Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan problémával írok ismételten ami elég furcsa. 
A járgányom a mai naptól csinálja azt hogy kb 2200-2700-as fordulat között és inkább nagyobb sebességnél (100-110 körül kezdi és 110- és 120 körül hagyja abba), vagy csak kisebb sebességnél nem olyan észrevehető. De erőlködő már-már benzines hangja van, és vibrál a gázpedál. Amint azonban az említett fordulat vagy sebesség fölé ér a mutató, ez abbamarad.
Amint a mutató ismét az említett intervallumok közelébe ér megint rákezdi.
Az autó egyébként egy '96-os X17DTL, a megszokott dízeles hangja ilyenkor átvált olyan benzines "pörgetem a motort hangba".

Csatolok 2 videót is az egyik sajnos parkolóház, ott sokminden nem hallatszik. A másik pálya, nemtudom a menetzajtól mennyire lehet majd hallani. De estefelé mennem kell még vele, akkor próbálok értékelhetőbb videót csinálni.


Videó 1 (pálya):
Fura hang 1

Videó 2 (parkolóház):
Fura hang 2


Bármi féle tippet szívesen fogadok.

Köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

19 órája, individor írta:

Próbáld ki pár intenzívebb fékezés után fogja rázni a kormányt is meg a pedált is

Nekem is remegett a kormány aztán erdélyben futóval a végén a pedál is rugdosott

Új tárcsa új betét aztán azóta hibátlan

Off topik de egy céges Insigniánál új tárcsa új betét (3e km) és mégis rázza a kormányt erős fékezésnél, 160ról mondjuk, de amikor viszont ABS-ig nyomom a pedált akkor nem remeg a kormány.

Kerék centrírozás nem lehet megoldás esetleg? Simán előfordulhat hogy a fékezéskor kiegyensúlyozatlanná válik a kerék, természetesen ez csak akkor ha a fék berendezésedben nincs hiba. :) 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, exitl0l írta:

Sziasztok!

Olyan problémával írok ismételten ami elég furcsa. 
A járgányom a mai naptól csinálja azt hogy kb 2200-2700-as fordulat között és inkább nagyobb sebességnél (100-110 körül kezdi és 110- és 120 körül hagyja abba), vagy csak kisebb sebességnél nem olyan észrevehető. De erőlködő már-már benzines hangja van, és vibrál a gázpedál. Amint azonban az említett fordulat vagy sebesség fölé ér a mutató, ez abbamarad.
Amint a mutató ismét az említett intervallumok közelébe ér megint rákezdi.
Az autó egyébként egy '96-os X17DTL, a megszokott dízeles hangja ilyenkor átvált olyan benzines "pörgetem a motort hangba".

Csatolok 2 videót is az egyik sajnos parkolóház, ott sokminden nem hallatszik. A másik pálya, nemtudom a menetzajtól mennyire lehet majd hallani. De estefelé mennem kell még vele, akkor próbálok értékelhetőbb videót csinálni.


Videó 1 (pálya):
Fura hang 1

Videó 2 (parkolóház):
Fura hang 2


Bármi féle tippet szívesen fogadok.

Köszönöm :)

Én úgy hallom, mintha kifújna valahol a turbó után.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, HaPetya írta:

Én úgy hallom, mintha kifújna valahol a turbó után.

Melyik videón? csak mert a másodiknál pont akkor lehet hallani egy erős hangot mikor elérné a 2500at olyan 0:22 körül.
Lehet reggel mikor megtoltam neki az érdi emelkedőn lefelé kicsúszott valami?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, exitl0l írta:

Sziasztok!

Olyan problémával írok ismételten ami elég furcsa. 
A járgányom a mai naptól csinálja azt hogy kb 2200-2700-as fordulat között és inkább nagyobb sebességnél (100-110 körül kezdi és 110- és 120 körül hagyja abba), vagy csak kisebb sebességnél nem olyan észrevehető. De erőlködő már-már benzines hangja van, és vibrál a gázpedál. Amint azonban az említett fordulat vagy sebesség fölé ér a mutató, ez abbamarad.
Amint a mutató ismét az említett intervallumok közelébe ér megint rákezdi.
Az autó egyébként egy '96-os X17DTL, a megszokott dízeles hangja ilyenkor átvált olyan benzines "pörgetem a motort hangba".

Csatolok 2 videót is az egyik sajnos parkolóház, ott sokminden nem hallatszik. A másik pálya, nemtudom a menetzajtól mennyire lehet majd hallani. De estefelé mennem kell még vele, akkor próbálok értékelhetőbb videót csinálni.


Videó 1 (pálya):
Fura hang 1

Videó 2 (parkolóház):
Fura hang 2


Bármi féle tippet szívesen fogadok.

Köszönöm :)

Na csináltam még menet közben videót. De szerintem elviszem szakihoz, eléggé kellemetlen és nem akarok így mászkálni vele. A videó:

Fura hang 3

Link to comment
Megosztás:

14 órája, wolfnet írta:

Off topik de egy céges Insigniánál új tárcsa új betét (3e km) és mégis rázza a kormányt erős fékezésnél, 160ról mondjuk, de amikor viszont ABS-ig nyomom a pedált akkor nem remeg a kormány.

Kerék centrírozás nem lehet megoldás esetleg? Simán előfordulhat hogy a fékezéskor kiegyensúlyozatlanná válik a kerék, természetesen ez csak akkor ha a fék berendezésedben nincs hiba. :) 

A kereket viszonylag könnyű kiszúrni, mert előre rakod a hátsókat és hátra az elsőket, ha megszűnik a kormány remegés, akkor a kerék a bűnös.

14 órája, HaPetya írta:

Én úgy hallom, mintha kifújna valahol a turbó után.

Nekünk egyszer lelökte az intercoolerről a csövet, egyből elment a fele ló, alig tudtam félreállni vele. Ez még kezdő dieseles koromban volt így amikor megláttam a lecsúszott és üres csövet, először fel akartam tölteni vízzel. :-)  De azt nehezen tudom elképzelni hogy csak egy adott fordulatszámnál fúj ki. De az hogy benzines hangja lesz és eltűnik a kopogós diesel hang mégiscsak arra utal hogy csökken a kompresszió, mert például megszűnt a feltöltés, ekkor viszont az erőnek is csökkennie kéne. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék ilyet még életembe nem láttam. :D A kis Astra ma úgy döntött lesből támad, országúton 100km/h-s tempónál elengedte a jobb oldali tükröt a másvilágra. Koppanás, aztán eltűnt a mélybe... :) mindenféle erőbehatás nélkül igaz volt egy kis szél ma. Első kérdésem ha veszek új tükröt az is leesik esetleg sérült a felfogató? Találkoztatok már ilyennel? Köszi :D

Link to comment
Megosztás:

14 órája, wolfnet írta:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék ilyet még életembe nem láttam. :D A kis Astra ma úgy döntött lesből támad, országúton 100km/h-s tempónál elengedte a jobb oldali tükröt a másvilágra. Koppanás, aztán eltűnt a mélybe... :) mindenféle erőbehatás nélkül igaz volt egy kis szél ma. Első kérdésem ha veszek új tükröt az is leesik esetleg sérült a felfogató? Találkoztatok már ilyennel? Köszi :D

Rugós kampós biszbasz fogja a tükröt rá a háromszögre ami rá van csavarozva az ajtóra, hogy a gyalogosokat ne kaszáljuk ( annyira ) el vele. Ha valamikor többször leverték és visszapattintották akkor kilágyult és már nem fogta elég erősen. 

2650913-20170923-XVsdPF.jpg

Mivel új tükörnél új lesz ez is, az már nem fog lepottyanni. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Rugós kampós biszbasz fogja a tükröt rá a háromszögre ami rá van csavarozva az ajtóra, hogy a gyalogosokat ne kaszáljuk ( annyira ) el vele. Ha valamikor többször leverték és visszapattintották akkor kilágyult és már nem fogta elég erősen. 

2650913-20170923-XVsdPF.jpg

Mivel új tükörnél új lesz ez is, az már nem fog lepottyanni. 

Nagyon köszi :) 

Link to comment
Megosztás:

Aprapó lenne egy kereszt kérdésem még, tükrök megrendelve. :) Megjött a fordulatszámmérős óracsoport, a cikket is alaposan tanulmányoztam amit linkeltél köszönöm mégegyszer, minden frankó lesz. Egy apróság merült fel bennem 40 ezerrel több kilométer van az órában és nem szeretném megvárni amíg a mostanival eljutunk erre a számra, lehet esetleg valahogy változtatni az óra álláson? És ez most tényleg valid tekerés lenne. :D

Link to comment
Megosztás:

51 perce, wolfnet írta:

Aprapó lenne egy kereszt kérdésem még, tükrök megrendelve. :) Megjött a fordulatszámmérős óracsoport, a cikket is alaposan tanulmányoztam amit linkeltél köszönöm mégegyszer, minden frankó lesz. Egy apróság merült fel bennem 40 ezerrel több kilométer van az órában és nem szeretném megvárni amíg a mostanival eljutunk erre a számra, lehet esetleg valahogy változtatni az óra álláson? És ez most tényleg valid tekerés lenne. :D

Úgy rémlik hátul akasztottak ki valami fogaskereket, és úgy sokkal hamarabb át tudtam tekerni az órát, de van aki vékony csavarhúzóval előlről a számoknál ugrasztotta át a kerekeket, ez annyira már nem rémlik. Ha azonos márkájú a két óra ( VDO-Delco) akkor egy az egyben át lehet tenni a régi órát az új egységbe, ha különböző akkor kicsit reszelni kell a műanyagon, mert nem fér be a helyére. Aztán meg az útjeladót is meg kell nézni hogy a csatija ( pontosabban a fólia) passzol-e az újhoz. Ezt úgyis meglátod ha megjön az óra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Úgy rémlik hátul akasztottak ki valami fogaskereket, és úgy sokkal hamarabb át tudtam tekerni az órát, de van aki vékony csavarhúzóval előlről a számoknál ugrasztotta át a kerekeket, ez annyira már nem rémlik. Ha azonos márkájú a két óra ( VDO-Delco) akkor egy az egyben át lehet tenni a régi órát az új egységbe, ha különböző akkor kicsit reszelni kell a műanyagon, mert nem fér be a helyére. Aztán meg az útjeladót is meg kell nézni hogy a csatija ( pontosabban a fólia) passzol-e az újhoz. Ezt úgyis meglátod ha megjön az óra.

Hagytam a fenébe jelenleg, nem akarom elbarmolni. Bepattintva az új óra. Az izzóit kicseréltem az régi óráéval mert abba jobb volt mindegyik, minden működik :)

Link to comment
Megosztás:

23 órája, wolfnet írta:

Hagytam a fenébe jelenleg, nem akarom elbarmolni. Bepattintva az új óra. Az izzóit kicseréltem az régi óráéval mert abba jobb volt mindegyik, minden működik :)

Óraállítás.

Ennyi az egész állítás. :) A videót is én csináltam. Egyszerű csak ne lefele nyomd ha nem oldalra kell feszíteni.

Módosítva : Kispotter
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Segítség,tanács,ötlet kellene!!!

 

Adott egy 1996-os Astra 1.4 16V X14XE motorkódú.

A probléma az,hogy hidegen a fordulatszáma nagy mértékben ingadozik(túlpörög),gázadás után,ha leveszem a lábam a gázról is még emel a fordulaton,és csak utána esik vissza,és egy furcsa valamiféle villanymotor hangot hallok a motortérből,ami felpörög,majd megáll,majd felpörög,és ennek függvényében változik a fordulat,egyébként a motor jól működik,ha melegszik a motor,utána minden ok,és végül is hidegen is jól húz.

 

 

Segítségeteket előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Zsolesz71 írta:

Sziasztok!!!

Segítség,tanács,ötlet kellene!!!

 

Adott egy 1996-os Astra 1.4 16V X14XE motorkódú.

A probléma az,hogy hidegen a fordulatszáma nagy mértékben ingadozik(túlpörög),gázadás után,ha leveszem a lábam a gázról is még emel a fordulaton,és csak utána esik vissza,és egy furcsa valamiféle villanymotor hangot hallok a motortérből,ami felpörög,majd megáll,majd felpörög,és ennek függvényében változik a fordulat,egyébként a motor jól működik,ha melegszik a motor,utána minden ok,és végül is hidegen is jól húz.

 

 

Segítségeteket előre is köszönöm!!

Ebben ha jól tudom van szekunder levegő fúvóka, annak is zúgó hangja van, próbáld beazonosítani  a hang forrását.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Ebben ha jól tudom van szekunder levegő fúvóka, annak is zúgó hangja van, próbáld beazonosítani  a hang forrását.

 Igen,van benne egy levegő szivattyú a vezető oldalon a doblemez alsó részén,ez a levegő szivattyú jojózik,csak azt nem tudom,miért,azt jó lenne tudni,hogy ezt a szivattyút mi vezérli,mert valószínű ott lehet a bibi.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Zsolesz71 írta:

 Igen,van benne egy levegő szivattyú a vezető oldalon a doblemez alsó részén,ez a levegő szivattyú jojózik,csak azt nem tudom,miért,azt jó lenne tudni,hogy ezt a szivattyút mi vezérli,mert valószínű ott lehet a bibi.

Erről a motorról nincs rajzom de amiről van ott egy mágnesszelep és egy relé is tartozik a szivattyúhoz. 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, djtoma írta:

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogy a motorháztető nyitóval nem tudom kinyitna a motorháztetőt akárhogy is húzom,meg van nyúlva szerintem a bowden,Hogy tudom kinyitni így mert nem nyílik!

Le kell venni a lábtér burkolatot, kiakasztani a karból a bowdent és magát a bowdent egy fogóval, egyéb célszerszámmal kell meghúzni, mert így többet tudsz rajta húzni mint a kar. Közben egy segítő rátehénkedik a motorháztetőre, és lenyomja az elejét, így könnyebb kioldni a zárat. De lehet így rátehénkedve a karral is ki tudjátok nyitni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.