Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

7 órája, Lackooo írta:

Nem tudja valaki véletlenül, hogy egy A Vectrában vannak e olyan fő alkatrészek amik passzolnak az F Astrába? Egyik rokon bont egy Vekit, elhozhatunk amit akarunk belőle, már ha bármi is jó belőle... :)

Például az első ülések egy az egyben áttehetők, és a motorkódtól függően a motor alkatrészek. Ha pölö c16nz a kódja az ugyanaz mint ami ugyanilyen kóddal az astrában van. Esetleg még a váltó, de abban nem vagyok biztos. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Lackooo írta:

Nem tudja valaki véletlenül, hogy egy A Vectrában vannak e olyan fő alkatrészek amik passzolnak az F Astrába? Egyik rokon bont egy Vekit, elhozhatunk amit akarunk belőle, már ha bármi is jó belőle... :)

Hát a futómű szerintem egyezik, mármint a rugók, teleszkóp, fék...

Nyilván a kasztni nem igazán... :)

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 15. at 21:12, Lackooo írta:

Nem tudja valaki véletlenül, hogy egy A Vectrában vannak e olyan fő alkatrészek amik passzolnak az F Astrába? Egyik rokon bont egy Vekit, elhozhatunk amit akarunk belőle, már ha bármi is jó belőle... :)

Futómű komplett, kormánymű/oszlop, váltókar/rudazat/kulissza, motor/váltó, bakok, bölcső, zárak, központi motorok, fényszóró magasságállító motorok, rádió, antenna, hangszórók, övek, első ülések, kapcsolók, és kb ennyi.

Hátsóhíd más, fizikailag, de minden mérete megegyezik, nem szélesebb, nem keskenyebb, egy az egyben bemegy, nekem mondjuk pont az astra féle lesz betéve a gsi stabrúd miatt.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, wookie írta:

Futómű komplett, kormánymű/oszlop, váltókar/rudazat/kulissza, motor/váltó, bakok, bölcső, zárak, központi motorok, fényszóró magasságállító motorok, rádió, antenna, hangszórók, övek, első ülések, kapcsolók, és kb ennyi.

Hátsóhíd más, fizikailag, de minden mérete megegyezik, nem szélesebb, nem keskenyebb, egy az egyben bemegy, nekem mondjuk pont az astra féle lesz betéve a gsi stabrúd miatt.

Hogy áll a vectra? Épülget már?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Na megérkezett a diagnosztikám, és szerencsére a családban a legtöbb autó Opel így elég széleskörűen tudok nézelődni. Ámbár hiába van X14XE motorkódom, csak a 96os Corsa-B C14NZ profilból tud csatlakozni a motorvezérlőhöz, amit a KW-81protokollon keresztül ér el. 

96601.png

85502.png

46103.png

Az egyetlen érdekesség a szegény/dús keveréknél van. Egyfolytában másodpercen belül ugrál az érték dús és szegény között. Ezért az alapjárat is mászkál 30-40rpmet, meleg motor mellett. Majd menet közben fogok készíteni egy diagnosztikát, ugyanis néha-néha motorfék üzemben torpan egyet az autó. Az egr-re gyanakodtam eleinte de hibakódot sosem kaptam egr hibáról. Most a keverék arányra gyanakszom, alapjárathoz közelítve menetrendszerű az hogy esik a fordulat egyenletesen, majd elér egy pontot ahol olyan mintha finoman rálehelnék a gázra hogy tartsam a kívánt tempót, de természetesen ilyen nem történik, majd ez 2-3 másodpercig van és újra esni kezd a fordulatszám újra motorfék üzem van egészen alapjáratig. 

üdv, Márk

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 01. at 11:58, wolfnet írta:

Sziasztok!

Na megérkezett a diagnosztikám, és szerencsére a családban a legtöbb autó Opel így elég széleskörűen tudok nézelődni. Ámbár hiába van X14XE motorkódom, csak a 96os Corsa-B C14NZ profilból tud csatlakozni a motorvezérlőhöz, amit a KW-81protokollon keresztül ér el. 

96601.png

85502.png

46103.png

Az egyetlen érdekesség a szegény/dús keveréknél van. Egyfolytában másodpercen belül ugrál az érték dús és szegény között. Ezért az alapjárat is mászkál 30-40rpmet, meleg motor mellett. Majd menet közben fogok készíteni egy diagnosztikát, ugyanis néha-néha motorfék üzemben torpan egyet az autó. Az egr-re gyanakodtam eleinte de hibakódot sosem kaptam egr hibáról. Most a keverék arányra gyanakszom, alapjárathoz közelítve menetrendszerű az hogy esik a fordulat egyenletesen, majd elér egy pontot ahol olyan mintha finoman rálehelnék a gázra hogy tartsam a kívánt tempót, de természetesen ilyen nem történik, majd ez 2-3 másodpercig van és újra esni kezd a fordulatszám újra motorfék üzem van egészen alapjáratig. 

üdv, Márk

Az ugrálás úgy van jól, folyamatosan billeg szegény és dús közt. Gyorsításnál kiakad dúsban, motorféknél szegényben, egyenletes haladásnál megintcsak billegni fog. Olyankor a legjobb a fogyasztás is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Bundee írta:

Az ugrálás úgy van jól, folyamatosan billeg szegény és dús közt. Gyorsításnál kiakad dúsban, motorféknél szegényben, egyenletes haladásnál megintcsak billegni fog. Olyankor a legjobb a fogyasztás is.

Ha jól tudom itt is emeli a nyomást az injektor hídban gyorsításkor tehát már csak ezért is dúsabb lehet a keverék. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kimi1012 írta:

Hali F10-es váltónál hol találom a szintjelző csavart ? vagy mennyi olaj kell bele ?

 

Nem láttam még ilyet élőben , de nézd meg a rövid féltengely mögött nincs-e egy ilyen csavar. Ha kitekered egy L alakúra hajtott dróttal benyúlsz, 1.5-2 centire kell a nyílás alatt lennie az olajnak. 

2637263-20170905-8geYxy.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

97-es évjáratú F-em van és mostanában érdekes ciripelő hangot ad a motor felől, amikor beindítom, vagy amikor 1-2-3. sebességig váltok (4-5.ben nem). A hang ilyenkor akkor hallatszik rövid időre, amikor a váltás után először lépek a gázra. Ezt a ciripelést mi okozhatja?

Váltásnál az első két sebességet van, hogy nagyon nehéz kapcsolni, de erre ideigelenesen megoldás, ha a kuplungot nem lenyomom, hanem a cipőm orrával alányúlok és felhúzom; ezután egy ideig nagyon jól kapcsol a váltó. Ezt mi okozhatja, hogy csak így vált puhán?

Diagnosztikai program-pakkot esetleg meg tudja mondani valaki, hol érdemes venni vagy az mennyibe kerül?

Köszönöm előre is a válaszokat. ;)

Link to comment
Megosztás:

22 órája, tunde82 írta:

Sziasztok!

97-es évjáratú F-em van és mostanában érdekes ciripelő hangot ad a motor felől, amikor beindítom, vagy amikor 1-2-3. sebességig váltok (4-5.ben nem). A hang ilyenkor akkor hallatszik rövid időre, amikor a váltás után először lépek a gázra. Ezt a ciripelést mi okozhatja?

Váltásnál az első két sebességet van, hogy nagyon nehéz kapcsolni, de erre ideigelenesen megoldás, ha a kuplungot nem lenyomom, hanem a cipőm orrával alányúlok és felhúzom; ezután egy ideig nagyon jól kapcsol a váltó. Ezt mi okozhatja, hogy csak így vált puhán?

Diagnosztikai program-pakkot esetleg meg tudja mondani valaki, hol érdemes venni vagy az mennyibe kerül?

Köszönöm előre is a válaszokat. ;)

Hát az a gond hogy a hangokat hallani kell, anélkül teljes mértékben csak találgatás. A pedál felemelésével a kinyomó csapágy van teljesen tehermentesítve, de igazából ez nem befolyásolja közvetlenül a kapcsolási nehézséget.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 09. at 19:10, tunde82 írta:

Sziasztok!

97-es évjáratú F-em van és mostanában érdekes ciripelő hangot ad a motor felől, amikor beindítom, vagy amikor 1-2-3. sebességig váltok (4-5.ben nem). A hang ilyenkor akkor hallatszik rövid időre, amikor a váltás után először lépek a gázra. Ezt a ciripelést mi okozhatja?

Váltásnál az első két sebességet van, hogy nagyon nehéz kapcsolni, de erre ideigelenesen megoldás, ha a kuplungot nem lenyomom, hanem a cipőm orrával alányúlok és felhúzom; ezután egy ideig nagyon jól kapcsol a váltó. Ezt mi okozhatja, hogy csak így vált puhán?

Diagnosztikai program-pakkot esetleg meg tudja mondani valaki, hol érdemes venni vagy az mennyibe kerül?

Köszönöm előre is a válaszokat. ;)

Az olcsó elm327 és az a programok nem ismerik fel az astra kw81 protokollt. op-com (természetesen kínai hamisítvánnyal) csatlakozóval sikerült elérni a vezérlőt:D

Link to comment
Megosztás:

F astra x14xe motorkód

Mostanában olyan szokása van hogy nem indul be első indításra

Hibakód nincs, új gyertyakábel, kb 3 ezret futott gyertyák, kompresszió minimum 12bar

Első indítás után valami kattan az utastérben az anyósülés lábterénél a jobb oldali részen a kesztyűtartó alatt és utána jól indul (nem tudom ez összefügg-e vele)

Mi lehet a hiba? Pár éve volt egy hibás főtengely jeladóm skkor is nehezen indult de az más volt ha 3x indítottam akkor is nehezen indult most meg csak az első indításra nem indít

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.