Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

12 perce, aholy írta:

Ha egy "autószerelő" azt mondja hogy nagy meló egy 14nz-n a vezérlést bontani, akkor ott van baj...

Eddig még nem mértem, de szerintem nagyjából belefér 1 órába a vezérléscsere...

Gondolom úgy veszi hogy  a vezérlést cserél is akkor egyben, akkor viszont kissé nagyobb munka és árban is mint a sima termosztát csere. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Bundee írta:

Korábban (pince)falazót használtam, arra emeltem rá a kocsit, mindaddig amíg szét nem repedt. Szóval csak óvatosan azzal.

 

19 órája, zotya975 írta:

Én is azért fogattam össze két 15X15-ös gerendát menetes szárral, mert féltem hogy egyről lebillen, főleg hogy általában nem betonon állok hanem földes udvarban. Ha betonon-aszfalton fogsz csak szerelni akkor elég lehet a keskenyebb is. 

Köszi! Akkor maradok a fánál de nem szeretnék tömör rámpát. A youtube-on találtam pár szabásmintát home made car ramp címszó alatt. Csak azokkal több a munka. No meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Üdv, mozgasd-takarítsd meg a vízhőfok jeladó saruját, hátha csak kontakthibás, és ezért mutat fals értéket. Ez a szívócsonk alu öntvényébe van betekerve a vezérlés felőli egyes henger mögött nagyjából a generátor felett van elhelyezve. Egy kék színű kábel megy hozzá kábelsarúval a végén. Rá van csúsztatva az érzékelő fejére. Húzd le dugd vissza. Túlmelegedést okozhat valóban termosztát hiba, amikor túl későn nyit, vagy a hűtő eltömődése. Igen sajnos a vezérlés mögött van, ezért nem egyszerű cserélni, de nem hatamas munka szerelője válogatja mennyire fogja fel tragikusan. A 105 ha jól értem már a pirosban van, ami valóban sok. Nézd meg hogy a vízhűtő előtt nincs-e bepattintve műanyag kivehető takaró elem, mert néhány autóba gyárilag tettek egy télre betehető takarót, ami ha nyáron bent marad túlmelegedést okozhat. Ez a 13-14-15-ös elem kiviteltől függően:

2557090-20170602-zyNPKQ.jpg

Szia!

Köszi a gyors választ! Igen a vezérléscsere nem nehéz, csak a termosztáthoz nem lehet hozzáférni a vezérlés lebontása nélkül és úgy gondolta hogy majd a vezérléssel együtt cserélné a termosztátot is amikor úgyis szét van szedve minden.

Kérdésedre válaszolva a a vízhűtő előtt nincs semmi takaró elem. Ha minden igaz kapok majd egy lézeres hőmérőt kölcsönbe egy délutánra azzal megnézegetem, de én szerintem egyik hétről a másikra nem mehet tönkre a hőgomba nem? Hűtőfolyadék szintje rendben van, na mindegy néhány nap és pontosan megmérem és leírom a folyamatokat. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, wolfnet írta:

Szia!

Köszi a gyors választ! Igen a vezérléscsere nem nehéz, csak a termosztáthoz nem lehet hozzáférni a vezérlés lebontása nélkül és úgy gondolta hogy majd a vezérléssel együtt cserélné a termosztátot is amikor úgyis szét van szedve minden.

Kérdésedre válaszolva a a vízhűtő előtt nincs semmi takaró elem. Ha minden igaz kapok majd egy lézeres hőmérőt kölcsönbe egy délutánra azzal megnézegetem, de én szerintem egyik hétről a másikra nem mehet tönkre a hőgomba nem? Hűtőfolyadék szintje rendben van, na mindegy néhány nap és pontosan megmérem és leírom a folyamatokat. 

Üdv!

Na megmértem a hőfokokat lézeres hőmérővel, valamint megnéztem a csatlakozót amit írtál, minden a helyén van. 
1, hideg indítás után szépen melegedett a motor, kúszott fel a hőfok a műszerfalon ezzel egy időben körül-belül 4-5°C-ra pontosan ugyan annyit, de inkább alacsonyabb értékeket mértem a termosztát házon.

2, 107°C környékén indult meg a hűtőfolyadék a hűtő irányába. A műszerfalon a 100°C és a piros jelzés közepénél járt a mutató.
A(z) 20170603_103830.jpg megjelenítése

3, A hűtő elkezdett fokozatosan átmelegedni, a műszerfalon a hőfok elindult lefelé egészen a 100°C és a 90°C közepéig. 
4, A hűtő 1-2 perc elteltével egyenletesen átmelegedett mindenhol, tehát valószínűleg nincs dugulás.
5, A bejövő oldalon 114°C körül alakult a hőfok.
A(z) 20170603_103716.jpg megjelenítése

6, A kimenő oldalon pedig 79°C körül.
A(z) 20170603_103909.jpg megjelenítése

7, Amikor a műszerfalon a mutató visszaért a Piros és a 100°C jelzés közepére körül-belül, bekapcsolt a ventilátor, lement a hőfok körül-belül 100°C jelzésre és ott lekapcsolt. (Ezt azért furcsállom csak, mert 1-2 héttel ezelőtt a kényszerhűtő egészen 95°C-ig lehűtötte a hűtőfolyadékot és akkor kapcsolt le. 

Ennyi az infó, köszi!
üdv Márk

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 03. at 11:09, wolfnet írta:

Üdv!

Na megmértem a hőfokokat lézeres hőmérővel, valamint megnéztem a csatlakozót amit írtál, minden a helyén van. 
1, hideg indítás után szépen melegedett a motor, kúszott fel a hőfok a műszerfalon ezzel egy időben körül-belül 4-5°C-ra pontosan ugyan annyit, de inkább alacsonyabb értékeket mértem a termosztát házon.

2, 107°C környékén indult meg a hűtőfolyadék a hűtő irányába. A műszerfalon a 100°C és a piros jelzés közepénél járt a mutató.
A(z) 20170603_103830.jpg megjelenítése

3, A hűtő elkezdett fokozatosan átmelegedni, a műszerfalon a hőfok elindult lefelé egészen a 100°C és a 90°C közepéig. 
4, A hűtő 1-2 perc elteltével egyenletesen átmelegedett mindenhol, tehát valószínűleg nincs dugulás.
5, A bejövő oldalon 114°C körül alakult a hőfok.
A(z) 20170603_103716.jpg megjelenítése

6, A kimenő oldalon pedig 79°C körül.
A(z) 20170603_103909.jpg megjelenítése

7, Amikor a műszerfalon a mutató visszaért a Piros és a 100°C jelzés közepére körül-belül, bekapcsolt a ventilátor, lement a hőfok körül-belül 100°C jelzésre és ott lekapcsolt. (Ezt azért furcsállom csak, mert 1-2 héttel ezelőtt a kényszerhűtő egészen 95°C-ig lehűtötte a hűtőfolyadékot és akkor kapcsolt le. 

Ennyi az infó, köszi!
üdv Márk

Gyanús hogy a termosztát későn nyit, vagy esetleg fordítva van beleszerelve. Ha előtte jó volt és közben nem nyúltak hozzá akkor inkább az első.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Gyanús hogy a termosztát későn nyit, vagy esetleg fordítva van beleszerelve. Ha előtte jó volt és közben nem nyúltak hozzá akkor inkább az első.

Köszi, akkor igen valószínűleg tönkrement, mert 2-3héttel ezelőttig rendben volt. :) Na majd jövőhéten szétszedetem. 

Link to comment
Megosztás:

On 5/30/2017 at 13:30, wookie írta:

Beindítod, vagy csak simán rövidre zárod az ac relét  hogy meglegyen a nyomás a rendszerben, és elkezded basztatni a csöveket. Valahol spriccelni fog. Nekem a lila egy hónap állás után elsőre mindenhol eresztett, kiszáradtak a csövek. Aztán egy negyed-fél óra múlva már kuss volt.

Nem találom hol ereszt a benzin. Mennyi ideig szabad a relét áthidalva járatni az AC pumpát ha nem megy a motor? 

Link to comment
Megosztás:

Még valami. Keresgélés közben azt látom hogy a hátsó dob előtti íves kipuf szakasz lyukas. Hogy érdemes ehhez hozzáállni? Elvinném a mesterhez aki feltette a hátsó dobot, a középső és a hátsó dob közötti szakaszt kéne vennem, vagy ilyenkor egy rövidebb csődarabot szabnak be oda? A cromaxnál nem látok ilyet.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, felhasznaaloo írta:

Még valami. Keresgélés közben azt látom hogy a hátsó dob előtti íves kipuf szakasz lyukas. Hogy érdemes ehhez hozzáállni? Elvinném a mesterhez aki feltette a hátsó dobot, a középső és a hátsó dob közötti szakaszt kéne vennem, vagy ilyenkor egy rövidebb csődarabot szabnak be oda? A cromaxnál nem látok ilyet.

Vannak univerzális ívek különböző vastagságban, olyat tehet oda. De ha az alsó ív lyukadt átt az többnyire a kondenzvíztől, és csak azon helyen van elvékonyodva, akár sima foltot is tud oda tenni, ha rendesen hegeszti egy darabig jó lesz. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, felhasznaaloo írta:

Még valami. Keresgélés közben azt látom hogy a hátsó dob előtti íves kipuf szakasz lyukas. Hogy érdemes ehhez hozzáállni? Elvinném a mesterhez aki feltette a hátsó dobot, a középső és a hátsó dob közötti szakaszt kéne vennem, vagy ilyenkor egy rövidebb csődarabot szabnak be oda? A cromaxnál nem látok ilyet.

En vagy 3azor hefteltem a kozepso szakaszt, mikor melyik resze lyukadt, tort.  Aztan meguntam a kocsi alatt fetrengest, es vettem ra ujat. A legolcsobbat vaterarol. Aszem 10alatt volt postaval mindennel. A katalizatortol a hatso dobig egyben szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, aholy írta:

En vagy 3azor hefteltem a kozepso szakaszt, mikor melyik resze lyukadt, tort.  Aztan meguntam a kocsi alatt fetrengest, es vettem ra ujat. A legolcsobbat vaterarol. Aszem 10alatt volt postaval mindennel. A katalizatortol a hatso dobig egyben szokott lenni.

Csak 3X ? Van valahol egy olyan szabály, hogy 10X kell foltozni mire cseréled...:goofy:

2562746-20170610-vvBzER.jpg

Az ép csőrészeket eltettem azért későbbre. Amint a képen látszik, annak ellenére hogy caravan dobot kaptam,  rajta volt a 3 guminak való rögzítés ami meg ugye sedán felfogatás. 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, zotya975 írta:

Csak 3X ? Van valahol egy olyan szabály, hogy 10X kell foltozni mire cseréled...:goofy:

 

Az ép csőrészeket eltettem azért későbbre. Amint a képen látszik, annak ellenére hogy caravan dobot kaptam,  rajta volt a 3 guminak való rögzítés ami meg ugye sedán felfogatás. 

Biztos tudták hogy szereted az ilyen jellegű mókát :-)

 

 

A héten egy sedan-on láttam olyan hosszú véget mint a bal oldali.

Úgy néz ki felcserélték a rendeléseteket :-):-)

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 04. at 21:53, wolfnet írta:

Köszi, akkor igen valószínűleg tönkrement, mert 2-3héttel ezelőttig rendben volt. :) Na majd jövőhéten szétszedetem. 

Na Szombaton lesz megnézve, viszont ma megforraltuk a vasat. Száguldottam a 28°C os nyárban 85-90km/h tempóval, aztán belenyalt a pirosba, majd jött egy vasúti átjárós piros lámpa ahol pedig felszisszent a motorháztető alól a gőz. Szerencsére kb 100 méterrel később a cél állomáson voltam. 

Nem a kiegyenlítő tartálynál jött a gőz, hanem a hűtő Meleg oldali bemenő csövének alsó részéről spriccelt a víz. Körül-belül egy liter víz elfolyt, amikor kihűlt a vas, betöltöttem a vizet, beindítottam, nem folyt / csöpögött sehol sem.

Haza pedig csutka fűtésen tudtam csak jönni, a hőfok így a piros alsó részén volt, ha lekapcsoltam a fűtést akkor azonnal a piros tetejéig kúszott, amikor megérkeztem a víz forrt, de nem csöpögött most sehol sem. 

Hétvégén, vezérműszíj, feszítő görgő, vízpumpa, termosztát, hűtő folyadék, torony csapágy + szilent csere lesz. Reméljük meggyógyul a kis forró fejű. :D

Link to comment
Megosztás:

1 perc, wolfnet írta:

Na Szombaton lesz megnézve, viszont ma megforraltuk a vasat. Száguldottam a 28°C os nyárban 85-90km/h tempóval, aztán belenyalt a pirosba, majd jött egy vasúti átjárós piros lámpa ahol pedig felszisszent a motorháztető alól a gőz. Szerencsére kb 100 méterrel később a cél állomáson voltam. 

Nem a kiegyenlítő tartálynál jött a gőz, hanem a hűtő Meleg oldali bemenő csövének alsó részéről spriccelt a víz. Körül-belül egy liter víz elfolyt, amikor kihűlt a vas, betöltöttem a vizet, beindítottam, nem folyt / csöpögött sehol sem.

Haza pedig csutka fűtésen tudtam csak jönni, a hőfok így a piros alsó részén volt, ha lekapcsoltam a fűtést akkor azonnal a piros tetejéig kúszott, amikor megérkeztem a víz forrt, de nem csöpögött most sehol sem. 

Hétvégén, vezérműszíj, feszítő görgő, vízpumpa, termosztát, hűtő folyadék, torony csapágy + szilent csere lesz. Reméljük meggyógyul a kis forró fejű. :D

EZek után általában lehet számolni egy hengerfejtömítés és gyűrű cserével is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, wolfnet írta:

Ne fessük az ördögöt a falra probléma nélkül hazaértem szépen járt a motor. :D 

Azért figyelgesd...nem melegszik-e a víz, nem keményednek a csövek, nem olajos a víz, nem vizes -habos az olaj..pölö.  A hengerfejes motor egy darabig pont olyan szépen jár mint a hibátlan. Ennek nem a "járását" kell nézni. :goofy:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 13. at 15:55, zotya975 írta:

Azért figyelgesd...nem melegszik-e a víz, nem keményednek a csövek, nem olajos a víz, nem vizes -habos az olaj..pölö.  A hengerfejes motor egy darabig pont olyan szépen jár mint a hibátlan. Ennek nem a "járását" kell nézni. :goofy:

Én egy "hűtőcsődurranás-vízelfolyás autópályán" c. színdarab előadása után Lajosmizsétől Szécsényig mentem az autóval úgy, hogy kellemes hangja és érzésre hibátlan menetteljesítménye volt. Persze fújta a csövet meg ette a vizet, de bentről semmit nem lehetett ebből észrevenni. Érdemes figyelni rá amiket Zotya írt!

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Bundee írta:

Én egy "hűtőcsődurranás-vízelfolyás autópályán" c. színdarab előadása után Lajosmizsétől Szécsényig mentem az autóval úgy, hogy kellemes hangja és érzésre hibátlan menetteljesítménye volt. Persze fújta a csövet meg ette a vizet, de bentről semmit nem lehetett ebből észrevenni. Érdemes figyelni rá amiket Zotya írt!

Nekünk a céges dieselen esőben éjjel durrant el a kunkori cső, semmit nem vettünk észre csak azt hogy lassul az autó majd eáll a motor, a vízhőfok sem volt az egekben, ugye akkor már csak a levegőt mérte. Amikor viszont az enyémen törtem össze a hűtőt, elmentem vele nyári kánikulában több 10 kilómétert úgy hogy időnként megálltam és öntögettem rá ami elfolyt. Ha gyanú van rá menet közben a fűtés ráadásával ellenőrizni lehet hogy van-e víz, de ugye pont az a baja hogy alapból nem veszed észre ha elfolyt így nincs gyanú. Szintmérős kupak kéne.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 16. at 15:24, Bundee írta:

Én egy "hűtőcsődurranás-vízelfolyás autópályán" c. színdarab előadása után Lajosmizsétől Szécsényig mentem az autóval úgy, hogy kellemes hangja és érzésre hibátlan menetteljesítménye volt. Persze fújta a csövet meg ette a vizet, de bentről semmit nem lehetett ebből észrevenni. Érdemes figyelni rá amiket Zotya írt!

Köszi mindenkinek az aggódást csak egy termosztát és hűtő hibánk volt nem hengerfej probléma, na részletes helyzet jelentés. Elkészült az autó tegnap, a régi hűtő elrepedt azért folyt ki a víz, felkerült egy új vízhűtő és kicseréltük a termosztátot is. A csövek nem voltak kemények, nem repedtek el. Az olaj nem habos, nem hígult fel, nincs megégve, nincs üzemanyag szaga sem, szintje sem csökkent.

Cseréltük a vezérműszíjat, vízpumpát és a feszítő görgőt is. A vízpumpa még gyári volt, a csavarjaival igen megszenvedtünk szerencsére kijöttek, új csavarokkal került be az új vízpumpa. Kicserélődtek a toronycsapágyak is, szilentekkel együtt. 

Azóta a vízhőfok szépen középen alakul 90-95°C között, a ventilátor ki/be kapcsolgat, a hűtő folyadék szintje jó. 

Kopp-kopp rendben van úgy néz ki. üdv Márk

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.