Ugrás a tartalomhoz

• Loading Countdowns
Fotó

Általános műszaki problémák!

astra astra-g

• Please log in to reply
33661 válasz erre a témára

#26481 törvényenkívüli

törvényenkívüli

Anonim alkoholista

• Fórumlakó
  • 522 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 16 - 08:46

Sziasztok !

Régen jártam erre: persze mert jó volt az Astra.. :)

Most a gondom: az üzemanyag szintjelző megbolondult...
Városi - lassú menetben ahol max 70 et megyek - mutatja a normál értéket. Ahogy kimegyek a városból, ahol 90 - 100 a tempóm, 'azonnal' felkúszik a maximum környékére. Mit lehet a hiba oka ?

A nagy gyorsulás miatt az összes benya hátracsapódik a tankban és a jeladó így felkúszik, merthogy teli a tank (hátsó fele) :)
A másik ötletem, hogy folyamatosan teli tankkal kell járni és akkor nem veszed észre a különbséget. :)

F Caravan (2006.06. /219.216 km/- 2008.10. /290.873 km/)
Chrysler Stratus 2.5 LX
G Caravan Z14XEP (2008.12. /173.733 km/ - 2012.01. /290.779 km/)
G Caravan Z14XEP (2012.01. /98.290 km/ - 2014.08. /179.840 km/)

H Limusine A16XER (2014.08. /142.712 km/ -)

#26482 egerj

egerj

Újonc

• Fórumlakó
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 16 - 11:54

A nagy gyorsulás miatt az összes benya hátracsapódik a tankban és a jeladó így felkúszik, merthogy teli a tank (hátsó fele) :)
A másik ötletem, hogy folyamatosan teli tankkal kell járni és akkor nem veszed észre a különbséget. :)

Köszönöm a javaslatokat, nem tudom miért nem jutott eszembe nekem is ?

#26483 ampervadasz

ampervadasz

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 805 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 16 - 12:47

Sziasztok !

Régen jártam erre: persze mert jó volt az Astra.. :)

Most a gondom: az üzemanyag szintjelző megbolondult...
Városi - lassú menetben ahol max 70 et megyek - mutatja a normál értéket. Ahogy kimegyek a városból, ahol 90 - 100 a tempóm, 'azonnal' felkúszik a maximum környékére. Mit lehet a hiba oka ?

Szia!

Azthiszem ez a hibajelenség akkor szokott előfordulni, ha meghal a tankszellőztető szelep, és vákuum alakul ki a tankban. Ha leveszed a tanksapkát mikor jelentkezik a hiba, rögtön kiderül.
Astra G X16XEL (1998)

#26484 egerj

egerj

Újonc

• Fórumlakó
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 16 - 13:01

Szia!

Azthiszem ez a hibajelenség akkor szokott előfordulni, ha meghal a tankszellőztető szelep, és vákuum alakul ki a tankban. Ha leveszed a tanksapkát mikor jelentkezik a hiba, rögtön kiderül.

Ez egészen jól hangzik, hazamegyek kipróbálom .

Köszönöm !

#26485 Barbon

Barbon

Újonc

• Fórumlakó
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 16 - 17:09

Tud-e valaki segíteni abban a kérdésben,hogy egy 1998.évjárat G. Astrában mi vezérli az elektromos fűtéscsapot ? A klíma manuális benne tehát gondolom az nem.

#26486 DarthVödör

DarthVödör

Nagy Úr

• Fórumlakó
  • 1.163 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 16 - 18:35

Tud-e valaki segíteni abban a kérdésben,hogy egy 1998.évjárat G. Astrában mi vezérli az elektromos fűtéscsapot ? A klíma manuális benne tehát gondolom az nem.

A hideg-meleg gomb, vezérli az elektromos fűtéscsapot. A boxon belül, akár Berh, akár Delphi, a minimum (max hideg) állásnál, van egy kapcsoló. A Behr 2-3, a Delphi 4-5 csatlakozón van a csapra kötve. 2000-től, vagy korábban, elhagyták ezt a kis játékot...
Ha még néha működik, akkor hagyd úgy, bekapcsolt fűtésen, és kösd le a vezetékét. Nincs rá szükség.

DarthVödör sötét oldala ASTRA G Caravan 1.6 16V X16XEL CLUB ABS, AIR BAG, KLÍMA +TEMPOMAT+CC LED+KOMFORT MOSÓ+KOMFORT INDEX+HÁTSÓ EABLAK+EABLAKOK ZÁRÁSA+DRL+LEDES MŰSZERFAL+LED BELSŐ, és RENDSZÁMVILÁGÍTÁS 474109.png

#26487 Barbon

Barbon

Újonc

• Fórumlakó
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 16 - 18:46

A hideg-meleg gomb, vezérli az elektromos fűtéscsapot. A boxon belül, akár Berh, akár Delphi, a minimum (max hideg) állásnál, van egy kapcsoló. A Behr 2-3, a Delphi 4-5 csatlakozón van a csapra kötve. 2000-től, vagy korábban, elhagyták ezt a kis játékot...
Ha még néha működik, akkor hagyd úgy, bekapcsolt fűtésen, és kösd le a vezetékét. Nincs rá szükség.

Köszi a segítséget

#26488 motorosgabor

motorosgabor

Újonc

• Fórumlakó
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 16 - 19:39

Sziasztok!

Az 1.4-es twinportos 2005-ös astrámon nem megy a hűtés-fűtés motorja. Tudja valamelyikőtök, hogy melyik biztosíték lehet a motoré?

#26489 egerj

egerj

Újonc

• Fórumlakó
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 06:19

Szia!

Kipróbáltam, és tényleg nagyot cuppant nyitáskor a tanksapka. Viszont - hogy ne legyen olyan egyszerű - most nem tudtam a jelenséget teljes egészében reprodukálni, mert mire meg tudtam állni addigra majnem teljesen visszaállt a műszer a normál állásba.

A tanksapkával mit lehet csinálni , hogy lehet kitisztítani ?

#26490 tgabika76

tgabika76

Fórumlakó

• Moderátorok
  • 9.314 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 06:46

A tanksapkával semmit (a kifúrás barbár módszer és onnantól benzinszagot fogsz érezni a kocsiban), van egy tankszellőztető szelep, azt kell cserélni.

Astra Coupé Bertone Z18XE (2001) MTB Fahrzeughtechnik Stufe 1 263820.pngGyárilag: elektromos ablak, elektromos tükör, 4 légzsák, multikormányUtólagos beszerelés: xenon/projektoros lámpa, tempomat, CCLED, Insignia ablakmosófúvókák, Omega B állítható intervallumú ablaktörlőkar, Veramon BC, félautomata klíma, daylight, hűthető kesztyűtartó, autokróm belső visszapillantó tükör, kikapcsolható kipörgésgátló, ülésfűtés, megvilágított sminktükör az utasoldalon. Folyt. köv.

Corsa C Z10XE (2002)485571.pngGyárilag: full fapad, se központizár, se elektromos ablak, de még ABS, sőt szervókormány sincs. Mindössze 1db légzsák van a vezetőoldalon, meg egy gyári vonóhorog.

#26491 Zila01

Zila01
  • Fórumlakó
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 07:46

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok. Központi zár vezérlő csere előtt állok. Sajnos a kulcsomban lévő elektrónika,teljesen tönkrement, és mivel a meglévő vezérlő egységet,csak gyári kulcsal lehet használni,így gondoltam lecserélem. Érdeklődtem az opel-nél az új kulcs iránt: 19.000 ft...hát...őőő, inkább nem.
Megrendeltem egy univerzális vezérlő egységet,ami elvileg minden autó tipushoz jó,így remélem az enyémhez is.
Nekem, 2004-es G astrám van (Z14XE)
Abban kérném a segítséget,hogy hol találom pontosan a vezérlőt,és amatőr fejjel neki állhatok e?
A vezérlő csak az ajtókat nyitja,semmi más nincs rajt. Se riasztót,se ablakemelőt-nem működtet.
Adtak hozzá részletes leírást,annyira nem tűnik bonyolult dolognak,elsőre.
Minden fajta tanácsot,fényképet elfogadok.

Kérlek benneteket,segítsetek nekem!
Előre is köszönöm!!

#26492 egerj

egerj

Újonc

• Fórumlakó
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 09:25

A tanksapkával semmit (a kifúrás barbár módszer és onnantól benzinszagot fogsz érezni a kocsiban), van egy tankszellőztető szelep, azt kell cserélni.

Utána néztem a tankszellőztetőnek: ez egyszerűen megdöbbentő, hogy egy ilyen dolgot ennyire el kell bonyolítani.

#26493 tayrol

tayrol

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 134 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 16:13

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek: nemrég valaki felfeszegette a tankbetöltő-nyílás ajtaját ami most már csak lötyög mint kásában a bot. Nem marad meg sem becsukva, sem kinyitva.
A zár(motor) teljesen jó csak az ajtózsanér nem.
Muszáj vennem egy komplett ajtót (és fényeztetnem, mert sötétzöld sehol nincs) vagy van olcsóbb/egyszerűbb/emberibb megoldás is? Ja, kulcsos tanksapkát veszek mindenképp.

Köszönöm előre is!
TayRol
99`Opel Astra G Caravan 1.6 X16XEL

#26494 gedikart

gedikart

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 288 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 16:38

Sajnos a kulcsomban lévő elektrónika,teljesen tönkrement, és mivel a meglévő vezérlő egységet,csak gyári kulcsal lehet használni,így gondoltam lecserélem. Érdeklődtem az opel-nél az új kulcs iránt: 19.000 ft...hát...őőő, inkább nem.
Megrendeltem egy univerzális vezérlő egységet,ami elvileg minden autó tipushoz jó,így remélem az enyémhez is.
Nekem, 2004-es G astrám van (Z14XE)

Nekem is 2004 Z14XE, szintén halott az elektronyik... úgy rémlik ezt pont Bosch gyártotta. Én egyelőre nem vettem újat. Bontót javasolták, és Opelnél tech2-vel felprogramoztatni.
Z14XE 2004

#26495 kobraCode

kobraCode

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 810 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 17:52

Nekem is 2004 Z14XE, szintén halott az elektronyik... úgy rémlik ezt pont Bosch gyártotta. Én egyelőre nem vettem újat. Bontót javasolták, és Opelnél tech2-vel felprogramoztatni.

Sziasztok,

ezt az oldalt néztétek már? http://www.gyaritavadok.hu/
http://www.autoriasztobolt.hu/
Innen még csak riasztó hangszórót rendeltem eddig, de teljese korrektek voltak.

Szerk: most nézem csak távadóházak vannak, bár egy levélben meg lehetne kérdezni, az nem kerül semmibe.

Astra G Z14XE 2004/12

Gyári extra: klíma, légzsákok, ABS, első elektromos ablakok, e. fűthető tükrök.
Utólagos extrák: tempomat, CC led (by DV), komfort e. ablak, első ködlámpák, jobb hátsó ködzárófény, Insignia spriccni, komfort ablaktörlő (by KaCsa), könyöktámasz, hátsó ajtó nyitásérzékelő, vonóhorog gyári kijelzéssel, Defend Lock, riasztó kiegészítő modulokkal+biztonsági áramkörök, DRL vezérlő (by DV) + visszajelző, csomagtartó ledezés, Skyfol fóliázás.

#26496 nundee

nundee

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 347 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 19:24

Utána néztem a tankszellőztetőnek: ez egyszerűen megdöbbentő, hogy egy ilyen dolgot ennyire el kell bonyolítani.

Szia!

Az én gépem is produkálta az általad vázolt problémát egészen tavaly nyárig, amikor is egy kedves fórumtárs (T. Elek :icon1: ) asszem Tech2-vel "megmozgatta", nyitotta-zárta a szelepet párszor és azóta nem jött vissza a vákuum probléma, feltehetőleg el volt koszolódva, de ezt csak gondolom.

Azóta nagyon tudok örülni, amikor meghallom a szelep jellegzetes kopogó hangját. :D

Astra G Z14XEP 2008/12.

#26497 jfirpo

jfirpo

Újonc

• Fórumlakó
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 21:36

Sziasztok!

Egy 2001-es gépem van, motorkód: Z12XE. Eléggé zajos volt az utóbbi időben az autó , ezért a hétvégén komplett vezérműlánc csere történt (lánc, fogaskerekek). Az autó hangja szép csendes lett, de azóta ég a motorvezérlő rendszer (sárga motor alakú) lámpa a műszerfalon. A hibát kivillogtatva 0340=Vezérműtengely helyzet-jeladó funkció-rendellenesség hibát kaptam! Mit lehet ezzel kezdeni, hogy megszűnjön a hiba? Segítsetek!

#26498 ampervadasz

ampervadasz

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 805 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 17 - 21:49

Azóta nagyon tudok örülni, amikor meghallom a szelep jellegzetes kopogó hangját. :D

Többen írtátok ezt már, de én semmi ilyet nem hallok még felnyitott motorháztetővel sem. Lehet utána kéne néznem működik-e egyáltalán? :unsure: Bár semmi hibát nem tapasztalok.
Astra G X16XEL (1998)

#26499 egerj

egerj

Újonc

• Fórumlakó
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 18 - 06:09

Szia!

Az én gépem is produkálta az általad vázolt problémát egészen tavaly nyárig, amikor is egy kedves fórumtárs (T. Elek :icon1: ) asszem Tech2-vel "megmozgatta", nyitotta-zárta a szelepet párszor és azóta nem jött vissza a vákuum probléma, feltehetőleg el volt koszolódva, de ezt csak gondolom.

Köszönöm a tanácsot

#26500 imy

imy

gázos

• Fórumlakó
  • 6.357 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 18 - 14:24

Sziasztok!

Egy 2001-es gépem van, motorkód: Z12XE. Eléggé zajos volt az utóbbi időben az autó , ezért a hétvégén komplett vezérműlánc csere történt (lánc, fogaskerekek). Az autó hangja szép csendes lett, de azóta ég a motorvezérlő rendszer (sárga motor alakú) lámpa a műszerfalon. A hibát kivillogtatva 0340=Vezérműtengely helyzet-jeladó funkció-rendellenesség hibát kaptam! Mit lehet ezzel kezdeni, hogy megszűnjön a hiba? Segítsetek!

Mennyi km-nél cseréltetted?
A jeladó vezetéke vissza lett dugva?
AstraG Z14XEP 2007/12 LPG => kép

4 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó

Google PageRank

Hosted by AZ-NET ZRT