Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy ha hosszú távon tervezek az autóval akkor érdemes-e alvázvédelmet csináltatni, ill Pesten tudtok-e vkit ajánlani, kb mennyibe fog fájni. (2 évvel ezelőttig garázsban volt tartva alig futott, szalon állapot)

Másik: műszerfal világítás nincs, biztosíték rendben. Magam nem szeretnék hozzálátni, de kb mi lehet a hiba mennyibe fájhat szerelőnél?

üdv,

Szia!

Pontosítani kellene, hogy hol nincs és mikor? Középkonzolon van? Visszajelző lámpák mennek?

1: letekerted véletlenül a fényerőt a világításkapcsoló jobb alsó sarkán lévő tekerővel

2: kiégtek az izzók

3: rendszámtábla világítás, fényszóró magasság állítás biztosíték hibája esetén szintén elmegy a műszerfal világítás...

Jó leírások érhetőek el. Ha csak azok égtek ki, csináld magad! Megéri!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A következő problémával fordulok hozzátok segítségért!

Adott egy 2000-es, benzines, 1.4-es, Opel Astra G típusú autó, ami nem régiben a következő hibát kezdte el produkálni: alacsony fordulatszámon, bármelyik fokozatban az egyik henger nem megy, ezért az autó rángat, erőtlenül gyorsul, majd gáz adás után, nagy fordulatszámon a 4. henger is működésbe lép. Az autó indítással sose volt gond, pöcre indul, a műszerfalon semmilyen hibajelzés nincs. Először a gyertyákra gyanakodtunk, amit cseréltünk is, de a hiba továbbra is fenn áll.

Ezzel kapcsolatban várom az észrevételeket, segítséget!

Köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

oké, de ez a legfrissebb g astra, nem egy 35 éves csoda :) akkor is üregvédőztessem ? :)

Addig kell amíg nem rohadt el.Utána már hiába.Én sem 35 éves korában üregeltem ki a kocsit.Most annyi:) Múltkor a lakatosnál új Subarut üregeltek,pedig az talán nem hajlamos elporladni.Az A vectrám 11 éves volt mikor vettem 2001-ben.Akkor üregeltem ki először,aztán még egy párszor.Még az a küszöb van rajta.Egyedül a hátsó íveket cseréltem csak.

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A következő problémával fordulok hozzátok segítségért!

Adott egy 2000-es, benzines, 1.4-es, Opel Astra G típusú autó, ami nem régiben a következő hibát kezdte el produkálni: alacsony fordulatszámon, bármelyik fokozatban az egyik henger nem megy, ezért az autó rángat, erőtlenül gyorsul, majd gáz adás után, nagy fordulatszámon a 4. henger is működésbe lép. Az autó indítással sose volt gond, pöcre indul, a műszerfalon semmilyen hibajelzés nincs. Először a gyertyákra gyanakodtunk, amit cseréltünk is, de a hiba továbbra is fenn áll.

Ezzel kapcsolatban várom az észrevételeket, segítséget!

Köszönöm. :)

Gyerta (az volt), trafósor, fagyi. Szelepszorulás.

Ha nagyobb fordulaton elindul akkor egy "fagyit" (aláírásomban megtalálod) rápróbálnék. Monduk ha gyújtás kimaradás lenne arra dobna hibakódot. SOkat mész városban?

Link to comment
Megosztás:

Gyerta (az volt), trafósor, fagyi. Szelepszorulás.

Ha nagyobb fordulaton elindul akkor egy "fagyit" (aláírásomban megtalálod) rápróbálnék. Monduk ha gyújtás kimaradás lenne arra dobna hibakódot. SOkat mész városban?

Égéskimaradásnak hívják, és nem dob hibakódot, ha nem ér el egy bizonyos szintet a kimaradt égések száma. Scanmyopellel lehet figyelni, hogy mikor mennyi égéskimaradást ír ki. Hibakódot nem dob, csak, ha már nagyon durva a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Égéskimaradásnak hívják, és nem dob hibakódot, ha nem ér el egy bizonyos szintet a kimaradt égések száma. Scanmyopellel lehet figyelni, hogy mikor mennyi égéskimaradást ír ki. Hibakódot nem dob, csak, ha már nagyon durva a helyzet.

A rángatásnál feltételezem már eléri azt a szintet...

Csodálkozom, hogy az EGR-t még senki sem ajánlotta :)

Nekem amikor égéskimaradás miatt rángatott, dobott hibakódot, és le is butította az autót a katalizátor védelmében.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Én is kérdezném hozzáértőket, az auto (2004 es)már egy ideje csinálja azt a problémát, először elkezdte hogy 3-4 km után néha elkezdet világitani a check engine lámpa(ha a gázra léptem villogni), félreálltam összevissza járt a motor, leállitottam, ujrainditottam, utánna semmi baja nem volt ment tovább, utánna pár inditásig világitott majd elaludt, ezt a tavalyi évben eljátszotta vagy 10 alkalommal kb.Az idén ugyszintén ezt csinála ,de ugy hogy itthonrol elindúlva az első nagy kanyarnál(4 km) visszaváltásnal a kuplungot kinyomva mostmár leálll, utánna nehezen indul, mintha nem kapna benzint, reggeli inditásoknál is kicsit nehezebben indul, nem ugy ugy mint azelott .Párszor csinálta azt hogy néha rántott egyet 3000 fordulat környékén menet közben, hibalámpát nem dobott.Van hogy inditásnál is összevissza jár. első inditás után napkozben pöccre indul amugy van mikor dob hibalámpát van, hogy nem.Teljesen időszakos a probléma és kiszámithatatlan.Sokáig semmi baja, annyi állandó ,hogy reggelente mintha fel kéne tornáznia a szivattyunak a benzint.Spontán jön elő, mult héten volt hogy 3 szor állt le kuplung kinyomásnál, mire kiértem a faluból utánna, megint ment egész nap, 2 hete voltam vele egy hosszabb uton, haza felé jövet akkor is olyat csinált mitha fogyna belőle kifelé a benzin 90 nél egy jo 1 km es szakaszon azt hittem ott maradok, de utánna megint semmi baja, hiba lámpát nem dobott.Tehát van, hogy sokáig jó, van hogy elkezd szarakodni.Gyertyák ujak, benzinszürő is.A sortrafót én kizárnám, de a szerelom mondta ha továbbra is csinálja ad egy másikat egy kis időre, azzal probáljam meg, de még azt nem léptem meg.Szerintem ha zárlatos az mindig zárlatos lesz.Gondolok még az ac pumpára, vagy hallottam még szelep kokszolodásról, bár mostanába probáltam, hogy hajtom mint a hulye alább váltva, de nem ér ez semmit.Vagy holtponti jeladó,De igazábol lövésem sincs mi a baja.Hibatárlóba irt olyat, hogy gyujtáskimaradás 2 es henger, alacson benzinszint miatti gyujtáskimaradás...........De igazábol érezhető hogy nem csak egy hengerben van gyujtáskimaradás, hanem összevissza.135 ezer km van benne.EGR szelepet még nem szedtem szét, tisztitásra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hete arra lettem figyelmes, hogy a kuplungot benyomva enyhe pattanás érződik, mintha a pedáltól jönne.

2006 1.4 XEP

Lehet, hogy a bovdennel van gond ?

Volt már valakinek ilyesmi gondja ?

Tulajdonképpen nem minden kuplungoláskor csinálja, de azért az esetek nagy részében.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hete arra lettem figyelmes, hogy a kuplungot benyomva enyhe pattanás érződik, mintha a pedáltól jönne.

2006 1.4 XEP

Lehet, hogy a bovdennel van gond ?

Volt már valakinek ilyesmi gondja ?

Tulajdonképpen nem minden kuplungoláskor csinálja, de azért az esetek nagy részében.

Háááát, ha a bowdennel lenne a gond, akkor nagy gond lenne. Hidraulikus a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Én is kérdezném hozzáértőket, az auto (2004 es)már egy ideje csinálja azt a problémát, először elkezdte hogy 3-4 km után néha elkezdet világitani a check engine lámpa(ha a gázra léptem villogni), félreálltam összevissza járt a motor, leállitottam, ujrainditottam, utánna semmi baja nem volt ment tovább, utánna pár inditásig világitott majd elaludt, ezt a tavalyi évben eljátszotta vagy 10 alkalommal kb.Az idén ugyszintén ezt csinála ,de ugy hogy itthonrol elindúlva az első nagy kanyarnál(4 km) visszaváltásnal a kuplungot kinyomva mostmár leálll, utánna nehezen indul, mintha nem kapna benzint, reggeli inditásoknál is kicsit nehezebben indul, nem ugy ugy mint azelott .Párszor csinálta azt hogy néha rántott egyet 3000 fordulat környékén menet közben, hibalámpát nem dobott.Van hogy inditásnál is összevissza jár. első inditás után napkozben pöccre indul amugy van mikor dob hibalámpát van, hogy nem.Teljesen időszakos a probléma és kiszámithatatlan.Sokáig semmi baja, annyi állandó ,hogy reggelente mintha fel kéne tornáznia a szivattyunak a benzint.Spontán jön elő, mult héten volt hogy 3 szor állt le kuplung kinyomásnál, mire kiértem a faluból utánna, megint ment egész nap, 2 hete voltam vele egy hosszabb uton, haza felé jövet akkor is olyat csinált mitha fogyna belőle kifelé a benzin 90 nél egy jo 1 km es szakaszon azt hittem ott maradok, de utánna megint semmi baja, hiba lámpát nem dobott.Tehát van, hogy sokáig jó, van hogy elkezd szarakodni.Gyertyák ujak, benzinszürő is.A sortrafót én kizárnám, de a szerelom mondta ha továbbra is csinálja ad egy másikat egy kis időre, azzal probáljam meg, de még azt nem léptem meg.Szerintem ha zárlatos az mindig zárlatos lesz.Gondolok még az ac pumpára, vagy hallottam még szelep kokszolodásról, bár mostanába probáltam, hogy hajtom mint a hulye alább váltva, de nem ér ez semmit.Vagy holtponti jeladó,De igazábol lövésem sincs mi a baja.Hibatárlóba irt olyat, hogy gyujtáskimaradás 2 es henger, alacson benzinszint miatti gyujtáskimaradás...........De igazábol érezhető hogy nem csak egy hengerben van gyujtáskimaradás, hanem összevissza.135 ezer km van benne.EGR szelepet még nem szedtem szét, tisztitásra.

Nálam főtengely jeladó volt a ludas. De azért egy hibakód lehet segítene a szerelődnek.

Link to comment
Megosztás:

Hasonló "pattanás" nálam is volt. Aztán észrevettem, hogy a szőnyeg feljebb csúszott és annak a sarkában kicsit megakad. :D

Sziasztok!

Pár hete arra lettem figyelmes, hogy a kuplungot benyomva enyhe pattanás érződik, mintha a pedáltól jönne.

2006 1.4 XEP

Lehet, hogy a bovdennel van gond ?

Volt már valakinek ilyesmi gondja ?

Tulajdonképpen nem minden kuplungoláskor csinálja, de azért az esetek nagy részében.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Az oldalsó műanyag küszöb burkolat hogy van rögzítve?

Az egyik oldalon középen mozog, kicsit lóg. Próbáltam visszanyomni a helyére de nem pattant vissza.

Még nem feküdtem alá, tehát még nem derítettem ki a felfogatási hibát.

Valami patentos megoldással van?

Igen patentos: https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20930000-karosszeria-lemezek/20930413-kuszob-alkatreszei/186516-rogzito-patent-kulso-kuszobboritashoz-opel-astra-g-vectra-b

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Diesel x20DTL motorkódú opelom van. OP-COMal álló helyzetben nézve Légtömegmérő alapjáraton 318-340mg/löket értéket mutat.Ha letaposom gázpedált akkor első pillanatban 240mg le ugrik majd 640mg-ig fel.Lehúzott csatival stabil 1200mg/löket értéket mutat.Hiba kódom nincs!!Csak alul mintha picit lomha volna gép.Ezért néztem meg.Jó lehet ez így?Vagy csere légtömegmérő?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Legújjabb tag ként kérdezném hogy mi lehet a probléma a verdával. 2db hibakódom van a P0141 és a P0230. Namármost reggelente mikor begyujtom megy mint a repülő egy bizonyos ideig, gondolom még fel nem melegszik vagy a hidegyujtás be nem ál.. utánna viszont elvesziti az erejét. alapgázon kel 1mp hogy észrevegye hogy adtam gázt neki.. mi lehet a gond és hogyan lehetne orvosolni?

Senkinek semmi otlete?

Link to comment
Megosztás:

Én az égéskimaradásra értettem. Tehát ha az már rángat, szerintem az már az a szint ami hibakódot is ad.

És neked bizonyítottan az égéskimaradástól rángat?

Papírom nincs róla... :D de ha rángat, akkor dobja a misfire-t a scanmyopel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! Beszéltük a motorháztető teleszkóp beszerelését és említetted, hogy lefotózod neked hogyan van beszereleve. Ismerősömnek még mindig nem sikerült megoldania a beszerelést. Használod már az autót és le tudod akkor fotózni?

A választ előre is köszönöm!

Üdv!

Sziasztok, nem tudtok egy cikszamot adni a motorhazteto teleszkoprol?

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok!

X12XE G Astra 148000km a fogyasztásom felment 11-12 literre.

Meleg motornál finom gáz adásra fullad, hiba kód semmi. :/

Alacsony stabil fordulaton 1200-1500 van, hogy ki -kihagy de csak 1-2 ütemnél nagyon ritkán.

Gyertyák cserélve, gyújtáshíd cserélve.

Mit kellene megnézni, mi okozhat ilyen irdatlan fogyasztást?

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok!

X12XE G Astra 148000km a fogyasztásom felment 11-12 literre.

Meleg motornál finom gáz adásra fullad, hiba kód semmi. :/

Alacsony stabil fordulaton 1200-1500 van, hogy ki -kihagy de csak 1-2 ütemnél nagyon ritkán.

Gyertyák cserélve, gyújtáshíd cserélve.

Mit kellene megnézni, mi okozhat ilyen irdatlan fogyasztást?

Lambda szonda?, légtömeg mérő? Módosítva : nemeth_laca
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok!

X12XE G Astra 148000km a fogyasztásom felment 11-12 literre.

Meleg motornál finom gáz adásra fullad, hiba kód semmi. :/

Alacsony stabil fordulaton 1200-1500 van, hogy ki -kihagy de csak 1-2 ütemnél nagyon ritkán.

Gyertyák cserélve, gyújtáshíd cserélve.

Mit kellene megnézni, mi okozhat ilyen irdatlan fogyasztást?

Lambda szonda?, légtömeg mérő?

Légtömegmérő

IAT szenzor

Hibakód?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.