Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

11 órája, zotya975 írta:

Mindent itt vettem: http://mullerautowebshop.hu/ regisztrálni sem kell, nem volt postaköltség ( gondolom egy bizonyos összeg felett nincs) és ami nekem lényeges az Mpl-el hozzák ki, tehát ha nem vagyok otthon bedobják a postára és én elmehetek érte. Ez nekem fontos, mert nem kell otthon ülni és várni pölö a DPD futárt. Vagy ha éjszakás vagyok nem kell fent maradnom. Kikapcsolom a csengőt aztán ha felkelek elsétálok érte a postára. Most már mentem pár 100Kilométert az új trafóval-kábelekkel, nem jött elő a rángatás talán ez volt a baja. Lassan kicserélem a pumpát is, eddíg nem akartam hogy egyértelműen legyen mihez kötni a hiba megszűnését.

Köszi. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Segítségre lenne szükségem, Opel Astra F, 1994-em van. Ha a fűtést-hűtést akarom szabályozni, hogy hová irányítsa a levegőt, akkor nem ott fújja a levegőt, ahol kéne.

Ha a szélvédőre irányítom, oda egyáltalán nem fúj. Ha meg pl meleget fújatok, akkor pl. középen nem meleget, hanem hideget lehel, de nem fúj, a két szélső pedig ontja a meleget.

MI lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki jártas a hibakód olvasásban kérem segítsen, mert először csinálok ilyet, és nem tudom értelmezni az adatokat:

ASTRA F 1996 1.6 16V. menet közben kigyulladt a check engine, zártam a leírtak alapján a 2 érintkezőt, és a következő villogásokat adja: 10  3  2  5

Megtudná ezt nekem valaki fejteni? Köszönet előre is!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, deviance1976 írta:

Sziasztok! 

Segítségre lenne szükségem, Opel Astra F, 1994-em van. Ha a fűtést-hűtést akarom szabályozni, hogy hová irányítsa a levegőt, akkor nem ott fújja a levegőt, ahol kéne.

Ha a szélvédőre irányítom, oda egyáltalán nem fúj. Ha meg pl meleget fújatok, akkor pl. középen nem meleget, hanem hideget lehel, de nem fúj, a két szélső pedig ontja a meleget.

MI lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget! 

Üdv.. a középső befúvók alapból kevert levegőt adnak, a csatorna el van osztva , van egy állandó hideg ág amit nem tudsz elzárni. Azért van így hogy a sofőr ne aludjon el a jó melegben ( opeléknél 91-ben ezt így gondolták) . A rács kiszedése után be tudod tömni pölö egy mosogató szivaccsal a felső csak hideg csatornát.

2521150-20170421-FnJdb6.jpg

Ezt én mondjuk nyárra mindíg kiveszem, mert így meg kevesebb levegő jön be itt. Ahhoz hogy meg tud nézni hogy a bowdenek a helyükön vannak meg kell bontani a középkonzolt. De igazából ha minden a helyén van akkor sem csak oda fújja a levegőt ahova irányítod mert nem zárnak már teljesen a zsaluk, csapóajtók, zárt állásban is szokott maradni rés a levegő meg a rövidebb-könnyebbik utat választja. De sajna is is csak elég nagy bontás után látszik. 

17 perce, kisgezo írta:

Sziasztok!

Aki jártas a hibakód olvasásban kérem segítsen, mert először csinálok ilyet, és nem tudom értelmezni az adatokat:

ASTRA F 1996 1.6 16V. menet közben kigyulladt a check engine, zártam a leírtak alapján a 2 érintkezőt, és a következő villogásokat adja: 10  3  2  5

Megtudná ezt nekem valaki fejteni? Köszönet előre is!

Üdv, az első 10-es valószinűleg nulla lesz, azt jelenti a 10villogás, tehát ez a kód 0325 ami Kopogásérzékelő. Ez a motorblokk hátsó részén található a tűzfal felől két fagydugó között az önindítótól jobbra kissé feljebb. Akusztikus érzékelő, a gyújtási időt állítja ha úgy hallja hogy kopogásos égés van. Előfordul hogy lelazul a blokkról így rosszul hall, nézd meg hogy rendesen meg van húzva-e a csavarja. 

0325 Knock sensor
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, kimi1012 írta:

Sziasztok nekem olyan problémám van hogy a vezető oldalnál hidegebb levegőt fúj mint az anyós ülési oldalon ez mitől lehet? Anyós ülési oldalon fújja rendesen a meleg levegőt de a vezető oldalon meg hideget vagy langyosat fúj csak. 

Szimetrikusan nyitja a két oldali zsalut, de csak akkor tudod megnézni ha bontasz. Ha kiveszed a kesztyűtartót onnan viszonylag sokat látni. A hideg-meleget meg egyszerre szabályozza mindenhol. ( anyósoldali lábtérben tudod megnézni a szabályozó kart középen kissé fent.)Esetleg ha dugulás van a radiátorban és nem melegszik át egyenletesen akkor lehet különböző a két oldali levegő. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Szimetrikusan nyitja a két oldali zsalut, de csak akkor tudod megnézni ha bontasz. Ha kiveszed a kesztyűtartót onnan viszonylag sokat látni. A hideg-meleget meg egyszerre szabályozza mindenhol. ( anyósoldali lábtérben tudod megnézni a szabályozó kart középen kissé fent.)Esetleg ha dugulás van a radiátorban és nem melegszik át egyenletesen akkor lehet különböző a két oldali levegő. 

 

Okés Köszi majd akkor megnézem mi lehet a baja :D

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 21. at 17:34, zotya975 írta:

Üdv, az első 10-es valószinűleg nulla lesz, azt jelenti a 10villogás, tehát ez a kód 0325 ami Kopogásérzékelő. Ez a motorblokk hátsó részén található a tűzfal felől két fagydugó között az önindítótól jobbra kissé feljebb. Akusztikus érzékelő, a gyújtási időt állítja ha úgy hallja hogy kopogásos égés van. Előfordul hogy lelazul a blokkról így rosszul hall, nézd meg hogy rendesen meg van húzva-e a csavarja. 

0325 Knock sensor

Szia!

Nekem is ugyanez a probléma. Ha az a gond, akkor annak mennyire kell meghúzni? Van erre meghatározott nyomaték?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra F Classic középkonzolban akartam izzót cserélni, mert nem világított (nemrég vásároltam az autót, gondoltam kiéghetett, mert korábban a családban volt F Astra és az világított). Egy itt olvasott elég jó topik alapján bontottam meg a konzolt, de a középső fokozatkapcsoló alatti foglalatban sajnos egyáltalán nincs hely rizsszemizzónak, helyette valami plexi rúd volt a "foglalat"-ban. Arra jutottam, hogy gondolom ez a Classic "felszereltsége", tehát soha nem is világított a középkonzol.

A kérdés tehát: Mi a megoldás, ha szeretném, hogy világítson a középkonzol? Lehet esetleg venni azt az egész fekete műanyagot a foglalattal együtt (egyébként így egyben kiszedhető volt), amibe lehet izzót tenni? És ha igen, mi ennek a pontos neve, hogy rá tudjak keresni?

Köszönöm!

Módosítva : soma96
Link to comment
Megosztás:

11 perce, soma96 írta:

Sziasztok!

Opel Astra F Classic középkonzolban akartam izzót cserélni, mert nem világított (nemrég vásároltam az autót, gondoltam kiéghetett, mert korábban a családban volt F Astra és az világított). Egy itt olvasott elég jó topik alapján bontottam meg a konzolt, de a középső fokozatkapcsoló alatti foglalatban sajnos egyáltalán nincs hely rizsszemizzónak, helyette valami plexi rúd volt a "foglalat"-ban. Arra jutottam, hogy gondolom ez a Classic "felszereltsége", tehát soha nem is világított a középkonzol.

A kérdés tehát: Mi a megoldás, ha szeretném, hogy világítson a középkonzol? Lehet esetleg venni azt az egész fekete műanyagot a foglalattal együtt (egyébként így egyben kiszedhető volt), amibe lehet izzót tenni? És ha igen, mi ennek a pontos neve, hogy rá tudjak keresni?

Köszönöm!

Elméletileg abban a műanyagban kellene lennie 3 izzónak.

2534313-20170503-DzToih.jpg

Itt van róla bővebb leírás:http://www.opelforum.hu/topic/1791-középkonzol-világítás/

Link to comment
Megosztás:

2 órája, soma96 írta:

Sziasztok!

Opel Astra F Classic középkonzolban akartam izzót cserélni, mert nem világított (nemrég vásároltam az autót, gondoltam kiéghetett, mert korábban a családban volt F Astra és az világított). Egy itt olvasott elég jó topik alapján bontottam meg a konzolt, de a középső fokozatkapcsoló alatti foglalatban sajnos egyáltalán nincs hely rizsszemizzónak, helyette valami plexi rúd volt a "foglalat"-ban. Arra jutottam, hogy gondolom ez a Classic "felszereltsége", tehát soha nem is világított a középkonzol.

A kérdés tehát: Mi a megoldás, ha szeretném, hogy világítson a középkonzol? Lehet esetleg venni azt az egész fekete műanyagot a foglalattal együtt (egyébként így egyben kiszedhető volt), amibe lehet izzót tenni? És ha igen, mi ennek a pontos neve, hogy rá tudjak keresni?

Köszönöm!

Az nem valami szofita izzó? De hogy hogy került oda, azt nem értem, szerintem ott valami buherálás lehetett, mert eredetileg a 2 db rizsszem izzó világítja meg a fűtésszabályozót.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, C5oNtkov4c5 írta:

Sziasztok.

Az mitöl lehet,hogy a jobb hátsó ablakom egy kicsit résnyire mindig lejön magától? De épp hogy csak egy picit...majd visszatekerem és 1 hétig megint a helyén marad...

Nézd meg hogy a tekerő hogy áll amikor teljesen fel van tekerve. Ha pont lefelé indulna meg a kar akkor le tud rázkódni, át kell fordítani 180 fokkal.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, C5oNtkov4c5 írta:

Ennyire egyszerű lenne....már arra gondoltam hogy a szerkezete adta meg magát valahol...de ha hazaértem akkor ezt meglesem....köszi a tippet..

Az is lehet hogy ki van kopva, nekem az egyik oldalon megjavult, a másikon néha még lerázkódik hátul amióta átfordítottam a kart.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 11. at 16:29, zotya975 írta:

Az is lehet hogy ki van kopva, nekem az egyik oldalon megjavult, a másikon néha még lerázkódik hátul amióta átfordítottam a kart.

Nem a büdös kölkök tekerik le ezeket mindig? Mert én azt hittem... :-)

Váltórudazat-állítási tapasztalatomhoz mit szóltok: beállítottam a leírás szerint, nem lett jó, nehezen vette az egyest-kettest. Cseréltem stiftet, kulissza szimeringet (még korábban), most segédkart (azt a 16 centi hosszú, 2 gömbfejet befogadó műa. rudat) meg váltókar gumigyűrűt (ami alá még bevágtam "tágítónak" vékony műanyag csíkot mert kérte). Jó "stabil" érzete lett a váltókarnak.

Beállítottam, megint nem jó. De ha váltáskor feszítettem balra a váltókart, akkor szebben vette a sebességeket. Ezért újra beállítottam úgy, hogy nem 5-ös fúrót toltam a váltókar melletti lyukakba, hanem egy kb. 4-es lemezcsíkot, és jobbra (anyós felé) megtoltam állítás előtt a váltókart+megfeszítettem egy kis csavarhúzóval. Így húztam meg a motortérben a csavart, és így lett végül jó.

Bár nálam az is gond volt, hogy mélyen fogott a kuplung és a puklis szőnyeg "ellentartott" a pedálnak, én meg nem vettem észre, hogy még beljebb kell taposnom a pedált. Szerencsére ennek az állításához (nálam) még szerszám se kell, csak eltolni a kuplung kartól a bovdent és megtekerni azt az izét a bovden végén (a jó irányba). :icon13:

Azt nem bánnám, ha nem jönne fel ilyen magasra a kuplungpedál, de ugye azt írja erről az irodalom, hogy magasabban kell állnia mint a fékpedál. Ez pontosan mért kell?

Link to comment
Megosztás:

12 perce, felhasznaaloo írta:

Nem a büdös kölkök tekerik le ezeket mindig? Mert én azt hittem... :-)

Váltórudazat-állítási tapasztalatomhoz mit szóltok: beállítottam a leírás szerint, nem lett jó, nehezen vette az egyest-kettest. Cseréltem stiftet, kulissza szimeringet (még korábban), most segédkart (azt a 16 centi hosszú, 2 gömbfejet befogadó műa. rudat) meg váltókar gumigyűrűt (ami alá még bevágtam "tágítónak" vékony műanyag csíkot mert kérte). Jó "stabil" érzete lett a váltókarnak.

Beállítottam, megint nem jó. De ha váltáskor feszítettem balra a váltókart, akkor szebben vette a sebességeket. Ezért újra beállítottam úgy, hogy nem 5-ös fúrót toltam a váltókar melletti lyukakba, hanem egy kb. 4-es lemezcsíkot, és jobbra (anyós felé) megtoltam állítás előtt a váltókart+megfeszítettem egy kis csavarhúzóval. Így húztam meg a motortérben a csavart, és így lett végül jó.

Bár nálam az is gond volt, hogy mélyen fogott a kuplung és a puklis szőnyeg "ellentartott" a pedálnak, én meg nem vettem észre, hogy még beljebb kell taposnom a pedált. Szerencsére ennek az állításához (nálam) még szerszám se kell, csak eltolni a kuplung kartól a bovdent és megtekerni azt az izét a bovden végén (a jó irányba). :icon13:

Azt nem bánnám, ha nem jönne fel ilyen magasra a kuplungpedál, de ugye azt írja erről az irodalom, hogy magasabban kell állnia mint a fékpedál. Ez pontosan mért kell?

Mondjuk az is lehet hogy az utasok véletlenül hozzáérnek könyékkel...

Nekem is úgy jó a váltó ha egy fél "síkkal" elállítom jobbra a kart , tehát állításkor az 1-2 síkja, a rüki és az 1-2 között van. Nekem nagyon kotyog a kar, de nem zavar szóval nem foglalkozom vele. Szerintem azért nincsenek egy síkban a pedálok hogy könnyebben "rájárjon" az ember lába a fékpedálra. Nálam a térdem szinte a kormányt súrolja, annyira magasan van, de sok a probléma, ez meg huszadrangú amig kiemel rendesen.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, pszilaj írta:

Olyan jó, hogy tegnap elment a km-spirálom...

Most vehetek valami zörgőst...

Én a helyedben bontott gyárit vennék, nekem is az volt a vége miután 20X kiszedtem zsíróztam olajoztam az utángyárit . A végén odaadtam valakinek ingyen boldogítsa őt, én meg bontóztam egy gyárit. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.