Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

15 perce, Korositomi írta:

 Bontottal próbálkoztam, mind szar volt sajnos... de legalább donornak jók voltak.

Hát igen!
Sokszor a bontott sz@r csakis arra jó, hogy legelsőre azt javítja meg az ember, aztán mikor végzett, akkor simán cseréli a kocsiban levő rosszra.

Én vettem egyszer a neten Bosch kézifúróhoz akkutöltőt. Azért adták annyira olcsón, mert hogy állítólag rossz (a hozzáfűzött minősítő vélemény - "mert nem tölt")
Így aztán persze bagóért tudtam megvenni, de utána szépen széjjelszedtem, s kicseréltem benne a hibás alkatrészt. (a kb. 200 forintos tirisztort)
Így persze szaré-hugyé lett új töltőm - a már előtte felújított (újracellázott) 12V-os akksival - a fúrógépemhez ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néha, főleg reggeli hidegindításkor indítózás után egy nagyon rövid kb 1 másodperces fémes köszörülő hangja van a kocsinak. Olyan lehet mintha tovább indítóznék, miután beröffen a motor. Ez önindító vagy bendix hiba? Kint marad a bendix miután beröffen a motor? Másra nem tudok gondolni. Az elmúlt pár hónapban kb 3szor hallottam, de azért zavar a tudat, hogy valami nem okés. :D

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Cs. Zoltán írta:

Valószinűleg a bendix. Telente, időnként nekem is ilyen. Tisztítani és zsírozni kellene.

Én a Bendix-et azért nem igazán zsíroznám, mert akkor bizony télen - más csak a zsírok általában komoly viszkozítása okán - de teljes mértékben ugyanezt csinálná. Inkább le kell pucolni a tekercsben mozgó lágyvasat, és persze a bendix-tekercs belsejét, majd valami "vékony műszer-", szilikon- vagy varrógépolajjal leápolni.
A szilikon - bár nem igazán ken úgy, mint egy igazi gépolaj, de legalább távol tartja a nedvességet, párát, rozsdát, stb.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Róóóbi írta:

Üdv!

Zafira A  vezető oldali fényszóróházat ki kellene vennem, beázást javítandó. Miket kell leszedni? Elsőre kifogott rajtam de bosszant mert csúnya, plusz eszi az izzókat...

Köszönöm!

Nem tudom mennyire kompatibilis a G-vel, de a leírásomban találsz egy leírást. Szerintem a lökhárítót nálad is le kell venni hozzá...

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 18. at 11:37, Janó32 írta:

Ez indításgátló gyanús nekem... Másik feltanított kulcs van a kocsihoz? Azzal próbáltad már? Akkor is csinálja ezt?

Igen a másikkal is ezt csinálja van mikor napi egyszer kétszer heti egyszer össze vissza persze amikor ezt csinálja alja forog a ventilátor gondolgom azért h le védje  a motort 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, kobraCode írta:

Nem tudom mennyire kompatibilis a G-vel, de a leírásomban találsz egy leírást. Szerintem a lökhárítót nálad is le kell venni hozzá...

Nagyban az, csak mondom előbb kérdezek mint fejet vakarjak.

A cikket elnézve beigazolódott a sejtésem, lökhárító leszedős a buli.

Kösz!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tompo911 írta:

Igen a másikkal is ezt csinálja van mikor napi egyszer kétszer heti egyszer össze vissza persze amikor ezt csinálja alja forog a ventilátor gondolgom azért h le védje  a motort 

Tehát random leáll a motor, a hibajelzők világítanak és közben megy/bekapcsol a hűtőventilátor? Ez nem hangzik jól... Nincs sok ötletem, de még az ECU gyanú is felmerül bennem... 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 20. at 18:52, blacksout írta:

sziasztok!

mi a sorrend alulról lefelé haladva az opel astra g-nél ha a hátsó lámpát vesszük figyelembe? (féklámpa,helyzetjelző,ködlámpa,tolatólámpa)

Köszi előre is!

Üdv,

blacksout

Ezen láthatod: https://cromax.hu/karosszeria/vilagitas_lampa/hatso_lampa/hatso_lampa_opel_astra_g_normal_26161

Kitöröltem a félreértésre okot adó részt - tgabika

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 20. at 18:52, blacksout írta:

sziasztok!

mi a sorrend felülről lefelé haladva az opel astra g-nél ha a hátsó lámpát vesszük figyelembe? (féklámpa,helyzetjelző,ködlámpa,tolatólámpa)

Köszi előre is!

Üdv,

blacksout

Naszóval: fentről lefelé haladva legfelül a ködzárófény van (csak baloldalt, illetve jobbkormányosban csak jobboldalt), alatta az index, majd tolatólámpa, és végül legalul a helyzetjelző/féklámpa kombó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Naszóval: fentről lefelé haladva legfelül a ködzárófény van (csak baloldalt, illetve jobbkormányosban csak jobboldalt), alatta az index, majd tolatólámpa, és végül legalul a helyzetjelző/féklámpa kombó.

Nekem mindkét oldalon van ködzáró.Után gyártott lámpába ki van vágva a helye.Csak izzó kellett a panelba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

48 perce, Geopake írta:

Nekem mindkét oldalon van ködzáró.Után gyártott lámpába ki van vágva a helye.Csak izzó kellett a panelba.

Nekem utángyártottam van - és mégsincs kivágva.
De ha ki is lenne, gyakorlatilag nincsen benne semmiféle foglalat az izzónak ...
De nem elég a kocsira egy zárófény a ködnek? Vakít ám az hátul a ködben rendesen!
Az utánad jövő meg majd csak anyáz ... Te meg csuklassz ...

Link to comment
Megosztás:

1 perc, L.Fazakas írta:

Nekem utángyártottam van - és mégsincs kivágva.
De ha ki is lenne, gyakorlatilag nincsen benne semmiféle foglalat az izzónak ...
De nem elég a kocsira egy zárófény a ködnek? Vakít ám az hátul a ködben rendesen!
Az utánad jövő meg majd csak anyáz ... Te meg csuklassz ...

Nekem caravan van annak megvan a panelba az izzó helye.Az utánam jövő biztos nem anyáz.Nem szokásom a másik retináját kiégetni.Azért is ködzáró a neve mert a sor végén haladó kocsinak kell felkapcsolni.Ha mögé érnek meg szépen kikapcsolni.Talán 1 szer használtam az autópályán mikor akkora köd volt hogy a szélvédőt se láttam :)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Geopake írta:

Nekem caravan van annak megvan a panelba az izzó helye.Az utánam jövő biztos nem anyáz.Nem szokásom a másik retináját kiégetni.Azért is ködzáró a neve mert a sor végén haladó kocsinak kell felkapcsolni.Ha mögé érnek meg szépen kikapcsolni.Talán 1 szer használtam az autópályán mikor akkora köd volt hogy a szélvédőt se láttam :)

Én úgy tudom - csakis a baloldali lámpatestben van meg gyárilag az izzónak a helye. A jobboldalinak meg - logikailag semmi értelme.
Persze be lehet ám utólag szerelni, de minek? A mögöttes vezetőnek elsőre úgyis egyből a baloldali látszik és az neki bizony bőven elég ...
Senki sem fogja - pl. nagy ködben - az egy piros lámpa miatt biciklinek nézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Elhamarkodott volt az öröm a generátor csere után! Vasárnap cseréltem a generátort (teljesen új) Delco Remy, 12V, 100A - Akksi 1 éves 12V;55Ah;450A -
és minden reggel az első indítás után nem alszik el a töltés hiba lámpa, szervó is kőkemény. Aztán leállítom, újra minden, magához tér és megyek gond nélkül
50km-t a munkahelyemre. Munkahelyről délután elindulva nincs töltés hiba, BÁR a szervó nehezen tér magához.

A bordásszíj 1 éves a feszítő görgő is. Mi lehet a probléma???? Szorulhat valahol a szíj? Klímakompresszornál? Főtengely tárcsája az csapágyazott vagy csak rá van 
préselve?? 

Nem tudom már mi lehet ez......

 

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Elhamarkodott volt az öröm a generátor csere után! Vasárnap cseréltem a generátort (teljesen új) Delco Remy, 12V, 100A - Akksi 1 éves 12V;55Ah;450A -
és minden reggel az első indítás után nem alszik el a töltés hiba lámpa, szervó is kőkemény. Aztán leállítom, újra minden, magához tér és megyek gond nélkül
50km-t a munkahelyemre. Munkahelyről délután elindulva nincs töltés hiba, BÁR a szervó nehezen tér magához.

A bordásszíj 1 éves a feszítő görgő is. Mi lehet a probléma???? Szorulhat valahol a szíj? Klímakompresszornál? Főtengely tárcsája az csapágyazott vagy csak rá van 
préselve?? 

Nem tudom már mi lehet ez......

 

Vedd le a szijat, es probald meg kezzel forgatni a klima szijtarcsajat, nagyon könnyen kell forogjon. A fotengely vegere csak ra van tolva a szijtarcsa. 

Merj ellenallast a generátor es az akksi kozotti vastag vezeteken, 2-3ohmnal nem lehet nagyobb.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Krajcso írta:

Vedd le a szijat, es probald meg kezzel forgatni a klima szijtarcsajat, nagyon könnyen kell forogjon. A fotengely vegere csak ra van tolva a szijtarcsa. 

Merj ellenallast a generátor es az akksi kozotti vastag vezeteken, 2-3ohmnal nem lehet nagyobb.

Köszönöm szépen. Megcsinálom... 
Egyébként a töltést néztem csak. Hidegen 14,8, üzem melegen 14,4 volt. 

2 db testkábelt találtam meg továbbá, azokat leszedtem és tisztítottam. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Geopake írta:

Nekem mindkét oldalon van ködzáró.Után gyártott lámpába ki van vágva a helye.Csak izzó kellett a panelba.

Én is csak néztem, hogy ott nincs izzó a többi nem gyárinál meg megvan a kivágás. Mondták egyszer-egyszer, hogy fent maradt a világítás mert ég a hátsó lámpa. Persze ott nincs izzó és jobban tükröződik a fény azért csalóka...:-)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Maverick087 írta:

Köszönöm szépen. Megcsinálom... 
Egyébként a töltést néztem csak. Hidegen 14,8, üzem melegen 14,4 volt. 

2 db testkábelt találtam meg továbbá, azokat leszedtem és tisztítottam. 

Az kérem szépen - már autó-elektronikailag nézve -  egy TELJESEN NORMÁLIS adat!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Maverick087 írta:

Köszönöm szépen. Megcsinálom... 
Egyébként a töltést néztem csak. Hidegen 14,8, üzem melegen 14,4 volt. 

2 db testkábelt találtam meg továbbá, azokat leszedtem és tisztítottam. 

Lehet hogy hülyeség, de mi van ha a másik irányból közelíted meg a problémát? Mi van ha a szervószivattyúval van baj, akár az elektromotorral akár a hidraulikájával és az terheli túl az elektormos rendszert? Op-Commal érdemes lenne belépni a szervó vezérlőjébe, ott látni pl a felvett áramot, ha jól emlékszem 50A körüli csúcsokkal és hibakódokat is el tud tárolni.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Krajcso írta:

Lehet hogy hülyeség, de mi van ha a másik irányból közelíted meg a problémát? Mi van ha a szervószivattyúval van baj, akár az elektromotorral akár a hidraulikájával és az terheli túl az elektormos rendszert? Op-Commal érdemes lenne belépni a szervó vezérlőjébe, ott látni pl a felvett áramot, ha jól emlékszem 50A körüli csúcsokkal és hibakódokat is el tud tárolni.

Van Op-Common. Megnézem. Minden ötlet nagyon jó, mert van alapjárat gond is szal hátha sikerült valamit kitalálni. Úgy be tud zuhanni 500körülre az alapjárat, mintha egy pajszerral akasztanám meg a motort. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.