Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Központi zár motorra gondolsz? Az bontóban szintén filléres tétel kell legyen.

Szerintem abban a nem működő zárban is csak mikrokapcsolót kellene cserélni, ami 200 Ft-os tétel.

Persze tudom, a szerelőnek egyszerűbb beépíteni egy gyári új zárat, hisz az a biztos :)

Link to comment
Megosztás:

Folyamatos nyikorgás kerék felöl.

Nem búg nem ráz nem kattog. Fémes surlódás. 3 szerelő szerint menjek nyugodtan amig meg nem mered valami és akkor majd tudja mi a hiba... Elegem lett a libáért vett papirokbol. 1 összesen 1 fiatal srác vette a fáradságot. Szétszedte a komplett féket. De a féken nem látott semmit. Mélyebben nem mert bele turni mert tanuló még. (Nem kért érte semmit! Adtam neki vagy 3 at mert ő legalább meg nézte.)

Most járok ott hogy van előttem egy 350km es ut. Nem merek elindulni vele. Itt fehérváron pedig normális szerelőt nem tudok.

Link to comment
Megosztás:

Folyamatos nyikorgás kerék felöl.

Nem búg nem ráz nem kattog. Fémes surlódás. 3 szerelő szerint menjek nyugodtan amig meg nem mered valami és akkor majd tudja mi a hiba... Elegem lett a libáért vett papirokbol. 1 összesen 1 fiatal srác vette a fáradságot. Szétszedte a komplett féket. De a féken nem látott semmit. Mélyebben nem mert bele turni mert tanuló még. (Nem kért érte semmit! Adtam neki vagy 3 at mert ő legalább meg nézte.)

Most járok ott hogy van előttem egy 350km es ut. Nem merek elindulni vele. Itt fehérváron pedig normális szerelőt nem tudok.

A fékek lesznek a bűnösök, gondolom ha kicsit is rányomsz a fékre egyből megszűnik a hang.

Link to comment
Megosztás:

Folyamatos nyikorgás kerék felöl.

Nem búg nem ráz nem kattog. Fémes surlódás. 3 szerelő szerint menjek nyugodtan amig meg nem mered valami és akkor majd tudja mi a hiba... Elegem lett a libáért vett papirokbol. 1 összesen 1 fiatal srác vette a fáradságot. Szétszedte a komplett féket. De a féken nem látott semmit. Mélyebben nem mert bele turni mert tanuló még. (Nem kért érte semmit! Adtam neki vagy 3 at mert ő legalább meg nézte.)

Most járok ott hogy van előttem egy 350km es ut. Nem merek elindulni vele. Itt fehérváron pedig normális szerelőt nem tudok.

Ha jól fog a fék és semmi rendellenességet nem tapasztalsz fékezéskor, akkor nézd meg, hogy nem e ér hozzá a tárcsához a féktakaro lemez. Ha igen akkor hajts rajta.
Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Hajtás már történt! Nem mult el. Fékezéskor ugyan olyan hang van.Csak akkor halkúl amikor az autó súlypontja nem a jobb oldalán van. (Pl jobbra kanyarodás.) Vagy amikor terhelés van a tengelyeken. (Mikor gyorsitok. Teljesen mindegy hogy óvatosan vagy padlógázon. Próbáltam... 1-es 2-es 3-as ig alapjáraton semmi pluszlendület nélkül váltottam fentebb míg gyorsult addig a hang nem hallatszott.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1999-es X16XEL Vectra B-nk. Az utóbbi időben kb. 1 hónapja ha teli tankoljuk, és amig fél alá nem ér, komoly benzinszaga van a kocsinak, hátul valamint elöl is. Üzemanyagfolyás nincs, nem látható. Sérülve nem volt, javítva az üzemanyagrendszer nem volt. Szerelő sem jött rá, igaz, nem ezzel, hanem tompa döbbenés miatt lett elvíve hozzá, mivel indítás és, pár perc haladás után hátulról ismeretlen dübbenő hang hallható mind a mai napig. Fogyasztáson nem látszik semmi nagyobb változás. Mivel ez az első Vectránk, így kíváncsian tapogatózok, hogy mi lehet. Tippem, hogy az aktív szenes szűrő eltömődött vagy valamelyik cső hibás, aztán a tankszellőztető szelep el van tömődve. De egyik sincs meg. Hol keressem? Szerintetetk hol keresgéljem a hibát? Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Hajtás már történt! Nem mult el. Fékezéskor ugyan olyan hang van.Csak akkor halkúl amikor az autó súlypontja nem a jobb oldalán van. (Pl jobbra kanyarodás.) Vagy amikor terhelés van a tengelyeken. (Mikor gyorsitok. Teljesen mindegy hogy óvatosan vagy padlógázon. Próbáltam... 1-es 2-es 3-as ig alapjáraton semmi pluszlendület nélkül váltottam fentebb míg gyorsult addig a hang nem hallatszott.)

Kellett nekem ötletet adni :) Az én gépemet is elérte az, hogy bal kanyarban nyikorog valami elöl. Féktakaró lemezek nem érnek neki a tárcsának, rendellenesség nem tapasztalható, fékezéskor megszűnik. Tegnap azonban támadt egy ötletem és rámértem lézeres hőmérővel a tárcsákra egy huzamosabb üzem után és a balos 20-25 fokkal melegebb volt. Így valamiért nem mennek vissza a betétek az alaphelyzetre fékezés után. Tegnap megjárattam a dugattyút, de ez nem segített, így ma megint szétkapom minden lezsirzok és takarítok, valószínűleg a dugattyú nem megy vissza.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1999-es X16XEL Vectra B-nk. Az utóbbi időben kb. 1 hónapja ha teli tankoljuk, és amig fél alá nem ér, komoly benzinszaga van a kocsinak, hátul valamint elöl is. Üzemanyagfolyás nincs, nem látható. Sérülve nem volt, javítva az üzemanyagrendszer nem volt. Szerelő sem jött rá, igaz, nem ezzel, hanem tompa döbbenés miatt lett elvíve hozzá, mivel indítás és, pár perc haladás után hátulról ismeretlen dübbenő hang hallható mind a mai napig. Fogyasztáson nem látszik semmi nagyobb változás. Mivel ez az első Vectránk, így kíváncsian tapogatózok, hogy mi lehet. Tippem, hogy az aktív szenes szűrő eltömődött vagy valamelyik cső hibás, aztán a tankszellőztető szelep el van tömődve. De egyik sincs meg. Hol keressem? Szerintetetk hol keresgéljem a hibát? Segítséget előre is köszönöm.

Nálam is volt némi szag nemrég. Nekem a tanksapka jelentette a megoldást. Kicsit bővebben (a vége felé).

Az aktív szén tartály a jobb oldali első idom alatt kell legyen. A csövek pedig a tankból kell, hogy arrafelé menjenek. Azok nem nagyon tudnak eltűnni. A szelep meg erről valamelyik.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt némi szag nemrég. Nekem a tanksapka jelentette a megoldást. Kicsit bővebben (a vége felé).

Az aktív szén tartály a jobb oldali első idom alatt kell legyen. A csövek pedig a tankból kell, hogy arrafelé menjenek. Azok nem nagyon tudnak eltűnni. A szelep meg erről valamelyik.

Köszi. Utánanézek ezeknek. Mivel csak 7végén tudok vele foglakozni, majd jövő héten írom le a tapasztalataimat. Remélem, hogy segítenek ezek is.

Link to comment
Megosztás:

Big Boss megmondta a frankót.

csak cirka 55 ezrembe került a mutatvány. :)

Már télen is jelezte a szerelő hogy nyárra cseréltessem az első tárcsákat betéttel együtt! Nyomatékosan hangsúlyozta hogy ezt az évet nem húzom ki ezekkel ahogy ismeri a stílusom. Későn fékező típus vagyok. Feleslegesen minek tapossam.

Na kérem szépen. A gépállat kapott egy vadonat új első tárcsa betét szettet és mainaptól kussban van. :)

A hiba az volt az egészben. Ahogy agyaltam szerelővel.

Vékony relatíve a tárcsa. Nekem avatatlannak még elmenne de megdöbbentett mennyivel vastagabb az új.

A tárcsa melegedett a melegség pedig szinte ki üvegezte a betét (belső oldali) részének egy ujjnyi vastagságú ivét...

Ez szinte folyamatosan hozzá ért ami keményedése miatt nem kopott rendesen.

Szóval most megint gyűjtögetés van és hátsó szett is ki lesz kukázva a szilentekkel együtt de hogy kinél.... Haza kell vinnem Hajdú Biharba,

Uraim ezt is megtanultam.

Csere előtt fékpadon mértek egyet. Meglepőén jónak mondták a fékerőmet.

Köszönöm a segítségeket.

Link to comment
Megosztás:

Big Boss megmondta a frankót.

csak cirka 55 ezrembe került a mutatvány. :)

Már télen is jelezte a szerelő hogy nyárra cseréltessem az első tárcsákat betéttel együtt! Nyomatékosan hangsúlyozta hogy ezt az évet nem húzom ki ezekkel ahogy ismeri a stílusom. Későn fékező típus vagyok. Feleslegesen minek tapossam.

Na kérem szépen. A gépállat kapott egy vadonat új első tárcsa betét szettet és mainaptól kussban van. :)

A hiba az volt az egészben. Ahogy agyaltam szerelővel.

Vékony relatíve a tárcsa. Nekem avatatlannak még elmenne de megdöbbentett mennyivel vastagabb az új.

A tárcsa melegedett a melegség pedig szinte ki üvegezte a betét (belső oldali) részének egy ujjnyi vastagságú ivét...

Ez szinte folyamatosan hozzá ért ami keményedése miatt nem kopott rendesen.

Szóval most megint gyűjtögetés van és hátsó szett is ki lesz kukázva a szilentekkel együtt de hogy kinél.... Haza kell vinnem Hajdú Biharba,

Uraim ezt is megtanultam.

Csere előtt fékpadon mértek egyet. Meglepőén jónak mondták a fékerőmet.

Köszönöm a segítségeket.

Akkor öröm és bodogsag :) közben én is megfejtettem, nekem a betétek fogytak el, tárcsa kicsit vállas így a kopott betét széle hozzá ért. Ideiglenesen lereszeltem a betétek szélét, élét és most nem ér hozzá. De csere :) kemény 3 ezer pénz lesz :)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A minap olyat vettem észre, hogy a gyertyáim nyakig állnak a motorolajban. Ez lehet attól, hogy a szelepfedél tömítés nem jó? Mert az tuti nem az igazi, ugyanis van olajfolyás.

Ez milyen bajt tud okozni?

Más: Valamelyik nap szétkaptam a műszerfalat, hogy újra életet leheljek a gombok izzóiba és az ülésfűtés gombjainak a helyén ügye csak dugók vannak, viszont a csatlakozójuk be van építve. Előfordulhat hogy megvan a komplett kábelezése is és csak olyan üléseket kellene beletenni amiben ez megvan?

Ja mégegy, hogy a kesztyűtartó mögőtt lóg két fekete csatlakozó. Elég sok lábúak (10 körüli), ebből az egyiken látszik a vezetékein egy kis házimaszek, plusz van ott még 2 kéteres drót csatlakozó nélkül, plusz még egy drót amin valami menetes csatlakozó van (ez a drót ha jól tapogattam akkor felfelé megy valamerre az A oszlopba)

Kérdés hogy ezek vajon mik is lehetnek?

A válaszokat előre is Köszi

Dani

Link to comment
Megosztás:

Helló Opel Fanok !!!!!!!

Problémám a következő : Vectra b 2.0 Dti Y20h

1500-2000 -es fordulatnál tilt a motor ,majd 2000 felett elengedi a tiltást !!

Egr szelep cserélve lett és az elötte lévő membrán szelep is mert mindkettő átszakadt.

Viszont a probléma nem szűnt meg !!

Előre is köszönöm az ötleteket !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Akkor öröm és bodogsag :) közben én is megfejtettem, nekem a betétek fogytak el, tárcsa kicsit vállas így a kopott betét széle hozzá ért. Ideiglenesen lereszeltem a betétek szélét, élét és most nem ér hozzá. De csere :) kemény 3 ezer pénz lesz :)

Mondhatni öröm és boldogság. :D Ahogy írtam szeptemberben a hátsók is cserélve lesznek.

De egy komoly kérdés.

Napi használatban lesz az autó. 50-60km/nap

Érdemes e beletúrni kicsit a motorba?

Nyomást emelni és légszűrőt cserélni (direkt szűrőre)?

Mert oké hogy páromnak sok a lóerő így is :) :P De nekem mintha lomhább lenne mostanság.

Igazából fogyasztási szempont nem annyira lényeges mintsem a megbízhatósága. A vectra marad a haza ruccanós autó. (2 havonta 700km alsó hangon)

Bár nagyon úgy áll a szénám hogy egy ugyan ilyen motoros asztra vagy corsa lesz a városi kis autóm :D

(első szerelem ez az isuzu motor. :D megy ha kell hanem nem áll meg nem romlik el. Kap kis olajat mikor elő van írva neki. olyan mint egy jó dolgozó lány nem nyavalyog semmin ha megkapja ami neki jár. :) )

Jah és van egy komplett első tárcsa szettem otthon. Még össze szerelve kb 2 évet futott. Akit érdekel privin meg talál.

Így utólag kiderült. Baráti árban meg tudunk egyezni. Egyéb apróságok is vannak. Mivel már sem időm sem helyem elomolni velük.

Hajdu Bihariak előnyben. (Meg tudják nézni személyesen egyeztetett időpontban Komplett motor is van. )

Link to comment
Megosztás:

Mondhatni öröm és boldogság. :D Ahogy írtam szeptemberben a hátsók is cserélve lesznek.

De egy komoly kérdés.

Napi használatban lesz az autó. 50-60km/nap

Érdemes e beletúrni kicsit a motorba?

Nyomást emelni és légszűrőt cserélni (direkt szűrőre)?

Mert oké hogy páromnak sok a lóerő így is :) :P De nekem mintha lomhább lenne mostanság.

Igazából fogyasztási szempont nem annyira lényeges mintsem a megbízhatósága. A vectra marad a haza ruccanós autó. (2 havonta 700km alsó hangon)

Bár nagyon úgy áll a szénám hogy egy ugyan ilyen motoros asztra vagy corsa lesz a városi kis autóm :D

(első szerelem ez az isuzu motor. :D megy ha kell hanem nem áll meg nem romlik el. Kap kis olajat mikor elő van írva neki. olyan mint egy jó dolgozó lány nem nyavalyog semmin ha megkapja ami neki jár. :) )

Jah és van egy komplett első tárcsa szettem otthon. Még össze szerelve kb 2 évet futott. Akit érdekel privin meg talál.

Így utólag kiderült. Baráti árban meg tudunk egyezni. Egyéb apróságok is vannak. Mivel már sem időm sem helyem elomolni velük.

Hajdu Bihariak előnyben. (Meg tudják nézni személyesen egyeztetett időpontban Komplett motor is van. )

Akkor isuzu-d van ha jól értelmezem :) (bocsi, de nem olvastam vissza, és az aláírásodban nem szerepel). Ha igen, akkor határozottan állítom, hogy Igen érdemes. 1 bár max. nyomás, kicsit több, mint negyed fordulat az adagoló üzemanyag csavarján és hidd el sosem fogod vissza állítani :) és nem lesz rövidebb az élete sem. Lényeges a különbség és nem megy a fogyasztás kárára sem. Nekem igaz "A" vectra, de ezzel a beállítással átlagban 5 litert kér, de 5,5-nél sosem volt több. Most voltunk vele Ausztriában, 1900 Km etap, 4,62 l/100 km lett a végeredmény (ebből kb. fele volt autópálya 130-as tempó, többi a hegyek között). Direkt szűrő felesleges, nem ér semmit, max. több koszt szív a motor.

Link to comment
Megosztás:

Akkor isuzu-d van ha jól értelmezem :) (bocsi, de nem olvastam vissza, és az aláírásodban nem szerepel). Ha igen, akkor határozottan állítom, hogy Igen érdemes. 1 bár max. nyomás, kicsit több, mint negyed fordulat az adagoló üzemanyag csavarján és hidd el sosem fogod vissza állítani :) és nem lesz rövidebb az élete sem. Lényeges a különbség és nem megy a fogyasztás kárára sem. Nekem igaz "A" vectra, de ezzel a beállítással átlagban 5 litert kér, de 5,5-nél sosem volt több. Most voltunk vele Ausztriában, 1900 Km etap, 4,62 l/100 km lett a végeredmény (ebből kb. fele volt autópálya 130-as tempó, többi a hegyek között). Direkt szűrő felesleges, nem ér semmit, max. több koszt szív a motor.

Ezt mondjuk nemtudom hogy csinálod, nekem akkor eszik 4,6 litert, ha szigorúan 90-el megyek. Semmi város, semmi autópálya tempó, szigorúan 90. Persze így nem lehet haladni hosszú távon. 130-nál már inkább a 6 litert közelíti.

Azzal még lehet segíteni a menet dinamikán, ha ki van véve alóla a katalizátor.

Link to comment
Megosztás:

Akkor isuzu-d van ha jól értelmezem :) (bocsi, de nem olvastam vissza, és az aláírásodban nem szerepel). Ha igen, akkor határozottan állítom, hogy Igen érdemes. 1 bár max. nyomás, kicsit több, mint negyed fordulat az adagoló üzemanyag csavarján és hidd el sosem fogod vissza állítani :) és nem lesz rövidebb az élete sem. Lényeges a különbség és nem megy a fogyasztás kárára sem. Nekem igaz "A" vectra, de ezzel a beállítással átlagban 5 litert kér, de 5,5-nél sosem volt több. Most voltunk vele Ausztriában, 1900 Km etap, 4,62 l/100 km lett a végeredmény (ebből kb. fele volt autópálya 130-as tempó, többi a hegyek között). Direkt szűrő felesleges, nem ér semmit, max. több koszt szív a motor.

A trubó nyomást hogy állítod? A waste-gate szelepen kell csavarni?

Link to comment
Megosztás:

Ezt mondjuk nemtudom hogy csinálod, nekem akkor eszik 4,6 litert, ha szigorúan 90-el megyek. Semmi város, semmi autópálya tempó, szigorúan 90. Persze így nem lehet haladni hosszú távon. 130-nál már inkább a 6 litert közelíti.

Azzal még lehet segíteni a menet dinamikán, ha ki van véve alóla a katalizátor.

Ennyit eszik, kúton mérve, nem csak nagyjából. Az enyém "A" vectra, tiéd "B" van vagy 150 kg különbség, gondolom az is számít, plusz lehet kicsit másabb az adagolója is a két kocsinak. Itthon 20-20 km-eket megyek naponta, így 5 liter.

A trubó nyomást hogy állítod? A waste-gate szelepen kell csavarni?

Egy nyomásszabályzót kell beiktatni, a Tuning részlegen találsz bőven infót, párszor kiveséztük régebben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt meg friss jogsis, nem annyira értek az autókhoz. Van egy Y20DTH motorkódú B Vectrám. A problémám az, hogy mikor indulok vele a kuplung felengedésénél és kis gázadásnál nyiszog. ha gyorsítok szaporodik a nyiszogás. Üresben és hátramenetben menetben nem csinálja, csak 1,2,3.-ban. Jobb oldalról előlről hallatszik a nyiszogás, és nem a keréktől jön. Már egyre jobban idegesít, holnap viszem szerelőhöz. Egy két hete kezdődött, de erősödik. Valakinek valami ötlete? Egyébként jó a gép, 9 hónapja van meg és nagyon szeretem. Bármit néztem rajta nem tudtam rájönni az okra. Előre is köszönöm. Nagyon jó a fórum. Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Ennyit eszik, kúton mérve, nem csak nagyjából. Az enyém "A" vectra, tiéd "B" van vagy 150 kg különbség, gondolom az is számít, plusz lehet kicsit másabb az adagolója is a két kocsinak. Itthon 20-20 km-eket megyek naponta, így 5 liter.

A trubó nyomást hogy állítod? A waste-gate szelepen kell csavarni?

Egy nyomásszabályzót kell beiktatni, a Tuning részlegen találsz bőven infót, párszor kiveséztük régebben.

Van egy cső, ami rámely a turbó nyomóteréből a waste gate állító munkahengerre. Gondolom ide kell beiktatni ezt a reduktort, hogy a mozgató munkahengerre csak 0,7 bar nyomás jusson (ekkor nyit), amikor a turbó valójában már 1 bar-t tölt? Meg tudnád adni a típusát ennek a nyomásszabályzónak? Lehet én is megpróbálkozom ezzel!

Link to comment
Megosztás:

Van egy cső, ami rámely a turbó nyomóteréből a waste gate állító munkahengerre. Gondolom ide kell beiktatni ezt a reduktort, hogy a mozgató munkahengerre csak 0,7 bar nyomás jusson (ekkor nyit), amikor a turbó valójában már 1 bar-t tölt? Meg tudnád adni a típusát ennek a nyomásszabályzónak? Lehet én is megpróbálkozom ezzel!

Ezzel kiiktatod részben a waste gate szabályzását, mert a pluszban bekötött szabályzó elengedi pl. 1 barig, mikor eléri akkor átengedi a levegőt a waste gatre, ami mindenképp nyit, mivel gyárilag 0,7-nél nyit. Keress rá a neten arra, hogy manuális turbónyomás szabályzó. Van több fajta, amelyik szimpatikusabb azt rakod. De egy nyomásmérő órát is be kell szerezned, plusz nem tudom neked milyen a szívósorod, de ha van benne biztonsági szelep (alul, hátul), akkor azt is ki kell iktatni.

Link to comment
Megosztás:

szép napot mindenki!

Egy Astra G kérdésem lenne.

Nem megy a kilometeroram,illetve az ABS. Opcom azt irja, bal elso kereknel vezetek szakadas. Vegigneztem,kerektol ABS-ig tuti nem szakadt. Van valakinek otlete merre menjek tovabb?

Koszonettel!

Mármint végig mérted valamilyen eszközzel? pl. multiméter, szakadás?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.