Jump to content
hemi

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

Egy régi trükk, 30 éve anno Zsigulinál alkalmaztam, és bejött, ha néha megcsúszik a szíj, így nem kellett ráfeszíteni
Denaturált szeszben fel kell oldani egy kis gyantát és beecsetelni a lötyivel az ékszíj belső felületét.
Igaz, most már nem tenném.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.

Az a problémám, hogy a hátsó féknyergeket szeretném leszerelni mivel a féktárcsát csak így tudom levenni, de merev fékcsövekkel szerelték mindkét oldalon és a fékcsövek megbontása nélkül talán nem is lehet leszerelni a féknyergeket. Már próbáltam de a merev hajlított cső nem enged annyit, hogy lejöjjön a tárcsa. Van erre valami jó trükk, vagy bontanom kell a fékcsövet majd összeszerelés után légteleníteni? Több kocsim volt már az évtizedek alatt, köztük több opel is de ilyennel még nem találkoztam mert mindegyiknél flexibilis cső volt a féknyergekbe szerelve. Valami ötlet? 

Köszönettel; Zoli

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv!

Mennyire gyakori B vectránál ( 2000, B2 1.8) a kormánymű probléma?

Kormányt oda vissza rángatva kopogás jön belőle. Nem gombcsukló, nem futómű, 99% hogy kormánymű. De még csápos emelőn is megvizsgáljuk, jelenleg csak találgatok, gondoltam beírok addig.

Ha beigazolódik hogy kormánymű, akkor csere vagy felújítás?  Egy végig szervizkönyves 180.000km-es autóról van szó. Minden része kiváló állapotban van, szóval nem értem a dolgot. Az első enyhén leélt 300.000km-es B1-esembe semmi baja nem volt 5 év alatt a kormányműnek.

Ja és aha csere, gondolom nem lesz egyszerű. Elég szűk a hely, és jól körbe is van építve.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok, egy barátom vectrája vacakol, és próbálok neki segíteni, eddig kevés sikerrel.

Hibajelenség: Időnként nincs erő a kocsiban, alig gyorsul.

Amit eddig néztünk:

-gázpedál megkapja mindkét szálon az 5V-ot, és ECU-ig eljut a jel a két potmétertől. Gyújtáson obd2-es programmal a throttle position kb 11-100%-ig változik a gázpedál állásától függően.

-amint kocsit elindítjuk, a throttle position érték nem megy feljebb 34%-nál, tehát 11-34% között mozog. Így nyilván érthető, hogy alig akar gyorsulni...

Hogyan tovább? Találkozott valaki már ilyen jelenséggel? A segítséget előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Adott egy 98 as b vectra caravan 2.0 dti. Inditaskor nem indult el sem a fordulatszám sem a km óra majd egy óra autópálya és újra működött. Hazaerve leállítás után csomagok stb újra indítás hiba megint adott. Volt már ilyen valakinél merre kezdjek nézelődni? Csati érzékelő stb? Tippek előre is köszönöm! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok. Van egy Opel vectrám 2000es diesel, x20dth motorkódos. A történet a következő. Tavaly debrecenben indítottam volna és nem indult, nemtudtuk mibaja, másnap beindult elsőre és szépen lábán hazajött(70km). Rá pár napra menet közben 2x rángatott, irány a szerviz ahol annyit mondtak hogy rádugták a gépet semmi baja, ha ilyet csinál figyeljem a fordulatszámot hogy teljesen leesik vagy ugrál. Na azóta eltelt fél év az autó nem produkált semmit. Na de majd most. Pár napja előjött a rangatós jelenség (énszerintem az egyik hengernek vagy nem fecskendez be vagy rosszkor) elvittem szerelőhöz kicserélte a főtengely jeladót, de ugyan úgy csinálja bár nem mindig, ha alapjáraton jön rá az 5perc akkor leáll a motor, ha menet közbe akkor csak ránt egyet, de így nem merek elindulni nagyobb távra meg ugye a motort se szeretném hogy károsodjon. Annyit még hozzáteszek az adagoló kb .9 hónapja lett felujitva, hibakódot nem mutat. Kérdés mi lehet a probléma?

Módosítva : Vadkan95

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés