Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Na, megvolt a klíma kompresszor mágnestekercs+kuplung csere!
Szépen megy, működik!
Annyit mondott a szerelő, hogy valami van a hűtőventimmel, mert klíma bekapcs után nem indul be 1-es fokozaton!
Rögtön gondoltam az előtét ellenállással lesz gond, amit 2 éve cseréltem.
Ez kb 1 hete volt, most volt időm megnézni, hogy télleg mi a gond vele.
OpCom-al simán megy a ventilátor mind 3 fokozata! Szóval azzal nincs gond!
Elkezdtem megnézni, mit csinál ha bekapcsolom a klímát.
A rendszerben 500kPa-tól (5Bar elvileg) kezd felmenni a nyomás szépen lassan.....eléri az 1300kPA-t (13Bar elvileg) és ott kapcsol be a ventilátor 1-es fokozata!
Utána pár másodperc múlva szépen lemegy a nyomás 900kPa-ra és ott kapcsol ki a venti.
Így kell működnie a rendszernek?
Mert ha igen akkor nincs semmi gond nálam, csak gondolom hidegbe több idő kell neki, míg felmegy a nyomás 1300kPa-ra. (nyáron kb 40mp után kapcsol be a venti, úgy emlékszem)

Link to comment
Megosztás:

16 órája, L.Fazakas írta:

Én úgy tudom - csakis a baloldali lámpatestben van meg gyárilag az izzónak a helye. A jobboldalinak meg - logikailag semmi értelme.
Persze be lehet ám utólag szerelni, de minek? A mögöttes vezetőnek elsőre úgyis egyből a baloldali látszik és az neki bizony bőven elég ...
Senki sem fogja - pl. nagy ködben - az egy piros lámpa miatt biciklinek nézni.

Az enyémbe akkor is megvolt jobboldalon a helye akár hiszed akár nem. Sok kocsin van mindkét oldalon ködzáró.Pl a Tranziton is amivel napközbe melózok.Azt nem tudom van-e értelme de ha Angliába megyek akkor biztos lesz :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Geopake írta:

Az enyémbe akkor is megvolt jobboldalon a helye akár hiszed akár nem. Sok kocsin van mindkét oldalon ködzáró.Pl a Tranziton is amivel napközbe melózok.Azt nem tudom van-e értelme de ha Angliába megyek akkor biztos lesz :)

Angliában a kocsikban a kormány, és ezzel a vezető is - általában jobboldalas. Tehát, ha ott hátul a lámpatestben jobboldalon van a ködzáró fény - nincsen azzal semmi gond sem.
Tudom, az Opel G Astrákat gyártják-forgalmazzák Vauxhall néven is. Például Angliába.
Láttam egyszer egyet itt Pesten, oszt néztem rá nagyot - hát ez meg miféle Opel lehet? Hát pontosan olyan volt ... egy igazi Vauxhall. 

(Mint valaha az első Suzuki Swift és a Chevrolet Geo Metro)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, bonat írta:

Na, megvolt a klíma kompresszor mágnestekercs+kuplung csere!
Szépen megy, működik!
Annyit mondott a szerelő, hogy valami van a hűtőventimmel, mert klíma bekapcs után nem indul be 1-es fokozaton!
Rögtön gondoltam az előtét ellenállással lesz gond, amit 2 éve cseréltem.
Ez kb 1 hete volt, most volt időm megnézni, hogy télleg mi a gond vele.
OpCom-al simán megy a ventilátor mind 3 fokozata! Szóval azzal nincs gond!
Elkezdtem megnézni, mit csinál ha bekapcsolom a klímát.
A rendszerben 500kPa-tól (5Bar elvileg) kezd felmenni a nyomás szépen lassan.....eléri az 1300kPA-t (13Bar elvileg) és ott kapcsol be a ventilátor 1-es fokozata!
Utána pár másodperc múlva szépen lemegy a nyomás 900kPa-ra és ott kapcsol ki a venti.
Így kell működnie a rendszernek?
Mert ha igen akkor nincs semmi gond nálam, csak gondolom hidegbe több idő kell neki, míg felmegy a nyomás 1300kPa-ra. (nyáron kb 40mp után kapcsol be a venti, úgy emlékszem)

A hűtőventilátornak nem 2 fokozata van? Vagy motorja válogatja? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, revcorps írta:

Valaki tud segíteni esetleg abban hogyan lehet bal oldali visszapillantó tükröt magát a tükör lapot ki cserélni?

Nagyon óvatosan és melegben.
Nekem kétszer kellett lepattintanom. Egyszer fontos lett volna, hogy egyben maradjon és oldalról feszítettem. Persze elpattant.
Később egy utángyártottnál, ahol nem volt érdekes, ha eltörik, azt felülről feszítettem. Egyben maradt.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 22. at 10:03, Krajcso írta:

Vedd le a szijat, es probald meg kezzel forgatni a klima szijtarcsajat, nagyon könnyen kell forogjon. A fotengely vegere csak ra van tolva a szijtarcsa. 

Merj ellenallast a generátor es az akksi kozotti vastag vezeteken, 2-3ohmnal nem lehet nagyobb.

Szia!

Levettem a bordásszíjat, a klímakompresszor tárcsája zajtalanul, könnyedén forog. Mértem ellenállást a generátor pozitív csatija és az akksi pozitív sarujának
csatlakozójánál - 200-as ohm állásnál a multin - 00,4 ohm volt. Ugyanezt megcsináltam a negatívnál ott csak a 20kOhmos állásban tudott értéket írni pontosan 3,06-ot. Tehát közel
3000ohmos ellenállás van a negatív vezetekén??? 

Csináltam veszteség mérést is (voltage drop test) nem tudom mi a magyar fordítás. Kocsi beindít, Volt mérés a generátor pozitív, akksi pozitív vége közt 0,02 V volt,
ugyanez a negatív vezetéken kb. 13,43V volt. 

Megsérült volna a vezeték vagy csak én vagyok hülye a méréshez? :-) De a veszteség mérésnél sem szabadott volna csak tized Voltokat mérnem mindkét ágon...

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Maverick087 írta:

Szia!

Levettem a bordásszíjat, a klímakompresszor tárcsája zajtalanul, könnyedén forog. Mértem ellenállást a generátor pozitív csatija és az akksi pozitív sarujának
csatlakozójánál - 200-as ohm állásnál a multin - 00,4 ohm volt. Ugyanezt megcsináltam a negatívnál ott csak a 20kOhmos állásban tudott értéket írni pontosan 3,06-ot. Tehát közel
3000ohmos ellenállás van a negatív vezetekén??? 

Csináltam veszteség mérést is (voltage drop test) nem tudom mi a magyar fordítás. Kocsi beindít, Volt mérés a generátor pozitív, akksi pozitív vége közt 0,02 V volt,
ugyanez a negatív vezetéken kb. 13,43V volt. 

Megsérült volna a vezeték vagy csak én vagyok hülye a méréshez? :-) De a veszteség mérésnél sem szabadott volna csak tized Voltokat mérnem mindkét ágon...

 

 

 

Szia!

Neked összesen hány vezeték megy a generátorra? Nekem Y20DTH-nál csak kettő, a pozitív (vastag) és egy vékony, ami a műszeregységhez megy. Neked végig van negatív a generátor hátuljától az akksiig is? Nekem a motorblokk testelésén keresztül zárul a kör, és a Corsánál is ugyanez van. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Krajcso írta:

Szia!

Neked összesen hány vezeték megy a generátorra? Nekem Y20DTH-nál csak kettő, a pozitív (vastag) és egy vékony, ami a műszeregységhez megy. Neked végig van negatív a generátor hátuljától az akksiig is? Nekem a motorblokk testelésén keresztül zárul a kör, és a Corsánál is ugyanez van. 

Abszolut igazad van.

Mérni ugyan jól mértem, de persze a generátorról jövő nulla nem direktbe megy az akksira. Sokkal vékonyabb is a generátoron lévő nulla, szal valószínű a műszeregységbe megy nekem is. Nah most, az akksin lévő nulla két fele megy, egyik vége fel a toronynál lévő testponthoz, a másik viszont nem tudom hova.....

 

IMG_20170102_120836.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Abszolut igazad van.

Mérni ugyan jól mértem, de persze a generátorról jövő nulla nem direktbe megy az akksira. Sokkal vékonyabb is a generátoron lévő nulla, szal valószínű a műszeregységbe megy nekem is. Nah most, az akksin lévő nulla két fele megy, egyik vége fel a toronynál lévő testponthoz, a másik viszont nem tudom hova.....

 

 

Szerintem a generátor és a műszeregység között a gerjesztő izzó vezetéke van. Tudtommal a generátor-akku és az önindító-akku vezetékek fixek ( nincs köztük kapcsoló-relé) mind a test mind a táp. Olyan nagy áram folyik itt hogy nem tudnák üzembiztosan kapcsolni, biztosíték sincs. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Szerintem a generátor és a műszeregység között a gerjesztő izzó vezetéke van. Tudtommal a generátor-akku és az önindító-akku vezetékek fixek ( nincs köztük kapcsoló-relé) mind a test mind a táp. Olyan nagy áram folyik itt hogy nem tudnák üzembiztosan kapcsolni, biztosíték sincs. 

Egy kis mellékzönge, de!

Az akkumulátor és a fékolajtartály-biztosítékdoboz közötti részen - az a fekete micsoda (a közepén meg barnás) - az micsoda szerzet?
Nekem a kocsiban olyanom - nincsen! Valami utólag bele-berhelt pótszerkó?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 24. at 16:43, Krajcso írta:

Szia!

Neked összesen hány vezeték megy a generátorra? Nekem Y20DTH-nál csak kettő, a pozitív (vastag) és egy vékony, ami a műszeregységhez megy. Neked végig van negatív a generátor hátuljától az akksiig is? Nekem a motorblokk testelésén keresztül zárul a kör, és a Corsánál is ugyanez van. 

Máshogyan is megmértem. Generátor ház és akku negatív sarka között a veszteség 0,04V volt. Blokk oldalához is odatettem a multit ott is ennyi volt meg a toronynál lévő testpontnál is. Tehát a vezetékekkel nincs semmi gond.....sajnos. 

Készítettem egy videót. Rátettem a napszemüvegem a burkolatra mert amúgy nem kivehető mennyire remegve, egyenetlenül megy az alapjárat, különösen mikor elengedem a gázt és bezuhan kicsit és vissza. Viszem a szerelőhöz mert erre a generátor hibára már nem tudok mit kitalálni. Ma reggel 5-ször indítottam be és újra vissza mire elaludt a töltés hiba lámpa....

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tgabika76 írta:

Olyanom nekem is van. Egész biztos gyári, és én úgy tudtam hogy a motortéri kábelköteg csatlakozója, bár még sose szedtem szét.:blush:

Nekem a képen a csatlakozóból az a fölötti két dobozba, a maxi biztosítékokhoz és a relékhez megy pár vezeték onnan. Sajnos a rögzítő füleket meg a vízcső tartót már eltörte valaki :/ Szereztem újat de azt meg a vezetékek kifűzése nélkül nem lehet áthúzni a fejen.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Maverick087 írta:

Máshogyan is megmértem. Generátor ház és akku negatív sarka között a veszteség 0,04V volt. Blokk oldalához is odatettem a multit ott is ennyi volt meg a toronynál lévő testpontnál is. Tehát a vezetékekkel nincs semmi gond.....sajnos. 

Készítettem egy videót. Rátettem a napszemüvegem a burkolatra mert amúgy nem kivehető mennyire remegve, egyenetlenül megy az alapjárat, különösen mikor elengedem a gázt és bezuhan kicsit és vissza. Viszem a szerelőhöz mert erre a generátor hibára már nem tudok mit kitalálni. Ma reggel 5-ször indítottam be és újra vissza mire elaludt a töltés hiba lámpa...

 

Autóvillamosságissal lenne érdemes megnézetni, aki tud ampermérő lakatfogóval működés közben áramerősségeket mérni bontás nélkül, nekem úgy tűnik, hogy a generátor is csak elszenvedője valami elektromos hibának, persze ezt így nehéz távolról megmondani.

Link to comment
Megosztás:

Világít a sárga hibajelző lámpám a műszerfalon. Pár hónapja kezdődött, eleinte hol fölvillant hol elaludt, majd egyszer csak folyamatosan égett. Ekkor a kocsi teljesítménye rohamosan visszaesett, néha lefulladt alapjáraton.

Kicsit pörgetősebb stílusban kezdtem el vezetni, visszajött a teljesítmény és jó alapjárat, de a sárga lámpa továbbra is ég. Szerelő kitisztította az EGR szelepet és javasolta 100-as benzin haszálatát. Lámpa továbbra is ég. Azt mondta ha nem javul meg először EGR csere, majd lambda szonda csere.

Azóta megnéztük diagnosztikával a hibakódot ismerősnél, és második lambdaszonda hibát jelez.  A diagram az első szondánál szépen és gyorsan ugrált, a második szondánál állandó 1000mV környékén mozgott minimális lassú ingadozással.  (meleg motornál).

Ez jó érték, ilyennek kell lennie? A második lambda szonda a katalizátor utáni monitorszondát jelenti? Ha kicseréljük a második szondát és nem szünik meg a hiba mi okozhatja még?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Autóvillamosságissal lenne érdemes megnézetni, aki tud ampermérő lakatfogóval működés közben áramerősségeket mérni bontás nélkül, nekem úgy tűnik, hogy a generátor is csak elszenvedője valami elektromos hibának, persze ezt így nehéz távolról megmondani.

Ha jól tudom a töltésjelző izzó ami egyben a gerjesztésért is felel akkor alszik el, ha elindul a motor vele együtt a generátor, és a generátor felől megkapja a töltés, mivel mindegyik lábán azonos feszültség van jelen ( gyujtásra az akku felől kapta a tápot)ezért nem világít, kialszik. Ha mégis világít, akkor vagy nincs töltés, vagy az akku felől valamiért ( biztosíték) már nem kapja a feszt. Ha csak parázslik, akkor a generátor oldalról fesz szabályzó, diódahíd, kontakthiba, az akku felől kontakthiba szokott előfordulni. Egy multiméterrel meg lehet mérni járó motornál a töltést, az izzó amelyik lábán ennél kevesebb ( parázsló izzó) vagy nincs is, arra kell elindulni.  A parázsláshoz is legalább 3-4 Volt fesz különbség kell, alatt szerintem az izzó nem ad életjelet.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Autóvillamosságissal lenne érdemes megnézetni, aki tud ampermérő lakatfogóval működés közben áramerősségeket mérni bontás nélkül, nekem úgy tűnik, hogy a generátor is csak elszenvedője valami elektromos hibának, persze ezt így nehéz távolról megmondani.

Köszi a válaszod. 

14 perce, zotya975 írta:

Ha jól tudom a töltésjelző izzó ami egyben a gerjesztésért is felel akkor alszik el, ha elindul a motor vele együtt a generátor, és a generátor felől megkapja a töltés, mivel mindegyik lábán azonos feszültség van jelen ( gyujtásra az akku felől kapta a tápot)ezért nem világít, kialszik. Ha mégis világít, akkor vagy nincs töltés, vagy az akku felől valamiért ( biztosíték) már nem kapja a feszt. Ha csak parázslik, akkor a generátor oldalról fesz szabályzó, diódahíd, kontakthiba, az akku felől kontakthiba szokott előfordulni. Egy multiméterrel meg lehet mérni járó motornál a töltést, az izzó amelyik lábán ennél kevesebb ( parázsló izzó) vagy nincs is, arra kell elindulni.  A parázsláshoz is legalább 3-4 Volt fesz különbség kell, alatt szerintem az izzó nem ad életjelet.

Beteszem a kulcsot, gyújtás, az akku visszajelző villan egyet majd folyamatosan világít, indítok, nem alszik el, szervó sem indul el (kőkemény a kormány), leállítom, ezt a folyamatot megismétlem ( ma reggel special 5-ször ), akku visszajelző kialszik, szervó nagy nehezen felpuhul és megyek 50 km-t a munkahelyemre. Délután indulok munkahelyről, gyújtás, akku visszajelző nem villan csak folyamatosan világít, indítás, elalszik egyből, szervő indul ugyan de lassan puhul fel, 50km haza.....

Járó motornál a töltés, 14,4V, tompított fényszórók, belső fűtés 4-en, kb. akkor 14,3V. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Maverick087 írta:

Köszi a válaszod. 

Beteszem a kulcsot, gyújtás, az akku visszajelző villan egyet majd folyamatosan világít, indítok, nem alszik el, szervó sem indul el (kőkemény a kormány), leállítom, ezt a folyamatot megismétlem ( ma reggel special 5-ször ), akku visszajelző kialszik, szervó nagy nehezen felpuhul és megyek 50 km-t a munkahelyemre. Délután indulok munkahelyről, gyújtás, akku visszajelző nem villan csak folyamatosan világít, indítás, elalszik egyből, szervő indul ugyan de lassan puhul fel, 50km haza.....

Járó motornál a töltés, 14,4V, tompított fényszórók, belső fűtés 4-en, kb. akkor 14,3V. 

Az elég érdekes, mert ez a töltés szerintem elég, nem tudsz állandóan töltést mérni? Kíváncsi lennék hogy amikor nem alszik el a visszajelző, és nincs szervó akkor mennyi. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Az elég érdekes, mert ez a töltés szerintem elég, nem tudsz állandóan töltést mérni? Kíváncsi lennék hogy amikor nem alszik el a visszajelző, és nincs szervó akkor mennyi. 

Megmérem persze. Eddig azért nem foglalkoztam vele, mert ha szervot sem indítja akkor mindegy mennyi, nem elég.....

 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Maverick087 írta:

Megmérem persze. Eddig azért nem foglalkoztam vele, mert ha szervot sem indítja akkor mindegy mennyi, nem elég.....

 

Valószinűleg nem. A szomszédnak volt szervo gondja, legalábbis a gyerek csak azt vette először észre, aztán a világító tötlésjelzőt is, neki generátort cseréltek. Azt mondták nem éri meg felújítani, de gyanítom csak nem akart vele vacakolni a mester és pont volt a polcon fölös generátora. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Valószinűleg nem. A szomszédnak volt szervo gondja, legalábbis a gyerek csak azt vette először észre, aztán a világító tötlésjelzőt is, neki generátort cseréltek. Azt mondták nem éri meg felújítani, de gyanítom csak nem akart vele vacakolni a mester és pont volt a polcon fölös generátora. 

Nekem sem kellett volna felújíttatnom. 1 évet ment úgy a gyári még, hogy csapágy, fesz. szabály, diódasor is cserélve volt benne. Töltés az rendben volt, de nyikorgott már meg a szíjtárcsa is ütött. Szervómmal sztem nincs baj, mert az előző generátorral ment. De ahogy @Krajcso is említette, más elektromos gond lesz, mert az alapjárat is egyenetlen nem jár szépen a motor. 
Ami meg az alapjárattal összefügghet azokat meg előzetesen néztem már (fojtószelep kompletten, gyertyák, trafóhíd, szűrők, motorhőmérséklet szenzor), EGR is le van zárva, hibakód nincs...

Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

Az elég érdekes, mert ez a töltés szerintem elég, nem tudsz állandóan töltést mérni? Kíváncsi lennék hogy amikor nem alszik el a visszajelző, és nincs szervó akkor mennyi. 

Jó reggelt! 

Megvolt a reggeli mérés OP-COMMAL. Gyújtás, akksi 11,8V indítás közben 8,8-ra leesett (kicsit alacsony egy 1 éves, napi 100km úton keresztül töltött akksitól - mondjuk reggel -10 fok volt). 

Töltés 16,2 - 16,4V!!! Nem gondoltam volna. Járattam, nem változott semmit. Leállít, további kétszeri indítás után lett egyszer csak 14,5V aztán annyival is jöttem. 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.