Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Z16XE mocinál índítás után csak úgy van alapjárat, hogy ha közvetlenül a motor beindítása után egy kicsi gázt adsz.Akkor minden OK.Viszont ha nem csinálsz semmit, szépen lassan elmegy az alapjárat.Ha megy a gép, akkor semmi gond, csak 600-on dekkol a ford.szám mutatója.De az stabil, nincs semmi ingadozás.

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem láttam opel alapjárati motort még, de ha rapszódikusan csinálja akkor elképzelhető, hogy elkoszolódott és szorul, ezért néha visszaállítja az alapjáratot néha meg késik vele.

Én is azt gyanusítottam meg először, viszont érdekesnek tartottam, mert a kocsi magyarországi, és 82e. km van benne.Viszont mivel Tószegen lakott, nem biztos, hogy jó helyen tankoltak. :(

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Van két ismerősöm akik most vettek Vectrát. A fedélzeti computer csak valami pontokat mutat, egyebet nem akar kijelezni. Tudja valaki, hogyan lehetne életet lehelni belé?

Sajna általában a fedélzeti computer kijelzőjének szalagkábele szokott elfáradni. Némi kézügyességgel ez orvosolható, valahol van is róla egy leírás. Vagy kijelző csere, ez költségesebb.

Link to comment
Megosztás:

Sajna általában a fedélzeti computer kijelzőjének szalagkábele szokott elfáradni. Némi kézügyességgel ez orvosolható, valahol van is róla egy leírás. Vagy kijelző csere, ez költségesebb.

Nem küldenéd el nekem ezt a leírást? Vagy esetleg letölthető valahonnan?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Jelenség:

Motor kontroll sárga lámpa időnként világít, gép lomha.

Opel szervízben légtömegmérőt cseréltek 50000-ért.

Mondták a szívőcsövet is kellene cserélni, mert a kipufogógáz visszavezető szelepe is rossz, lyukas és az csak együtt megy. Azt 80000 -ér adnák + beszerelés. Tud valaki valamilyen olcsóbb megoldást?

Köszönettel: B.B.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Üdv. Mindenkinek!

Jelenség:

Motor kontroll sárga lámpa időnként világít, gép lomha.

Opel szervízben légtömegmérőt cseréltek 50000-ért.

Mondták a szívőcsövet is kellene cserélni, mert a kipufogógáz visszavezető szelepe is rossz, lyukas és az csak együtt megy. Azt 80000 -ér adnák + beszerelés. Tud valaki valamilyen olcsóbb megoldást?

Köszönettel: B.B.

Hi,

Ha turbó dieseles autód van, megér egy próbát, hogy az AGR kipufogógáz visszavezető mellett a szívó csonkban jobb oldalt van egy nyomásérzékelő. Az elkormolódik a visszavezetett kipufogógáz miatt. Tisztíttasd ki, és ha utánna is jelentkezik a hiba csak akkor cseréltessél alkatrészeket.

Nálam ez bevált. A "Szakszervízben" gőzük nem volt mi a baja a kocsinak, csak cseréltetni akartak mindent velem.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával az ABS-nél, hogy a visszajelző a müszerfalon hol világít hol nem. Hideg motornál mikor reggel indítom nem világít, de mikor aznap többször megyek vele akkor szinte biztos, hogy világít és persze nem működik. A szervízben azt mondták hogy rossz a generátorom töltése és ezért, de az jó!

Van valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával az ABS-nél, hogy a visszajelző a müszerfalon hol világít hol nem. Hideg motornál mikor reggel indítom nem világít, de mikor aznap többször megyek vele akkor szinte biztos, hogy világít és persze nem működik. A szervízben azt mondták hogy rossz a generátorom töltése és ezért, de az jó!

Van valakinek valami ötlete?

meg kell javittatni a generátort.... a légzsák lámpád nem éG?

Link to comment
Megosztás:

Szia Zsofa!

Ugyanezzel kűzdöttem én is. Levettem a motort az ABS egységről, nem kell legteleníteni, egyszerű a művelet, és a motorhoz vezető kábel hideg elnyomása korrodált volt. Azt és a kommutátorokat megtisztítva megszűnt a hiba. Ha megírod, hogy hova, akkor küldök róla képeket.

hil

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Látom, elég régen volt itt új hozzászólás. Lehet hog még a nyaralást töltik a kedves fórumozók?? Én ma akadtam erre az oldalra. Szerintem jó lenne ha nagyobb forgalmat csinálnák neki. Lenne nekem is egy krdésem, Mivel Vectrás volnék. Az a gondol, hogy az alapjárat nem mindig van a helyzet magaslatán. Nem tudom mihez kötni, de néha amikor kedve van eltúnik. Gyertya, olaj, injekrot tisztitás volt. Mi lehet az oka?

Apropó. Valaki nem tud egy viszonylag olcsó szervizet, akik becsületesen dolgoznak? Elég gyekori, és még inkább rutka párositás tudom. De nagy szükségem lenne rá.

Üdv Devilke

Link to comment
Megosztás:

Devilke, üdv a fórumon!!!

Ne haragudj, de ez kb olyan, mint a "téli gumi eladó" hirdetés.

tehát ha szeretnél reakciót, célszerű megadni a motor paramétereit. Sokféle Vectra van ám!

1. Az alapjárati motor tisztítás lehet hogy segít. ;)

2. Ne spórolj a rendszeres gyertya és kábelcserén. Mert ha rendszeresen cserélve van, az a hiba ki is van zárva. Az hogy ad szikrát, az még nem jelenti hogy jó. :wink:

Szervíz: csodák nincsenek. :? Régi angol mondás szabadon fordítva, miszerint "annyi pénzem nincs, hogy a legolcsóbbat vegyem" 8) . Te se tedd!!! Komolyan! Olyan helyre vidd, ahol van minimális marketing, van ügyfélbarát környezet, és fontos nekik, hogy legközelebb is visszamenj. Ugyanis ha reklamálsz, az ilyen nem fog elhajtani. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával az ABS-nél, hogy a visszajelző a müszerfalon hol világít hol nem. Hideg motornál mikor reggel indítom nem világít, de mikor aznap többször megyek vele akkor szinte biztos, hogy világít és persze nem működik. A szervízben azt mondták hogy rossz a generátorom töltése és ezért, de az jó!  

Van valakinek valami ötlete?

Sziasztok!

Ugyan ez hibádzik nálam is ;)

Ha megírod, hogy hova, akkor küldök róla képeket.

Megköszönném ha nekem is elküldenéd a képeket :!: Előre is kösz :!:

Link to comment
Megosztás:

Szia.

"LOW BEAM FAILED"

Kiégett egy tompított?

Vagy ez egy CDX xenonnal? Mert asszem a futóműnél van egy-egy szintező érzékelő (elöl-hátul), ami elkakilhatta magát. Esetleg kontakthibás, ez utóbbi valószínűbb. Ha ilyen van szerelve az autódra, akkor a szintkülönbségeket érzékelve mozgatja a pilácsot fel-le. Sajna a magyar utakon sok a dolga... :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ugyan ez hibádzik nálam is ;)

Elvittem a kocsit diagnosztikára, ahol kiderült, hogy az ABS szelepreléje ment tönkre. Azzal kecsegtettek, hogy nem valószínü, hogy ez az alkatrész külön megkapható, lehet hogy az egész ABS cserés :lol:

Ez lehetséges :?: Bontottan nem tud valaki esetleg :?:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia!

Az a baj, hogy az ABS elektronikája, ami a motorra van szerelve ott a főfékhenger mellet, műgyantával ki van öntve-örökre. Én 50000-ért vettem bontottat, de nem az volt a baj, hanem a motor bevezető kanóca volt kontakthibás, a jelenség ugyanaz volt mint nálad. Tudo küldeni képeket is.

hil

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló mindenki!

Nagy probléma megoldásában kérném a fórumozók segítségét!

Szükségem lenne egy használt Vectra adagolóra.

Az adatok. 99-es Dti Bosch elektromos, a száma 0470504004.

A legjobb az lenne ha 2000 második félévében gyártott lenne, mert ott javitottak az elektronikán.

Esetleg külföldi bontócím vagy telefonszám is jó lenne. A neten hiába böngésztem(bár nem vagyok egy guru).

köszönök minden tippet előre is. Akár az e-mail cimemre is jöhet válasz.

Üdv Szabó László

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.