Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

19 órája, zotya975 írta:

Hát passz, nekem is cserélni kéne, a cromaxnál egész jó árak vannak, és van mindenféle. Mák  hogy észrevetted, de hogyan, menet közben? 

Menet közben igen, leginkább úgy, hogy elment a fűtés, és a vízhőfokmérő is elkezdett le-fel járni Köszi, körülnézek ott. :)

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Busman írta:

Menet közben igen, leginkább úgy, hogy elment a fűtés, és a vízhőfokmérő is elkezdett le-fel járni Köszi, körülnézek ott. :)

Amikor nálunk eldurrant a cső semmit nem vettünk észre, éjszaka volt esőben, csak azt hogy lassul a kocsi majd megszorult a motor. A vízhőfokon vagy nem volt különösebb változás vagy pont nem néztünk oda.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, marton.csaba2 írta:

T zotya975!

"... semmit nem vettünk észre ..."

A műszerfalon található egy vízhőmérséklet mutató műszer.

De ez valóban nagyon bonyolult.

Ha elfolyik a hűtőfolyadék a hengerfejben található egyvezetékes vízhőfok jeladó már csak a levegőt méri. Feltöltéskor ezért kell légteleníteni, mert ha ott légbubi van ( magasabban van mint a termosztát) akkor nem pontos. Amúgy olvasd el az egészet, ne csak egy részét: " éjszaka volt esőben" illetve: " A vízhőfokon vagy nem volt különösebb változás vagy pont nem néztünk oda. " Biztos van olyan sofőr aki éjjel esőben autópályán sűrű forgalomban a műszerfalat nézi, én általában jobbára az utat szoktam. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gergőőő írta:

Ha szétszeded a sebmérő részt akkor a plexi mögött a mutató tengelyére csatlakozik egy szép aranyszínű rugó, az lehet nálad elgyengülve ami ezt a remegést okozza.

Ehhez hogy ezt a rugót láthassam magát a mutatót kell elölről lehúzni vagy hátulról kell bontanom?

Link to comment
Megosztás:

A műszeregységben 4db T20-as torx csavar tartja a sebmérő részt. Mikor ez kijött le kell szedni a mutatót pl. sütis villával meg azt a pöcköt ami 0 állásban tartja a mutatót, ezután a plexi 2db pöcke tartja a számlapot a helyén. Óvatosan ezt is le lehet szedni, ez alatt 2db sima réz csavar tartja a plexit amit ha leveszel hozzáférsz a rugóhoz. De azután mit tudsz vele csinálni ahhoz már nincs tippem.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Gergőőő írta:

A műszeregységben 4db T20-as torx csavar tartja a sebmérő részt. Mikor ez kijött le kell szedni a mutatót pl. sütis villával meg azt a pöcköt ami 0 állásban tartja a mutatót, ezután a plexi 2db pöcke tartja a számlapot a helyén. Óvatosan ezt is le lehet szedni, ez alatt 2db sima réz csavar tartja a plexit amit ha leveszel hozzáférsz a rugóhoz. De azután mit tudsz vele csinálni ahhoz már nincs tippem.

Új rúgot tudok oda rakni vagy valami speckó mini rúgó van ott?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, marton.csaba2 írta:

T zotya975!

"... pont nem néztünk oda ..."

Mondtam én, hogy nagyon bonyolult.

Ezt fejtsd ki kicsit bővebben. Mi bonyolult,  kinek és miért, és igazából egyáltalán mire akarsz kilyukadni? Meg úgy alapból miért folysz bele egy beszélgetésbe ha érdemben nem vagy képes hozzászólni? 

6 órája, C5oNtkov4c5 írta:

Üdv.

Kicsit tanácstalan vagyok,kicseréltem már a km/h spirált is meg a váltóban is a kihajtást gyári GM re, de még mindig remeg a km mutató 90-110 ig.... Az órában is megtudja adni valami magát? Nincs tippem már.....

 

Én arra jutottam hogy vettem a bontóban egy használt bowdent a vadi újat meg odaadtam valakinek kínlódjon vele ő. Egyből megszűnt a remegés-kattogás, és mindenki boldog. Mondjuk akinek adtam az nem biztos.:goofy:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Nekem az a gondom, hogy az üzemanyag szintjelzőm a fél szinttől lefelé nem mozdul. Ha tele tankolom, akkor felmegy teljesen 50-ig, és én úgy látom arányosan csökken kb. 25-ig, kicsit felette megáll, és utána nem mozdul. Autószerelő megnézte a tankot, ott rendben talált mindent. Javítható ez házilag, vagy autóelektromoshoz kell vinni? Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Gyuszmo írta:

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Nekem az a gondom, hogy az üzemanyag szintjelzőm a fél szinttől lefelé nem mozdul. Ha tele tankolom, akkor felmegy teljesen 50-ig, és én úgy látom arányosan csökken kb. 25-ig, kicsit felette megáll, és utána nem mozdul. Autószerelő megnézte a tankot, ott rendben talált mindent. Javítható ez házilag, vagy autóelektromoshoz kell vinni? Köszi előre is.

Ha leveszed a gyújtást akkor sem megy le vagy akkor lesüllyed teljesen a mutató? 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Amikor nálunk eldurrant a cső semmit nem vettünk észre, éjszaka volt esőben, csak azt hogy lassul a kocsi majd megszorult a motor. A vízhőfokon vagy nem volt különösebb változás vagy pont nem néztünk oda.

Akkor nem volt szerencséd, ezt tényleg nem könnyű észrevenni. Lehet valami nálunk is károsodott, mert egy henger nem akar menni, még a gyertyákat, meg a kábelt átnézem holnap, aztán nem tudom mi tévő legyek, nagy baja pedig nem lehetett ettől szerintem, pár km-ert ment csak víz nélkül, az olaj is tiszta maradt, megy is rendesen, de alapjáraton dadogós, hallani hogy nem megy.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Busman írta:

Akkor nem volt szerencséd, ezt tényleg nem könnyű észrevenni. Lehet valami nálunk is károsodott, mert egy henger nem akar menni, még a gyertyákat, meg a kábelt átnézem holnap, aztán nem tudom mi tévő legyek, nagy baja pedig nem lehetett ettől szerintem, pár km-ert ment csak víz nélkül, az olaj is tiszta maradt, megy is rendesen, de alapjáraton dadogós, hallani hogy nem megy.

Hát első körben ha túlmelegszik a motor a hengerfej tömítés szokott átégni, aztán vetemedik-reped a hengerfej, blokk..de persze nem törvényszerű a sorrend. Ha van szikra mindegyik hengernél és mindegyik injektor nyomatja befelé a benzint akkor kompressziót kéne méretni. De én úgy vettem észre nem olyan könnyű megfőzni, én is mentem már 10-20 kilométert kilyukadt hűtővel, igaz mindíg megálltam és öntöttem utána a vizet. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Ezt fejtsd ki kicsit bővebben. Mi bonyolult,  kinek és miért, és igazából egyáltalán mire akarsz kilyukadni? Meg úgy alapból miért folysz bele egy beszélgetésbe ha érdemben nem vagy képes hozzászólni? 

Én arra jutottam hogy vettem a bontóban egy használt bowdent a vadi újat meg odaadtam valakinek kínlódjon vele ő. Egyből megszűnt a remegés-kattogás, és mindenki boldog. Mondjuk akinek adtam az nem biztos.:goofy:

Az a baj tudod, hogy én most direkt gyári GM új spirált vettem, ami nem is kattog meg semmi hangja nincs csak simán remeg 90-110 között picit....de pont ezért cseréltem a régi gyárit mert az is ezt csinálta...ezért gondoltam azt hogy itt már nem spirál próbléma van...

2448828-20170120-q7RcvX.jpg

2448829-20170120-p8ZpOm.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 07. at 16:28, xmacx írta:

update:

mintha a gázbowdent kézzel húzva jobban pörögne a motor de ezt nehéz megállapítani

ami viszont biztos, hogy 2000-es fordulat alatt kevés is a nyomaték

és továbbra is az a legszembetűnőbb, hogy rövid az útja a gázpedálnak.
ja és a kompresszióra rámérve, gyárik értékek!

köszi a segítséget előre is

Szarul volt beállítva gazpedal ami most javítva lett, kapott egy új bowdent és repül a gép, kopogás is megszünt! Köszi azért!

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 19. at 16:29, zotya975 írta:

Hát első körben ha túlmelegszik a motor a hengerfej tömítés szokott átégni, aztán vetemedik-reped a hengerfej, blokk..de persze nem törvényszerű a sorrend. Ha van szikra mindegyik hengernél és mindegyik injektor nyomatja befelé a benzint akkor kompressziót kéne méretni. De én úgy vettem észre nem olyan könnyű megfőzni, én is mentem már 10-20 kilométert kilyukadt hűtővel, igaz mindíg megálltam és öntöttem utána a vizet. 

Hát nem úsztam meg, beledolgozik a hűtőrendszerbe a motor, bugyog a kiegyenlítőtartály folyamatosan, túlnyomás van benn 1 perc után. Mennyi lehet a javítása ennek? Gondolom hengerfej le, síkolás, nyomáspróba, nem tudom, ilyenkor szerintem vezérlést is érdemes cserélni, már van benn 50 ezer km, szóval így összesen mennyi a reális ár érte?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Busman írta:

Hát nem úsztam meg, beledolgozik a hűtőrendszerbe a motor, bugyog a kiegyenlítőtartály folyamatosan, túlnyomás van benn 1 perc után. Mennyi lehet a javítása ennek? Gondolom hengerfej le, síkolás, nyomáspróba, nem tudom, ilyenkor szerintem vezérlést is érdemes cserélni, már van benn 50 ezer km, szóval így összesen mennyi a reális ár érte?

Hát legalsó hangon, ha nem veszel új csavarokat, csak a tömítések, és a síkolás árát nézzük akkor nem vészes . Nekem 3 ezerért síkoltak igaz ennek már vagy 5 éve a nyomáspróba nem tudom mennyi. Vezérlést nem muszáj cserélni, de mivel már csak 10 ezer van a periódus végéig logikus lenne. Amikor szakadt a szíjam a bontott hengerfej ( nem a régit csináltuk meg) a síkolás, az olaj, a hűtőfolyadék, a vezérlés szett, a hengerfej és a szelepfedél tömítés a vezérműtengely szimering és a termosztát volt 50 ezer. Meg persze az sem mindegy hogy mi a nyomáspróba eredménye. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Hát legalsó hangon, ha nem veszel új csavarokat, csak a tömítések, és a síkolás árát nézzük akkor nem vészes . Nekem 3 ezerért síkoltak igaz ennek már vagy 5 éve a nyomáspróba nem tudom mennyi. Vezérlést nem muszáj cserélni, de mivel már csak 10 ezer van a periódus végéig logikus lenne. Amikor szakadt a szíjam a bontott hengerfej ( nem a régit csináltuk meg) a síkolás, az olaj, a hűtőfolyadék, a vezérlés szett, a hengerfej és a szelepfedél tömítés a vezérműtengely szimering és a termosztát volt 50 ezer. Meg persze az sem mindegy hogy mi a nyomáspróba eredménye. 

Értem, köszi, jövő héten elviszem egy szakihoz, aztán meglátjuk mit mond rá.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hát legalsó hangon, ha nem veszel új csavarokat, csak a tömítések, és a síkolás árát nézzük akkor nem vészes . Nekem 3 ezerért síkoltak igaz ennek már vagy 5 éve a nyomáspróba nem tudom mennyi. Vezérlést nem muszáj cserélni, de mivel már csak 10 ezer van a periódus végéig logikus lenne. Amikor szakadt a szíjam a bontott hengerfej ( nem a régit csináltuk meg) a síkolás, az olaj, a hűtőfolyadék, a vezérlés szett, a hengerfej és a szelepfedél tömítés a vezérműtengely szimering és a termosztát volt 50 ezer. Meg persze az sem mindegy hogy mi a nyomáspróba eredménye. 

Zotya bakker! Ilyet le se írj! Ezek már nem ladák. Nyúló csavarok, amiket folyáshatárra húzunk. Minden alkalommal csere! 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.