Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv mindenkinek.
Olyan jelenség ütötte fel a fejét ami még régebbről indult csak tovább fejlődött.
Ebben kérnék tőletek segítséget ha esetleg valakinek van valami ötlete.

A jelenség a következő: tavaly kezdődött, hogy motor mosás után az alapjárat ingadozott mintha finoman játszanék a gázzal alapjárat és kb 1500 fordulat közt.
Ezt betudtam annak hogy valami beázott amikor nagy nyomásúval megkapta a vizet.
Mára már olyan szinten van, hogy ha esik az eső akkor is ezt csinálja csak akár durvábban felpörög 3000-ig is és ránt az autón közlekedés közben ami nem kellemes.
Száraz időben nincs vele gond.
Mi okozhatja ezt a jelenséget? Mi ázhat be ilyenkor? Zárt motorháztetőnél.
X20XEV 1997-es

Esetleges válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2.5-ös (X25XE) b vecim '98-as. A minap tankolás után a műszerfal megadta magát. Az órák nem mutatnak semmit, a visszajelzések működnek és a KM óra állás helyett egy "PR 09"
felirat jelenik meg. Van esetleg valakinek valami ötlete erre? Megjegyezném hogy utólagos Xenon lett építve bele. Esetleg ez tudott valami olyat gerjeszteni hogy kuka leyen?

Előre is köszi a válaszokat!

Módosítva : Didi
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Nem nyálaztam még végig az egész frumot, lehet, hogy már volt ilyen krdés.

Opel Vectra B 1.6 16V benzin Z16XE

Meleg motornál nagyobb fordulaton, főleg főúton, kuplung benyomása után az alapjárat 0-ra csökken, a motor leáll. Sebességbe tétel után újraindul, utána motor dadog, erőtlenebb, talán többet is zabál. Természetesen ez a probléma random jön elő. 

Amilyen alkatrészek az utbbi időben cserélve lettek: alapjárati motor (fojtószelep, bontottat vettem, probléma ugyanaz), hűtő gyertyák, trafó üzemanyagszűrő, kompressziómérés volt, már nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a baj. Hálátlan egy dög ez a gép.

Ötletek esetleg?

Módosítva : DögVectra
Link to comment
Megosztás:

19 órája, DögVectra írta:

Sziasztok. Nem nyálaztam még végig az egész frumot, lehet, hogy már volt ilyen krdés.

Opel Vectra B 1.6 16V benzin Z16XE

Meleg motornál nagyobb fordulaton, főleg főúton, kuplung benyomása után az alapjárat 0-ra csökken, a motor leáll. Sebességbe tétel után újraindul, utána motor dadog, erőtlenebb, talán többet is zabál. Természetesen ez a probléma random jön elő. 

Amilyen alkatrészek az utbbi időben cserélve lettek: alapjárati motor (fojtószelep, bontottat vettem, probléma ugyanaz), hűtő gyertyák, trafó üzemanyagszűrő, kompressziómérés volt, már nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a baj. Hálátlan egy dög ez a gép.

Ötletek esetleg?

A kuplung benyomása együtt jár a gázpedál felengedésével? Ha igen, akkor egyértelműen alapjárati probléma. Ha így van, akkor váltás közben a gázpedál nyomva tartásával elvileg kikerülhető a probléma. Persze, ha ritkán jön el nehéz tesztelni. Pont emiatt viszont gyanús, hogy kontaktprobléma, és nem valamilyen alkatrész ment tönkre. Első körben nézd át az alapjárati motorhoz kapcsolódó vezetéket a teljes hosszon. Szakadás, sérülés, oxidáció amit keresned kell. Ha probléma van, akkor az általában a csatlakozóban, vagy nagyon közel hozzá fordul elő. Valami kontaktjavító spray sem árthat.
Nem írtad, hogy esetleg csak hidegen/melegen vagy bármikor produkálja, és azt sem hogy a dadogás erőtlenség előbb-utóbb elmúlik vagy csak leállítás után, esetleg akkor sem.

Akkor lehetne indokolt a hálátlan kifejezés, ha biztos vagy benne, hogy egész életében minden tekintetben szakszerűen volt szervízelve. Bár akkor sem biztos, mert egy tizenéves autónál azért nem meglepő egy-két váratlan probléma. De attól biztosan nem lesz az, hogy egy rakás egyébként jól működő alkatrész cseréjétől nem javul meg. Én sokkal inkább szidnám azt a szerelőt/szervízt, aki ezeket feleslegesen cseréltette veled.
 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, a vezetékeket átnézem. Igen, a kuplung benyomása gyakorlatilag együtt jár a gázelvétellel, és csak melegen csinálja. Egyébként előjele, ha sebességben gázelvételre elkezd dadogni a motor.

Ma átnéztem a kábeleket, bár szétmállik a műanyagborítás, és a stekkerek szanaszét vannak, de amúgy minden ok. Porlasztk is jónak tűntek.

Mintha az üzemagyagellátással lenne probléma

Módosítva : DögVectra
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég lettem Vectra (és egyben autó) tulajdonos szóval teljes mértékben laikus vagyok a témában. Az autót megvettük, szerelő átnézte, megcsinálta amit kellett rajta, elhoztuk az autót. Ment frankón viszont a narancsszínű szervízlámpa valamiért elkezdett világítani indításkor. Minden indításnál kigyullad és az első indítás rendszerint sikertelen (10ből egyszer ha indul elsőre), viszont másodjára tökéletesen indul, nem szórakozik az alapjárat, elalszik a lámpa ha jár a motor. Itt a fórumon olvasgattam, hogy az indításgátló hibája csinál ilyet. Itt is ez lehet a probléma? Kb. nagy vonalakban mennyibe kerül egy ilyet orvosolni?

Válaszokat előre is köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, Zotya92 said:

Sziasztok!

Nemrég lettem Vectra (és egyben autó) tulajdonos szóval teljes mértékben laikus vagyok a témában. Az autót megvettük, szerelő átnézte, megcsinálta amit kellett rajta, elhoztuk az autót. Ment frankón viszont a narancsszínű szervízlámpa valamiért elkezdett világítani indításkor. Minden indításnál kigyullad és az első indítás rendszerint sikertelen (10ből egyszer ha indul elsőre), viszont másodjára tökéletesen indul, nem szórakozik az alapjárat, elalszik a lámpa ha jár a motor. Itt a fórumon olvasgattam, hogy az indításgátló hibája csinál ilyet. Itt is ez lehet a probléma? Kb. nagy vonalakban mennyibe kerül egy ilyet orvosolni?

Válaszokat előre is köszönöm!

 

Olvastasd ki a hibakódot, vezérműtengely-jeladó is tud ilyet produkálni pl.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 10. at 18:15, luigi74 írta:

Rendeltem is gyorsan egy OP-COM klónt aliexpress-ről. Már csak ki kell várnom, míg ideér....

Megérkezett az op-com klón kínából.

Közben az X20DTL-t eladtam, vettem helyette egy csuda jó és szép  1999-es 100-as X16XEL Vectra kombit. A gondom az, hogy az op-com nem hajlandó kommunikálni a járgánnyal. Próbáltam a céges 2009-es Corsával, azt sem olvassa. Csak inicializál, aztán egy idő után kiírja, hogy nem tud kapcsolódni a motorvezérlőhöz. Elvileg az interfész jó (vagy annak tűnik), az op-com szoftver látja, driverek telepítve. Hol lehet a gond? Egy teljes napot átsz@rakodtam vele. Tudna valaki segíteni ebben nekem? Telefonos segítség is megfelelne. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 25. at 9:55, luigi74 írta:

Megérkezett az op-com klón kínából.

Közben az X20DTL-t eladtam, vettem helyette egy csuda jó és szép  1999-es 100-as X16XEL Vectra kombit. A gondom az, hogy az op-com nem hajlandó kommunikálni a járgánnyal. Próbáltam a céges 2009-es Corsával, azt sem olvassa. Csak inicializál, aztán egy idő után kiírja, hogy nem tud kapcsolódni a motorvezérlőhöz. Elvileg az interfész jó (vagy annak tűnik), az op-com szoftver látja, driverek telepítve. Hol lehet a gond? Egy teljes napot átsz@rakodtam vele. Tudna valaki segíteni ebben nekem? Telefonos segítség is megfelelne. Köszi!

Én mikor vettem - Magyarországról - ezt a leírást kaptam hozzá:

"Op-COM 2010 HU (EN) telepítése:

Másoljuk az OP-COM 2010 HU (EN) nevű mappát az általunk használni kívánt helyre, futtassuk az OP-COM.EXE-t, a beállításoknál állítsuk az Interfész típusát OP-COM REVISION B-re, majd mentés, és használhatjuk az interfészt!'

Win XP-vel és Win 7/64 rendszerrel is működik. A szoftver magyar.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 26. at 14:15, kocka írta:

Én mikor vettem - Magyarországról - ezt a leírást kaptam hozzá:

"Op-COM 2010 HU (EN) telepítése:

 

Másoljuk az OP-COM 2010 HU (EN) nevű mappát az általunk használni kívánt helyre, futtassuk az OP-COM.EXE-t, a beállításoknál állítsuk az Interfész típusát OP-COM REVISION B-re, majd mentés, és használhatjuk az interfészt!'

 

 

Win XP-vel és Win 7/64 rendszerrel is működik. A szoftver magyar.

Köszönöm, ezen már túl vagyok, mégsem megy. Gondolom hardveres lesz a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Csak egy általános kérdésem lenne. Szerintetek egy:
- elsö féktárcsa
- elsö fékbetét
- hátsó fékbetét
- kutyacsontok
közepes minöségü alkatrész cserékre kapott, nettó 75-90e Ft-os ajánlat reális?
Nagyon nem értek hozzá, de egy ismerös által ajánlott szerelö ezt mondta. A közepes minöség a Textar és a Brembo alatt van, ne kérdezzétek a márkát, azt sajnos nem tudom.
Bocs a bugyuta kérdésért, de meg szoktam kérdezni titeket, mielött kiperkálok ennyit.

Köszi szépen mindenkinek elöre is!

Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, th3pilotF said:

Sziasztok!
Csak egy általános kérdésem lenne. Szerintetek egy:
- elsö féktárcsa
- elsö fékbetét
- hátsó fékbetét
- kutyacsontok
közepes minöségü alkatrész cserékre kapott, nettó 75-90e Ft-os ajánlat reális?
Nagyon nem értek hozzá, de egy ismerös által ajánlott szerelö ezt mondta. A közepes minöség a Textar és a Brembo alatt van, ne kérdezzétek a márkát, azt sajnos nem tudom.
Bocs a bugyuta kérdésért, de meg szoktam kérdezni titeket, mielött kiperkálok ennyit.

Köszi szépen mindenkinek elöre is!

Szia!

Én is most vagyok egy ilyen csere előtt annyi a különbség, hogy a hátsó tárcsa is cserés.

Ahogy néztem az árakat normál alkatrészekből csak a 4 tárcsa és a hozzájuk való betét 70-80 Eft körül van bruttóban. Ehhez még hozzájön a munkadíj szóval szerény véleményem szerint átlagos ár, nem hiszem, hogy nagyon drága lenne.

Amin a helyedben elgondolkodnék, hogy megéri-e a minőségből lejjebb adni? Mennyivel lenne drágább a jobb minőségű? Azért mégis csak a fékről beszélünk ahol nem mindegy, hogy milyen egy kocsinál. Nálam legalábbis ez fontos szempont.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv:
Gábor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Bugge írta:

Szia!

Én is most vagyok egy ilyen csere előtt annyi a különbség, hogy a hátsó tárcsa is cserés.

Ahogy néztem az árakat normál alkatrészekből csak a 4 tárcsa és a hozzájuk való betét 70-80 Eft körül van bruttóban. Ehhez még hozzájön a munkadíj szóval szerény véleményem szerint átlagos ár, nem hiszem, hogy nagyon drága lenne.

Amin a helyedben elgondolkodnék, hogy megéri-e a minőségből lejjebb adni? Mennyivel lenne drágább a jobb minőségű? Azért mégis csak a fékről beszélünk ahol nem mindegy, hogy milyen egy kocsinál. Nálam legalábbis ez fontos szempont.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv:
Gábor

Szia,

köszi a válaszod!
Én sajnos nem értek hozzá, de a szerelö azt mondta nekem, hogy ha valami szart akarok beletetetni, akkor nem vállalja el a munkát. Szerintem csak annyi, hogy nem a legjobb minöséget teszi bele, mivel nem versenyzem az autóval. :)
Persze ez nem azt jelenti, hogy a leggagyibb, legolcsóbb kerül bele, csak azt, hogy a teljesítmény kategória felesleges.

közben megnéztem az árakat a neten, és én is reálisnak tartom. Ha beválik, akkor kérésre megosztom veletek a szerelö elérhetöségeit (az Ö engedélyével).
Ritka manapság a precíz, korrekt szerelö.

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, th3pilotF said:

Szia,

köszi a válaszod!
Én sajnos nem értek hozzá, de a szerelö azt mondta nekem, hogy ha valami szart akarok beletetetni, akkor nem vállalja el a munkát. Szerintem csak annyi, hogy nem a legjobb minöséget teszi bele, mivel nem versenyzem az autóval. :)
Persze ez nem azt jelenti, hogy a leggagyibb, legolcsóbb kerül bele, csak azt, hogy a teljesítmény kategória felesleges.

közben megnéztem az árakat a neten, és én is reálisnak tartom. Ha beválik, akkor kérésre megosztom veletek a szerelö elérhetöségeit (az Ö engedélyével).
Ritka manapság a precíz, korrekt szerelö.

Majd azért kérdezd meg, hogy milyen típust rakott be szívesen venném én is. Néha sírva tudok fakadni az árakon. Én BREMBO és TEXTAR-t néztem, melynek darabja egy 20-as, a betét szintén 20 körül mozog. Ha felszorzod 4-el, már könnybe is lábad a szemed :) Szóval nem a csúcskategóriát rakom majd én sem, de azért valami jót :)

LPR -t néztem még ami megfizethető és középkategóriás szerintem. Esetleg még ROADHOUSE jöhet szóba, de még mélyebben bele kell ásnom magam a témába. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Bugge írta:

Majd azért kérdezd meg, hogy milyen típust rakott be szívesen venném én is. Néha sírva tudok fakadni az árakon. Én BREMBO és TEXTAR-t néztem, melynek darabja egy 20-as, a betét szintén 20 körül mozog. Ha felszorzod 4-el, már könnybe is lábad a szemed :) Szóval nem a csúcskategóriát rakom majd én sem, de azért valami jót :)

LPR -t néztem még ami megfizethető és középkategóriás szerintem. Esetleg még ROADHOUSE jöhet szóba, de még mélyebben bele kell ásnom magam a témába. 

oksa.
Szerda estére (elvileg) túl leszek a dologn, és megírom nektek a tapasztalatokat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem bármelyik, autóalkatrész üzletben árult utángyártott márkát beépíthet felelősséggel egy szerelő. Felesleges túlmisztifikálni a dolgot, a drágábbaknál a márkanevet fizeted meg. És nem utolsósorban ha ő veszi meg neked, akkor azzal nagyobb rajta a szerelő haszna is, értelem szerűen.

A Vectrára általában középkategóriás alkatrészeket szoktam venni. Fékre pl Textar betéteket szoktam választani. A család másik autójára, egy B Corsára, amivel keveset megyünk, mindig mindenből a legolcsóbbat vesszük, és bátran állíthatom, hogy semmi különbség nincs az olcsóbb és a drágább alkatrészek között. Ha már a féknél tartunk, a Corsára Starline tárcsát és betéteket vettem előre. Kijött 10 ezerből (egy kis Unixos kedvezménnyel). Teljesen jó az a tárcsa, semmi baja nincs. Szóval én bátran ajánlom a Starline-t is fék alkatrészekből. Cseh gyártmány.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
kicserélték a:

- első féktárcsákat (2X) ROADHOUSE RH 6494.10 (34821Ft)
- első fékbetéteket ROADHOUSE RH 2390.10 (15528Ft)
- hátsó fékbetéteket DELPHI LP 590 (7681 Ft)
- stabilizátorokat (2X) DELPHI TC686 (11602 Ft)

A munkáért 5000 Ft-ot fizettem. Lehet, hogy az alkatrészen fogott a szerelő valamit.

Egyetlen problémám van csak. Azt mondta a szerelő, hogy a jobb első betét annyira elkopott, hogy szétcseszte az érzékelőt. Ennek annyi az eredménye, hogy a csere után is a "Bremsbelag" check-et írja ki az autó. Eléggé zavar. Szerintetek ez egy könnyen megoldható dolog?
Hol találok ilyen szenzort?

Előre is köszi a segítségeteket!

Üdv, 
Ádám

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infokat.

Szenzort néztem 5Eft szlovákoktól (új) postával együtt.

Beszerelés nem lehet olyan vészes szerintem csak egy kábel :) gondolom én :)

Neked a hátsó fék (kézifék) dobfékes? Azokban nem kellett cserélni a betéteket, mert én tervezem annak cseréjét is.

Ahogy néztem az árakat jobban járok, ha németből megrendelem, mert postával együtt feléből kijövök. 

Textar betétet és tárcsát néztem és 65-70 között kijövök postával együtt a 4 tárcsa 8 betét.

Üdv:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem túl rég vettünk e gy vectrát, X20XEV. Átestünk az első problémákon, hengerfej felújítás, légtömegmérő- lambdaszonda csere, hűtőcsere, vezérléscsere, gyertyacsere, ezeket szerelővel közösen csináltuk. Reggel gondolt egyet és nem indult be. Próbáltam akksi saru levesz, kis idő múlva visszarak, tartalékkulcs, de semmi. Gondoltam kiveszem az üzemanyagpumpát. De... Hogy a bánatba kell levenni a hátsó ülés alatti takaróműanyagot? Forgatom semmi, csavarhúzóval feszegetem semmi. Kérlek titeket, segítsen aki tudja hogyan jön le, nem akarom eltörni. Köszönettel:Laci

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Tla írta:

Sziasztok! Nem túl rég vettünk e gy vectrát, X20XEV. Átestünk az első problémákon, hengerfej felújítás, légtömegmérő- lambdaszonda csere, hűtőcsere, vezérléscsere, gyertyacsere, ezeket szerelővel közösen csináltuk. Reggel gondolt egyet és nem indult be. Próbáltam akksi saru levesz, kis idő múlva visszarak, tartalékkulcs, de semmi. Gondoltam kiveszem az üzemanyagpumpát. De... Hogy a bánatba kell levenni a hátsó ülés alatti takaróműanyagot? Forgatom semmi, csavarhúzóval feszegetem semmi. Kérlek titeket, segítsen aki tudja hogyan jön le, nem akarom eltörni. Köszönettel:Laci

Valahol alányúlsz a pereme alá csavarhúzóval és kipattintod, nálam is nemrég volt benzinpumpa csere. Nyugodtan erőltesd meg, le fog pattanni. Próbának - ha lepattant indítózás közben kalapáccsal óvatosan kocogtasd meg, ha elindul biztos, hogy a pumpa a hibás.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, kocka írta:

Valahol alányúlsz a pereme alá csavarhúzóval és kipattintod, nálam is nemrég volt benzinpumpa csere. Nyugodtan erőltesd meg, le fog pattanni. Próbának - ha lepattant indítózás közben kalapáccsal óvatosan kocogtasd meg, ha elindul biztos, hogy a pumpa a hibás.

Köszönöm, délután megpróbálom. Azt olvastam, hogy úgy próbáljam ki, hogy lehúzom a csövet, befogom a szivattyú végét, gyújtásra teszem, és ha nem bírom lefogni, kinyomja az ujjam mellett a benzint, akkor biztos jó a pumpa. Szerintem az lesz a hibás, mert csak halk kattanások vannak ha a kulcsot elfordítom, nem hallom, hogy zúgna. Még egyszer köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.