Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

6 hours ago, KARY Dee said:

Sziasztok!!!

Egy kis segítségre lenne szükségem!!! Nem sokára honosításra kerül a sor de  megakadtam. Elfogyott minden ötletem!!! Adott egy Opel Vectra B 1.8 16v (X18XE). A kipufogóból benzinszagú víz gőz érkezik a nagyvilágba. Fehér ronggyal ellenőriztem se korom se olaj csak nedvesség hidegen melegen egyaránt! Magasabb fordulatnál pedig okádja a vizet. Hüttővíz nem fogy nincs olaj benne, motor olajam nem fogy.  Kipufogó gáz sűrű és rengeteg. Mi lehet  a probléma. Aki találkozott már ilyennel vagy van ötlete  az kérem segítsen. Köszönöm    

Szerintem is be kéne rendesen melegíteni azt a motort. Kellene menni vele 30-40 km-t. A gőznek el kell tűnnie utánna.

Viszont - írod, hogy honosításra vár az autó - gondolom nincs még rendszáma, így nem igazán lehet menni vele.

A probléma, hogy a hűtővíz illetve olajfogyasztás az csak 1-2 ezer km után fog kiderülni. Pár 10 km után nem észrevehető. Vagy ha igen, az nagy gond.

 

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a választ. Nos ott tartok hogy mind  a középső mind a hátsó dobot eltávolítottam. Víz nem volt  a dobokban. Most csak a leömlő, rezonátorcső és a katalizátor van fent. de nincs füst. ez így nekem elég érdekes. Sajnos a km-kel bajban lennék mivel nincs rendszámtáblám. Így ezt tartottam ésszerűnek. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy B vectra 2.0 D(82lovas)!

Menetkőzben (pályán) 130km/h-nál kb.100km megtétele után(de van mikor hamarabb) elkezd valami kopogó hang hallatszani.

Elengedem a gázt vagy odalépek neki akkor elhallatszik,nem egyből 1 pár másodperc múlva,de akkor megint

x ideig nem jön elő a hang! Van mikor a kopogás annyira felhangosodik,hogy a kormányt is rángatja a kezemben!(kerék kiakarna esni)

Bal oldalról előről,ezért a hangért már cseréltettem váltot,ami jó is volt kb.12000km-ig,mikor ujból előjött ez a kopogás

akkor lecseréltük a váltóban az olajat (80/90)! Azt hittem ez segít,de nem!

Aki tud segítsen! itt vagy telefonon:30-294-08-38

Köszönöm!

Módosítva : hke970
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 04. at 15:11, KARY Dee írta:

köszönöm a választ. Nos ott tartok hogy mind  a középső mind a hátsó dobot eltávolítottam. Víz nem volt  a dobokban. Most csak a leömlő, rezonátorcső és a katalizátor van fent. de nincs füst. ez így nekem elég érdekes. Sajnos a km-kel bajban lennék mivel nincs rendszámtáblám. Így ezt tartottam ésszerűnek. 

Nem biztos, hogy baja van annak a motornak. A víz simán lehet kondenzvíz, a füst meg a párás idő végett lehet. A kipufogógáz meg büdös.:)

Ha eszi az olajat, azt tényleg csak hosszabb távon fogod észre venni. Az enyémben 280000km volt, és nívó szinten maradt a 10000km-es csereperiódus alatt. Elég strapabíró motor az x18xe.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt tapasztaltam én is. Ezért is itt a fórumon próbálkozom. Nem túl gyakori a V6, a márkaszerviz is fél tőle.
De van néhány példány, gondolom valaki azokat is javítja, ilyet keresnék...
Egyébként tényleg kitűnő kondiban van, nem az az amihez nyúlok esik szét típus.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Nekem egy olyan problémám lenne az autómmal vectra 2.0dti, hogy gázadásnál rángat. Ha nagyobb gázt adok akkor annyira nem tapasztalható. De ha finoman adok neki gázt akkor elkezd szaggatni. Szerintetek mi lehet a gond. Előre is köszönöm a válaszokat! 

Módosítva : krisztian880212
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,hát az a helyzet,hogy a slusszkulcsot egyáltalán nem tudom elfordítani,és még hogy jobb legyen a kormány is le van blokkolva.

Mi ilyenkor a teendő,mit tudnék csinálni  ??????

 

A segítségeteket előre is köszönöm !!!

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, fulescs írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,hát az a helyzet,hogy a slusszkulcsot egyáltalán nem tudom elfordítani,és még hogy jobb legyen a kormány is le van blokkolva.

Mi ilyenkor a teendő,mit tudnék csinálni  ??????

 

A segítségeteket előre is köszönöm !!!

Szia!

Valószínűleg a kulcs már nagyon el van kopva. Sajnos én is jártam már így! Ha van pótkulcsod akkor azt kell használnod! Vagy próbáld finoman ki-be húzogatva elfordítani hátha találsz egy olyan pontot ahol elfordul! Ha nem megy akkor lehet, hogy zárbetét csere lesz! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Nincs fűtés az autóban (98" b vectra x20xev)

a szerelőm cserélt termosztátot de arra nem javult( bár azóta nem megy 90 fok fölé a víz)

Aztán kiderült hogy a radiátorral lesz valami, mert a bemenő cső forró, a kijövö meg kicsit sem.Azt mondta hogy engedjem le a vizet és öntsek bele ecetet, járassam azzal hátha kitisztul. Lehet hogy segít?

Ja meg a kipufogó alatt a motor egyik fagydugója kirohadt. Azt hogyan lehet kiszedni? A cseredarab már megvan hozzá, csak nem szeretnék nagyobb kárt csinálni.

Előre is köszi

Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik napról a másikra a fényszórómosó felmondta a szolgálatot. Az első és hátsó ablak mosó tökéletesen működik, ellenőriztem a biztosítékot is azzal is minden rendben van.

Valakinek van ötlete merre érdemes elindulni? Cserélni kéne a pumpát benne? Ha igen akkor az alulról elérhető, vagy le kell bontani az elejét?

Köszi, ha van tippetek.

 

Üdv:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy a csomagtartó zár (sedan) az egyik nyitásnál beesett. Bemásztam az üléstől lebontottam a kárpitot, és felhúzva a kart kinyitottam a csomagtartót.
Sikerült részben összeraknom a szerkezetet, de a központizár motorral ellentétes oldalon, ha a csomagtartóból nézem az ajtót akkor bal kézre van egy kampó szerű rúgós
szerkezet. Nem nagyon jöttem rá, a működésére annak a kampónak. A problémám az, hogy ha lezárom a központizárat, a csomagtartót akkor is tudom nyitni, pedig lehet látni, hogy a motor behúzza a zárat. Valakinek van bármi ilyen tapasztalata, esetleg tanácsa, hogy kéne összerakni hogy működjön is? Előre is köszönöm.

Módosítva : kornel1129
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 31. at 8:01 PM, tgabika76 said:

A fényszórómosónak van külön reléje is:

brelay.jpg

Köszi, az infókat, ki fogom mérni és megnézem a relét is. A kimérés azt megoldom, de a relét, hogy döntöm el, hogy most jó vagy nem jó, azt hogy lehet tesztelni?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 01. at 11:19 AM, kornel1129 said:

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy a csomagtartó zár (sedan) az egyik nyitásnál beesett. Bemásztam az üléstől lebontottam a kárpitot, és felhúzva a kart kinyitottam a csomagtartót.
Sikerült részben összeraknom a szerkezetet, de a központizár motorral ellentétes oldalon, ha a csomagtartóból nézem az ajtót akkor bal kézre van egy kampó szerű rúgós
szerkezet. Nem nagyon jöttem rá, a működésére annak a kampónak. A problémám az, hogy ha lezárom a központizárat, a csomagtartót akkor is tudom nyitni, pedig lehet látni, hogy a motor behúzza a zárat. Valakinek van bármi ilyen tapasztalata, esetleg tanácsa, hogy kéne összerakni hogy működjön is? Előre is köszönöm.

Nem tudom, hogy B1-ről van-e szó, de ha igen, akkor az úgy működik, hogy van egy fül, amit a csomagtér nyitó gombbal nyomsz meg, ezáltal nyílik ki a csomagtérjató. A zárása úgy működik, hogy a motor ezt a fület elfordítja a nyomógomb útjából, így hiába nyomod meg kívülről a nyomógombot, csak önmagában benyomod, a fül nem nyomódik be, ezáltal nem nyílik a csomagtérajtó. Ugyanezt a fület fordítod el akkor is, ha kulccsal nyitod, amit a motor mozgat. Ha kulccsal nyitod, érzed is, hogy a motort is mozgatod.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 01. at 11:19 AM, kornel1129 said:

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy a csomagtartó zár (sedan) az egyik nyitásnál beesett. Bemásztam az üléstől lebontottam a kárpitot, és felhúzva a kart kinyitottam a csomagtartót.
Sikerült részben összeraknom a szerkezetet, de a központizár motorral ellentétes oldalon, ha a csomagtartóból nézem az ajtót akkor bal kézre van egy kampó szerű rúgós
szerkezet. Nem nagyon jöttem rá, a működésére annak a kampónak. A problémám az, hogy ha lezárom a központizárat, a csomagtartót akkor is tudom nyitni, pedig lehet látni, hogy a motor behúzza a zárat. Valakinek van bármi ilyen tapasztalata, esetleg tanácsa, hogy kéne összerakni hogy működjön is? Előre is köszönöm.

Nem tudom, hogy B1-ről van-e szó, de ha igen, akkor az úgy működik, hogy van egy fül, amit a csomagtér nyitó gombbal nyomsz meg, ezáltal nyílik ki a csomagtérjató. A zárása úgy működik, hogy a motor ezt a fület elfordítja a nyomógomb útjából, így hiába nyomod meg kívülről a nyomógombot, csak önmagában benyomod, a fül nem nyomódik be, ezáltal nem nyílik a csomagtérajtó. Ugyanezt a fület fordítod el akkor is, ha kulccsal nyitod, amit a motor mozgat. Ha kulccsal nyitod, érzed is, hogy a motort is mozgatod.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 01. 28. at 21:23, annonymus90 írta:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Nincs fűtés az autóban (98" b vectra x20xev)

a szerelőm cserélt termosztátot de arra nem javult( bár azóta nem megy 90 fok fölé a víz)

Aztán kiderült hogy a radiátorral lesz valami, mert a bemenő cső forró, a kijövö meg kicsit sem.Azt mondta hogy engedjem le a vizet és öntsek bele ecetet, járassam azzal hátha kitisztul. Lehet hogy segít?

Ja meg a kipufogó alatt a motor egyik fagydugója kirohadt. Azt hogyan lehet kiszedni? A cseredarab már megvan hozzá, csak nem szeretnék nagyobb kárt csinálni.

Előre is köszi

Dani

Én nem eceteznék, hanem jobb kéz - bal váll megoldással a kukába hajítanám azt a fűtésradiátort, és betennék egy újat. Nem is értem, miért a termosztátra gondolt a szerelő, ha 90 fok fölött volt a víz, és mégse fújt meleget.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Driven írta:

Én nem eceteznék, hanem jobb kéz - bal váll megoldással a kukába hajítanám azt a fűtésradiátort, és betennék egy újat. Nem is értem, miért a termosztátra gondolt a szerelő, ha 90 fok fölött volt a víz, és mégse fújt meleget.

És a radiátort mennyire nagy macera kibontani? Próbáltam neten keresgetni, de nem találtam egyértelmű dolgokat. Hogy álljak neki?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 13. at 18:41, annonymus90 írta:

És a radiátort mennyire nagy macera kibontani? Próbáltam neten keresgetni, de nem találtam egyértelmű dolgokat. Hogy álljak neki?

Ez az a dolog, amiben konkrétat én se tudok, mivel nekem ez az Astra GSi-n ütött be, egyik karácsonykor, a két ünnep között pedig indulnom kellett Prágába. Így elvittem egy szerelőhöz, aki seperc alatt megcsinálta. Úgy tudom, a műszerfal mögött van valahol, tehát elég komolyat kell bontani hozzá. Ami biztos, a régi radiátor súlya a többszöröse volt az újnak. Emiatt írtam, hogy szerintem kár nekiállni ecettel, bár lehet hogy ideiglenes megoldásnak jó, de én biztos félnék, hogy nagyobb kárt csinálok hosszútávon, mint amennyit elérek rövid távon.

Módosítva : Driven
Link to comment
Megosztás:

16 órája, Driven írta:

Ez az a dolog, amiben konkrétat én se tudok, mivel nekem ez az Astra GSi-n ütött be, egyik karácsonykor, a két ünnep között pedig indulnom kellett Prágába. Így elvittem egy szerelőhöz, aki seperc alatt megcsinálta. Úgy tudom, a műszerfal mögött van valahol, tehát elég komolyat kell bontani hozzá. Ami biztos, a régi radiátor súlya a többszöröse volt az újnak. Emiatt írtam, hogy szerintem kár nekiállni ecettel, bár lehet hogy ideiglenes megoldásnak jó, de én biztos félnék, hogy nagyobb kárt csinálok hosszútávon, mint amennyit elérek rövid távon.

Igen, én is arra gondoltam, hogy valami nagyobb baj adódik az ecetezéstől.

Na nembaj, akkor kiderítem hogyan is kell kioperálni aztán meglátjuk mi lesz:)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.