Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Szerintetek meddig érdemes egy Astrára költeni. Hány éves koráig, hány km-ig stb. Az enyém most elég jó állapotban van, ('92-es 16i 5 ajtós 110e km) tekintve hogy közel két kilót költöttem rá és még mindig van rajta mit csinálni (tetőkárpit, váltószoknya stb.), de nem tudom meddig érdemes megtartani. Most eszemben sincs eladni, mert az eddigi autóimnál gyorsabb is :) , nagyobb is, megy mint a vaddisznó :wink: és még a család is elfér benne, meghát megszerettük :) . Új autót biztos nem vennék most, mert hát építkezem is.

Szal mi a véleményetek?

köszi,

Üdv,

Acc.

Link to comment
Megosztás:

Szal majdnem 10 évesen vetted 50000 km-el?  :)   :)   :)

Jaja, tök új volt és tök megérte :o :D, az enyémben az óra 150ezer körül volt 2002-ben ('93-as évj) amit inkább hihetőnek tartottam a kinti szervízkönyv is ilyen kilómétert mutatott az állapota is ennek volt megfelelő a kevés km nagyon gyanús lehet

Link to comment
Megosztás:

En 115e km-el vettem, Nemetorszagbol lett behozva 2003-ban (vagy 2002-ben) 1 evet garazsban allt, mivel nem volt forgalmija. Amikor a kek ledesitest megcsinaltuk haverral, minden teljesen ep volt (csavarok, "lefestesek"), igy bizom benne, hogy nem "tekertek" vissza a meroorat.

Idaig ami gond volt vele: ablaktorlolapatok, kilometerspiral, es most az a bizonyos kopogas. Benzinszuro, olajszuro es gyujtokabelek lettek cserelve. Nyaron kap egy jo kis felujitast, ha telik ra... Mindenesetre rotfl a Magyar Autoklub is, mert semmi hibat nem vettek eszre rajta...

Link to comment
Megosztás:

no akkor én is előhoznám újra a rükverc recsegés témat, anno csak annyi volt, hogy írtunk páran, hogy recseg, páran meg, hogy nem...

szal mitől lehet?, mennyibe fáj megjavítani?, mit basz szét recsegés közben?, mennyi idő alatt?, mennyire kell komlyan venni?, meg ilyenek :)

Link to comment
Megosztás:

sokaknak recseg

imho opel betegség...

nem betegség.

merthogy az opelnél a hátramenet nem szinkronizált.

ugy tudod reccsenés nélkül berakni:

kinyomod a kuplungot, és vársz 2-3 mp-et. utána beteszed.

ha akkor is reccsen, akkor van baj. pl: kuplung befog stb...

Link to comment
Megosztás:

Az én váltóm sokat javult, amikor egy szerelő egy jól irányzott mozdulattal feljebb húzta a kuplungbovdent, azóta ha reccsen, csak ötödakkorát reccsen, de legtöbbször jól veszi a tolatást. Kicsit okoskodni kell vele így is, de két fillérből lényegesen jobb lett.

Link to comment
Megosztás:

mi bajotok a reccsenéssel? 8)

benne van az opel feelingben! :)

:)

Én a mai napig csak két kézzel tudom rükibe tenni a mantát. Recseg is (váltó), búg is (difi) meg sípol is (fűtés)benne egy csomó dolog... talán ezért nincs benne komoly zene... :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Hát én is beszartam amikor megvettem az enyém, másnap raknám lükibe recseg mint állat :twisted: )garázsból való kiállásnál) na vazeg megint be vásároltál csak az asszony megne tudja :!: . Aztán próba minden féle okoskodás , :twisted: semmi. Én most már azt csinálom főleg télen, hogy előtte berakom 2-3ba és lás csodát csak néha van reccs. :) :)

Link to comment
Megosztás:

haverom off autojában ua ez a szitu....

esöben suxx 1000 el, pedig kedden viszi elsö szervizre tehát az autoban 2500 km van...

ö most futárkoik épp és mondtam neki h lehet a sok pizza olaj meg zsir pára fel száll belül ablakokra , és lehet ettöl párásodik....de ez csak 1 5let...

gonolom te nem futárkocc de lehet neked is koszosak(zsirosak üvegek belül)

szal proszáld megtisztitani....illetve van ien párátlanito spray amit szintén rá fuj6cc....ezt a 2öt proszáld meg sztem...

remélem segitettem vlmit....

csao

Link to comment
Megosztás:

Párásodás: valamelyik topikban én is írtam, hogy pénteken abba a bazi nagy esöben nekem is hogy párásodott...csak a klima segitett...

rüki: hál isten nekem nem recseg. kivéve, ha még egy kicsit mondjuk gurul az autó, vagy kapásból be akarnám vágni rükibe. Néha meg kicsit nehezen venné. Olyankor dupla kuplunk..esetleg berakom vmelyik fokozatba, és már veszi is símán.

Link to comment
Megosztás:

uhuhu: csak egy tipp: nekem egy csomó falevél volt a szűrő körül, ami párás időben jól magába szívta a vizet, oszt azt kipárologta, oszt így bevizesítette... de hát neked gondolom nincs ilyesmi...

hát nincsen...

beszéltem egy csomo hozzáértővel: a klimások jobban párásodnak mint a nem klimás autók...

ilyenek . na ezt mondták...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.