Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szép Napot!

Már egyszer felvetettem a kérdésem,de sajnos senki sem tudott rá választ....most ismét megpróbálkozom vele.

Vectra x18xe az egr szelepen keresztül hallani a kipufogás minden zörejét,olyan mint ha a szekunder levegő befújóban lenne a motor :) természetesen amikor az egr-ről lehúzom a vákumcsövet megszűnik a jelenség.

Olyan mint ha az egr-ben átszakadt volna valami membrán,de igazából semmi hátrányát nem érezni-talán egy hangyányi alapjárat csökkenés ami a vákumnak tudható be-opcom szerint semmi hibakód csak roppantúl zavaró,hogy a kipufogó az autó elejében puffog és nem a végén!Vagy lehet,hogy fordítva ültem eddig be?:)

Valami tanács?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hát igen....

Az automata autó vontatásával kapcsolatban a szerelőm egyedül maradt a véleményével - ő továbbra is kitart amellett, hogy kis távolságra kis sebességgel simán lehet vontatni.

Én tuti, hogy legközelebb - de soha ne legyen többet ilyenben részem! - rögtön trélerre teszem!

Voltam pénteken a váltó szakinál, leszedte a váltóról a vezérlést, kimérte, rendben találta.

Aztán szétbontotta a váltót: 2 db perselyt cserére ítélt (kicsit meg volt pörkölve, nem vészes), a szimeringeket szintén cserélni kell, valami persely elkopott, párban csere.

Meg tisztítás, tömítések cseréje, végül kijött 80-85 Ft-ra az általa adott árajánlat.

Baráti, de nem fogadtam el.

Végül is azt mondta, a hibák egyike sem okozhatta azt, hogy nem indult el az autó!

Vettem szombaton egy csere szabatos bontott váltó 40 ezerért, wandlerrel.

Aztán szombaton délután hívott telefonon a váltószaki, hogy nekiállt a tömítések cseréjének (ott hagytam a bontott váltót, mert a szaki azt mondta, hogy szerinte nem váltó okozta a problémát és szerinte a bontott váltóval sem fog elindulni az autó.

Szóval közölte, hogy meg van a hiba: a váltón lévő szivattyún lévő nutok törtek le, amire a wandler rácsatlakozott.....?!

Most nem tudom még, hogy valóban letört vagy elkopott és azért nem volt meg az összekapcsolódás.

Mert az autószerelő meg azt mondta, hogy ők a motor cseréjekor a wandlert nem vették le....

Viszont menet közben nem törhetett le a nut, mert akkor azért állt volna le az autó.

Annak a valószínüsége, hogy egyszerre szakadjon el a szíj és törjön le a nut, elég kicsi szerintem.

Látni kéne a szivattyú oldalt...

Szerintem az sem mindegy, hogy letört vagy menetirányt lenyírta a nutot.

Megnéztük, a wandler egyik hornya (a kettő közül) kisebb (keskenyebb), mint a másik. A szélesebb nyilván ki van kopva, de kérdés, hogy ez okozhatta e a nut törését vagy elkopását?

Számomra az a leghihetetlenebb, hogy egy vezérműszíj szakadása tönkretehette e a váltót is?!

Egyébként már nálam van a szíj, aki látta, mindenki csodálkozott a szakadásán (függetlenül a 97 ezer km-en és a 8 éven)

Hogy eddig nem lett cserélve, az annak köszönhető, hogy 7 évig ugyanaz a szerelő javítgatta mind a két autómat és adtam a véleményére és ő mondta, hogy elegendő a szíjat 100 ezer magasságában cserélni, a váltó olajcserére meg azt mondta, hogy ennél a típusnál nem kell.

Úgy gondoltam, ő mint szakember nyilván jobban tudja, mint én, akinek ez nem szakmája.

Az autóban egyébként AF20-as váltó van, olajat lehet rajta cserélni, de a szűrőt csak a váltó szétszedésével lehet kicserélni vagy kitisztítani. (a szerelő véleménye szerint).

Holnap lesz a "nagy nap", elvileg holnap szerelik be a bontott váltót, estére - a szerelő szerint - tutira működni fog az autó!

Én már szkeptikus vagyok....hiszem is, meg nem is....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem simán kinyírhatta a szíjszakadás a váltót is. Pontosabban nem direktben a szíj szakadása, hanem az, hogy a motor egyik pillanatról a másikra leállt, miközben az autó gurult tovább bizonyos sebességgel. Egy manuális váltónál a ilyenkor az van, hogy a váltó pörgeti tovább a fogaskerekeken keresztül a motort, amíg az autó szépen lassan lelassul, miközben az éppen nem zárva lévő szelepeket teljesen szétveri a motor. Közben a váltónak semmi baja nem lesz, hisz fogaskerekek hajtanak.

Egy automatánál valószínű kicsit más a helyzet, nemtudom az hogy működik, de valószínű ha hirtelen megszűnik a behajtás, azt nem viseli el kár nélkül.

Soha nem lesz automata váltós autóm. Hihetetlen, hogy egy ilyen őskövület automata váltót is majdnem 100 ezerért javítanak meg, akkor egy komolyabb Tiptronic, vagy DSG váltóra ennyiért rá sem néznek a szervizben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tiv topiktárs szerint mégis lehet vontatni az automata váltós opeleket. Mondjuk érdekes ez a 40 km/h, mert vontatni más autót is csak 40-el lehet. Viccet félretéve szerintem nem tanácsos nagyon a vontatás.

Vezérműszíj: Mindig tartsd be a gyári előírást. Sőt, erről még 10%-ot vegyél is le, ha nem gyári alkatrészt szerelsz be. Lehet, hogy későbbi évjáratú, de ugyanolyan motorra mondjuk 90 ezret adtak meg, a régebbi 60 helyett, de az nem azt jelenti, hogy te a korábbi évjáratú motorodnál önkényesen érvényesíted az újabb motor hosszabb periódusát. Nem tudni, hogy mit fejlesztettek a szíjhajtáson, ami miatt kitolták a csere periódust. A szíj minősége mellett elég ha későbbi évjáratnál kicsit más profilúak a fogaskerekek, amik nem veszik igénybe annyira a szíjat, elég ha kisebb a szíj előfeszítettsége, elég ha jobban le van burkolva a szíjhajtás a külső szennyeződésektől, elegendőek ilyen apró változtatások, amik a szíj élettartamát akár többszörösére növelhetik.

Nekem (1,7 TD) 120 ezer km a csere periódus, de amint elérem a 100 ezret, cserélni fogom, a görgőkkel együtt. Nem érdekel, ha a szíj hibátlanul néz ki, vagy a görgők ránézésre tökéletes állapotban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Én visszavinném a szakadt szíjat a szerelőhöz, és kötnék neki belőle egy szép szoros nyakkendőt, tolmácsolva közben a véleményemet :)

Meg persze azonnal törölném a számát a telefonból. :)

Én mindig 60000-nél cseréltem, függetlenül attól, hogy hogy nézett ki. Természetesen görgőket, szíjfeszítőt és vízpumpát is cseréltem vele. Nem is volt soha gondom vele.

Számomra az a leghihetetlenebb, hogy egy vezérműszíj szakadása tönkretehette e a váltót is?!

Egyébként már nálam van a szíj, aki látta, mindenki csodálkozott a szakadásán (függetlenül a 97 ezer km-en és a 8 éven)

Hogy eddig nem lett cserélve, az annak köszönhető, hogy 7 évig ugyanaz a szerelő javítgatta mind a két autómat és adtam a véleményére és ő mondta, hogy elegendő a szíjat 100 ezer magasságában cserélni, a váltó olajcserére meg azt mondta, hogy ennél a típusnál nem kell.

Úgy gondoltam, ő mint szakember nyilván jobban tudja, mint én, akinek ez nem szakmája.

Az autóban egyébként AF20-as váltó van, olajat lehet rajta cserélni, de a szűrőt csak a váltó szétszedésével lehet kicserélni vagy kitisztítani. (a szerelő véleménye szerint).

Holnap lesz a "nagy nap", elvileg holnap szerelik be a bontott váltót, estére - a szerelő szerint - tutira működni fog az autó!

Én már szkeptikus vagyok....hiszem is, meg nem is....

Módosítva : kelly
Link to comment
Megosztás:

Szerintem simán kinyírhatta a szíjszakadás a váltót is. Pontosabban nem direktben a szíj szakadása, hanem az, hogy a motor egyik pillanatról a másikra leállt, miközben az autó gurult tovább bizonyos sebességgel. Egy manuális váltónál a ilyenkor az van, hogy a váltó pörgeti tovább a fogaskerekeken keresztül a motort, amíg az autó szépen lassan lelassul, miközben az éppen nem zárva lévő szelepeket teljesen szétveri a motor. Közben a váltónak semmi baja nem lesz, hisz fogaskerekek hajtanak.

Egy automatánál valószínű kicsit más a helyzet, nemtudom az hogy működik, de valószínű ha hirtelen megszűnik a behajtás, azt nem viseli el kár nélkül.

Soha nem lesz automata váltós autóm. Hihetetlen, hogy egy ilyen őskövület automata váltót is majdnem 100 ezerért javítanak meg, akkor egy komolyabb Tiptronic, vagy DSG váltóra ennyiért rá sem néznek a szervizben.

Ez a lehetőség is megfordult a fejekben (leginkább a szerelő fejében). Az én ellenérveim: emelkedőn mentem felfelé, lassú tempóban, amikor lefulladt az autó, szinte rögtön le is állt. Persze a nut lenyírása egy pillanat műve lehet. Viszont a lenyírt darabot elvileg az áramló olajnak meg kellett volna fognia, vagy szerintem a wandlerben kellett volna megtalálni. Ehelyett a váltóban volt. Ahova csak akkor eshetett volna, ha oldal irányból kapja az erőhatást (a forgásirányra merőlegesen). Ráadásul a wandler tengelyének végén a horony mellett kb. 1 cm-re találtunk 2 függőleges karcolást, aminek távolsága megegyezik a nut méretével. És szintén ott szemben a karcolással van még egy dupla karcolás. Igaz ezeket csak nagyítóval lehet észrevenni. (majd megpróbálom lefotózni ezeket).

Én úgy tudom elképzelni, ezek úgy kerültek a wandler tengelyének végére, ha szerelés közben kihúzták (vagy kicsúszott) kb. 1-3 cm-re a wandler és kicsit mozdult, és mikor vissza illesztették, nem akasztották be a horonyt a helyére, hanem csak visszatolták és amikor a csavarokkal rögzítették, egyszerűen letolták a nutokat. Így eshetett bele a váltóba és az erő hatására maradt a wandler tengelyének a végén a nutok okozta "heg" vagy karc és a kifényesedés.

De hozzáteszem, még nem láttam sem a szivattyút, sem a letört nutokat.

Ha a kezemben lesznek a bizonyítékok, pontosabban meg lehet ítélni, hogy mi történt, hiszen a nutok letörésének helyéből (esetleg) meg lehet állapítani, milyen irányból érte azokat az nyíró vagy törő erő, milyen irányból törtek le. Ha lenyírás történt, akkor váltó hiba (vagy a vezérműszíj szakadása okozhatta), ha oldalról tört le, akkor szerelési műhiba.

Egyébként bent a váltó, működik, az előbb hoztam haza D.-ből. Nagyon örülök (6 hétig állt az autó, 3 hétig tartott a motorcsere és 3 hétig a váltó csere!), hogy végre működik :-), csak a pénztárcám lett sokkal soványabb.... :-(

Link to comment
Megosztás:

Az első üléseket 2-2 csavar tartja. Ezekhez a csavarokhoz az üléseket teljesen előre tolva hátulról férsz hozzá. Torx fej kell a csavarokhoz. Csavarlazítóra nincs szükség.

Le kell majd oldani az övfeszítő csatlakozóját, és addig, amíg az övfeszítők nincsenek vissza csatlakoztatva, nem szabad gyújtást kapcsolni.

A hátsó ülések lapját csapszegek tartják. A támlákat meg csavarok.

Link to comment
Megosztás:

Az első üléseket 2-2 csavar tartja. Ezekhez a csavarokhoz az üléseket teljesen előre tolva hátulról férsz hozzá. Torx fej kell a csavarokhoz. Csavarlazítóra nincs szükség.

Le kell majd oldani az övfeszítő csatlakozóját, és addig, amíg az övfeszítők nincsenek vissza csatlakoztatva, nem szabad gyújtást kapcsolni.

A hátsó ülések lapját csapszegek tartják. A támlákat meg csavarok.

Plusz légzsák csati (ha van), és ha jól tudom előtte érdemes levenni az akkusarut majd pihentetni egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Plusz légzsák csati (ha van), és ha jól tudom előtte érdemes levenni az akkusarut majd pihentetni egy kicsit.

Éppen írtam, hogy felesleges leáramtalanítani a kocsit, és várni sem kell.

Ez nemtudom honnan jött, ki találta ki.

Egyszerűen nem kell addig ráadni a gyújtást.

Már rengetegszer bontottam meg a légzsákot, soha nem volt semmi gond. De ha mégis bejelez, akkor meg letiltja az egész légzsák rendszert, addig amíg ki nem ütöd a hibát (OP COM-mal ki lehet).

Link to comment
Megosztás:

Éppen írtam, hogy felesleges leáramtalanítani a kocsit, és várni sem kell.

Ez nemtudom honnan jött, ki találta ki.

Egyszerűen nem kell addig ráadni a gyújtást.

Már rengetegszer bontottam meg a légzsákot, soha nem volt semmi gond. De ha mégis bejelez, akkor meg letiltja az egész légzsák rendszert, addig amíg ki nem ütöd a hibát (OP COM-mal ki lehet).

Nem tudom honnan jött, de már több helyen olvastam (az ülés még nem szedtem ki). Mindenesetre jó ezt is tudni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom honnan jött, de már több helyen olvastam (az ülés még nem szedtem ki). Mindenesetre jó ezt is tudni.

Ugyanezt érdemes követni, ha a kormánylégzsákot vagy az utasoldali légzsákot szereled le.

Egyébként amit kevesen tudnak, a légzsák akkor is bejelez, ha kiég a visszajelző izzó a műszerfalban. Vagy ha műszerfal nélkül adsz gyújtást. Ilyenkor a hiba kiütéséig letilt a teljes légzsák rendszer.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Légzsák tiltas meg volt... Elromlott a fordulatszám érzékelőm. Cseréltem. Aztan történt pici akrobatika az autoval. Nem nyilt a légzsák. Erröl a deaktivációrol sehol nem halottam. Nem is gondoltam rá. Most szét kell kapni az autot hogy kasznis hozzá férjen dolgokhoz. Kárpitok űlések sérülése nélkül. Szinte csupaszra bontom belülröl. Legalabb ami érték az ne sérüljön. Csak a műszerfal héj ami most okozza a fej fájást. Motor szerencsémre látható nyomok nélkül meg uszta. Be is indult. Szereleői felügyelet és gyertya nélküli forgatas után. (Hamarosan kezdhetem a 2 év munkáját előröl. Remélem rezgéseket is ki tudom küszöbölni. )

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Légzsák tiltas meg volt... Elromlott a fordulatszám érzékelőm. Cseréltem. Aztan történt pici akrobatika az autoval. Nem nyilt a légzsák. Erröl a deaktivációrol sehol nem halottam. Nem is gondoltam rá. Most szét kell kapni az autot hogy kasznis hozzá férjen dolgokhoz. Kárpitok űlések sérülése nélkül. Szinte csupaszra bontom belülröl. Legalabb ami érték az ne sérüljön. Csak a műszerfal héj ami most okozza a fej fájást. Motor szerencsémre látható nyomok nélkül meg uszta. Be is indult. Szereleői felügyelet és gyertya nélküli forgatas után. (Hamarosan kezdhetem a 2 év munkáját előröl. Remélem rezgéseket is ki tudom küszöbölni. )

Mi történt? Nagyon megtört?

Link to comment
Megosztás:

Mi történt? Nagyon megtört?

Eléggé. De már össze állt mint a sz...os gatya. :D Hála a bontóknak.

Sőt kis seb esztétikai hibák is eltávolítva.

Azonfelül be került 4 el ablak és fel lett ütve az anyós ülés előtti légzsák is. Ha nyílik mást is verjen pofán vagy végje meg amennyire lehet.

Most már tutira mentem. Kapott a lelkem egy klímát is.

Akrobatikának hála csupa homok lettem belülről. Kárpitok szép bontott plüss. Derék támaszos ülések.

Most hogy neki estem meg műszájból áldozok rá 100 párral több eddig de egyben van szépen.

Vannak még simítások. Amiért újra segítséget kérek.

Az első kérdés. (bontott el ablak szerkezet bent van gyári kábellel minden helyén)

Miért van az ha húzom fel az ablakot félre húzza meg dől előre maga az üveg?

(Semmi nem vatta új... Mechanikus vagy beállítás problémás?)

Második. Vonóhorgom Kábele sikeresen ki szakadt. Hátsó lökössel...

Hova mit hogy kössek? Vagy inkább vigyem elektromoshoz?

Harmadik. Multikormány.

Milyen fajta fejegységet és kiegészítőt ajánlotok hogy tudjam használni?

Itt azért nem akarok. 30-40 felé menni mert fogytán a keret.

Minden lehetőséget és tanácsot szívesen hallgatok.

Link to comment
Megosztás:

30 és 40 között kapsz rendesn fejegységet, ami szól is valahogy, és tudja az SD kártyát, vagy az USB-t.

Sonyhoz van interfész, azt tudom.

Nem volt klímás a kocsi, de szereltetek bele? Működik is már?

És utasoldali légzsák sem volt és bele szereltétek? Ez is működik már?

Vonóhorog vezetékeit a hátsó lámpához kell bekötni értelem szerűen.

Link to comment
Megosztás:

Aham. Minden cucc egy cdx es hátulja rommá törött vekiböl jött ki. Legnagyobb szerencsém hogy az auto ára és a szerelés 200 felett nem sokkal meg állt. Jó persze kellet hozzá pár barát és ismerős. Hogy gyorsan olcsón haladjon. (1.7 td isuzu volt a donor is. Német papiros...)

Link to comment
Megosztás:

Aham. Minden cucc egy cdx es hátulja rommá törött vekiböl jött ki. Legnagyobb szerencsém hogy az auto ára és a szerelés 200 felett nem sokkal meg állt. Jó persze kellet hozzá pár barát és ismerős. Hogy gyorsan olcsón haladjon. (1.7 td isuzu volt a donor is. Német papiros...)

Én is elkövettem ugyenzt a klíma beszerelést egy osztrák papíros 1,7 TD CD-s felszeretségű donorból :) Nem volt kis munka, és nem is állt össze elsőre: Először a klímakompresszor kezdett el ereszteni a szimemringnél, ezt eljátszotta kétszer. Utánna megtaláltuk a bele való szimmering méretet. A kompresszor azóta jó. Rá fél évre a klímahűtő adta meg magát, azt kellett cserélnem, egy bontott került bele. Azóta, több mint másfél éve, amibe beleesett két nyár is hibátlanul működik.

Egyébként ha van donor, akkor szép dolgokat lehet csinálni, átépítettem minden extrát, ami az én kocsimban nem volt gyárilag benne: villanyablakok elöl hátul, villanytükör, klíma, ködfényszóró, plüss belső, hiányzó kárbitok, burkolatok.

A legjobb érzés az, ha valami eltörik, elhajlik, elveszik, csak odasétálsz a donorhoz, és kiszereled belőle, és bepattintod a kocsidba :)

Link to comment
Megosztás:

Harmadik. Multikormány.

Milyen fajta fejegységet és kiegészítőt ajánlotok hogy tudjam használni?

Itt azért nem akarok. 30-40 felé menni mert fogytán a keret.

Minden lehetőséget és tanácsot szívesen hallgatok.

Az összes nevesebb gyártó cuccához lehet kapni kormány illesztőt. Nem olcsóak viszont drágák: 10-15ezer pénzekért mérik a hazai boltok...

A fejet sem álmodnám túl a helyedben, pl. JVC KD-X sorozata iggencsak jól árasított és elég jó kritikákat kapott...

Link to comment
Megosztás:

Az összes nevesebb gyártó cuccához lehet kapni kormány illesztőt. Nem olcsóak viszont drágák: 10-15ezer pénzekért mérik a hazai boltok...

A fejet sem álmodnám túl a helyedben, pl. JVC KD-X sorozata iggencsak jól árasított és elég jó kritikákat kapott...

Van egy fej egységem. Márkája: LG LCS520IP

http://www.lg.com/hu/audio/lg-LCS520IP-autos-cd-lejatszo

Most nyálaztam végig a "manuál"-t amiben le írják hogy van benne vezérelhetőség(kormányról "opcionális".)

Ha én most meg veszek egy ilyet.

http://www.tme.eu/hu/details/ct-lg/kormany-taviranyito-adapterek/connects2/ctlglead/#

Tudom e használni vajon vele a multi kormányomat?

Link to comment
Megosztás:

Én is elkövettem ugyanezt a klíma beszerelést egy osztrák papíros 1,7 TD CD-s felszereltségű donorból :) Nem volt kis munka, és nem is állt össze elsőre: Először a klímakompresszor kezdett el ereszteni a szimeringnél, ezt eljátszotta kétszer. Utána megtaláltuk a bele való szimering méretet. A kompresszor azóta jó. Rá fél évre a klímahűtő adta meg magát, azt kellett cserélnem, egy bontott került bele. Azóta, több mint másfél éve, amibe beleesett két nyár is hibátlanul működik.

Egyébként ha van donor, akkor szép dolgokat lehet csinálni, átépítettem minden extrát, ami az én kocsimban nem volt gyárilag benne: villanyablakok elöl hátul, villanytükör, klíma, ködfényszóró, plüss belső, hiányzó kárpitok, burkolatok.

A legjobb érzés az, ha valami eltörik, elhajlik, elveszik, csak odasétálsz a donorhoz, és kiszereled belőle, és bepattintod a kocsidba :)

Hát őszinte leszek. Klíma nekem első érzésre nem az igazi jobbat vártam. De lehet amit te említettél.

Hibák nekem is be fognak játszani. (Nem havat vártam belőle csak hideget. De hűvös is van a 40 fokhoz képest. Úgymond nem tudtam tesztelni. ) Mikor be kapcsolom hallom hogy motoron fog.

Van egy komplett belsőm egy komplett motorom. 2 első el ablak. Kapcsolóval. Volt egy a hátsó szélvédőm is de én hülye... sikerült elkótyavetyélnem.

Még a vezető oldali tükör állítót kell babrálnom picit az nem akar a kedvemben járni.

Am műszerfalhéj csere. Ne kezdjetek bele... Én fel adtam 5 óra után.

Módosítva : gabi90
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.