Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szevasztok.
Olyan kérdésem lenne,hogy a 97-es vectra b kombim bal hátsó ajtó zár behalt ugy néz ki ,sem belülről sem kívülről nem nyitható.
A kárpitot belülről már leszedtem,a rudazatok épek,müködnek szóval tanácstalan vagyok.Az ajtó központi záras amúgy bár régóta nem működik a hátsó csak nagyritkán.

Ha valaki tudna tanácsot adni,hogy hogy tudnám kinyitni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Van egy B Vectrám, y20dth motorkódú. Eléggé meggyűrtem szegényt, mert mikor hengerfejes lett, olaj került a hűtőrendszerbe, javítás után pedig folyamatosan hordta ki a csövekből,hűtőből meg mindenhonnan az olajat. Ennek hatásásra vagy e mellé kilyukadt a hűtőm mikor egy nagyobb útra el kellett mennem vele és elfolyt a hűtővizem, hiába öntöttem bele, 3 perc alatt kifolyt. Még lábon hazajöttem, de eléggé felment a hőfok mire hazaértem. A kérdésem az, hogy a hőfok jeladó az a termosztátnál a víz hőfokot méri, vagy esetleg a motornál van beépítve és annak mutatja a hőmérsékletét?Megfőzhetttem esetleg így a motort vagy az olaj megéghetett?Van esetleg vmi rajz vagy magyarázat hogy hogy tudom kivenni a hűtőt, mert ez együtt van a klíma hűtővel és nem igazán tudom h hogy álljak neki kivenni, mit kell hozzá megbonatni.

A másik kérdésem, h a fedélzeti komputer nem jól mutatja a kinti hőmérsékletet - +20fokban is -6ot mutat vagy épp milyen kedve van - , ez a hőmérő hol van, vagy ez a légtömegmérőtől kapja a jelet?

A válaszokért ezer hála

Link to comment
Megosztás:

Hello

Van egy B Vectrám, y20dth motorkódú. Eléggé meggyűrtem szegényt, mert mikor hengerfejes lett, olaj került a hűtőrendszerbe, javítás után pedig folyamatosan hordta ki a csövekből,hűtőből meg mindenhonnan az olajat. Ennek hatásásra vagy e mellé kilyukadt a hűtőm mikor egy nagyobb útra el kellett mennem vele és elfolyt a hűtővizem, hiába öntöttem bele, 3 perc alatt kifolyt. Még lábon hazajöttem, de eléggé felment a hőfok mire hazaértem. A kérdésem az, hogy a hőfok jeladó az a termosztátnál a víz hőfokot méri, vagy esetleg a motornál van beépítve és annak mutatja a hőmérsékletét?Megfőzhetttem esetleg így a motort vagy az olaj megéghetett?Van esetleg vmi rajz vagy magyarázat hogy hogy tudom kivenni a hűtőt, mert ez együtt van a klíma hűtővel és nem igazán tudom h hogy álljak neki kivenni, mit kell hozzá megbonatni.

A másik kérdésem, h a fedélzeti komputer nem jól mutatja a kinti hőmérsékletet - +20fokban is -6ot mutat vagy épp milyen kedve van - , ez a hőmérő hol van, vagy ez a légtömegmérőtől kapja a jelet?

A válaszokért ezer hála

A hőfokmérő a termosztátháznál mérő a víz hőfokát, ha 120 fpok körül mutatott huzamosabb ideig, akkor simán megfőzhetted a motort, szóval lehet hengerfejezni megint.

A hűtőt úgy tudod levenni, hogy lökös le, ventilátor le, klíma leszívatás, klímahűtő le, majd vízhűtő ki.

A külső hőmérséklet jeladó a rendszám alatt van a lökösön belül.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A hőfokmérő a termosztátháznál mérő a víz hőfokát, ha 120 fpok körül mutatott huzamosabb ideig, akkor simán megfőzhetted a motort, szóval lehet hengerfejezni megint.

A hűtőt úgy tudod levenni, hogy lökös le, ventilátor le, klíma leszívatás, klímahűtő le, majd vízhűtő ki.

A külső hőmérséklet jeladó a rendszám alatt van a lökösön belül.

Köszi a választ., megpróbálom holnap kibontani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mai nap megadta magát a sebességmérő, illetve a fordulatszámmérő, délután indításkor már nem volt jó. A napi számláló, összkilométer jelző, illetve a hűtőfolyadék, üzemanyag szintjelző működik. Korábban valamelyik fórum kollégának volt ilyen gondja, sajna nem tudom hol találom már a bejegyzést. A gyújtás ráadásakor a sebességmérő megmozdul, illetve hallom hogy valami kattog a mutatónál.

Tudnátok segíteni hol keressem a hibát?

Most állok neki kiszedni a helyéről.

A biztosítékot megnéztem, nem volt gond, de azért tettem egy másikat, semmi változás.

Valamint az akkusaru le és visszarakás nem segített.

köszi.

Totál szédszedtem, megnéztem, összeraktam.

Működött, de amint levettem a gyújtást ismét, csak a mutató ugrálást láttam és közben apró kattogás, ami csak a gyújtás levétel után szűnik meg és a mutató a 0 állapot felett marad.

Elképzelhető, hogy megadta magát a léptetőmotor, vagy testhiba lehet valahol?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X20xev motoros 96-os Vectrán hol található a kuplung fogáspontját állító csavar?

Vagyis ha jól tudom akkor hidraulikus van benne, tehát a munkahengeren kell állítani?

Válaszokat előre is köszönöm...

Szerintem hidros van benne és azon nem igazán tudsz állítani, amennyit tud a munkahenger és a tárcsa állapota határozza meg. Tehát ha a pedálod nagyon fent emel ki, akkor hamarosan tárcsa csere esedékes.

Üdv,

Péter

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hidros van benne és azon nem igazán tudsz állítani, amennyit tud a munkahenger és a tárcsa állapota határozza meg. Tehát ha a pedálod nagyon fent emel ki, akkor hamarosan tárcsa csere esedékes.

Üdv,

Péter

Hát akkor valószínűleg nem úszom meg...

Mindenesetre köszönöm szépen a választ.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg egy másik, működő műszeregységgel.

Szia,

Ma reggel beszereltem a műszeregységet, egy 2.0 DTL-ből származik, most működnek a műszerek, de a fordulatszámmérő alapjáraton 5000-nél áll, tehát olyan mintha kalibrációs hiba lenne, elképzelhető az, hogy a 2.0 DTL más generátorral rendelkezik, és azért nem passzol a fordulatszám jel?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Le akarom cserélni a hátsó kipufogó dobot, mert rohad. Találtam egy ilyen motorkódút jofogáson: X20DTH

Nem igazán találtam meg, hogy jó-e az enyémhez, ami Y22DTR.

Vajon jó hozzá?

Elvileg igen.

http://www.partsbase.org/opel/vectra-b-1996-2002-7--7-106-1-exhaust-pipe-silencer-and-catalytic-converter-contd-x20dtl-ld3-x20dth-ld1-y20dth-lbs-ld1-lp4-y22dtr-l50-lre-engines/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Csinált egy olyat a kocsi (Vectra b y20dth), hogy menet közben 120-130 -nál rántott egyett, majd csekendzsin, és utána kis idővel megint oké. 1300 km -es úton 2x.

Hibakód: p1220

Mi tévő legyek? Jelen pillanatban minden oké a kocsival, a hibakódot töröltem.

160e van benne, eddig tudomásom szerint érintetlen az adagolója.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt héten kiégett izzó miatt cserélve lett minden a műszerfalban kék ledre(km óra, rádió, klíma). Mióta ki cseréltem folyamatosan világit az óra "háttérvilágítása"? Lesz e belőle bajom? orvosolható e?
A kép simán kulcs nélkül lezárva illetve gyújtáskor készült!l

http://kepfeltoltes.hu/150531/asdasdasd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv! (97" 1,6 16v)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A km óra állását jelző kijelző mögötti led vagy kiégett vagy kiszedték a biztosítékát. Tudja valaki, hogy tartozik e véletlen hozzá külön biztosíték, vagy hogy működik a megvilágítása? Könnyen cserélhető, vagy meg kell bontani valahol? Május elején vásároltam az autót az is lehet, hogy direkt tették tönkre, hogy nehezebben látszódjon. Várom válaszotokat!

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Ha álló helyzetben gyújtás nélkül megnyomod a nullázót akkor néhány másodpercig világítani kell a km állásnak.

Az óracsoportot ki kell venni, hátulról lehet cserélni az izzót, de le kell bontani néhány dolgot a kiszedéshez, ha szükségel leírom, hogy mit hogyan

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha álló helyzetben gyújtás nélkül megnyomod a nullázót akkor néhány másodpercig világítani kell a km állásnak.

Az óracsoportot ki kell venni, hátulról lehet cserélni az izzót, de le kell bontani néhány dolgot a kiszedéshez, ha szükségel leírom, hogy mit hogyan

Megköszönném, ha leírnád. Ennek az 1 db picike kijelzőnek külön van izzója? Nem világít megnyomásra, többször nulláztam már.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy problémám. Az auto kb 45 km utazás után. Nyekergő hangot kezd adni. (Függ az adott sebességtől. 0-30 ig horzsoló fémes hang felette hangos ciripelés) Jobb eleje adja ezt a hangot.
Féket átnézettem már köszörülve lett a betétből. Ha hagyom hűlni utazás közben pl negyed óra meg állás. Akkor pár percig semmi hangja. De teszteltem 35 km-s szakaszokon nem jön ki csak mikor huzamosabb ideig haladok pl. 1-2 óra. Mi melegedhet be vagy mi tágulhat meg a hőtől? (Kerekek centrírozva vannak. Le vételkor végig néztem mindet. Egyiken sem látok rendellenességet)
Kormány nem ráz motor nem zúg. Az autó tartása nem változik meg.
Ja és 1.7td a gépsas.

Kiegészítésnek annyit. Hogy mikor jelen van ez a fura hang a kormány mozgására reagál. Balra kormányzásnál hangosodik jobbra halkul. Remélem van tippelek.

Módosítva : gabi90
Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Opel vectra b 1996 1.6 16v autóról lenne szó.Egy ideje jött elő ez a jelenség és sajnos nem tudom mi lehet a baj? Reggeli indításnál,(hideg motorral)nehezen indul az autó.Olyan,mintha 2-3 henger járna,majd 1-2 mp és helyre áll az autó hangja.Ha a kulcsot párszor elfordítom és vissza,várva pár mp-et,akkor könnyebbé válik az indítás! Ez után már a nap bármelyik napszakában is indítom az autót ,semmi baja.Tökéletesen indul! Hidegen jól gyorsul,nem rángat,de kb mikor eléri az üzemi hőfokot,hirtelen gázadásra nem reagál pár mp elteltével kezd el gyorsulni,addig csak rángat az autó! Jártam szerelőnél ez ügyben a benzinszűrőt mondta ki kell cserélni,de lehet ezeregy más is a probléma!A szűrő ki lett cserélve,de a hiba még mindig ugyan az! Kérem segítsen valaki! Köszönöm szépen!

Módosítva : Zoltán24
Link to comment
Megosztás:

Hasonló hiba volt nekem is, hidegen nehezen indult, kb 10 mp-ig nem járt minden henger, aztán rendben volt minden, illetve alapjáraton "pöfögött" a kipufogó, kicsit hullámzott az alapjárat, és kopogásos égés lépett fel ha terheltem a motort, míg a megfelelő fordulatszámot el nem érte. A légtömegmérő cseréje nekem megoldotta a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.