Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Elakadtam az ajtókárpit leszerelése közben. Már majdnem mindent leszedtem, de a felső részen tart még valami. A kárpit alá nézve 4 db fém csipeszt látok, ami a kárpitot fogja, de nem tudom hogy csak a felső takaróprofilhoz vagy magához az ajtóhoz. Ezt kell valahogy leműteni vagy más tart?

A felső műanyag takaróprofil semerre nem akar megmozdulni. Hogyan kell leszedni?

Ha minden csavar kint van akkor csak húzd fel a kárpitot. Az csak simán rá van szorítva 3 kis kapoccsal.
Link to comment
Megosztás:

Ha minden csavar kint van akkor csak húzd fel a kárpitot. Az csak simán rá van szorítva 3 kis kapoccsal.

Sikerült, köszi. Próbálgattam már előtte is felfelé, de nagyon rá volt gyógyulva. Végül a fém kapcsokat ütögettem alulról egy csavarhúzóval és úgy adta meg magát, de nagyon nehezen. Gyanús, hogy még soha nem volt szétszedve, mert a fólia és a ragasztása teljesen sértetlen volt.

Az ablakemelőm viszont tönkrement. A tekerő bowdneje össze vissza áll, a henger mellett be van gyűrődve ki van szőrösödve. Egy csomó műanyag vezetőt pedig az ajtó belsejében találtam. Elgondolkoztam, hogy lehet érdemesebb lenne elektromosra megcsinálni. Mennyiből lehetne ezt kihozni? Esetleg bont itt valaki b vectrát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra B 2.0 dth motornál olyat csinál az autóm hogy ha kihül a motor,vagy másnap reggel indulnék ,nem indul be.

csak hajt!

ha egyszer elkapja nagyon nehezen akkor utána már indul szépen a következö napig!

valakivel történt már hasonló?

esetleg hogy honnan induljak a hiba keresésével valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra B 2.0 dth motornál olyat csinál az autóm hogy ha kihül a motor,vagy másnap reggel indulnék ,nem indul be.

csak hajt!

ha egyszer elkapja nagyon nehezen akkor utána már indul szépen a következö napig!

valakivel történt már hasonló?

esetleg hogy honnan induljak a hiba keresésével valami ötlet?

Szia,

Ez üzemanyag problémara vezethető vissza szerintem. Pontosabban az történik, hogy ha sokat áll az autó az uzemanyag visszafolyik a tankba, azaz nem tartja meg a nyomást például az üzemanyag szűrőt nézném meg először. Jó-e a tomitettsege, szükség esetén cserélném. Azért indul nehezen, mert sok idő kell amíg az üzemanyag szivattyú felhozza a naftat a tankbol az adagolóig, porlasztokig.

Szerintem itt keresd a hibát.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Külön üzemanyag szivattyú nincs, az adagoló szívja a gázolajat. Amúgy ha a rendszerben bármi tömítetlenség van az adagolótól a csöveken át a tankig, akkor van ez az üzemanyag visszafolyás. Szóval így látatlanban bármi lehet.

Bekerül a levegő az adagolóban lévő gázolajba, a levegő összenyomható, így nem épül fel a nyitónyomás, ami a porlasztókat kinyitja, nem indul a kocsi. Vigyázz vele, mert ha túl sokat indítgatod így, megölöd az adagolót! Mielőbb a hiba végére kell járni, és megoldani.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. segitséget szeretnék kérni. egy 2000 es évjáratu benzines 1.8 16v b vectrám van x18xe motorkóddal. kb 2éve vettem de sajnos azóta sem sikerült kideríteni mi a probléma. Ha odalépek neki pl előzésnél akkor nem reagál ugy ahogyan kellene ráadásul olyan mintha rángatna. Nemrég vettem bele uj gyertyákat,de semmi változás.volt hogy kivillant a hibajelzö Egr szelep hibát jelzett.az is kicserélve,de semmi változás. egy pár napja elkezdte hogy néha csak 3 henger megy,de nem jelez hibakódot. Rendeltem egy uj trafot de sajnos nem szűnt meg a hiba,néha csak 3 henger megy. Nagyon megköszönném ha valaki valami használható tanáccsal tudna szolgálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még új vagyok de egyből egy kérdéssel fordulok hozzátok. Találkozott már valaki olyannal hogy gyújtásra nem megy az ac? Inditózásra elindul, motor is elindul igaz kicsit nehezen. Gyújtásra máshol sincs áram, pl. trafó, egr szelep, stb. járó motornál minden fesz oké. Az autó egy 2000 5.-havi b/2 x16xel motorral. Válaszokat előre is köszönöm!

Módosítva : kisbors85
Link to comment
Megosztás:

Engem anno a Corsa topikban világosítottak fel róla, hogy az X-es motorok már csak akkor működtetik az AC pumpát, ha indítózol. Így a jelenséget amit írsz, normálisnak gondolom.

Az, hogy a trafo meg a többi nem kap áramot gyújtáson, szintén nem gondolom hibának. Gondolom valamiféle védelem ez. Pl javításnál, ha rá kell adni a gyújtást huzamosabb ideig, akkor ne cseszd szét a trafot meg a többi dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet minden B1 vectra társamnak . Emberek Imádom a kocsit pedig 1.6 8v 75 Le, DE !!! Kátyú vagy rossz útra tévedve valami zörög és már idegel nagyon ... olvasgattam hogy hővédő lemez lehet a ludas ..mert ha a kocsi jobb oldalával találok egy kátyút tuti zörren valami . Másik dolog kalaptartó felől zörgés . Ezekre valami házi praktika :) ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy B Vectrám, Y20DTH motorkódú, és sajna nemrég megtörték a jobb elejét. Meg lett csináltatva karosszériással, és most egy hónap után jött elő , futóműbeállításnál, hogy a szervóolaj fogy, és ahogy látom a kormánymű gumiharangjánál csöpög az olaj. Van rá némi esély, hogy nem kell teljes kormánymű felújítást csinálnom 50ezerért + 30 ki és be szerelés , hogy esetleg csak vmi tömítést vagy a gumiharangot kell cserélni. Megoldhatja az ilyen a problémát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Valaki cserélt már féltengelycsuklót?

Mert érdeklődnék, hogy milyen márkát érdemes lenne venni, úgy néz ki, hogy a morgás a csuklóra vezethető vissza, mert már korábban volt cserélve agy, kerékcsapágy páros mindkét oldalt és továbbra is jelentkezik a hang egyre erősebben.

Korábban már írtam, hogy jobb kanyarba gázadásra (terhelésre) morog, tehát motorféken, üresben közlekedve nem hallani, csak egy nagyon minimálisan.

Előzményként annyi, hogy a bal első kerékoldali féltengely gumiharang ki volt repedve és nagy eséllyel a befolyó, beszivárgó kosz, nedvesség okozta a kopását.

Tehát lehetséges-e hogy ennek van baja, másra már nem tudok gondolni, körbejártam mindent ami számításba jöhet, kicseréltem, de nincs változás.

Annyit vettem még észre, hogy alulról megmozgatva tengely irányba van neki egy kis kotyogása, másik felének nincs.

Azt persze tudom, hogy normál esetben is kell lennie holtjátéknak, különben törne.

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Még van egy másik gond is, mostanában elkezdett csúszkálni a kuplung, mielőtt megkérdezné valaki kb. 30.000 km van benne, új szett lett cserélve kompletten.

Kettő dologra lettem figyelmes:

1. Hosszú állás után (kb. 1 éjszaka) a kuplungpedál 3 cm-rel beljebb van, tehát ha reggel indítok akkor a pedál beljebb van és csak néhány pumpálás után jön feljebb, valamint ha kicsit alálépve feljebb húzom.

Menet közben nincsenek váltási problémák, teljesen jól működik. Hirtelen gyorsításkor kb. 2500 rpm után kezd csúszkálni a kuplung. A fékolajszintet figyelve nem fogy a tartályból a fékolaj. Megpróbáltuk többször is légteleníteni, de semmi változás, nem jön levegő belőle.

A motor egyébként 1.7td isuzu diesel. Persze emelkedőn durvábban, valamint nagyobb tömeggel.

2. A váltoház (lendkerék) és a difi körül motorolaj van, korábban kicseréltük az olajdekni tömítést kompletten, és tömítő pasztázást is kapott. Azóta már nem olyan mértékű az olajfolyás, de azért látványos :)

Arra gondoltam, hogy nem-e lehet a főtengely, féltengely szimmering az oka, tehát az olaj rákerül a tárcsára és ez okozza a csúszást?

Általában 4-5 fokozatban jelentkezik csak a csúszás effektus.

Vagy szimplán elkophatott a tárcsa, bár nem igazán csúsztatom, meg a hirtelen kuplungolást is mellőzöm?

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Ha új a kumplung szett, akkor más nem lehet, csak az hogy motorolaj kerül rá a főtengely szimmeringről. Mondjuk kérdés, hogy amikor le volt véve a váltó a kuplungcsere miatt, akkor miért nem nézték meg és miért nem cserélték le a főtengely szimmeringet is. Mert most kb lehet kezdeni elölről a váltó majd a kuplung újbóli lebontását a főtengelyszimmering miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ha új a kumplung szett, akkor más nem lehet, csak az hogy motorolaj kerül rá a főtengely szimmeringről. Mondjuk kérdés, hogy amikor le volt véve a váltó a kuplungcsere miatt, akkor miért nem nézték meg és miért nem cserélték le a főtengely szimmeringet is. Mert most kb lehet kezdeni elölről a váltó majd a kuplung újbóli lebontását a főtengelyszimmering miatt.

Igen, sajna ettől tartok én is, és akkor egy halom meló lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Hetekkel ezelőtt eltört a kuplungpedal visszahuzó rugója, utána ki lett cserélve, azóta egy olyan jelenség van hosszú várakozási idő után, hogy a pedál 3-4 cm-rel beljebb van. Ha alalepek és visszahuzom akkor onnantól kezdve visszajon teljesen. Ez minden reggel így van.

Mi lehet a gond szerintetek?

A kuplung munkahenger nem tomithet rendesen?

Váltási probléma nincs.

Már nem tudom, hol keressem a hibát, a kuplungom kompletten lett cserélve 40000 km- rel ezelőtt. A régi munkahenger megvan még, annak nem volt baja.

Köszi a segítséget.

Üdv,

Péter

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok,új vagyok itt,nem tudom hogy jó helye írom e..remélem igen.

Szóval

96' Opel Vectra B 2.0 Sedan autóm 2. és 3. sebességben berángat a kuplungja,

Tehát mikor fölengedem a kuplungot akkor belerántja az egész autót akár milyen lassan is engedem föl.

Próbáltam nagyobb gázzal fölengedni de akkor sem az igazi

ez kb. egy hónapja van így előtte nem volt ilyen.

Tehát nem rángatja hanem csak egyszer rándul nagyon meg mikor befogja a sebességet.

Ez mitől lehet szerintetek?

Esetleg közrejátszik a dologban az hogy a szerelőm legutóbb sikeresen túlöntötte a motorolajat?

tehát több mint maxon van az olajszint?

természetesen a lehető leghamarabb leengedtetek belőle..

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok,új vagyok itt,nem tudom hogy jó helye írom e..remélem igen.

Szóval

96' Opel Vectra B 2.0 Sedan autóm 2. és 3. sebességben berángat a kuplungja,

Tehát mikor fölengedem a kuplungot akkor belerántja az egész autót akár milyen lassan is engedem föl.

Próbáltam nagyobb gázzal fölengedni de akkor sem az igazi

ez kb. egy hónapja van így előtte nem volt ilyen.

Tehát nem rángatja hanem csak egyszer rándul nagyon meg mikor befogja a sebességet.

Ez mitől lehet szerintetek?

Esetleg közrejátszik a dologban az hogy a szerelőm legutóbb sikeresen túlöntötte a motorolajat?

tehát több mint maxon van az olajszint?

természetesen a lehető leghamarabb leengedtetek belőle..

Nálam is van valami ilyesmi. De nem korlátozódik bizonyos sebességfokozatokra, és erősebb csúsztatással ki lehet küszöbölni. A tipp itt valamelyik tartóbak, de még nem lett cserélve, így nem tudom biztosan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olyan mintha a jobb oldalán nem tartaná semmi.

Akkor máris megvan a hiba. Nekem is eláll, tegnap nem egészen jól raktam vissza, de időm nincs most visszaszedni, majd jövőhéten. El van törve mindkét oldalon a tartófül, azokat kell pótolnom. :/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.