Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

4 órája, felhasznaaloo írta:

Sziasztok. Mér van az hogy minden téli-nyári kerékcserekor találok valami csúnyaságot? (Költői kérdés volt. Az autó 21 éves.)

 

Szóval. Hallottam én ezt múlt héten, amikor eltört ez a stabpálca, csak nem akartam hinni a fülemnek. Belenéztem a tükörbe de nem láttam a végét elpattogni... A cromaxnál amit találtam a honlapjukon, a pálca végén (ami nekem elgurult) nem 2 anya van, hanem 1db önzáró:

https://cromax.hu/futomu_kormanymu/elso_futomu_alkatreszek/elso_stabilizator_rud_gombfej/elso_stabilizator_rud_gombfej_opel_astra_f_gombfejes_62547

Jó lesz ez nekem, ugye? Alvázszám szerint jó (T betű van az alvázszámban).

Még annyit olvastam erről, hogy úgy kell feltenni, hogy ügyesen megmérve a szilenteket közrefogó 2 tányér között 38-39 mm legyen.

A stabrudat fogó nagyobbik anyára nem találtam meghúzási nyomatékot. Az is önzáró. Mennyire kell meghúzni?

Van még egyéb dolog, amire figyeljek? Köszi, Csaba

Hm...én sem találok meghúzási nyomatékot, az önzáró mellé tehetsz még kontraanyát szerintem. Nekem még nem tört el, csak a repedt gumik miatt cseréltem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kicseréltem a bal stabpálcát (stab. rúd bekötőt) és arra jutottam, hogy a 20 nm nyomaték az a nagyobbik (önzáró) anyára vonatkozik, ami a stabrúd végén átmenő gömbfej szárra megy. A pálca végén meg ugye azt a 38-39 mm-t kell beállítani, csakhogy. Úgy látom ezt úgy szerelik, hogy a 2 tányéralátét szétfelé nyomja a gumipogácsákat, miközben a (Haynes) könyv azt írja, hogy a konkáv felükkel nézzenek a lengőkar felé. De már eleve úgy van a pálcán a felső alátét gyárilag, hogy a konvex (domború) fele van a vége (lengőkar) felé. Azt nem tudtam leszedni és megfordítani. Az alsó alátétet viszont úgy tettem fel, hogy a homorú (konkáv) felével felfelé. Így sajnos jobban "kilóg" alul a vége meg az anyák és persze az a 38-39 mm se tiszta hogy így mikor annyi. Kontraanya nem volt hozzá, de szerencsére a fűnyíró darabokban, loptam egy anyát onnan... A nagyobbik anya amúgy elég nehezen jött le, erő vagy kar kell hozzá. Üdv. Csaba

Link to comment
Megosztás:

3 órája, felhasznaaloo írta:

Sziasztok. Kicseréltem a bal stabpálcát (stab. rúd bekötőt) és arra jutottam, hogy a 20 nm nyomaték az a nagyobbik (önzáró) anyára vonatkozik, ami a stabrúd végén átmenő gömbfej szárra megy. A pálca végén meg ugye azt a 38-39 mm-t kell beállítani, csakhogy. Úgy látom ezt úgy szerelik, hogy a 2 tányéralátét szétfelé nyomja a gumipogácsákat, miközben a (Haynes) könyv azt írja, hogy a konkáv felükkel nézzenek a lengőkar felé. De már eleve úgy van a pálcán a felső alátét gyárilag, hogy a konvex (domború) fele van a vége (lengőkar) felé. Azt nem tudtam leszedni és megfordítani. Az alsó alátétet viszont úgy tettem fel, hogy a homorú (konkáv) felével felfelé. Így sajnos jobban "kilóg" alul a vége meg az anyák és persze az a 38-39 mm se tiszta hogy így mikor annyi. Kontraanya nem volt hozzá, de szerencsére a fűnyíró darabokban, loptam egy anyát onnan... A nagyobbik anya amúgy elég nehezen jött le, erő vagy kar kell hozzá. Üdv. Csaba

Képeken sem egyértelmű, egyiken befelé, a másikon kifelé néz a domború oldal. Nekem a lengőkar felé nézett, és úgy is raktam fel az újat is. Én sem tudtam leszedni a felsőt, igaz nem is akartam, de azt láttam hogy nem jön le. 

2502483-20170327-k6cA7e.jpg

2502484-20170327-heHyLE.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Képeken sem egyértelmű, egyiken befelé, a másikon kifelé néz a domború oldal. Nekem a lengőkar felé nézett, és úgy is raktam fel az újat is. Én sem tudtam leszedni a felsőt, igaz nem is akartam, de azt láttam hogy nem jön le.

Köszi. A kátyúk meg a padkára parkolás miatt kapnak ezek a gumipogácsák. Nekem most a 2 oldalon pont fordítva van a 2-2 alátét (a túloldalit a mester kerékcsapágy cserekor törte/cserélte).

Link to comment
Megosztás:

12 órája, felhasznaaloo írta:

Köszi. A kátyúk meg a padkára parkolás miatt kapnak ezek a gumipogácsák. Nekem most a 2 oldalon pont fordítva van a 2-2 alátét (a túloldalit a mester kerékcsapágy cserekor törte/cserélte).

Sajnos a gumipogácsák alá megy a víz és megeszi a menetes szárat. így aztán hamar el tudnak törni...

:(

Link to comment
Megosztás:

25 perce, felhasznaaloo írta:

Csak ugye egy ekkora tömegű és méretű alkatrész esetében (és hát jelentős darabszám is kell belőle minden egyes autóhoz) ez túlzott elvárásnak minősül... Ráadásul csak dísznek van. :-)

Hát végülis csak feszíti lefelé a lengőkart és útban van minden szerelésnél.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, felhasznaaloo írta:

Csak ugye egy ekkora tömegű és méretű alkatrész esetében (és hát jelentős darabszám is kell belőle minden egyes autóhoz) ez túlzott elvárásnak minősül... Ráadásul csak dísznek van. :-)

 

2 órája, zotya975 írta:

Hát végülis csak feszíti lefelé a lengőkart és útban van minden szerelésnél.

Be kő mártani faggyúba, és akkor nem rohad. :D
Egyébként egy jó gátlóval(nem az alko és társai) nem érezni (nagyon) a hiányát.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

 

Be kő mártani faggyúba, és akkor nem rohad. :D
Egyébként egy jó gátlóval(nem az alko és társai) nem érezni (nagyon) a hiányát.

Most már eléggé kopog az a valami elől nekem is , szerintem ha hétvégén átrakom a nyári gumikat megtalálom mi zajong. Kormányösszekötőre tippelek, mert terhelésváltáskor, fék-gáz koppan egyet. Áprilisi műszakin már megvolt a hang, de hiába hívtam fel rá a figyelmet azt mondták minden rendben. Ja meg persze a kormánymű lóg középen. Nem tudom azon a javítókészlet mennyire segít.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Most már eléggé kopog az a valami elől nekem is , szerintem ha hétvégén átrakom a nyári gumikat megtalálom mi zajong. Kormányösszekötőre tippelek, mert terhelésváltáskor, fék-gáz koppan egyet. Áprilisi műszakin már megvolt a hang, de hiába hívtam fel rá a figyelmet azt mondták minden rendben. Ja meg persze a kormánymű lóg középen. Nem tudom azon a javítókészlet mennyire segít.

Az a fehér kis műanyag szokott megkopni. Ha azt cseréli az ember, akkor jobb lesz. Legalábbis a normál kormányműnél.

A szervóshoz nincs ilyen... annál marad a koporászás... :)

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, pszilaj írta:

Az a fehér kis műanyag szokott megkopni. Ha azt cseréli az ember, akkor jobb lesz. Legalábbis a normál kormányműnél.

A szervóshoz nincs ilyen... annál marad a koporászás... :)

 

Középen mindenképpen lóg, és fel le mozdul ha fordítom a kereket, de a kerék felől is hallatszik koppanás, az szerintem más. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, h lenne egy 2001es 5 ajtós astra. Ebben szeretnénk egy olyat elérni, h a középkonzol kijelzőjéről ne menjen el az (idő, dátum, hőmérséklet) világítása, ha felkapcsoljuk akar csak a helyzetjelzőt, vagy a fényszorót. Mivel jelenleg alap helyzetben, gombnyomásra világít pár másodpercig, ill. nyújtásnál folyamatosan... "ha jól sejtem ez a normális?!" (Engem akár vezeték elcsípéses megoldás is érdekel!!!)

A másik, meg a fényszoró magasság állító kapcsoló izzócseréje lenne. Hogy és miként lehet szétszedni ill. nagyon bonyolult e? Valamint h mekkora rizszsem izzó való bele? (Akkora mint a fényszoró és ködfényszoró kapcsolokba? vagy mint a ventilátor kapcsolóba?? mert ezeket már cseréltem; némelyiket forrasztással)

Előre is köszi a segítséget

Módosítva : Pheonix
Link to comment
Megosztás:

41 perce, Pheonix írta:

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, h lenne egy 2001es 5 ajtós astra. Ebben szeretnénk egy olyat elérni, h a középkonzol kijelzőjéről ne menjen el az (idő, dátum, hőmérséklet) világítása, ha felkapcsoljuk akar csak a helyzetjelzőt, vagy a fényszorót. Mivel jelenleg alap helyzetben, gombnyomásra világít pár másodpercig, ill. nyújtásnál folyamatosan... "ha jól sejtem ez a normális?!" (Engem akár vezeték elcsípéses megoldás is érdekel!!!)

A másik, meg a fényszoró magasság állító kapcsoló izzócseréje lenne. Hogy és miként lehet szétszedni ill. nagyon bonyolult e? Valamint h mekkora rizszsem izzó való bele? (Akkora mint a fényszoró és ködfényszoró kapcsolokba? vagy mint a ventilátor kapcsolóba?? mert ezeket már cseréltem; némelyiket forrasztással)

Előre is köszi a segítséget

Az első passzolom, a lámpa magasságállítót könnyű szétszedni, de mivel már nagyon régen cseréltem benne az izzót ledre már nem emlékszem mekkora benne az izzó. Talán akkora mint a lámpakapcsolóban. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Évek óta előfordul, hogy időnkét ingadozik az alapjáratom (x14nz). Általában jó, de amikor ugrál eléggé zavaró, főleg ha motorfékkel gurulok. Az alapjárati motort már tisztítottam több alkalommal is, de soha nem láttam koszosnak.

Lehet, hogy valami más oka lenne? Tudtok segíteni?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, spicceshorgasz írta:

Sziasztok!

Évek óta előfordul, hogy időnkét ingadozik az alapjáratom (x14nz). Általában jó, de amikor ugrál eléggé zavaró, főleg ha motorfékkel gurulok. Az alapjárati motort már tisztítottam több alkalommal is, de soha nem láttam koszosnak.

Lehet, hogy valami más oka lenne? Tudtok segíteni?

Köszi.

Szia!

Vákuumcsövek rendben vannak? Folytószelepet és a házát is kitisztítottad? Nekem az volt a gond, hogy ki volt kopva az alapjárati motor tengelye, és oldalirányban is tudott mozdulni. Akku saru levétellel próbálkoztál már?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, fatadaniel94 írta:

Szia!

Vákuumcsövek rendben vannak? Folytószelepet és a házát is kitisztítottad? Nekem az volt a gond, hogy ki volt kopva az alapjárati motor tengelye, és oldalirányban is tudott mozdulni. Akku saru levétellel próbálkoztál már?

Szia!

A vákuumcsöveket még nem néztem, nem tudom melyiket kellene, de majd az oda csatlakozókat megvizsgálom.

A folytószelepet csak felülről vizsgáltam, onnan tisztának tűnt.

Az alapjárati motor tengelyénél mit jelent a kopás? Szemmel látszik? Vagy már egy kis lógás is hiba? Ezt megnézem.

Saru levétellel már próbálkoztam.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, spicceshorgasz írta:

Szia!

A vákuumcsöveket még nem néztem, nem tudom melyiket kellene, de majd az oda csatlakozókat megvizsgálom.

A folytószelepet csak felülről vizsgáltam, onnan tisztának tűnt.

Az alapjárati motor tengelyénél mit jelent a kopás? Szemmel látszik? Vagy már egy kis lógás is hiba? Ezt megnézem.

Saru levétellel már próbálkoztam.

Köszi.

Az összes vákuum csövet ami csak az injektor irányába megy meg kellene nézni, nem e repedt és falsot kap valahol. Igazából, a gyárinak is van egy kis holtjátéka, de csak náhány tized mm. Megfogod a tengelyt és a tengelyre merőlegessen elkezded mozgatni. Ha ez a kitérés kellően nagy, akkor a kúpos vége ide oda mocorog az üléke körül. Néha ezért is volt magas az alapjáratom, gondolom megakadt valahol, és nem tudta elzárni a levegőt. 

Még valami. Ha diagnosztika módba teszed, akkor az alapjárati motornak ki-be kell mozognia, vagy ha a gyújtást ráadod és leveszed akkor is az történik ( gyújtás ráadásakor befele, míg levételkor kifele mozdul el ). Ezzel tudod ellenőrizni, hogy működik. 

Módosítva : fatadaniel94
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.