy mi van, vagy mi nincs benne. :)
Majd írok a fejleményekről!

Én akkor már cserélném a dekni tömítést is. Legalább kissé belelátsz. Nézz alá nem olajos-e a dekni, nekem onnan fogyott.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt ez a néha "beszaggat nagyobb gyorsításkor" gondom (+sárga lámpa ha 5 sec-nél tovább hagytam ilyenkor kihagyogatni, és nem vettem vissza a gázt időben). Ezt trafósor (Delphi) és testkábel csere a motor/kaszni között oldotta meg a problémát.

Kellene első stabpálcákat és első keresztstabilizátor szilenteket cserélnem, még gyári van benne. Ezekből csak gyári az ajánlott, vagy milyen gyártmányt kérjek bele? 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 26. at 9:34, tgabika76 írta:

Ezt annyiban pontosítanám hogy ha 500e Ft értékű volt az autód ami totálkáros lett, akkor sem adnak ennyi pénzt, hanem levonják belőle a roncsértéket, hiszen megmaradt neked a (teszemfel) 100e Ft értékű roncs, azzal azt csinálsz, amit akarsz.

Hááát - EZ NEM ÍGY MŰKÖDÖTT!
Közlekedtem az úton (teljesen mindegy, milyen értékű autóval, mert nekem többnyire épp az az érték!) és erre belém jön egy kamion!
Én teljes joggal ELVÁROM a biztosítójától, hogy az autóm ismét olyan legyen, mint volt az a káreset előtt! Leszarom hogy a biztosítónak utólag az mennyibe kerül!
A kötelező biztosítás valójában nem azért van, hogy a biztosító ügyeskedjen a reá bízott járműállománnyal, hanem hogy MINDEN ESETBEN HELYT ÁLLJON az ügyfele okozta kárért!
Tökre mindegy - hogy a valóságban mennyiért! Beszedi azt utólag és később a károkozón elég rendesen!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Hááát - EZ NEM ÍGY MŰKÖDÖTT!
Közlekedtem az úton (teljesen mindegy, milyen értékű autóval, mert nekem többnyire épp az az érték!) és erre belém jön egy kamion!
Én teljes joggal ELVÁROM a biztosítójától, hogy az autóm ismét olyan legyen, mint volt az a káreset előtt! Leszarom hogy a biztosítónak utólag az mennyibe kerül!
A kötelező biztosítás valójában nem azért van, hogy a biztosító ügyeskedjen a reá bízott járműállománnyal, hanem hogy MINDEN ESETBEN HELYT ÁLLJON az ügyfele okozta kárért!
Tökre mindegy - hogy a valóságban mennyiért! Beszedi azt utólag és később a károkozón elég rendesen!

Az a baj hogy de, így működött. Ha a másik (biztosítói) oldalról nézed a dolgot, akkor ők meg - teljes joggal - azt mondják hogy lesz@rják hogy neked mennyit ért az ép autód a baleset előtt, ők pontosan annyit fognak adni, hogy a kártérítés után rendelkezésedre álló összvagyonod egy fillérrel se legyen több, mint annak előtte. Az, hogy korábban volt egy félmilliós autód, most meg van 400e Ft-od meg egy 100e Ft-os roncsod, nekik pontosan ugyanazt jelenti. Akkor is, ha 400e-ből nem tudsz még egy ugyanolyan autót venni, és megcsináltatni sem tudod a roncsot ennyiből.  Ha megcsináltatnák az autódat minden áron, függetlenül attól hogy az a biztosítónak mennyibe kerül, akkor az azt jelenti hogy te az ő pénzükön akarsz gazdagodni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Hááát - EZ NEM ÍGY MŰKÖDÖTT!
Közlekedtem az úton (teljesen mindegy, milyen értékű autóval, mert nekem többnyire épp az az érték!) és erre belém jön egy kamion!
Én teljes joggal ELVÁROM a biztosítójától, hogy az autóm ismét olyan legyen, mint volt az a káreset előtt! Leszarom hogy a biztosítónak utólag az mennyibe kerül!
A kötelező biztosítás valójában nem azért van, hogy a biztosító ügyeskedjen a reá bízott járműállománnyal, hanem hogy MINDEN ESETBEN HELYT ÁLLJON az ügyfele okozta kárért!
Tökre mindegy - hogy a valóságban mennyiért! Beszedi azt utólag és később a károkozón elég rendesen!

Csak egy fikció: állsz egy vasúti átjáróban, hátulról egy tehetséges sofőr belök az érkező vonat elé. Sikerül mindenkinek elhagyni a kocsit de a vonat konkrétan darabokra tépi azt. Miután maradt az autóból néhány nagyobb kupac lemezhalom és néhány vödör csavar, Te mit vársz a hibás fél biztosítójától? Azt, hogy ha de a darabokat behordod egy műhelybe, kerül amibe kerül de a biztosító abból építtessen neked egy olyan autót mint ami előtte volt? Nem baj ha az több millióba kerül és a végére van egy 400ezres értékű valamid? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Janó32 írta:

Csak egy fikció: állsz egy vasúti átjáróban, hátulról egy tehetséges sofőr belök az érkező vonat elé. Sikerül mindenkinek elhagyni a kocsit de a vonat konkrétan darabokra tépi azt. Miután maradt az autóból néhány nagyobb kupac lemezhalom és néhány vödör csavar, Te mit vársz a hibás fél biztosítójától? Azt, hogy ha de a darabokat behordod egy műhelybe, kerül amibe kerül de a biztosító abból építtessen neked egy olyan autót mint ami előtte volt? Nem baj ha az több millióba kerül és a végére van egy 400ezres értékű valamid? 

Határeset..skodáról nem találtam videót, de ha már szoci autó....:goofy:

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

Az a baj hogy de, így működött. Ha a másik (biztosítói) oldalról nézed a dolgot, akkor ők meg - teljes joggal - azt mondják hogy lesz@rják hogy neked mennyit ért az ép autód a baleset előtt, ők pontosan annyit fognak adni, hogy a kártérítés után rendelkezésedre álló összvagyonod egy fillérrel se legyen több, mint annak előtte. Az, hogy korábban volt egy félmilliós autód, most meg van 400e Ft-od meg egy 100e Ft-os roncsod, nekik pontosan ugyanazt jelenti. Akkor is, ha 400e-ből nem tudsz még egy ugyanolyan autót venni, és megcsináltatni sem tudod a roncsot ennyiből.  Ha megcsináltatnák az autódat minden áron, függetlenül attól hogy az a biztosítónak mennyibe kerül, akkor az azt jelenti hogy te az ő pénzükön akarsz gazdagodni.

Teljesen mindegy, valójában mi történhetne, nekem bizony ezeddig 2x volt károm kamionoktól eredőleg és mind a 2x kifizette a biztosító! Számomra aztán teljesen mindegy, hogy nekik hogyan érte meg, de nekem egy árva fillérembe sem került! És nem volt semmiféle avultatás, de még csak nagy meggazdagodásom se belőle!
Sőt - én simán leadtam a kitöltött papírokat, a kárfelmérőjük meg felvette az esemény utáni  állapotot, és utána vihettem a karosszériás szervizbe.
A Suzukimnál a Hengersor utcába voltam, az Opelnél pedig az Asztalos Sándor utcában. Csak odavittem a kocsit ... és elhoztam a kocsit. A többi pénzes buli már mind a biztosítók dolga-baja volt!
És én egyiküknél sem vagyok-voltam protekciós alak. Csak a KÁROSULT!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Csak egy fikció: állsz egy vasúti átjáróban, hátulról egy tehetséges sofőr belök az érkező vonat elé. Sikerül mindenkinek elhagyni a kocsit de a vonat konkrétan darabokra tépi azt. Miután maradt az autóból néhány nagyobb kupac lemezhalom és néhány vödör csavar, Te mit vársz a hibás fél biztosítójától? Azt, hogy ha de a darabokat behordod egy műhelybe, kerül amibe kerül de a biztosító abból építtessen neked egy olyan autót mint ami előtte volt? Nem baj ha az több millióba kerül és a végére van egy 400ezres értékű valamid? 

Ez aztán éppen rossz példa és éppen nem is igazán működne! Mivel ez aztán tényleg és valóban a totálkár kategória!
A végletek vége!
Más ám egy kissé sérült autó, itt-ott horpadt vagy kissé roncsolódott elemekkel, és teljesen más egy ilyen amorf, szinte már-már felismerhetetlen lemezkupac!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.