Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Látom neked jól telt a húsvét.

Hány éves az autód?Hány kilóméter van benne.

Iqbélát idézve:sok hülye csak hajtja az autót........! 8) (ez nem személyedre vonatkozik, olyanokra akiknek ki lehetne irva az autóra , hogy Sponsored by Fhater! :)

Én tegnap is az autó alatt voltam---nem rossz a hercegnő :wink: csak már 10. éves és megkivánja a gyakori törödést.

Most akarok beszerezni egy F.-es astra kézikönyvet !Érdemes megvenni?

Nekem van kézikönyvem. Írtam egy mélt az Opeléknek (magyarországi közp.) és két napra rá megérkezett a fénymásolat. 160 oldal, magyarul persze. Nagyon kedvesek és szolgálatkészek voltak. Ha érdekel, előkeresem a címet.

B

Link to comment
Megosztás:

Hali Sámli, szerintem sokakat érdekelne az a cím.

Előre is köszönjük.

Nos, akkor íme:

cac@opel.hu

Én Erdei György nevére küldtem az első levelet, de nem ő, hanem Hadnagy Fehér Agneta ügyfélszolgálati tanácsadó foglalkozott velem, és, mint már mondtam, nagyon kedves volt.

Sok sikert.

Sámli

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

"Szóval váltó akadás. Télen hidegben, volt h szinte allig tudtam kapcsolni! :?

Mostanában mivel nincs hideg, nem csinálja...bár ameddig el nem éri az üzemit, nekem is nehezebb. Illetve néha nyöszörög is vmi a kuliszánál..és olyankor nehezebb is váltanom. De kezdem megszokni. Illetve sajna lötyög is a váltókar :) ki van vmi kopva? asszem opel16v emlitettél vmi müanyag pöcköt...az lehet a hibás? :shock: "

Hali!

Nekem is volt ilyen problémám ('92-es Astra 1,6i), hidegen a 2-est nehezen vette. A (nem márka)szervizesek azt mondták, hogy nem lenne szabad akadoznia, megnézték és valami apró cuccot kellet benne cserélni (calki-pakli 4 rugó). A javítás után már egy kicsit jobb volt, de még nem az igazi. Kb. 1 hónap után állt be rendesen. Azóta tökéletes, mintha új lenne :)). Ha bp-i vagy és érdekel, magánban írom a szerviz nevét. Ja merthogy pestiek.

Ja a váltókaron a műbőr borítás/harang szét van menve, lukas stb. Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet kapni és mennyiért. Meg kellene nekem egy korrekt, megbízható kárpitos is mert lóg a "plafonról" a tetőkárpit.

köszi,

Üdv,

Acc.

Link to comment
Megosztás:

csá!

Kárpitos 061-3061724

nem vállalok érte garit mert még én sem voltam nála de állitolag korekt...

váltoszoknyát meg : itt forumon keresel egy srácot fehérgsi nickel és megkérdezed h csinál e még?! nekem is igért ujat de sajna elfoglalt az utobbi honapokban...azonkivül tuning boltokban(pl autoworld) hozzád vágnak ien szoknyákat méghozzá szineseket is asszem....bár az áruk több mint borsós!!! csao

Link to comment
Megosztás:

Acc irta:)

"Szóval váltó akadás. Télen hidegben, volt h szinte allig tudtam kapcsolni! :?

Mostanában mivel nincs hideg, nem csinálja...bár ameddig el nem éri az üzemit, nekem is nehezebb. Illetve néha nyöszörög is vmi a kuliszánál..és olyankor nehezebb is váltanom. De kezdem megszokni. Illetve sajna lötyög is a váltókar :) ki van vmi kopva? asszem opel16v emlitettél vmi müanyag pöcköt...az lehet a hibás? :shock: "

Hali!

Nekem is volt ilyen problémám ('92-es Astra 1,6i), hidegen a 2-est nehezen vette. A (nem márka)szervizesek azt mondták, hogy nem lenne szabad akadoznia, megnézték és valami apró cuccot kellet benne cserélni (calki-pakli 4 rugó). A javítás után már egy kicsit jobb volt, de még nem az igazi. Kb. 1 hónap után állt be rendesen. Azóta tökéletes, mintha új lenne :)). Ha bp-i vagy és érdekel, magánban írom a szerviz nevét. Ja merthogy pestiek.

ööö izé...ezt én irtam volna vmikor? csak mert nekem detto ez van... hol jobb, hol nem...

Illetve, mostanában kezd mégjobban rakoncátlankodni!! uhuhu..nemtom emlékszel e, vagy bárki, volt olyan problémám, h szó szerint padlóólemezig ki kell nyomnom a kuplungot, h tudjak váltani. Egyébként rics-recs.. nah ez azota is igy van! söööt :? néha már csinál olyat is, hogy kidobja 1-2 böl...meg talán 3ból is... szitu: pörgetem fel...váltanék, kezem a karon, kuplung be, kar kiugrik üresbe!! ritkán ugyan!! gyerekek mi lehet? plusz lehet hülyeség, de mintha morogna a kinyómóm? :? alapjárat...grr..kinyomom a kuplungot...lepörög..megáll a hang...vissza...újra...ez ugye az? mindez alapján lehet h lassan érett egy kuplungszerkezet csere? :? :) Anno OFF Xr3i-mel ON is meg kellet ezt játszanom..mondjuk az nem dobálta ki.. igaz..ez is csak nagy ritkán....

Link to comment
Megosztás:

Acc irta:)  

"Szóval váltó akadás. Télen hidegben, volt h szinte allig tudtam kapcsolni! :?  

Mostanában mivel nincs hideg, nem csinálja...bár ameddig el nem éri az üzemit, nekem is nehezebb. Illetve néha nyöszörög is vmi a kuliszánál..és olyankor nehezebb is váltanom. De kezdem megszokni. Illetve sajna lötyög is a váltókar :) ki van vmi kopva? asszem opel16v emlitettél vmi müanyag pöcköt...az lehet a hibás? :shock: "

Hali!

Nekem is volt ilyen problémám ('92-es Astra 1,6i), hidegen a 2-est nehezen vette. A (nem márka)szervizesek azt mondták, hogy nem lenne szabad akadoznia, megnézték és valami apró cuccot kellet benne cserélni (calki-pakli 4 rugó). A javítás után már egy kicsit jobb volt, de még nem az igazi. Kb. 1 hónap után állt be rendesen. Azóta tökéletes, mintha új lenne :)). Ha bp-i vagy és érdekel, magánban írom a szerviz nevét. Ja merthogy pestiek.

ööö izé...ezt én irtam volna vmikor? csak mert nekem detto ez van... hol jobb, hol nem...

Illetve, mostanában kezd mégjobban rakoncátlankodni!! uhuhu..nemtom emlékszel e, vagy bárki, volt olyan problémám, h szó szerint padlóólemezig ki kell nyomnom a kuplungot, h tudjak váltani. Egyébként rics-recs.. nah ez azota is igy van! söööt :?  néha már csinál olyat is, hogy kidobja 1-2 böl...meg talán 3ból is... szitu: pörgetem fel...váltanék, kezem a karon, kuplung be, kar kiugrik üresbe!! ritkán ugyan!! gyerekek mi lehet? plusz lehet hülyeség, de mintha morogna a kinyómóm? :?  alapjárat...grr..kinyomom a kuplungot...lepörög..megáll a hang...vissza...újra...ez ugye az? mindez alapján lehet h lassan érett egy kuplungszerkezet csere?  :?  :)  Anno OFF Xr3i-mel ON is meg kellet ezt játszanom..mondjuk az nem dobálta ki.. igaz..ez is csak nagy ritkán....

emlékszem, de arra is, hogy a kuplungbowdened anyája rá van rohadva a bowdenre, és csak állitani kéne rajta, és már jó is lenne.

de ha sokáig huzod a kuplungállitást illetve a bowden javitást /cserét, akkor szép fogod baszni a váltód szinkrongyürüit....

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Te mint dedikált opelmester magyarázd el plz a stiftek feladatát és pozicíóját, mert a váltóval most ismerkedem :)

még a mesteri fokozatom nincs meg :)

a stift a rudazat, és a váltókulissza tengelye közötti kapcsolatot biztositja.

ez egy gumis, csapszeges megoldás, igy tud mozogni a váltó , de a fix rudazatot nem rángatja.

ez a csapszeg kikophat.

ilyenkor pontatlan lesz a váltás,

ezt lehet cserélni.

asszem igy lehet leirni a legegyszerübben.....

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Legközelebbi talira egyébként hozhatnál egy ilyen stiftgarnitúrát

Nekem is, már kellene pontosítani a rudazaton. :)

Mennyit kóstál pontosan?

Én most cseréltem egy hónapja magam :roll: nak!

A két stiff kb.1600 Huf.

A villa közé való müanyag betét kb.2000 HUF.

Én csak stiffet cseréltem és megjavult a váltóm.Nekem is nehezen vette 1-2 sőt már nem is vette.

A gsi-ben nagyon nehéz volt cserélni -tele van a motortér cuccal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.