Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sortömítést nem feltétlen kell véleményem szerint, én már kétszer megbontottam és nem cseréltem, semmi gond nincs vele. De ez csak az én véleményem.

Ha épségben marad, akkor nem kell új. De ha a levételkor derül ki, hogy nem lehet visszarakni, a boltok pedig bezártak, akkor jól beszopatod magad egy 1000 Ft-os alkatrésszel :)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Problémám a következő lenne:

Az autó menet közben megtorpan, fullad, gázadásra semmi reakció...

Néha beindulni sem akar, néha pedig miután beindul le is áll, és a gázadás sem menti meg a leállástól...

Szerintetek mi lehet a baja? Hol keressem a megoldást?

Előre is köszönöm a segitségeteket!

Vectra B 2.5 V6

Link to comment
Megosztás:

Ha épségben marad, akkor nem kell új. De ha a levételkor derül ki, hogy nem lehet visszarakni, a boltok pedig bezártak, akkor jól beszopatod magad egy 1000 Ft-os alkatrésszel :)

Ja hát ez érthető, én eddig szerencsés voltam akkor :D

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

B vectra caravan, 97-es 2.0 x20dtl diselről van szó!

Kérdésem:

1.Reggeli inditásnál kigyulad a check lámpa,de kb.5 perc után elalszik!!???

2.130-140km/h (autópályán) kigyulad a check lámpa és onnantól fogva nem húz az autó!

De,ha le állitom várok 2-3másodpercet ujra indidtom akkor jó,amig el nem éri a 130-140km/h,ha nem éri a

ezt a sebességet semmi gond(húz,jól megy)!!??

Ja egr és vákumpumpa cserélve!!!

Várom a tippeiteket......

Előre is köszi! :icon1:

Módosítva : hke970
Link to comment
Megosztás:

A turbó alatt megy el egy két vízcső, a termosztátháztól a vízpumpa felé. Egy vastagabb, és egy vékonyabb, ez utóbbi a turbó hűtése. Jóslásokba felesleges bocsátkozni, itt bármelyik csatlakozás szivároghat, valamint a lapított fém vízcső egy O gyűrűvel kapcsolódik a vízpumpához menő csonkra. Ha ez az O gyűrű felkeményedik, akkor ott ereszteni fog.

Egy szó mint száz, szerintem nálad is megérett a dolog, hogy rendbe rakd a vízcsöveket azon a részen.

Az unixnál lehet venni vízcsövet, ami a fém csövet a termosztátházzal köti össze. Ide két egyforma cső kell. Kis 10-12 centi darabról van szó, hajlított cső, kb 18-20 mm átmérővel. A Bárdinál lehet venni vékony vízcsövet is (üzemanyagcső-vízcső) 8 mm belső átmérővel, ami a turbó hűtéséhez kell. Ezen kívül bilincseket is kell beszerezni, mert én már nem raknám vissza a szorítós GM-es bilincseket. Ezen kívül egy EPDM-es O gyűrű kell 26 mm x 3,5-ös az említett csőcsatlakozáshoz.

Lököst, hűtőt blokkot, turbót, kipuffogócsonkot vedd le(lipuffogótömítés is kell új), mert különben nem hozzáférhető. Ezeket egy nap alatt rendbe lehet tenni, ha előre minden alkatrész be van szerezve. Össze lehet kötni a mókát egy hűtőtisztítással is, új fagyálló bele, és egy ideig nem lesz gond.

Az alkatrészek nem drágák. Kis csövek, bilincsek, O gyűrű filléres dolgok. Talán a legdrágább adolog a kipuffogó sortömítés. NEm több, mint 3000 Ft. Viszont éppen ezért, plusz mivel eléggé szét kell bontani hozzá az autó elejét, így egyben érdemes megcsinálni, és akkor normálisan.

Én is rendbe raktam így a dolgokat, azóta nincs szivárgás! Száraz az alja, mint egy új autónak. Pedig 18 éves!

Megvolt a hétvégén a szerelés, a termosztátház és a vízpumpa közötti vastagabb fém vízcsövön volt egy tűhegynyi lyuk, ahol lapítva van a cső, valamint a turbóra menő vékony vizcsövön is volt egy hajszálrepedés, mindkettő be lett hegesztve, tömítések cserélve (O gyűrű + tömítőpaszta). Meg 2 rövid vízcső cserélve (gumi), valamint az összes gyári bilincs lecserélve normálra.. Most úgy tűnik jó lesz, bár jó sok munka volt vele :)

Remélem egy időre el lehet felejteni a vízcső rendszer problémáit.

Köszi a tippeket, segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy amikor már megy az autó (98-as vectra dti) és már üzem meleg elkezd melegedni a víz nagyobb sebességnél. De ha beindítom a fűtést akkor vissza áll normálra ha kb 70-80-al megyek akkor normális viszont ha gyorsabb a tempó akkor emelkedik a hőfok.Ha ekkor kapcsolok a fűtésen mégegyet visszaáll. Válaszokat előrre id köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 98 - as 1.6 Benzin kombi ( B ) Vectrám. Azt a jelenséget tapasztalom hogy erős benzin szag van az utastérben menet közben és ha megállok az autó körül is. Fogyasztásban nem mutatkozik hogy folyna valahol az üzemanyag. Kontrol lámpa nem világít. Tanknál és a benzin csöveknél nem tapasztalható hogy szivárgás lenne. Valaki tudna segíteni vagy ötletet adni hogy mégis mi okozhatja ezt? Esetleg tapasztaltatok valaha is ilyen hibát.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Csak tippelek de lehet hogy nem nyit ki teljesen a termosztátod, vagy valami akadályozza a hűtőben a szabad vízkeringést.

Sziasztok!!!
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy amikor már megy az autó (98-as vectra dti) és már üzem meleg elkezd melegedni a víz nagyobb sebességnél. De ha beindítom a fűtést akkor vissza áll normálra ha kb 70-80-al megyek akkor normális viszont ha gyorsabb a tempó akkor emelkedik a hőfok.Ha ekkor kapcsolok a fűtésen mégegyet visszaáll. Válaszokat előrre id köszi.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg tele van rakodva a hűtőd lamellázata, így nem tudja rendesen átengedni a levegőt a lamellák között.

Sziasztok!!!
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy amikor már megy az autó (98-as vectra dti) és már üzem meleg elkezd melegedni a víz nagyobb sebességnél. De ha beindítom a fűtést akkor vissza áll normálra ha kb 70-80-al megyek akkor normális viszont ha gyorsabb a tempó akkor emelkedik a hőfok.Ha ekkor kapcsolok a fűtésen mégegyet visszaáll. Válaszokat előrre id köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nekem egy 1.8 as 16 szelepes vectram van es a kovetkezo problemam van. A motor nem huzott ugy ahogyan kellene,neha kivillant a hibajelzo is.

Aztan szerelo,kodkiolvasas stb. Az eredmeny hogy az egr nem mukodik. rendeltem egy ujat,meg is jott,kicsereltem de nem sokkal lett jobb a motor teljesitmenye.Raadasul olyan mintha szaggatottan,rangatva huzna amikor odalepek neki. Van valakinek esetleg valami otlete? Ja,es elegge eszi az olajat is. Nemetorszagba jarok vele,szinte csak autopalyan. Nagyon nem nyomom de azt a 130-140es tempot jovok vele vegig. Egy hazamenetel utan mar tolteni kell ra olajat. Kompressziot nezettem 14 volt. Koszonom a segitseget es a velemenyeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 98’-as dízeles B-s Vectrám van és egy olyan problémával küzdök, hogy a vákum rendszer meghibásodást ír ki a számítógép és emiatt 130 után tilt. Volt szerelőnél ahol minden ki lett takarítva, viszont egy kis olaj volt a vákumcsőben. A probléma ezután is fenn ált. A lamda szondát is kicseréltük még plusz információnak.

Szerintetek hol lehet a probléma? Mit nézzünk át?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Az lenne a kérdésem, hogy a 2l-es Vectra dti-nél a vízhőfoknak meddig kell fölmennie megkéne állnia 90-nél, vagy 95-ig fölmehet és ott nyit esetleg a termosztát. Válaszokat elörre is köszi.

Szia!

Az én autóm vízhőfok mérője 90 fok és alatta egy picivel szokott megállni illetve ingadozni. 90 fölé klímával szokott menni nagy melegben.

Azt nem tudom, hogy a termosztátnak hol kell nyitnia, de szerintem nem 95 foknál.

Link to comment
Megosztás:

Motorkód alapján rá lehet keresni arra hogy melyik a belevaló termosztát. Ha megtalálod neten akkor írni szokták hogy mikor kezd el nyitni, és hogy mikorra van teljesen nyitott állapotban.

Sziasztok!!!!

Az lenne a kérdésem, hogy a 2l-es Vectra dti-nél a vízhőfoknak meddig kell fölmennie megkéne állnia 90-nél, vagy 95-ig fölmehet és ott nyit esetleg a termosztát. Válaszokat elörre is köszi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hátha már találkozott valaki ezzel a hibával, vagy tud rá tippet adni.
97-es 1.8 16V Vectra B-ről lenne szó.
-Induláskor, álló motorral tökéletesen működik a váltó, jól beveszi a sebességet, de nagyjából 30 perc intenzív autózás után a váltó fogja és megadja magát, de teljesen rendszertelenül.
Kanyarodásnál nem veszi be a kettest, és aztán ha félrehúzódok, kiteszem üresbe utána már egy sebességet sem kapcsol ! Pár perc pihi és váltó b@szogatás után ismét van, hogy simán beveszi bármelyik sebességet ujj pöccintésre, majd egy idő után ismét nem kapcsol egy sebességet sem.
A kuplung szerintem teljesen jó helyen fog, egyesben parkolásnál jól lehet kuplunggal manőverezni ezért úgy hiszem azzal nem lehet gond.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi hibával szembesültem a minap, mit gondoltok, ezeket mi okozhatja? X20DTL '97

P1503 (A) Immobiliser wrong signal

P1125 (5) Boost pressure soleniod valve insufficient flow detected

Körülmény: autópályán egyenletes sebességgel haladtam kb. 120km/h váratlanul :) kigyulladt a sárga lámpa, de még húzott. Lassítottam, üresbe tettem, gyújtás lekapcs. még guruló állapotban, pár másodperc után gyújtás bekapcs, sárga lámpa folyamatosan világít, majd indítottam, ekkor már nem húzott. 2000 fordulat fölött lomha volt nagyon. Kiálltam, vákumot ellenőriztem, rendben volt. A következő indításnál már nem volt sárga lámpa.

Az Immo hibából semmit nem érzékeltem.

Válaszotokat előre is köszi!

R.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Peti

Opel vectra B (X20DTL)

Új vgyok az oldalon sé van egy pár gond az autómmal, ezért szeretnék segítséget kérni néhány kérdésben. Előre is köszönöm!

Szeretném lecserélni az olajat, de sajnos nem vagyok tisztában az olaj mennyiségével, ha esetleg meg tudná mondani valaki, hogy pontosan hány liter szükséges, annak nagyon örülnék:)

A másik kérdésem következő lenne: Az elmúlt 2 napban valami csúnya "susogó" hangot hallok a motor baloldalánál, a hosszbordás szíj felől, ha tekerem a kormányt akkor még erősebb a hang. Először, csak a korány forgatásánal lehetett megfigyelni, de most már egyfolytában hallatszik.

A következő az lenne, hogy ha leveszem az olajbeöntő fedelet akkor eléggé zakatoló hangot ad a motor és veri felfelé az olajat.Ez mennyire normális?

Bocsánat, ha nem fogalmazok érthetően, ez az első kcsim és még nem nagyon értek a dolgokhoz. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Peti

Opel vectra B (X20DTL)

Új vgyok az oldalon sé van egy pár gond az autómmal, ezért szeretnék segítséget kérni néhány kérdésben. Előre is köszönöm!

Szeretném lecserélni az olajat, de sajnos nem vagyok tisztában az olaj mennyiségével, ha esetleg meg tudná mondani valaki, hogy pontosan hány liter szükséges, annak nagyon örülnék:)

A másik kérdésem következő lenne: Az elmúlt 2 napban valami csúnya "susogó" hangot hallok a motor baloldalánál, a hosszbordás szíj felől, ha tekerem a kormányt akkor még erősebb a hang. Először, csak a korány forgatásánal lehetett megfigyelni, de most már egyfolytában hallatszik.

A következő az lenne, hogy ha leveszem az olajbeöntő fedelet akkor eléggé zakatoló hangot ad a motor és veri felfelé az olajat.Ez mennyire normális?

Bocsánat, ha nem fogalmazok érthetően, ez az első kcsim és még nem nagyon értek a dolgokhoz. :blush:

Szerintem 5L olaj kell bele, nekem isuzu td van 1.7td, abba 5L, tehát szerintem hasonló mennyiség kell (pontos adatokat megtalálod a szervízkönyben vagy egy autodata, stb. programban, de utánanézek és leírom..

Második kérdésedre a válasz: teljen normális (olaj felverés)

A zakatolás lehet, hogy a kopott hidrotőke okozza, persze hidegen ez is normális.

A susogó hang viszont a szervőszivattyútól jöhet, az olajos szervó pumpánál a kormány tekergetéskor ez is normális :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nekem egy 1.8 as 16 szelepes vectram van es a kovetkezo problemam van. A motor nem huzott ugy ahogyan kellene,neha kivillant a hibajelzo is.

Aztan szerelo,kodkiolvasas stb. Az eredmeny hogy az egr nem mukodik. rendeltem egy ujat,meg is jott,kicsereltem de nem változott a motor teljesitménye.Raadasul olyan mintha szaggatottan,rangatva huzna amikor odalepek neki. Nincs benne erö pl elözéskor. Van valakinek esetleg valami otlete? Ja,es elegge eszi az olajat is. Nemetorszagba jarok vele,szinte csak autopalyan. Nagyon nem nyomom de azt a 130-140es tempot jovok vele vegig. Egy hazamenetel utan mar tolteni kell ra olajat. Kompressziot nezettem 14 volt. Koszonom a segitseget es a velemenyeket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.