Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok, 

Légy szíves hallgassátok meg ezt a hangfelvételt. https://drive.google.com/file/d/18hdxZv7qKMOGmUIFMPAZCgbXB_4NEC3I/view?usp=sharing

Valószínű a hátsó tárcsafékemből (Bosch) jön. Ha balra húzom a kormányt, vagy egy pillanatra rálépek a fékre abbahagyja. 
Hátulról jön mert ha menet közben picit megfeszítem a kéziféket akkor is csend lesz, aztán megint kezdi. 

A két hátsó tárcsa viszonylag új, fél évesek max. a betétek szintén. Mikor cseréltem csúszó és érintkezési felületeket rézpasztáztam és szilinkonzsíroztam. 
Mi lehet szerintetek? Találkozott már valaki ilyennel? 

Milyen kenőanyagokat használtok egyébként a fékhez? Pl. a féknyereg vezetőkhöz? Szilikonzsír, grafitos zsír, lítiumos zsír? A fékbetét csúszópontjához? Rézpaszta? 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Légy szíves hallgassátok meg ezt a hangfelvételt. https://drive.google.com/file/d/18hdxZv7qKMOGmUIFMPAZCgbXB_4NEC3I/view?usp=sharing

Valószínű a hátsó tárcsafékemből (Bosch) jön. Ha balra húzom a kormányt, vagy egy pillanatra rálépek a fékre abbahagyja. 
Hátulról jön mert ha menet közben picit megfeszítem a kéziféket akkor is csend lesz, aztán megint kezdi. 

A két hátsó tárcsa viszonylag új, fél évesek max. a betétek szintén. Mikor cseréltem csúszó és érintkezési felületeket rézpasztáztam és szilinkonzsíroztam. 
Mi lehet szerintetek? Találkozott már valaki ilyennel? 

Milyen kenőanyagokat használtok egyébként a fékhez? Pl. a féknyereg vezetőkhöz? Szilikonzsír, grafitos zsír, lítiumos zsír? A fékbetét csúszópontjához? Rézpaszta? 

 

Én klasszikusan semmiféle zsíros-olajosat nem szoktam.
Kissé megcsiszolom a féktuskókat, hogy lazábban menjenek a féknyeregben. A zsír vagy olaj szépen odagyűjti a koszt, és hamarabb akad fel a betét, ha gyárilag oly szoros.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Én klasszikusan semmiféle zsíros-olajosat nem szoktam.
Kissé megcsiszolom a féktuskókat, hogy lazábban menjenek a féknyeregben. A zsír vagy olaj szépen odagyűjti a koszt, és hamarabb akad fel a betét, ha gyárilag oly szoros.

Ezért van a szimering.

Mivel úszónyerges a fékrendszer ezért kenőanyag mindenképp kell a féknyereg vezetőhöz. A legjobb megoldás a szilikonos zsír, ez távol tartja a nedvességet. A dugattyú és a fékbetét érintkezési felületét pedig rézpasztával a legjobb megkenni. Így elkerülhető a nyikorgás. Én a betétet és a nyerget is ezzel kenem meg, azt a részt ahol a betét mozog a nyereg "sínen".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, gezoli írta:

Ezért van a szimering.

Mivel úszónyerges a fékrendszer ezért kenőanyag mindenképp kell a féknyereg vezetőhöz. A legjobb megoldás a szilikonos zsír, ez távol tartja a nedvességet. A dugattyú és a fékbetét érintkezési felületét pedig rézpasztával a legjobb megkenni. Így elkerülhető a nyikorgás. Én a betétet és a nyerget is ezzel kenem meg, azt a részt ahol a betét mozog a nyereg "sínen".

Nekem a hátsó nyeregnél - Bosch - nincsen ez a fékbetét feszítő lemezke. Ez esetben is gondolom megfelelő a rézpaszta?!

Egyébként! Ezeknél a tárcsafékeknél mi az "mechanizmus" ami eltávolítja a betétet a tárcsától? Mert nincsen semmilyen rugó ugye....

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Nekem a hátsó nyeregnél - Bosch - nincsen ez a fékbetét feszítő lemezke. Ez esetben is gondolom megfelelő a rézpaszta?!

Egyébként! Ezeknél a tárcsafékeknél mi az "mechanizmus" ami eltávolítja a betétet a tárcsától? Mert nincsen semmilyen rugó ugye....

Nekem is Bosch rendszerű tárcsafék van hátul. Az új betétekhez adnak betétenként 2-2db rugót. A képen látszik. Ez fogja eltolni a tárcsától a betétet.

 

153Bosch.jpg

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Ezeknél a tárcsafékeknél mi az "mechanizmus" ami eltávolítja a betétet a tárcsától? Mert nincsen semmilyen rugó ugye....

Tényleg nincsen semmi.
Vagy visszahűzódik egy kissé, ha megszűnik a fékezés, -
vagy állandóan "cincog", mert kissé hozzáér a tárcsához.

... és akkor megint a Skoda.
Ott még volt a fékdugattyúk külső felszínén egy csavarfej-szerű valami, a fékbetéteken pedig egy-egy villás kialakítású rugózat.
Úgy kellett mindig a tárcsafékeket szerelni, hogy magát az új betéteket rátolni erre a csavarfej szerű bigyóra.
Annál - mikor a fékezés megszünt -  a dugattyú maga szépen visszahúzta a betéteket is.
Aztán -  mindez az "orrán-hűtős" Skoda tipusoknál (S105; S120; S130; Rapid) - már teljes egészében megszünt.
A Suzukinál meg már "úszónyerges" fék lett a módi, és ott csak egy oldalra kellett mozgó fékbetét.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy ha nem gyorsítok csak mondjuk tartani szeretném a sebességet (50, 100 mindegy) rángat a motor. Amit eddig cseréltem üzemanyagszűrő, gyertyák, trafó valamint a fojtószelepet megtakarítottam féktisztítóval amennyire lehet (le nem szedtem csak helyben). 

A másik apró hiba, hogy a hátsó ablaktörlő csak úgy töröl ha ki be kapcsolom, ha viszont mosóra állítom akkor végig törli azt a 2-3 ciklust. 

1999-es X14XE kombi

 

Ha van ötlet szívesen meghallgatom . :) 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Gyorshajtó írta:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy ha nem gyorsítok csak mondjuk tartani szeretném a sebességet (50, 100 mindegy) rángat a motor. Amit eddig cseréltem üzemanyagszűrő, gyertyák, trafó valamint a fojtószelepet megtakarítottam féktisztítóval amennyire lehet (le nem szedtem csak helyben). 

A másik apró hiba, hogy a hátsó ablaktörlő csak úgy töröl ha ki be kapcsolom, ha viszont mosóra állítom akkor végig törli azt a 2-3 ciklust. 

1999-es X14XE kombi

 

Ha van ötlet szívesen meghallgatom . :) 

Hibakódot dob olyankor?Egr szelep milyen állapotban van?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Problémám a következő: Adott egy 2000 évjáratú G astra  ( 1.6  , 16V  , Z16XE ) . Beindításkor három hengerezik kb 1 percig , ezután fokozatosan nyomom a gázt 2000-es fordulatig, így már mind a négy henger üzemel. A kocsiban 180000 km van. A szűrők,  olaj (5w-30) , gyertyák (gyári ) , trafósor ki van cserélve. EGR kitisztítva. Hibát a kódolvasó nem adott ki.    Az ötleteket, véleményeket előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Gyorshajtó írta:

Köszi! Kicsit tengeri beteg lettem a video nézése közben. :) ez az elektromos bűvészkedés feltétlen szükséges? Nem eleg ha telenyomom féktisztítóval? :)

Hát igen!
A kiszerelés maga eléggé macerás, a tisztogatása (valami nem publikált folyadékkal - feltehetően higító, illetve a műveletet elkövető személy a kisfilmben románul beszél) bizony érdekessé teszik az eljárást. Feltehető, hogy a kipufogógáz vissza-szabályozása okán kissé kormos lehet a dolog, de hogy utána mindettől annyira elduguljon, hogy bármi problémát okozzon?
Még a régebbi, ólmozott benzinek esetében se vált ki soha annyi szilárd mellék-, és égéstermék a gázból, hogy az bármi komolyabb dugulást, vagy működési problémákat eredményezne.
Már eleve abszurd, hogy az NOX eltüntetés lenne a fő cél, hisz olyasmi inkább a diesel motoroknál esedékes.
Vagy ebben nagyot tévednék? A benzines motoroknál szintén valós, és létező dolog lehet?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Gyorshajtó írta:

Köszi! Kicsit tengeri beteg lettem a video nézése közben. :) ez az elektromos bűvészkedés feltétlen szükséges? Nem eleg ha telenyomom féktisztítóval? :)

Azért jó ha bűvészkedik, mert így megjáratja a szelepet, és látja is hogy szorul-e még. De valószinűleg a semminél az is jobb ha járatás nélkül takarítod.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, L.Fazakas írta:

Hát igen!
A kiszerelés maga eléggé macerás, a tisztogatása (valami nem publikált folyadékkal - feltehetően higító, illetve a műveletet elkövető személy a kisfilmben románul beszél) bizony érdekessé teszik az eljárást. Feltehető, hogy a kipufogógáz vissza-szabályozása okán kissé kormos lehet a dolog, de hogy utána mindettől annyira elduguljon, hogy bármi problémát okozzon?
Még a régebbi, ólmozott benzinek esetében se vált ki soha annyi szilárd mellék-, és égéstermék a gázból, hogy az bármi komolyabb dugulást, vagy működési problémákat eredményezne.
Már eleve abszurd, hogy az NOX eltüntetés lenne a fő cél, hisz olyasmi inkább a diesel motoroknál esedékes.
Vagy ebben nagyot tévednék? A benzines motoroknál szintén valós, és létező dolog lehet?

Nagyon nagyot tévedsz!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 08. at 15:43, saca8771 írta:

Köszönöm szépen a válaszokat. Este megnézem a csöveket. Ha megoldódik a dolog akkor a részleteket majd leírom. Mégegyszer köszi :)

Sziasztok. Megoldódott a dolog, a fűtőcsap volt a bűnös. Mostmár szépen megy minden. Köszönöm :-)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, gezoli írta:

Nagyon nagyot tévedsz!

Világosíts fel kérlek!
Én ezekhez a mai - mikrochip-vezérelte, már csak katalizátorral menő, s majdnem önjáró autókhoz valahogy nem igazán értek, pedig valamikor majdnem autószerelő voltam ... de akkor még nem holmi komputer adagolta a benzincseppeket, hanem én magam - a lábammal - a mindenféle áttételeken át mozgatott fojtószelep alapján - a karburátor szívótorka(i) előtt/alatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Világosíts fel kérlek!
Én ezekhez a mai - mikrochip-vezérelte, már csak katalizátorral menő, s majdnem önjáró autókhoz valahogy nem igazán értek, pedig valamikor majdnem autószerelő voltam ... de akkor még nem holmi komputer adagolta a benzincseppeket, hanem én magam - a lábammal - a mindenféle áttételeken át mozgatott fojtószelep alapján - a karburátor szívótorka(i) előtt/alatt.

Hát..szerintem ólmozott benzin soha nem "találkozott" Egr szeleppel, mert amikor az első opelekben megjelentek 91-ben a C16nz-ben ( vákumos) és később a G astrákba is szerelt x16szr-ben ( elektromos) szelepek akkor ezekbe az autókba már ólom mentes üzemanyagot írtak elő. Így azt hogy az ólmozottból sem rakódott ki semmi, nem nagyon lehet kijelenteni. Sőt úgy rémlik hogy a katalizátor megjelenésekor sem lehetett már ezekbe az autókba ólmozott benzint tankolni, így nem is volt hol dugulást okozna, ment a leömlőbe ( ahol még szonda sem volt) aztán hátrafelé ki a szabadba. Az Egr simán csak a koksztól szorul meg. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.