Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szeretnék elnézést kérni mindenkitől akiket untattam ezzekkel a sorozatos egymásba hajba tépős kicsináljuk a másikat ha beledöglünk... :lol:

hát én sem így gondoltam a dolgot :huh:

de ha más szemszögből nézzük a dolgot, elég jól felpörgettük a topicot :)

Link to comment
Megosztás:

hát én sem így gondoltam a dolgot :huh:

de ha más szemszögből nézzük a dolgot, elég jól felpörgettük a topicot :lol:

föleg azoknak akik már kezdtek elaludni a gép elött olvasás közben

lehet titokban fogadásokat kötöttek egy másik internetes oldalon ahol online-on lehetet téteket tenni :)

Link to comment
Megosztás:

fidorrr

Sziasztok!

Először is üdv mindenkinek, lenni új belépő, és egyben büszke G Astra tulajdonos immáron 4 hónapja!

A fórumot olvasgatva megakadt a szemem egy bajtársunkon, akinek a garázsból kiállva megállt a motor! Többen kérdeztétek tőle, h cserélt e vezérmű szíjat 60000 km után!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z14XEP-nél mennyi?

Link to comment
Megosztás:

Múltkor jól beégtem. Szemben áll két opel a lámpánál. Mondom az asszonynak- milyen érdekes ez a szín dolog.Nézd meg e fehér astra H nagyobbnak látszik, mint a másik sávban mellette álló fekete astra H. Elindultak. Hát a fehér astra H vectra volt :huh: Úgy hogy tényleg nagyobb volt.

Ma ment előttem egy puntó Cserkeszöllőn. Mindenki villogott, hogy trafiznak. 50-es tábla. Mögöttem jövő legacy-s nem tudta elviselni, hogy 50-nel csurgunk, vissza kettő, index, padlógáz kb 80-100-ig. Elment mellettem, a puntós mellett, kb 50 méterre állt a trafi.Szép fénykép készült. Rendőr bácsi nem nagyon mosolygott. De a subarus sem :lol:

Link to comment
Megosztás:

A megnyúlt láncnak van jellegzetes hangja, de az nem csattogó, fordulaton pedig kifeszül és a hangja is más.

Milyen olajat használsz?

Szia!Először is köszönöm a segítséget.

10/40-es gyári olajat.

Ma elvittem szerelőhöz(az5. eddig a legnormálisabb.)és azt mondta 99%,hogy hajtókar csapszeg.

80.000-nél lett vízpumpa cserélve,(előző tulaj valószínű megfőzte)utána hengerfejtömítés stb...

Most 112.000 van benne.

Mennyibe kerülhet 1 ilyen hajtókar csere?

Most a motor csattog,ha felmelegedett még1 csattogó hang jelentkezik+3000 alatt a 2. csattogással 1ütt 1 henger kihagy,

erre viszont a szerelő sem tudott mit mondani!3000 felett elmúlik a csattogás és megy is szépen a motor.

Link to comment
Megosztás:

képzeljétek, az ablaktölőm már megint rendesen működik, pedig semmit nem csináltam vele. ma reggel elinditom, hogy törölje le a zuzmarát és erre tök normálisan elindul és végigmegy majd a helyén megáll. ez kész csoda. de akkor se értem mi volt ez.

Link to comment
Megosztás:

Te most a vezérlésre gondoltál ? :huh:

Szerintem kész ön -ill. motorgyilkosság !

Azt már kitárgyaltuk, hogy mennyire más a gyártó és a tulajdonos érdeke.

Inkább cserélem 60 ezrenként, így még mindig óccsóbb mint egy szakadás utáni javítás.

Link to comment
Megosztás:

képzeljétek, az ablaktölőm már megint rendesen működik, pedig semmit nem csináltam vele. ma reggel elinditom, hogy törölje le a zuzmarát és erre tök normálisan elindul és végigmegy majd a helyén megáll. ez kész csoda. de akkor se értem mi volt ez.

Lehet, olvasta a fórumon, hogy panszkodtál rá és megemberelte magát :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azt már kitárgyaltuk, hogy mennyire más a gyártó és a tulajdonos érdeke.

Inkább cserélem 60 ezrenként, így még mindig óccsóbb mint egy szakadás utáni javítás.

A szervízkönyvben is irják, hogy a javasolt cserék azok nem nyujtanak garanciát.

Szóval bármi korábban beadhatja a kulcsot. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe kerülhet 1 ilyen hajtókar csere?

Most a motor csattog,ha felmelegedett még1 csattogó hang jelentkezik+3000 alatt a 2. csattogással 1ütt 1 henger kihagy,

erre viszont a szerelő sem tudott mit mondani!3000 felett elmúlik a csattogás és megy is szépen a motor.

Nem akarlak elkeseríteni, de ha a hajtókarcsapszegnek kapáltak, akkor valószínű sok más is megkopott egy

valószínűsíthető kenési hiányban... tehát teljes motorgenerál... 2-3kiló.

képzeljétek, az ablaktölőm már megint rendesen működik, pedig semmit nem csináltam vele. ma reggel elinditom, hogy törölje le a zuzmarát és erre tök normálisan elindul és végigmegy majd a helyén megáll. ez kész csoda. de akkor se értem mi volt ez.

Ezért mondtam hogy szét kell szedni, megnézni, mert lehet hogy csak kontakthiba, és nem kell cserélni :lol:

Azt már kitárgyaltuk, hogy mennyire más a gyártó és a tulajdonos érdeke.

Inkább cserélem 60 ezrenként, így még mindig óccsóbb mint egy szakadás utáni javítás.

Én ezzel régebben megszívtam. Fiatnál vezették be ezt a hosszított csereperiódust a Brava/Bravo párosnál.

Mi meg jól be is vettük.

Sikerül azonban 83e km-nél elszakadni a szíjnak, a szervíz meg széttárta a karját, és mondták hogy a garancia

csak a szíjra terjed ki, azt ingyen cserélik, de fizessünk 200-at a motorgenerálra. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy ha felveszem 4-esre a keringetést, kúszik lefelé a vízhőfok? Termosztát?

Benzin, vagy dízel? Dízelnél hidegben előfordul, többek közt az enyémnél is, a termosztát biztos, hogy jó, mert ha rossz lenne föl se menne a víz. Kevesebb hőt termel alapjáraton, mint amit bent az utastérben elfűtesz.

Link to comment
Megosztás:

Benzin, vagy dízel? Dízelnél hidegben előfordul, többek közt az enyémnél is, a termosztát biztos, hogy jó, mert ha rossz lenne föl se menne a víz. Kevesebb hőt termel alapjáraton, mint amit bent az utastérben elfűtesz.

Benzines (Z14XEP) Érdekes, mert azt is észreveszem a vízhőfokon, hogy ha 2-esen járatom... megjegyzem, hogy a 4-es fokoztot csak a teszt miatt néztem, nem örültem meg :huh:

Link to comment
Megosztás:

Benzines (Z14XEP) Érdekes, mert azt is észreveszem a vízhőfokon, hogy ha 2-esen járatom... megjegyzem, hogy a 4-es fokoztot csak a teszt miatt néztem, nem örültem meg :huh:

Ha a vized felmegy 80-90 fok közé, biztos, hogy jó a termosztátod, ha rossz lenne, alig lenne fűtésed.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.