Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 

Adott egy Astra f  X16XEL. a következő tünetekkel: 1,5 hete parkolóban leállít, 10 perc múlva elindít, sebességberak, leáll. Nézek, mondom, biztos én engedtem fel a kuplungot korán. Indítózás, teker teker teker, csak nem húz.... Szerelő telefon, javaslat akksisaru le, vissza, hátha. Művelet végrehajtva, autó indul, tünetmentes. Újra elindul stb stb. Elértem a szerelőig, megbeszéltük mikor néz rá, elköszönés, újra nem indul. De már egész máshogy. El-el kapja a ritmust, de pár másodperc erőlködés után leáll. Akksisarus művelet nem segít már többet. Szerelő másnap beül indít, azonnal indul. Másnap megint nem indul, de dob egy hibajelet: Alsó holtponti jeladó. Öröm boldogság, csere, Összerak, megy. Egészen hétfőig, amikor ugyanúgy nem indult el, hibakód nincs az agyában, tanácstalanság. Szerda szerelő indítja, indul. Hibakód nincs, negyedóra járás után megáll, nem lehet indítani... .Kontaktokat megpucoltuk, csatikat szétszedtük, megpucoltuk, benzinpumpa nyom, gyertyák tökéletesek. Csütörtök beül indít, indul. Fél óra ketyegés után sem áll le, tünetmentes.

Kérlek adjatok valami tanácsot, mert én ebbe belehülyülök, hogy van is meg nincs is autóm :D

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

10 perce, kisgezo írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 

Adott egy Astra f  X16XEL. a következő tünetekkel: 1,5 hete parkolóban leállít, 10 perc múlva elindít, sebességberak, leáll. Nézek, mondom, biztos én engedtem fel a kuplungot korán. Indítózás, teker teker teker, csak nem húz.... Szerelő telefon, javaslat akksisaru le, vissza, hátha. Művelet végrehajtva, autó indul, tünetmentes. Újra elindul stb stb. Elértem a szerelőig, megbeszéltük mikor néz rá, elköszönés, újra nem indul. De már egész máshogy. El-el kapja a ritmust, de pár másodperc erőlködés után leáll. Akksisarus művelet nem segít már többet. Szerelő másnap beül indít, azonnal indul. Másnap megint nem indul, de dob egy hibajelet: Alsó holtponti jeladó. Öröm boldogság, csere, Összerak, megy. Egészen hétfőig, amikor ugyanúgy nem indult el, hibakód nincs az agyában, tanácstalanság. Szerda szerelő indítja, indul. Hibakód nincs, negyedóra járás után megáll, nem lehet indítani... .Kontaktokat megpucoltuk, csatikat szétszedtük, megpucoltuk, benzinpumpa nyom, gyertyák tökéletesek. Csütörtök beül indít, indul. Fél óra ketyegés után sem áll le, tünetmentes.

Kérlek adjatok valami tanácsot, mert én ebbe belehülyülök, hogy van is meg nincs is autóm :D

 

Köszi

Hát ha jól tudom, ha rossz a holtpont jeladó akkor nincs forgásjel, így a pumpát sem indítaná a motorvezérlő. Ha nem indul ,szikrát kellene ellenőrizni a gyertyáknál. Vagy azt néztétek, arra írtad hogy tökéletesek, vagy csak a színére? Aztán: meg lehet próbálni úgy indítani hogy összekötöd a diag csatiban a megfelelő lábakat mintha hibakódot villogtatnál, így az érzékelőket nem veszi figyelembe, kapnak egy középértéket. Így indul-e....

Link to comment
Megosztás:

Gyertyát néztük, színre teljesen rendben van, szikra is megfelelő. Holtponti jeladót az első leállás után dobta a hibakós, akkor nem lett megnézve a benya pumpa, csak most. Amikor legközelebb megáll, kipróbálom ezt az összedugós indítós módszert, köszönöm a tippet.

Link to comment
Megosztás:

Amikor pár hete fixen összekötöttem a trafót a gyertyakábellel, azt hittem ezzel meg is oldottam az időnként motor kihagyás dolgot. Eddíg legalábbis tünetmentes volt, de ma megint elkezdte. Elég nehéz így hibát felderíteni, hogy megállok, megszűnik, megyek két napot semmi, előjön, csinálja 2 percig, aztán megint semmi.:confused: Nem ránt akkorát mint amikor a pumpa haldoklik, csak egészen kicsiket, mintha egy ütem kimaradna. Lehet előrehozom az átépítést.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Bundee írta:

Valld be, hogy ez csak ürügy. Így lehet legalizálni az asszonynál :hehe:

Már szinte minden megvan, az a műanyag hátsó cső is a héten jött meg a plusz csonkkal.  De a hengerfejet még síkoltatni kell, meg becsiszolni a szelepeket ( más ha kell) meg most majdnem minden nap kell az autó. Tavasszal műszaki a karosszériával kellene inkább foglalkozom, csak bacca a csőröm ez a rejtélyes rángatás. Annyira kontakthibának tűnik, mert néha előjön, megállok, matatok a motortérben, van hogy eltűnik, van hogy marad. Úgy lenne jó elcsípni, hogy húznám a gázt a motortérből akkor is hallani-érezni ahogy kihagy, aztán bacogatni a kábeleket mikor szűnik meg. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 08. at 7:45, zotya975 írta:

Már szinte minden megvan, az a műanyag hátsó cső is a héten jött meg a plusz csonkkal.  De a hengerfejet még síkoltatni kell, meg becsiszolni a szelepeket ( más ha kell) meg most majdnem minden nap kell az autó. Tavasszal műszaki a karosszériával kellene inkább foglalkozom, csak bacca a csőröm ez a rejtélyes rángatás. Annyira kontakthibának tűnik, mert néha előjön, megállok, matatok a motortérben, van hogy eltűnik, van hogy marad. Úgy lenne jó elcsípni, hogy húznám a gázt a motortérből akkor is hallani-érezni ahogy kihagy, aztán bacogatni a kábeleket mikor szűnik meg. 

Mivel meguntam a rejtélyes rángatás dolgot, rendeltem egy trafót ( mert kattog) egy pumpát ( mert sípol) és egy gyújtókábel készletet ( az SE-hez is jó) a kocsihoz. Aztán majd kiderül. 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zotya975 írta:

Mivel meguntam a rejtélyes rángatás dolgot, rendeltem egy trafót ( mert kattog) egy pumpát ( mert sípol) és egy gyújtókábel készletet ( az SE-hez is jó) a kocsihoz. Aztán majd kiderül. 

Nekem is hallhatóan kattog a trafóm de csak kis fordulaton nagy terhelésnél (fél gáz fölött nyomva) szted van értelme cserélni ha ezen a kicsit zavaró hangon kívül mást nem produkál a szekér? 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gergőőő írta:

Nekem is hallhatóan kattog a trafóm de csak kis fordulaton nagy terhelésnél (fél gáz fölött nyomva) szted van értelme cserélni ha ezen a kicsit zavaró hangon kívül mást nem produkál a szekér? 

Amióta megvettem a trafót kattog azóta eltelt 5 év és kábé 70 ezer kilométer. Csak azért, mert kattog még nem kell cserélni, ha amúgy jól működik. De az utóbbi időben nagyon hangos lett még az utastérben is hallom, és mivel képtelen vagyok alkatrész csere nélkül megtalálni a hibát hát veszek egyet. Max lesz egy tartalék.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lajos12 írta:

Ez a rejtélyes leállás lehet a számítógépe miatt is. Faterom c14nz-be volt ilyen probléma. Ment az autó és egyszercsak leállt majd csak percek múlva indult újra. Aztán pár nap és megint ugyanez.

Le nem áll, csak mintha kihagyna a gyújtás, főleg gyorsításkor, ha csak fix sebességgel megyek észre sem venni. Nem gyanakszom a pumpára, mert amikor azzat volt gond, rendesen torpant a kocsi most meg csak ki-kihagy. Teljesen rendszertelenül csinálja, ma reggel, és hazafelé semmi baja nem volt. Nem akartam már erre a motorra költeni, de az SE még közel sincs kész ( pontosabban még el sem kezdtem), addíg meg használni kell ezt. Gondoltam rá hogy veszek bele nagynyomású pumpát, ami jó a hengerenkéntihez, de nem volt benne teljesen biztos hogy a szabályzó elviseli sokáig, vagy le tudja csökkenteni rendesen a nyomást.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 07. at 11:37, kisgezo írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 

Adott egy Astra f  X16XEL. a következő tünetekkel: 1,5 hete parkolóban leállít, 10 perc múlva elindít, sebességberak, leáll. Nézek, mondom, biztos én engedtem fel a kuplungot korán. Indítózás, teker teker teker, csak nem húz.... Szerelő telefon, javaslat akksisaru le, vissza, hátha. Művelet végrehajtva, autó indul, tünetmentes. Újra elindul stb stb. Elértem a szerelőig, megbeszéltük mikor néz rá, elköszönés, újra nem indul. De már egész máshogy. El-el kapja a ritmust, de pár másodperc erőlködés után leáll. Akksisarus művelet nem segít már többet. Szerelő másnap beül indít, azonnal indul. Másnap megint nem indul, de dob egy hibajelet: Alsó holtponti jeladó. Öröm boldogság, csere, Összerak, megy. Egészen hétfőig, amikor ugyanúgy nem indult el, hibakód nincs az agyában, tanácstalanság. Szerda szerelő indítja, indul. Hibakód nincs, negyedóra járás után megáll, nem lehet indítani... .Kontaktokat megpucoltuk, csatikat szétszedtük, megpucoltuk, benzinpumpa nyom, gyertyák tökéletesek. Csütörtök beül indít, indul. Fél óra ketyegés után sem áll le, tünetmentes.

Kérlek adjatok valami tanácsot, mert én ebbe belehülyülök, hogy van is meg nincs is autóm :D

 

Köszi

Sziasztok!

Ismét előjött a probléma. A tünet ugyanaz. Teker, elkapja,1-2 másodpercig erőlködik, olyan mintha ki akarna fogyni a benya, aztán leáll.

Megpróbáltam összezárni azokat a pineket, amiket a kivillogtatáshoz is kell, de úgy sem indult el. Hibajelet nem dob. :(

Nagyon nagyon várom az ötleteket, előre is köszönöm! :)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 09. at 17:05, zotya975 írta:

Mivel meguntam a rejtélyes rángatás dolgot, rendeltem egy trafót ( mert kattog) egy pumpát ( mert sípol) és egy gyújtókábel készletet ( az SE-hez is jó) a kocsihoz. Aztán majd kiderül. 

Hengerfejcsavaraszett nem köll? Az enyémhez természetesen más kellett ebből is. :closedeyes:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 16. at 14:46, zotya975 írta:

 

 

2008. 06. 20-án vettem egy 8400Forintos pumpát ezt 226727Km-nél szereltem be. Most van ugye 2017 és lassan 330 ezer kilométer lesz az autóban. Tehát a nagyon gagyi kategória eddíg 9 évet és 103 ezer Kilométert működött hibamentesen pontosabban kissé hangosan. A prémium márka elnevezés szerintem parasztvakítás. Amúgy az eredeti gyári pumpa Bosch gyártmány és szerepel a listában ennél jobb ( eredeti opel) majdnem háromszoros áron na az vajon mi lehet? Most szerintem Delphit veszek, mert azért én is hiszek az olcsó húsnak híg a leve jelenségben. Bár úgy ezzel szerencsém van. 

Sziasztok!

Nos idő közben vettem egy Delphi pumpát, szűrővel, csővel, bilincsekkel. Már csak egy szerelő kell aki kicseréli, és ha már ott tart a dolog, akkor sz üzemanyag rendszert is kifúllya, és felkerülhet végre a benzinszűrő is, amire nem jutott alkalom tavaj óta. 

Ha valakinek van megbízható kapcsolata 21.-k kerületben, vagy attól nem messze, szívesen vennék egy jó szerelőt, korrekt áron. Az enyém még vagy 1 hónapig fullon van, viszont a benzinpumpám nagy valószínűséggel, annak max felét bírja ki.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, kisgezo írta:

Sziasztok!

Ismét előjött a probléma. A tünet ugyanaz. Teker, elkapja,1-2 másodpercig erőlködik, olyan mintha ki akarna fogyni a benya, aztán leáll.

Megpróbáltam összezárni azokat a pineket, amiket a kivillogtatáshoz is kell, de úgy sem indult el. Hibajelet nem dob. :(

Nagyon nagyon várom az ötleteket, előre is köszönöm! :)

 

 

 

 

 

 

Benzinpumpa csatlakozó kontakt hiba esetleg. Nézd meg a csatlakozóban az érintkezőket, nincsenek e rohadva, esetleg hajlítani kell rajtuk hogy jobb legyen a kontakt.

Módosítva : joecockroach
Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

Mi  a különbség?

Nemtudom. Elring katalógus szerint jónak kellett volna lennie, a srác aztmondta nem jó, rendelt bele másikat a bennelévő alapján.

tuskes: jaja, újra zizeg az NZ :-)

Kapott előre Ferodo tárcsát, meg GM gyári betétet. Olcsóbb volt Csergőben mint a noname utángyári. Fene sem érti ezt.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Bundee írta:

Nemtudom. Elring katalógus szerint jónak kellett volna lennie, a srác aztmondta nem jó, rendelt bele másikat a bennelévő alapján.

tuskes: jaja, újra zizeg az NZ :-)

Kapott előre Ferodo tárcsát, meg GM gyári betétet. Olcsóbb volt Csergőben mint a noname utángyári. Fene sem érti ezt.

Na ennek örülök Bundee! Bár kicsit sajnálom hogy nem voltam jelen, megbeszéltük hogy belekontárkodok, és feltartalak miközben készül. :hehe::hehe:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 12. at 15:53, zotya975 írta:

Megjöttek a csetreszek, de csak a trafót meg a kábeleket teszem most átt mert az 3 perc és nem kell a kocsi alá feküdni. Amúgy amióta megrendeltem semmi baja. :doze:

Ezeknek lelke van. Hisztis pics@k. Megvettem a másik kocsit januárban, 4 napra rá eldurrant a vízcső a Vekin.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Bundee írta:

Ezeknek lelke van. Hisztis pics@k. Megvettem a másik kocsit januárban, 4 napra rá eldurrant a vízcső a Vekin.

Hát, a csere óta mentem vele 100Kilométert, nem jött elő a hiba ugye ez a trafó nem is kattog. ( meg a csere előtt sem kábé 30kilométeren szóval még passz)Ma akartam kicserélni a benzinpumpát is, de hiába jártam ki a tankot menni kell az autóval, rá kell hogy tankoljak egy keveset, de szerintem még így  is a nyílás alatt lesz bőven a szint. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2002 -es Opel Astra F 1.4 -es autóm (motorkód: X14NZ). 

Tegnapig semmi gond nem volt vele, egyszer csak üzemi hőmérsékleten elkezdett az alapjárat ingadozni. Ha bemelegszik, lecsökken, szinte alig hallani a motor hangját. Az alapjárati motorra gyanakodtam, kiszedtem, és megtakarítottam. Azóta elindulva nem akar húzni, és váltás közben leáll. Tönkre mehetett az alapjárati motor, vagy más gond (is) lehet?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Tiu írta:

Hol vetted a kábeleket?

Mindent itt vettem: http://mullerautowebshop.hu/ regisztrálni sem kell, nem volt postaköltség ( gondolom egy bizonyos összeg felett nincs) és ami nekem lényeges az Mpl-el hozzák ki, tehát ha nem vagyok otthon bedobják a postára és én elmehetek érte. Ez nekem fontos, mert nem kell otthon ülni és várni pölö a DPD futárt. Vagy ha éjszakás vagyok nem kell fent maradnom. Kikapcsolom a csengőt aztán ha felkelek elsétálok érte a postára. Most már mentem pár 100Kilométert az új trafóval-kábelekkel, nem jött elő a rángatás talán ez volt a baja. Lassan kicserélem a pumpát is, eddíg nem akartam hogy egyértelműen legyen mihez kötni a hiba megszűnését.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.