Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv! X18XE motoros vectrámnak egyik pillanatról a másikra, nem mér a vízhőfok mérő műszere. Kérlek segítsetek. azt szeretném megtudni, hogy a motortérben hol van a kábel másik vége+högombája, és van e külön ennek a műszernek biztosítéka. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Viz rendszerrel kapcsolatos kerdesem lenne. Most ment szét egy vizcsövem, a termosztátház környékén, persze nyaralás alatt volt egy gyors szervizelés.

Most tapasztaltam, hogy 90 fokos viznel, levettem óvatosan a tágulási tartály kupakját és a víz elkezdett néhány percig felfelé jönni és kicsit bugyogni.A nyomás nagyobb benne, a csöveket megnyomkodtam, nem kemények, víz nem fogyott. Lehetséges, hogy legteleniteni kellene?

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Külön légtelenítési procedúra nincs, illetve nem szükséges. Feltöltöd vízzel, járatod a termosztát nyitásáig, akkor lecsökkent a szint, ekkor feltöltöd a kiegyenlítő tartályt az előírt szintig. Utánna lezárod a kiegyenlítőt és kész is.

Mondjuk az alap, hogy 90 fokos motornál nem nyitogatjuk ki a kiegyenlítő tartályt.

Link to comment
Megosztás:

Külön légtelenítési procedúra nincs, illetve nem szükséges. Feltöltöd vízzel, járatod a termosztát nyitásáig, akkor lecsökkent a szint, ekkor feltöltöd a kiegyenlítő tartályt az előírt szintig. Utánna lezárod a kiegyenlítőt és kész is.

Mondjuk az alap, hogy 90 fokos motornál nem nyitogatjuk ki a kiegyenlítő tartályt.

Rendben, köszi a tippet.

Akkor megprobalom ezt az eljárást, csak már sokszor azt gondolom valami nem normális ennek az autónak a vizrendszerével, mostanában elég sok elavult gumicső megszivatott. Tervben van a fennmarado összes cseréje.

Remélhetőleg a hengerfej nem repedt, konkrét arra utaló jeleket nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Az Isuzu motor akkor szokta eldurrogtatnbi a vízcsöveket, ha kezdődő hengerfejes. Nekem legalábbis ez volt. 2 szer is megszivatott út közben ezzel. A hengerfej tömítés csere, illetve a hengerfej felújítás után már nem csinálta.

Amúgy a csöveket elég nehéz pótolni, mert nemigen lehet kapni megfelelőt. Ha találsz valahol, akkor megoszthatnád majd velem.

Link to comment
Megosztás:

Az Isuzu motor akkor szokta eldurrogtatnbi a vízcsöveket, ha kezdődő hengerfejes. Nekem legalábbis ez volt. 2 szer is megszivatott út közben ezzel. A hengerfej tömítés csere, illetve a hengerfej felújítás után már nem csinálta.

Amúgy a csöveket elég nehéz pótolni, mert nemigen lehet kapni megfelelőt. Ha találsz valahol, akkor megoszthatnád majd velem.

Teljesen igazad van, de nekem nem eldurrogtak a csövek hanem elavultak voltak, megette őket az idő, mindkettő cső ami szetment, a termosztátházhoz menő volt. Meg egy volt alul a kiegészítő vizszivattyunal, de az azért lyukadt ki, mert hozzáért a generátor házához.

A csöveket a cromaxbol szoktam beszerezni, nem a webshopbol, hanem a gyári gm katalógusban szereplő cikkszam alapján rendeltem meg. Kell 1 hét kb. A beszerzéshez, de megoldhato

Megneztem a katalógusban a csövet, komplett vizrendszer szerepel a rajzon, és ott a csöveket egyenként lehet azonosítani.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van, de nekem nem eldurrogtak a csövek hanem elavultak voltak, megette őket az idő, mindkettő cső ami szetment, a termosztátházhoz menő volt. Meg egy volt alul a kiegészítő vizszivattyunal, de az azért lyukadt ki, mert hozzáért a generátor házához.

A csöveket a cromaxbol szoktam beszerezni, nem a webshopbol, hanem a gyári gm katalógusban szereplő cikkszam alapján rendeltem meg. Kell 1 hét kb. A beszerzéshez, de megoldhato

Megneztem a katalógusban a csövet, komplett vizrendszer szerepel a rajzon, és ott a csöveket egyenként lehet azonosítani.

Nekem is a termosztátház alatti csövek mentek szét. Hengerfejezés lett a vége. Azért mennek szét, mert az elöregedett csövek nem bírják a túlnyomást.

Én is próbálkoztam már gyári csövekkel, de nincs kedvem 4-5 ezer Ft-ot adni egy 10 centis darabért...

A ternosztátház alatt menő csőből van utángyártott, pár 100 Ft volt, anno rendeltem 4-et. Egy 10 centis, kissé hajlított csőről van szó. Azt hiszem unixból hozattam. Ez a termosztátház alján kimenő, és az elején kimenő cső helyére jó. A turbó hűtőcsöve helyére lehet venni a Bárdiban üzemanyagcsövet méterben, le is vágják, szóval fél métert is adnak, 8mm a belső átmérője. Ez bírja a meleget is. Szintén filléres dolog.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tiszteletem Mindenkinek,

szinten egy ujonc keri segitsegetek.

97es B vectra kombirol szeretnem leszedni a tetocsomagtarto sineket fenyezes miatt.

hogy tudom ezt? kell e karpitot belul bontani es ha igen akkor ez lehetseges e komoly belso rombolas nelkul (tehat megmarad a karpit allaga)

illetve erdekelne hogy mennyire maceras utolag napfenytetot beszerelni, milyen tipusokat lehet? (pl regebbi vectra-e belemegy)

...

Módosítva : hening
Ez nem az a topic. Arra ott az adok-veszek.
Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem Mindenkinek,

szinten egy ujonc keri segitsegetek.

97es B vectra kombirol szeretnem leszedni a tetocsomagtarto sineket fenyezes miatt.

hogy tudom ezt? kell e karpitot belul bontani es ha igen akkor ez lehetseges e komoly belso rombolas nelkul (tehat megmarad a karpit allaga)

illetve erdekelne hogy mennyire maceras utolag napfenytetot beszerelni, milyen tipusokat lehet? (pl regebbi vectra-e belemegy)

viszont hogy valamit "adjak" is ;-)

elkezdtuk a futomuvet felujitani.mindenhova poliuretan szilentek kerultek (kek) (es a talpasokat is csereltuk)

a hatso futomube szinten (ha jol emlekszem hatul 20 db van oszvisz benne)

ehhez donor futomuvet szereztunk. igy ha valaki javitani akarja az autoja stabilitasat es nemakarja allandoan az utangyartottakat kidobalni

ajanlom szives figyelmebe. ocsem kesziti oket nagy tapasztalattal, barmilyen autoba, de a lengokar szukseges hozza! mivel csak "bruteforce" modon lehet eltavolitani a regieket

(bele is rakja az ujat mivel elofordulnak elteresek igy egyedileg keszul minden darab)

meg csak az elsoket csereltuk de sokkal pontosabb lett a kormanyzasa az autonak.

elore is koszonom!

W

Ez alapján alsó felfogatású, tehát le kell szedni a kárpitot:

http://www.ebay.co.uk/itm/Vectra-B-ESTATE-95-02-Pair-of-roof-rail-bar-3-point-fixings-genuine-GM-/161352398028?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AVauxhall|Model%3AVectra&hash=item25915a34cc

Vectrán még nem szedtem le, de valószínűleg hasonlóan működik mint máshol. Oszloptakaró elemek le, kapaszkodók, napellenzők, szemüvegtartó, belső világítás ki. Aztán pedig lejön. Lehet hogy érdemes két személlyel csinálni, hogy ne hajoljon le, amikor az utolsó csavart szeded ki, de szerintem nem szabad sérülnie, ha vigyáztok rá.

...

Módosítva : hening
Ez nem az a topic. Arra ott az adok-veszek.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A jo oreg Vectra-B autombol elkezdett intenziven csopogni az olaj...

Egy Brigeciolos tisztitas utan felfedeztem az eredetet...

Aztan jo nagyokat csodalkoztam: egy menetes lyukbol jott az aldas..

Laikuskent arra gondolok, ha van egy menetes furat (szakkifejezes :icon1: ..) akkor abban kellene lenni egy csavarnak...

Lefotoztam, lehasalva, elolrol nezve...ugy gondolom, a sebvalto lehet:

710567816sebvalto_www.kepfeltoltes.hu_.j
A pirossal jelolt helyrol folyik az olaj, a sargaval jelolt is egy menetes furat, atmero kb 6mm
Zolddel az osszefogo csavarok egyiket jeloltem.
Ki tudja, mi ez??? Mire van, es miert szivaroghat belole az olaj?
LEGUJABB: megszunt az olajfolyas, talan kifogyott az olaj a sebvaltobol??? Mi a surgos teendom?
Koszonom valaszotokat!!
Istvan
Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Olyan probléma lépett fel B vectránál ( x20dtl ) kuplungtárcsa, szerkezet, kinyomócsapágy, munkahenger csere után, hogy nehezen veszi a fokozatot. Valamilyen légtelenítési probléma lesz, ha pumpálom akkor szépen be tudom rakni sebességbe, ha nem pumpálom akkor csak nagyon erősen benyomott kuplungpedálnál lehetséges, vagy sehogy ( ilyenkor jön a pumpa ) . A légtelenítést elvégeztük rajta, de valahol még mindig levegős maradhatott. A légtelenítőcsavarból már folyt a fékfolyadék rendesen. Mi lehet a gond ? ( Nekem a fékfolyadék is gyanús, ami az alábbi : http://www.brillantautoalkatresz.hu/23-67-large/glicosam-fekolaj-dot3-05l.jpg ). A tartályba öntve inkább valami sűrűbb víznek tűnt, ami nem volt számomra túl bíztató .

Link to comment
Megosztás:

Hirtelen le kell nyomni párszor a kuplungpedált, és kinyitni a fékfolyadék tartályt. Ilyenkor van rá esély, hogy a levegő felmegy a tartályba.

Elég szar légteleníteni a kuplungot, mert a légtelenítő csavar nem a legutolsó pontján van a rendszernek (a fékkel ellentétben).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A sebességváltó karom kicsit kotyog. Hogyan lehet szétszedni? Szeretném kicsit felújítani. Bovdenes a sebváltó.

Hát erről itt szerintem hiána kérdezel, mert nemigen van vele tapasztalat. F23-as váltója nemnagyon van itt senkinek.

A túlnyomó többségnek rudazatos váltója van, arról van tapasztalat, köztük nekem is. Én pl kompletten felújítottam az egész mechanikát, most olyan lett a váltóm, mint újkorában, és ez nem túlzás. És mielőtt valaki azt hinné, hogy a felújítás kimerül a zsugorcsövezésben, az téved. Az is kell hozzá, de az csak a jéghegy csúcsa.

Link to comment
Megosztás:

Hát erről itt szerintem hiána kérdezel, mert nemigen van vele tapasztalat. F23-as váltója nemnagyon van itt senkinek.

A túlnyomó többségnek rudazatos váltója van, arról van tapasztalat, köztük nekem is. Én pl kompletten felújítottam az egész mechanikát, most olyan lett a váltóm, mint újkorában, és ez nem túlzás. És mielőtt valaki azt hinné, hogy a felújítás kimerül a zsugorcsövezésben, az téved. Az is kell hozzá, de az csak a jéghegy csúcsa.

Azt nem tudom milyen váltó van benne, de a kulissza ilyen. Az 5. fokozattal szemben van a hátramenet.

http://www.opel-alkatreszek.hu/opel-valtokulissza-sebessegvalto-kar-vectra-c-signum-y20dth-f23-as-valtohoz-felujitott

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

98-as 1.6 16V vectra B-nél ha ráadom a gyújtást, az üzemanyagszivattyúnak kellene kapnia áramot, vagy csak ha inditózok akkor kezdi nyomni a benzint?

kellene első gyújtásráadásnál azonnal! majd (elvileg időzár miatt) 60mp-ig akármennyiszer veszed le adod rá nem

nyilván mikor indítózol újra kell, hogy kapjon áramot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom milyen váltó van benne, de a kulissza ilyen. Az 5. fokozattal szemben van a hátramenet.

Nem túl olcsón, de nem is rettentően vészes áron van short shifter is: http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/514075-Removing-gear-stick-replacement

Nem tudom mennyire gyógyír az eredeti problémára, de a kidolgozása nem tűnik rossznak.

És vannak házibarkács módszerek is. Pl: https://z22se.co.uk/threads/f23-gearlever.18437/

Esetleg érdemes lehet bontottal próbálkozni, de ennek a résznek még nem jártam utána.

Egyébként a felújított ára is horror, de kíváncsi lennék milyen módszerrel újítják fel.

Itt van egy kis segítség a szétszedéshez: http://www.vectra-sport.com/forum/showthread.php?t=47055

Ha sikerül szétkapnod csinálhatnál egy képes összefoglalót. :)

Link to comment
Megosztás:

kellene első gyújtásráadásnál azonnal! majd (elvileg időzár miatt) 60mp-ig akármennyiszer veszed le adod rá nem

nyilván mikor indítózol újra kell, hogy kapjon áramot.

Akkor ezért indul olyan akadozva az autó, mert nekem nem kap áramot csak mikor indítózok. :(

Indulhat a keresgélés, hol marad el az áram gyújtáskor. :S

Köszi a választ!!!

Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben segitenétek megoldást találni a problémámra?

üa.szivattyú csere óta van ez a jelenség, ha sokáig áll sokat kell tekertetni vagy 2-3x inditózni, ha viszont 2-3 órát vagy kevesebbet pihen, akkor beindul de nem kap még elég üzemanyagot és leáll. Néhány perc vagy fél óra még nem gond nála akkor jól indul.

Arra gondoltam, hogy beteszek a szűrö után egy visszacsapó szelepet ami nem engedi vissza a natkba a benzint. Ez szerintetek jó ötlet , vagy vegyek egy bontott szivattyút?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.