Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

szép napot mindenki!

Egy Astra G kérdésem lenne.

Nem megy a kilometeroram,illetve az ABS. Opcom azt irja, bal elso kereknel vezetek szakadas. Vegigneztem,kerektol ABS-ig tuti nem szakadt. Van valakinek otlete merre menjek tovabb?

Koszonettel!

Ez itt B Vectra fórum, szóval rossz helyen kérdezed, de elég valószínű hogy kerékcsapágy lesz a bűnös, ugyanis abban van az ABS jeladója.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

 

Új vagyok itt meg friss jogsis, nem annyira értek az autókhoz. Van egy Y20DTH motorkódú B Vectrám. A problémám az, hogy mikor indulok vele a kuplung felengedésénél és kis gázadásnál nyiszog. ha gyorsítok szaporodik a nyiszogás. Üresben és hátramenetben menetben nem csinálja, csak 1,2,3.-ban. Jobb oldalról előlről hallatszik a nyiszogás, és nem a keréktől jön. Már egyre jobban idegesít, holnap viszem szerelőhöz. Egy két hete kezdődött, de erősödik. Valakinek valami ötlete? Egyébként jó a gép, 9 hónapja van meg és nagyon szeretem. Bármit néztem rajta nem tudtam rájönni az okra. Előre is köszönöm. Nagyon jó a fórum. Üdv: Laci

 Bocs hogy ilyen későn.

Nekem komplett első féktárcsa csere nem segített de a kerékcsapágy cseréje igen! Bár a szerelő nem volt túl őszinte mosollyal mikor rá kiabáltam.

De előtte még tisztáztunk pár dolgot. 

Nyiszogás akár a szilent akár féltengely csukló kopása is okozhatja sőt még a féknél beszoruló hő vagy por védő lemez is okozhat hasonlót.

Szóval nem egyszerű a buli.

A dolog ott áll vagy bukik hogy van egy jó szakid vagy nincs... Nekem nem volt így kaptam egy 20 ezres csapágy csere helyett egy 50 pár ezres fékbetét tárcsa cserét is. (szerencsémre "free" be ment a csapágy csere)

Link to comment
Megosztás:

 Bocs hogy ilyen későn.

Nekem komplett első féktárcsa csere nem segített de a kerékcsapágy cseréje igen! Bár a szerelő nem volt túl őszinte mosollyal mikor rá kiabáltam.

De előtte még tisztáztunk pár dolgot. 

Nyiszogás akár a szilent akár féltengely csukló kopása is okozhatja sőt még a féknél beszoruló hő vagy por védő lemez is okozhat hasonlót.

Szóval nem egyszerű a buli.

A dolog ott áll vagy bukik hogy van egy jó szakid vagy nincs... Nekem nem volt így kaptam egy 20 ezres csapágy csere helyett egy 50 pár ezres fékbetét tárcsa cserét is. (szerencsémre "free" be ment a csapágy csere)

 

Szia Gabi! Köszönöm a válaszod. Még nyitott a kérdés. A szerelőm kitakarította a féket, pénzt sem kért érte, de a hang nem szűnt meg. Valamelyik nap visszaviszem és átnézetem vele amiket mondtál, majd csak meg lesz :) . Egyelőre azt mondta járassam, de ez nem vált be, egyébként normálisak, oda merem bízni a gépet. Ha tudok valamit értesítelek. Addig is minden jót. Lacika

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Én új vagyok itt, és örülök, h rátok találtam :)

Nekem egy 96-os, 1.8-as benzines B Vectrám van (X18XE), és már hosszú hónapok óta ugyanaz a probléma jelentkezik: az autó menet közben leáll, ha kinyomom a kuplungot....aztán újraindítom, és tovább megyek. Hidegen semmi gond, és akkor sem, ha sebességben vagyok és folyamatosan megyek, csak megállni ne kelljen, mert akkor rögtön leáll. Miután megyek vele x km-t, leállítom, eltelik kb. 10 perc és már nem indul.... A létező összes jeladó, érzékelő ki lett rajta cserélve már szinte.  Ma a szerelő azt mondta, h légtömegmérő csere esetleg segíthet, de már ebben sem bízom.... :(

Nagyon megköszönném, h ha segítenétek, hátha valaki ugyanezzel a problémával küszködik.

Előre is nagyon szépen köszönöm!

 

Szilvi

Módosítva : Szili75
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Én új vagyok itt, és örülök, h rátok találtam :)

Nekem egy 96-os, 1.8-as benzines B Vectrám van (X18XE), és már hosszú hónapok óta ugyanaz a probléma jelentkezik: az autó menet közben leáll, ha kinyomom a kuplungot....aztán újraindítom, és tovább megyek. Hidegen semmi gond, és akkor sem, ha sebességben vagyok és folyamatosan megyek, csak megállni ne kelljen, mert akkor rögtön leáll. Miután megyek vele x km-t, leállítom, eltelik kb. 10 perc és már nem indul.... A létező összes jeladó, érzékelő ki lett rajta cserélve már szinte.  Ma a szerelő azt mondta, h légtömegmérő csere esetleg segíthet, de már ebben sem bízom.... :(

Nagyon megköszönném, h ha segítenétek, hátha valaki ugyanezzel a problémával küszködik.

Előre is nagyon szépen köszönöm!

 

Szilvi

Szia!

 

Nekünk hasonló gondunk volt csak egy 1998-as renault megane. Ott az volt a gond, hogy volt egy kis cső amin keresztül levegőt kapott a motor az szétolvadt, és így nem jutott levegőhöz, már nem emlékszem mi volt a neve, de pont olyan vékony volt, mint az akváriumnál a levegőztető cső. Azzal lett cserélve, csak az nem bírta a meleget és megolvadt :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most megy majd műszakira az autó és gondoltam - Úgyis eléggé szét van kapva minden elől-hátul - hogy jó lenne egy vonóhorgot is feltenni.

Sikerül bontottat szereznem.

Az lenne a kérdés, hogy ezt mennyire bonyolult bekötni? Olvastam valahol hogy van a műszerfalon visszajelzője is. Az is fog működni így, hogy gyárilag nem volt rajta horog?

Ja ez egy '98-as sedan b Vectra

Előre is Köszi

Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Több mint két éve van egy 2002-es B Vectrám (Z16XE). A következő hibákat produkálja/produkálta:

- Nehezen indult (ezt az EGR tisztítása gyógyította)

- Alapjárat ingadozik, olyan mintha köhögne és le akarna fulladni. Nem folyamatosan, szakaszosan (pl: fél percig simán jár, majd utána rángat párat). Volt olyan is egyszer, hogy lámpánál leállt a motor.

- Gyorsításkor erőtlen, megtorpan. Ha lassan nyomom a gázpedált, akkor szépen folyamatosan gyorsul, de ha odataposok neki, akkor pár másodpercig semmi változás, majd szakaszosan kezd el gyorsulni (mintha rugdalózna).

 

Hibakódok:

 

- P0130 (O2 Sensor Circuit). Fűtőáramkör. Ez rendszeresen előjön (3 egymást követő hideg motorindítás után). Bizonyos számú melegen indítás után magától is törlődik (tehát tényleg mintha az érzékelő fűtésével lenne a gond). A szerelőm azt mondta, hogy a lambda szondát nem akarja cserélni, mert látszik, hogy valaki már cserélte, lehet nem a szonda a rossz. Ezért méregettem. Az érzékelő fűtőáramkörén az ellenállás jó volt (már nem emlékszem pontosan 3 ohm körüli érték rémlik). Néztem a relét is ami kapcsolja a 12 V-ot, az is megvan. De mintha az ECU nem vezérelné a fűtést.

 

-P0230 Ez nem jelentkezik folyamatosan (Ritkábban bukkan fel mint az O2 Sensor hiba) Mértem a benzinszivattyú relé kimenetét, kapcsolja a 12 V-ot. Az áramköri rajzok alapján amúgy sem kap visszajelzést szerintem a 12 volt meglétéről, vagy a relé behúzótekercsét jelenti tehát a hiba, vagy az nyomásértékből következtethet rá. Vagy rosszul gondolom. Mivel két teljesen egyforma relé van ott a foglalatban (melyek közül az egyik az AC puma relé), ma felcseréltem a két relét, kíváncsi vagyok, így is feljön-e majd a 230-as hiba.

 

-P0400 Ez is ritkábban jön elő, de rendszeresen felbukkan.

 

-P0301 Ilyen hiba csak egyszer volt, Mondjuk akkor villogott is a motor check lámpa rendesen.

 

A P0130 -as hiba már az autó megvásárlásakor rendszeresen előjött, a többi hiba nagyjából egy éve .

 

Találkozott már valaki hasonló problémákkal? Lehet hogy az ECU felelős mindenért?

Módosítva : Stekken
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most megy majd műszakira az autó és gondoltam - Úgyis eléggé szét van kapva minden elől-hátul - hogy jó lenne egy vonóhorgot is feltenni.

Sikerül bontottat szereznem.

Az lenne a kérdés, hogy ezt mennyire bonyolult bekötni? Olvastam valahol hogy van a műszerfalon visszajelzője is. Az is fog működni így, hogy gyárilag nem volt rajta horog?

Ja ez egy '98-as sedan b Vectra

Előre is Köszi

Dani

 

A bontott vonóhoroggal két dologra kell figyelni. Egyrészt, hogy hivatalosan csak akkor lehet lepapírozni, ha van róla műbizonylat, és szakműhely szerelte fel.

A bontott horgokról nem szokott lenni műbizonylat. Gyakorlatilag van ahol ettől eltekintenek, de érdemes tisztában lenni vele. Másrészt a vonófej kopó alkatrész, amit ha sokat használtak, akkor elkopik a gömbje ami főleg egy nem levehető vonófejnél gond, mert akkor nehezebb cserélni. Ez egy ugyancsak kopott kapcsolófejű utánfutóval használva gázos tud lenni, nem vicces, amikor menet közben leakad.

Az elektromos bekötés nem nehéz, csak rá kell csatlakozni a hátsó lámpára menő vezetékekre. Értelem szerűen minden vezetéket a megfelelőre kell kötni.

A műszerfalba egy izzó kell a vonóhorog piktogram alá, és működni fog.

Link to comment
Megosztás:

A bontott vonóhoroggal két dologra kell figyelni. Egyrészt, hogy hivatalosan csak akkor lehet lepapírozni, ha van róla műbizonylat, és szakműhely szerelte fel.

A bontott horgokról nem szokott lenni műbizonylat. Gyakorlatilag van ahol ettől eltekintenek, de érdemes tisztában lenni vele. Másrészt a vonófej kopó alkatrész, amit ha sokat használtak, akkor elkopik a gömbje ami főleg egy nem levehető vonófejnél gond, mert akkor nehezebb cserélni. Ez egy ugyancsak kopott kapcsolófejű utánfutóval használva gázos tud lenni, nem vicces, amikor menet közben leakad.

Az elektromos bekötés nem nehéz, csak rá kell csatlakozni a hátsó lámpára menő vezetékekre. Értelem szerűen minden vezetéket a megfelelőre kell kötni.

A műszerfalba egy izzó kell a vonóhorog piktogram alá, és működni fog.

Köszi szépen ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!

A következőben kérném a segítségeteket.Van egy 2.0 DTI vectrám és a következőt hibát produkálja:alacsony fordulaton vagy alapjáraton felvillan a motor kontról lámpa és nem húz az autó, eléri a 2000-2500 as fordulatot a lámpa kialszik és húz az autó, ha lassítok üresbe teszem bármi, újra kezdődik.Van valakinek ötelete?

Link to comment
Megosztás:

 

Nálam is volt némi szag nemrég. Nekem a tanksapka jelentette a megoldást. Kicsit bővebben (a vége felé).

Az aktív szén tartály a jobb oldali első idom alatt kell legyen. A csövek pedig a tankból kell, hogy arrafelé menjenek. Azok nem nagyon tudnak eltűnni. A szelep meg erről valamelyik.

 

Szia!

Nem most volt, amikor értekeztünk a Vectrám hibájáról. Csak úgy gondoltam, hogy leírom, meddig juottam a tanácsok alapján.

Sajnos, azóta szervízben van. Munkából hazafele, megált, és többet nem lehett elindítani.

A szakinak elmondtam a hibákat, és egyből az autó felemelésével kezdte. Megmutatta, hogy a tank össze van horpadva egy kicsit, vákum van benne. Kiderült, hogy az aktív széntartályból a szén a tankszellőztetőt és a tank fele lévő csöveket teljesen eldugította. Ahogy kinyitottuk a tanksapkát, szisszent egyett és kihorpadt a tank.

Az aktív szénszűrő és a tankszellőztető beszerzése tartott ennyi ideig. Nem akartam bontottat, mert a legtöbb amit megnéztem, ugyanúgy szóródott. A szelep bontottan meg árban majdnem annyi, mint az új. Remélem, hogy ennyivel megúsztam a dolgot. A szerelő annyit mondott, hogy ez nem egy jellemző hiba, akkor jelentkezik, ha teli a tank, és még az első kattanás után is töltünk bele üzemanyagot. Az eljut a szénszűrőig, és oldja onnan a szenet, plussz ha meleg van, még az is ad neki egy kis nyomást, és így együtt a kettő teszi ezt. Nálam, ritkán volt telitankolva, viszont az elöző tulaj, mindig így tankolta, és amikor hozzánk került, mondta, hogy van rángatós hibája és a tanksapka letekerésénél szisszenést hall. Nem gondoltam, hogy ez a gondja.

Mégegyzer köszönöm a tanácsokat, és az ötletet.

 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem most volt, amikor értekeztünk a Vectrám hibájáról. Csak úgy gondoltam, hogy leírom, meddig juottam a tanácsok alapján.

Sajnos, azóta szervízben van. Munkából hazafele, megált, és többet nem lehett elindítani.

A szakinak elmondtam a hibákat, és egyből az autó felemelésével kezdte. Megmutatta, hogy a tank össze van horpadva egy kicsit, vákum van benne. Kiderült, hogy az aktív széntartályból a szén a tankszellőztetőt és a tank fele lévő csöveket teljesen eldugította. Ahogy kinyitottuk a tanksapkát, szisszent egyett és kihorpadt a tank.

Az aktív szénszűrő és a tankszellőztető beszerzése tartott ennyi ideig. Nem akartam bontottat, mert a legtöbb amit megnéztem, ugyanúgy szóródott. A szelep bontottan meg árban majdnem annyi, mint az új. Remélem, hogy ennyivel megúsztam a dolgot. A szerelő annyit mondott, hogy ez nem egy jellemző hiba, akkor jelentkezik, ha teli a tank, és még az első kattanás után is töltünk bele üzemanyagot. Az eljut a szénszűrőig, és oldja onnan a szenet, plussz ha meleg van, még az is ad neki egy kis nyomást, és így együtt a kettő teszi ezt. Nálam, ritkán volt telitankolva, viszont az elöző tulaj, mindig így tankolta, és amikor hozzánk került, mondta, hogy van rángatós hibája és a tanksapka letekerésénél szisszenést hall. Nem gondoltam, hogy ez a gondja.

Mégegyzer köszönöm a tanácsokat, és az ötletet.

 

 

A tankszellőztető szelep elszívja a benzingőzt a tankból, ha csak ez romlik el, attól nem keletkezhet ott vákuum. Bár azt nem tudom pontosan honnan jut be a friss levegő a tankba.

 

Link to comment
Megosztás:

A tankszellőztető szelep elszívja a benzingőzt a tankból, ha csak ez romlik el, attól nem keletkezhet ott vákuum. Bár azt nem tudom pontosan honnan jut be a friss levegő a tankba.

 

 

A tankszellőztetőn ki-be tud menni a levegő. Értelem szerűen ahogy fogy a benzin a tankból, akkor levegőnek kell belemennie, hogy ne legyen vákuum, azaz ne szippantsa be a tank falát. Ha pedig meleg van, és tágul a benzin, akkor a túlnyomás megelőzésére a benzingőzt - megszűrve az aktívszénszűrővel - megetetik a motorral. Mindezt a tankszellőztető szabályozza.

Link to comment
Megosztás:

A tankszellőztetőn ki-be tud menni a levegő. Értelem szerűen ahogy fogy a benzin a tankból, akkor levegőnek kell belemennie, hogy ne legyen vákuum, azaz ne szippantsa be a tank falát. Ha pedig meleg van, és tágul a benzin, akkor a túlnyomás megelőzésére a benzingőzt - megszűrve az aktívszénszűrővel - megetetik a motorral. Mindezt a tankszellőztető szabályozza.

 

A szellőztető szelep egyik fele az aktívszén tartályhoz csatlakozik, a másik a szívótorokba. Utóbbinál a motor üzeme közben változó mértékű, de mindig jelen lévő vákuum van. Honnan veszi a szelep a normál légköri nyomást?

 

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom pontosan, hogy működik ez a rendszer, de az biztos, hogy a vákuumot és a túlnyomást is kiegyenlíti.

Valószínűnek tartom, hogy a tankban a benzin kifogyása közben keletkező vákuum nagyobb, mint a szívótorokban lévő, úgyhogy kiegyenlítődik.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

üdv emberek, örülök hogy rátok találtam. 

vectra b 92-es 1.6-ossal lenne egy problémám. Minden beindítás után felvillan a műszerfalon a piros felkiáltó jel és addig nem alszik el, míg rá nem lépek a gázra. Tudom hogy ilyenkor a fékolajat kellene néznem, de az klappol, viszont amit még észlelek, az az hogy míg rá nem lépek a gázra (addig ég a felkiáltójel) addig generátor töltésem sincs, egyszóval aksiról mennek a lámpák addig. Minek a hibáját jelzi? ötletek?

Módosítva : gaboor.feher
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!!!

Egy kis segítségre lenne szükségem!!! Nem sokára honosításra kerül a sor de  megakadtam. Elfogyott minden ötletem!!! Adott egy Opel Vectra B 1.8 16v (X18XE). A kipufogóból benzinszagú víz gőz érkezik a nagyvilágba. Fehér ronggyal ellenőriztem se korom se olaj csak nedvesség hidegen melegen egyaránt! Magasabb fordulatnál pedig okádja a vizet. Hüttővíz nem fogy nincs olaj benne, motor olajam nem fogy.  Kipufogó gáz sűrű és rengeteg. Mi lehet  a probléma. Aki találkozott már ilyennel vagy van ötlete  az kérem segítsen. Köszönöm    

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, KARY Dee írta:

Egy kis segítségre lenne szükségem!!! Nem sokára honosításra kerül a sor de  megakadtam. Elfogyott minden ötletem!!! Adott egy Opel Vectra B 1.8 16v (X18XE). A kipufogóból benzinszagú víz gőz érkezik a nagyvilágba. Fehér ronggyal ellenőriztem se korom se olaj csak nedvesség hidegen melegen egyaránt! Magasabb fordulatnál pedig okádja a vizet. Hüttővíz nem fogy nincs olaj benne, motor olajam nem fogy.  Kipufogó gáz sűrű és rengeteg. Mi lehet  a probléma. Aki találkozott már ilyennel vagy van ötlete  az kérem segítsen. Köszönöm    

Minden bizonnyal kondenzvíz. Ki kell járni belőle. Bemelegítés után néhány km magasabb fordulaton, és utána el kellene hogy múljon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.