Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

3 órája, individor írta:

F astra x14xe motorkód

Mostanában olyan szokása van hogy nem indul be első indításra

Hibakód nincs, új gyertyakábel, kb 3 ezret futott gyertyák, kompresszió minimum 12bar

Első indítás után valami kattan az utastérben az anyósülés lábterénél a jobb oldali részen a kesztyűtartó alatt és utána jól indul (nem tudom ez összefügg-e vele)

Mi lehet a hiba? Pár éve volt egy hibás főtengely jeladóm skkor is nehezen indult de az más volt ha 3x indítottam akkor is nehezen indult most meg csak az első indításra nem indít

Az ami kattan, az az üzemanyag pumpa reléje. Az csak akkor ad áramot a pumpának, ha van fordulatszámjel.

Lehet, hogy nagyon visszaereszt a pumpa, és kell neki egy kis idő, míg feltermeli a benzint.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, pszilaj írta:

Az ami kattan, az az üzemanyag pumpa reléje. Az csak akkor ad áramot a pumpának, ha van fordulatszámjel.

Lehet, hogy nagyon visszaereszt a pumpa, és kell neki egy kis idő, míg feltermeli a benzint.

a pumpánál van valami visszacsapó szelep? vagy a motortérben?

lehet kipróbálom hogy opcommal beindítom az ac pumpát egy kicsit utána indítom, hétvégén úgy is napokat áll

Link to comment
Megosztás:

12 perce, individor írta:

a pumpánál van valami visszacsapó szelep? vagy a motortérben?

lehet kipróbálom hogy opcommal beindítom az ac pumpát egy kicsit utána indítom, hétvégén úgy is napokat áll

A pumpában van , ha jól tudom az X14XE az hengerenkénti injektoros, az injektor hídon van egy szelep ami pont olyan mint az autógumié. Azt megnyomva spriccelni kell a benzinnek hosszabb állás után is. Ezen az anyósoldali végén van ha jól rémlik. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, individor írta:

F astra x14xe motorkód

Mostanában olyan szokása van hogy nem indul be első indításra

Hibakód nincs, új gyertyakábel, kb 3 ezret futott gyertyák, kompresszió minimum 12bar

Első indítás után valami kattan az utastérben az anyósülés lábterénél a jobb oldali részen a kesztyűtartó alatt és utána jól indul (nem tudom ez összefügg-e vele)

Mi lehet a hiba? Pár éve volt egy hibás főtengely jeladóm skkor is nehezen indult de az más volt ha 3x indítottam akkor is nehezen indult most meg csak az első indításra nem indít

Nekem csinált ilyet az autó 2 oka volt. Egyik esetben az immobiliser nem engedte, kulcs ki kulcs be és jó lett. A másik oka nálam a gyújtás rotor elkopása volt. Rotor lepattint, lapos csavarhúzóval megkapargattam az érintkezőket (lada módszer:D) jó lett, rotor csere javasolt 1500 forintos tétel. üdv

Link to comment
Megosztás:

13 órája, wolfnet írta:

Nekem csinált ilyet az autó 2 oka volt. Egyik esetben az immobiliser nem engedte, kulcs ki kulcs be és jó lett. A másik oka nálam a gyújtás rotor elkopása volt. Rotor lepattint, lapos csavarhúzóval megkapargattam az érintkezőket (lada módszer:D) jó lett, rotor csere javasolt 1500 forintos tétel. üdv

Itt sajna a második módszer nem fog menni, mert nincs gyújtás elosztó... :) DIS-es gyújtás, rulez! :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, wolfnet írta:

Nekem csinált ilyet az autó 2 oka volt. Egyik esetben az immobiliser nem engedte, kulcs ki kulcs be és jó lett. A másik oka nálam a gyújtás rotor elkopása volt. Rotor lepattint, lapos csavarhúzóval megkapargattam az érintkezőket (lada módszer:D) jó lett, rotor csere javasolt 1500 forintos tétel. üdv

 

21 órája, wolfnet írta:

Nekem csinált ilyet az autó 2 oka volt. Egyik esetben az immobiliser nem engedte, kulcs ki kulcs be és jó lett. A másik oka nálam a gyújtás rotor elkopása volt. Rotor lepattint, lapos csavarhúzóval megkapargattam az érintkezőket (lada módszer:D) jó lett, rotor csere javasolt 1500 forintos tétel. üdv

az x14xe-benis van rotor? sose néztem honét jönnek ki a kábelok

bár az fura hogy ha 1x beindult utána  egyből indul, sajna a imo-t nem tudom kizárni a körből ahhoz nem értek. hétvégén megnézem az ac-t utána azt honnét nőtek ki a gyertya kábelok

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Nekem a hall jeladó halálozott el furcsa módon és elsőre sosem indult.. melegen pöcre.. Aztán már a fél motorteret kicseréltem mikor végleg megadta magát a hall jeladó. Tudom x14xe-ben nincs hall jeladó, de lehet valami jeladó rakoncátlankodik neked is. 

Ha nincs akkor főtengely jeladó van "helyette". 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Kispotter írta:

Nem tudom az hall rendszerű e de ha igen okozhat ilyen hibát mint nekem. De lehet akkor is ha nem hall rendszerű. :D

Hát annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de úgy tudom hogy a rotoros-elosztós gyujtásnál van a Hall jeladó ami ugye a vezéműtengely helyzete alapján adja a gyujtási jelet. Ahol ez nincs ott főtengely jeladó van ami viszont indukciós elven működik. De ez nem tuti. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Hát annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de úgy tudom hogy a rotoros-elosztós gyujtásnál van a Hall jeladó ami ugye a vezéműtengely helyzete alapján adja a gyujtási jelet. Ahol ez nincs ott főtengely jeladó van ami viszont indukciós elven működik. De ez nem tuti. 

Ha a Hall jeladó a vez.tengely fogaskerekét nézi és fogaskerék állásra ad gyújtás jelet akkor igen, egyébként más jeladó nem lehet a cuccba. 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, wolfnet írta:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy az 1996-os 1.4i 8v x14nz astrácskánál ki lehet cserélni a műszeregységet fordulatszámmérősre? Az autó diagnosztikán tud mindent elvileg ami kell hozzá, de nem ismerem a műszeregység működését. 

köszi

Igen, leírás:http://www.opelforum.hu/topic/1797-műszeregység-csere-bere/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 napos állás után  rádugtam az opcom-ot beindítottam a benzinpumpát(elején volt minden hangja mint amikor a kerti slaggal elkezd locsolni az ember)  majd indítási próba volt és jól indult

Szóval most már biztos hogy visszaengedi a benzint a csövekből, ezt hogy lehet orvosolni(x14xe motor) ?

vagy egyszerűbb a benzinpumpa relére egy nyomógombot kötni aztá adni neki +12 voltot indítás előtt? 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, individor írta:

3 napos állás után  rádugtam az opcom-ot beindítottam a benzinpumpát(elején volt minden hangja mint amikor a kerti slaggal elkezd locsolni az ember)  majd indítási próba volt és jól indult

Szóval most már biztos hogy visszaengedi a benzint a csövekből, ezt hogy lehet orvosolni(x14xe motor) ?

vagy egyszerűbb a benzinpumpa relére egy nyomógombot kötni aztá adni neki +12 voltot indítás előtt? 

Én anno etanolos korszakomban kötöttem be egy nyomógombos relét a benzinszivattyúra. A biztosítéktábla mögé van rejtve.(Vicces, mert ha rá van adva a gyújtás és úgy nyomom meg, akkor beindul a szekunder szivattyú is...)

Szerintem relézve érdemes...

Link to comment
Megosztás:

18 órája, individor írta:

3 napos állás után  rádugtam az opcom-ot beindítottam a benzinpumpát(elején volt minden hangja mint amikor a kerti slaggal elkezd locsolni az ember)  majd indítási próba volt és jól indult

Szóval most már biztos hogy visszaengedi a benzint a csövekből, ezt hogy lehet orvosolni(x14xe motor) ?

vagy egyszerűbb a benzinpumpa relére egy nyomógombot kötni aztá adni neki +12 voltot indítás előtt? 

Vannak benzinálló visszacsapó szelepek, nem sok hely van, de talán a pumpa és a fedél közé befér egy,  én inkább ide raknám mint a tankon kívül.

12 órája, pszilaj írta:

Én anno etanolos korszakomban kötöttem be egy nyomógombos relét a benzinszivattyúra. A biztosítéktábla mögé van rejtve.(Vicces, mert ha rá van adva a gyújtás és úgy nyomom meg, akkor beindul a szekunder szivattyú is...)

Szerintem relézve érdemes...

Gondolom alapból is az AC-relé indítja .:confused:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, individor írta:

Nem biztos, ez az injektor hídon van és fordulatszámtól függően emeli a benzinnyomást vákumos szabályzással. Gázadásra növekszik a szívóoldalon a depresszió, és emeli a benzinnyomást hogy elég legyen az injektoroknak.  Hogy eltűnik a nyomás az attól is lehet hogy a benzinpumpa aljában visszaenged a szelep a tankba. Amit linkeltél annak motor működés közben van jelentősége, a pumpában a szelepnek meg inkább állás közben, hiszen amikor jár a motor és kering a benzin úgysem ereszt vissza még ha rossz is. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Vannak benzinálló visszacsapó szelepek, nem sok hely van, de talán a pumpa és a fedél közé befér egy,  én inkább ide raknám mint a tankon kívül.

Gondolom alapból is az AC-relé indítja .:confused:

Igen, alapból relés, a nagy áramfelvétel miatt.

Én a manuális betápot a relé és a biztosíték közé kötöttem be. Így a pumpa még mindig bizti védett lesz...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nem biztos, ez az injektor hídon van és fordulatszámtól függően emeli a benzinnyomást vákumos szabályzással. Gázadásra növekszik a szívóoldalon a depresszió, és emeli a benzinnyomást hogy elég legyen az injektoroknak.  Hogy eltűnik a nyomás az attól is lehet hogy a benzinpumpa aljában visszaenged a szelep a tankba. Amit linkeltél annak motor működés közben van jelentősége, a pumpában a szelepnek meg inkább állás közben, hiszen amikor jár a motor és kering a benzin úgysem ereszt vissza még ha rossz is. 

értem

akkor marad a  nyomógombos +12v a benzinpumpa relére, ha a vezérelt ágra megy a +12v akkor biztos nem kever be az ecunak vagy más finomabb dolognak

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Cosso írta:

Sziasztok!

Egy rövid kérdésem lenne:

Erőteljes fékezésnél beremeg a kormány és rázza az egész kocsit. (Ezt az egészet ütemesen, szakaszosan, szaggattottan, hogy mondjam még? :D  Mint egy sorozat gépkarabéllyal. )

Szerintetek?

Odalehetnek a féktárcsáid.....

Link to comment
Megosztás:

5 perce, tuskes írta:

Odalehetnek a féktárcsáid.....

Köszönöm a gyors választ. Én is erre gondoltam elsőre, de a fékpedál nem "rángat" eközben. (Tapasztaltam már ilyet más kocsinál, ahol a fékpedál rángatott)

A féktárcsák állapotát majd most téligumi-cserénél megnézzük, addig kibírja, nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Cosso írta:

Köszönöm a gyors választ. Én is erre gondoltam elsőre, de a fékpedál nem "rángat" eközben. (Tapasztaltam már ilyet más kocsinál, ahol a fékpedál rángatott)

A féktárcsák állapotát majd most téligumi-cserénél megnézzük, addig kibírja, nem vészes.

Próbáld ki pár intenzívebb fékezés után fogja rázni a kormányt is meg a pedált is

Nekem is remegett a kormány aztán erdélyben futóval a végén a pedál is rugdosott

Új tárcsa új betét aztán azóta hibátlan

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.