Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

2 órája, zotya975 írta:

Le kell venni a lábtér burkolatot, kiakasztani a karból a bowdent és magát a bowdent egy fogóval, egyéb célszerszámmal kell meghúzni, mert így többet tudsz rajta húzni mint a kar. Közben egy segítő rátehénkedik a motorháztetőre, és lenyomja az elejét, így könnyebb kioldni a zárat. De lehet így rátehénkedve a karral is ki tudjátok nyitni. 

Már levettem a lábtérnél a burkolatot,kiakasztottam a bowdent is és kombinát fogóval húztam de úgyse nyílt ki,de még azt meg próbálom majd hogy valaki a tetőt nyomja lefele vagy huzza felfele!Az a baj hogy a motortérbe állítottam rajta a zár melett van egy kis csavar azt kilazítottam és a bowdent húztam előre fele is hátra fele is is és ott szerintem nem jól állítottam be!Ha nem nyílik így se majd akkor végképp nem tudom mi lesz! :-) Marad a lángvágó,flex!

Link to comment
Megosztás:

21 perce, djtoma írta:

Már levettem a lábtérnél a burkolatot,kiakasztottam a bowdent is és kombinát fogóval húztam de úgyse nyílt ki,de még azt meg próbálom majd hogy valaki a tetőt nyomja lefele vagy huzza felfele!Az a baj hogy a motortérbe állítottam rajta a zár melett van egy kis csavar azt kilazítottam és a bowdent húztam előre fele is hátra fele is is és ott szerintem nem jól állítottam be!Ha nem nyílik így se majd akkor végképp nem tudom mi lesz! :-) Marad a lángvágó,flex!

Lefelé nyomja a motorháztetőt, úgy enged könnyebben a rugó amit húz a bowden. Hát sok lehetőség sajna nincs lentről nem férnie egyáltalán hozz, ha leveszed a hűtőmaszkot, úgy talán tudsz valamit kezdeni, azt a rugót kell elhúzni ami a lyukban látsz az akad be a csap nútjába. Nem tudom mennyire lóg ki a csap lefelé, ha van elég hely ki is tekerheted aztán felnyílik a motorháztető nélküle, utána majd visszatekered:

2659174-20171002-2vpGxB.jpg

Ha nem klímás az autód, akkor lesz még egy függőleges merevítő középen ( viszont nincs klímahűtő), de szerintem mögéférsz. Pont tegnap tettem vissza az én rácsomat, előtte pontosan meg tudtam volna mondani hogy nyitható-e így. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, wookie írta:

ha lent a maszk, kézzel simán mögé férni. Persze, összebassza az ember a kezét, de nyitható, különösebb roncsolás nélkül. Persze astráról szarabb leszedni a maszkot mint a vectráról.

Csak annak akinek nem 4 kábelkötegelő tartja mint nekem. Belül megfúrtam és csipesszel húzom meg majd a szárát visszagyűröm a maszk mögé, így szinte nem is látszik. 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, ecology írta:

Sziasztok!

Van egy 96-os C14NZ-m és meleg motornál, ha üresben van, vagy amikor kuplungot benyomom, akkor a fordulatszám megemelkedik egy pár másodpercre.

Nincs valakinek tippje, hogy ez mitől lehet?

 

Köszi!

A szokásos sorrend: alapjárati léptetőmotornak és a fészkének a takarítása, vákumcsövek átnézése, repedést, lecsúszást, eldugult ( szénpor) csövet keresve. Injektorház talp tömítésének az ellenőrzése ( pölö HIDEG motornál féktisztítót fújsz ide, ha tömítetlenség van a motor felpörög) és a legvégén passz, gyakori probléma nem mindíg derül ki mi az oka. Pár másodpercre? De jó neked, én van hogy a faluból kifelé még "gáz nélkül" megyek mert viszi a bódét az alapjárat.:hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Csak annak akinek nem 4 kábelkötegelő tartja mint nekem. Belül megfúrtam és csipesszel húzom meg majd a szárát visszagyűröm a maszk mögé, így szinte nem is látszik. 

Jó hát a2, meg v2000 vecinél meg konkrétan csavar fogja. :D

Link to comment
Megosztás:

18 órája, wookie írta:

Jó hát a2, meg v2000 vecinél meg konkrétan csavar fogja. :D

Az úgy még jobb. Szedtem szét több vinyot abban van a fejpozíciónálló erős mágnes gondolkodtam hogy rakok rá többet és akkor simán odafogja a zárhídhoz, úgy kell majd letépni.  Bár ez a kábekötegelős játék is max 10 perc. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már küzdök a felderítéssel, egyszerűen nem találom ennek a minek nevezzem szelepnek a rendes neve. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=428IMG_3066.jpg http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=255IMG_3065.jpg

Az injektor fedélben van. Egyik cső megy a légszűrőházhoz, ez esetben az ép. Másik pedig gyanusan az injektor oldalába csatlakozik, ami jelenleg nálam le van zárva, tekintettel a hibás alkatrészre.

Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, tuskes írta:

Sziasztok!

Már küzdök a felderítéssel, egyszerűen nem találom ennek a minek nevezzem szelepnek a rendes neve. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=428IMG_3066.jpg http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=255IMG_3065.jpg

Az injektor fedélben van. Egyik cső megy a légszűrőházhoz, ez esetben az ép. Másik pedig gyanusan az injektor oldalába csatlakozik, ami jelenleg nálam le van zárva, tekintettel a hibás alkatrészre.

Köszönöm!

 

Ez egy vákumrendszer része, a légszűrőház elejében van egy vákumszelep, ami tudja a hideg-meleg felé kapcsolni a beszívott levegőt attól függően hogy a motor hideg-e még vagy már bemelegedett. Nagy jelentősége nincs neki, én ledugóztam és csak a hideg felől hagytam szabadon az áramlást. A konkrét motorműködést nem befolyásolja csak amig hideg a motor addig a leömlőtől szívja a levegőt aztán a kocsi orra felől. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 10. at 12:15, tuskes írta:

Sziasztok!

Már küzdök a felderítéssel, egyszerűen nem találom ennek a minek nevezzem szelepnek a rendes neve. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=428IMG_3066.jpg http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=255IMG_3065.jpg

Az injektor fedélben van. Egyik cső megy a légszűrőházhoz, ez esetben az ép. Másik pedig gyanusan az injektor oldalába csatlakozik, ami jelenleg nálam le van zárva, tekintettel a hibás alkatrészre.

Köszönöm!

 

Ki kell hajítani a fenébe ( vagy bent hagyod de nem teszel rá csövet) és ahogy Zotya mondja, fixen rögzíteni kell a csappantyút a légszűrőházban, hogy csak a lököstől szívjon. Ugyanakkor a pillangoszelepnél levő kis vákumcsöcsöt le kell dugózni.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 10. at 12:23, zotya975 írta:

Ez egy vákumrendszer része, a légszűrőház elejében van egy vákumszelep, ami tudja a hideg-meleg felé kapcsolni a beszívott levegőt attól függően hogy a motor hideg-e még vagy már bemelegedett. Nagy jelentősége nincs neki, én ledugóztam és csak a hideg felől hagytam szabadon az áramlást. A konkrét motorműködést nem befolyásolja csak amig hideg a motor addig a leömlőtől szívja a levegőt aztán a kocsi orra felől. 

Értem. Csakhát gondoltam, ha már eredetileg nem úgy volt, talán lehet jelentősége.......

2 órája, Bundee írta:

Ki kell hajítani a fenébe ( vagy bent hagyod de nem teszel rá csövet) és ahogy Zotya mondja, fixen rögzíteni kell a csappantyút a légszűrőházban, hogy csak a lököstől szívjon. Ugyanakkor a pillangoszelepnél levő kis vákumcsöcsöt le kell dugózni.

Úgy van most is. A légszűrőházból, az első csatlakozóból megy a cső a légszűrőházba. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=986IMG_3033.jpg Ha nincs tévedés, akkor a pillangószelepnél, a jobbos, ( képen pont rajtavan a ledugózott csődarab ) http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=836IMG_3058.jpg 

Azalatt mit értessz, hogy fixen rögzíteni kell? :confused: Úgy van a helyén most is, ahogy a képen látszik. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tuskes írta:

Értem. Csakhát gondoltam, ha már eredetileg nem úgy volt, talán lehet jelentősége.......

Úgy van most is. A légszűrőházból, az első csatlakozóból megy a cső a légszűrőházba. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=986IMG_3033.jpg Ha nincs tévedés, akkor a pillangószelepnél, a jobbos, ( képen pont rajtavan a ledugózott csődarab ) http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=836IMG_3058.jpg 

Azalatt mit értessz, hogy fixen rögzíteni kell? :confused: Úgy van a helyén most is, ahogy a képen látszik. 

Szerintem a csappantyúra gondol a légszűrő ház aljában amit a vákuumcső vezérelne. De ha kikötöd a a vákuum csövet avagy nem működik a vezérlés akkor tedd fixen lökös felőli szívásra. Amúgy igen jó dolog téli üzemben, ha ez működik. Ezer éves vívmány hogy ez automatikusan ráadásul "agy" által eldöntötve vezérelődik. Felmelegedési stádium, -15-20°C-nál rengeteget számít hogy meleget szív a leömlők felől nem pedig jéghideget elölről. 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, wolfnet írta:

Szerintem a csappantyúra gondol a légszűrő ház aljában amit a vákuumcső vezérelne. De ha kikötöd a a vákuum csövet avagy nem működik a vezérlés akkor tedd fixen lökös felőli szívásra. Amúgy igen jó dolog téli üzemben, ha ez működik. Ezer éves vívmány hogy ez automatikusan ráadásul "agy" által eldöntötve vezérelődik. Felmelegedési stádium, -15-20°C-nál rengeteget számít hogy meleget szív a leömlők felől nem pedig jéghideget elölről. 

Van persze jelentősége de a teljesítményre megyünk, hideg levegőben több azoxigén..:hehe: de amúgy nem tudtam ellenőrizni hogy valóban átvált-e a rugós vákumszelep így kikötöttem, kibeleztem a meleg oldalt lezártam.

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 13. at 20:22, zotya975 írta:

Van persze jelentősége de a teljesítményre megyünk

Ott az igazság :cool:

Nekem pl forró motornál is a leömlőről szívott, az pedig nem volt olyan teljesítménybarát. A fekete kupakban levő 2  csöcsös cucc amúgy egy termosztát ami a vákuumot adja/nem adja a csappantyú felé. Másrészt kb félgáz fölött már alig van vákum a pillangó alatt, olyankor kb félig nyitott állapotban van a csappantyú -> meleg levegő, kevés zokszigén, folytassam? :-)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 13. at 20:22, zotya975 írta:

Van persze jelentősége de a teljesítményre megyünk, hideg levegőben több azoxigén..:hehe: de amúgy nem tudtam ellenőrizni hogy valóban átvált-e a rugós vákumszelep így kikötöttem, kibeleztem a meleg oldalt lezártam.

Elég,ha leveszed a légszűrőház és a kipufogótorok torok közötti csövet és a probléma el van felejtve .Nem jár bontással és télire visszarakható,igaz nincs annyira elől,de menet közben nincs jelentősége.Tuning forever...

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Szabadij írta:

Elég,ha leveszed a légszűrőház és a kipufogótorok torok közötti csövet és a probléma el van felejtve .Nem jár bontással és télire visszarakható,igaz nincs annyira elől,de menet közben nincs jelentősége.Tuning forever...

Csak annyira benyúlik az a rugós izé a szívócsőbe hogy gondoltam had lélegezzen könnyebben. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 13. at 19:39, wolfnet írta:

Szerintem a csappantyúra gondol a légszűrő ház aljában amit a vákuumcső vezérelne. De ha kikötöd a a vákuum csövet avagy nem működik a vezérlés akkor tedd fixen lökös felőli szívásra. Amúgy igen jó dolog téli üzemben, ha ez működik. Ezer éves vívmány hogy ez automatikusan ráadásul "agy" által eldöntötve vezérelődik. Felmelegedési stádium, -15-20°C-nál rengeteget számít hogy meleget szív a leömlők felől nem pedig jéghideget elölről. 

 

On 2017. 10. 13. at 10:04, Bundee írta:

Ki kell hajítani a fenébe ( vagy bent hagyod de nem teszel rá csövet) és ahogy Zotya mondja, fixen rögzíteni kell a csappantyút a légszűrőházban, hogy csak a lököstől szívjon. Ugyanakkor a pillangoszelepnél levő kis vákumcsöcsöt le kell dugózni.

 

On 2017. 10. 10. at 12:23, zotya975 írta:

Ez egy vákumrendszer része, a légszűrőház elejében van egy vákumszelep, ami tudja a hideg-meleg felé kapcsolni a beszívott levegőt attól függően hogy a motor hideg-e még vagy már bemelegedett. Nagy jelentősége nincs neki, én ledugóztam és csak a hideg felől hagytam szabadon az áramlást. A konkrét motorműködést nem befolyásolja csak amig hideg a motor addig a leömlőtől szívja a levegőt aztán a kocsi orra felől. 

 

On 2017. 10. 13. at 20:22, zotya975 írta:

Van persze jelentősége de a teljesítményre megyünk, hideg levegőben több azoxigén..:hehe: de amúgy nem tudtam ellenőrizni hogy valóban átvált-e a rugós vákumszelep így kikötöttem, kibeleztem a meleg oldalt lezártam.

 

On 2017. 10. 15. at 23:56, Bundee írta:

Ott az igazság :cool:

Nekem pl forró motornál is a leömlőről szívott, az pedig nem volt olyan teljesítménybarát. A fekete kupakban levő 2  csöcsös cucc amúgy egy termosztát ami a vákuumot adja/nem adja a csappantyú felé. Másrészt kb félgáz fölött már alig van vákum a pillangó alatt, olyankor kb félig nyitott állapotban van a csappantyú -> meleg levegő, kevés zokszigén, folytassam? :-)

 

Na jó.... Én ezt már nem is értem, összekeveredtem. :confused: Szerintem marad ahogy van, eddig is jó volt így. Ha lesz időm, megnézem mi hová hogyan megy, és elbabrálok vele. :-)

Mindettől függetlenül, köszönöm a hozzászólásokat! 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tuskes írta:

 

 

 

 

Na jó.... Én ezt már nem is értem, összekeveredtem. :confused: Szerintem marad ahogy van, eddig is jó volt így. Ha lesz időm, megnézem mi hová hogyan megy, és elbabrálok vele. :-)

Mindettől függetlenül, köszönöm a hozzászólásokat! 

Délután dobok fel képeket..ha elfelejteném szólj rám!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Előre is elnézést kérek,ha esetleg rossz topikba írok,de nem tudom a problémám hova tartozik,ami a következő: menet közben,kb. 90 tempónál felbőgött a motor,a km óraszámláló felszaladt 130-ig,majd visszaesett 60-ra. Megálltam,alapjáraton ment az autó tovább,de amikor elakartam indulni, hiába raktam sebességbe az autót,nem indult,csak bőgött a motor.Leállítottam, elvontattuk egy szerelőhöz,aki megállapította hogy szétment a váltó,de később felhívott hogy amikor visszatette a féltengelyt,megjavult a kocsi,ő sem tudta megmondani mitől.Elég rossz hogy nem tudom mi a probléma,így elindulni valahova,finoman szólva is rizikós.A kocsi 1.6 16V sedan. Ennyi a történet,bízom benne hogy valaki tud tippet merre is induljunk el a diagnosztikában.Előre is köszönöm a segítséget.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Tyccon írta:

Sziasztok! Előre is elnézést kérek,ha esetleg rossz topikba írok,de nem tudom a problémám hova tartozik,ami a következő: menet közben,kb. 90 tempónál felbőgött a motor,a km óraszámláló felszaladt 130-ig,majd visszaesett 60-ra. Megálltam,alapjáraton ment az autó tovább,de amikor elakartam indulni, hiába raktam sebességbe az autót,nem indult,csak bőgött a motor.Leállítottam, elvontattuk egy szerelőhöz,aki megállapította hogy szétment a váltó,de később felhívott hogy amikor visszatette a féltengelyt,megjavult a kocsi,ő sem tudta megmondani mitől.Elég rossz hogy nem tudom mi a probléma,így elindulni valahova,finoman szólva is rizikós.A kocsi 1.6 16V sedan. Ennyi a történet,bízom benne hogy valaki tud tippet merre is induljunk el a diagnosztikában.Előre is köszönöm a segítséget.

Szia, nem vagyok váltó szaki de úgy hangzik mint amikor kiugrik sebességből az autó. Motorkerékpároknál idősebbeknél mindennapos a sztori hogy a léptető villa (ott ugye szekvenciális a váltó)  beszorul és olyan mintha bevenné a fokozatot de mellette van és csak bőg. Itt a váltó kulisszánál kezdeném a vizsgálódást. Nekem konkrétan olyan volt már hogy kettesbe húztam koppant egyet mintha bevette volna de ráengedtem és semmi csak bőgés. Dupla kuplung visszakúrtam és jó. Havonta százezer váltásból 1x előfordul. A tanuló vasaló swift-emnél sok sok éve volt olyan hogy az egyest nem akarta bevenni csak dupla kuplunggal de ott szinkron baj volt. 

Szerintem valószínűtlen hogy durvább hanghatás nélkül csak ledarálná a fokozatokat, MINDET, inkább valóban az hogy hiába váltogatsz nem is veszi be, avagy a meghajtásra nem jut el a hajtás. 

Várom a tapasztaltabb kollegák kenyerét. :D

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Tyccon írta:

Sziasztok! Előre is elnézést kérek,ha esetleg rossz topikba írok,de nem tudom a problémám hova tartozik,ami a következő: menet közben,kb. 90 tempónál felbőgött a motor,a km óraszámláló felszaladt 130-ig,majd visszaesett 60-ra. Megálltam,alapjáraton ment az autó tovább,de amikor elakartam indulni, hiába raktam sebességbe az autót,nem indult,csak bőgött a motor.Leállítottam, elvontattuk egy szerelőhöz,aki megállapította hogy szétment a váltó,de később felhívott hogy amikor visszatette a féltengelyt,megjavult a kocsi,ő sem tudta megmondani mitől.Elég rossz hogy nem tudom mi a probléma,így elindulni valahova,finoman szólva is rizikós.A kocsi 1.6 16V sedan. Ennyi a történet,bízom benne hogy valaki tud tippet merre is induljunk el a diagnosztikában.Előre is köszönöm a segítséget.

Belső, külső féltengely csuklók ellenőrzése javasolt. Seeger gyűrűk megléte fontos.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tuskes írta:

Nagy vagy zotya! Bár nem ígérem hogy nem felejtem el,....... mozgalmas napom lesz. 

Nekem ugye a leömlővel összekötő cső már hiányzik, de ilyen a rendszer alapból:

2673832-20171018-WG6jLJ.jpg

4 órája, Tyccon írta:

Sziasztok! Előre is elnézést kérek,ha esetleg rossz topikba írok,de nem tudom a problémám hova tartozik,ami a következő: menet közben,kb. 90 tempónál felbőgött a motor,a km óraszámláló felszaladt 130-ig,majd visszaesett 60-ra. Megálltam,alapjáraton ment az autó tovább,de amikor elakartam indulni, hiába raktam sebességbe az autót,nem indult,csak bőgött a motor.Leállítottam, elvontattuk egy szerelőhöz,aki megállapította hogy szétment a váltó,de később felhívott hogy amikor visszatette a féltengelyt,megjavult a kocsi,ő sem tudta megmondani mitől.Elég rossz hogy nem tudom mi a probléma,így elindulni valahova,finoman szólva is rizikós.A kocsi 1.6 16V sedan. Ennyi a történet,bízom benne hogy valaki tud tippet merre is induljunk el a diagnosztikában.Előre is köszönöm a segítséget.

Hát ugye a sebesség mérő spirál kihajtása a diferenciál művön van, az a nagy ferde fogazású fogaskerék. 

2673831-20171018-SjFWHQ.jpg

Ha a mutató kimozdult akkor ez a fogaskerék forgott tehát utána volt a hiba és nem előtte, így szerintem volt kapcsolat a motor ( nyelestengely) és a difi között tehát maga sebesség kapcsoló jó és nem kapcsolt szét. Ebbe a difibe vannak bedugva a féltengelyek, és a működési elvéből adódóan bármelyik féltengely elpörög ( kerék kipörög, vagy valami eltörik) a hajtás megszűnik, de attól még a difi pörög a mutató meg kimozdul, hiszen terhelés nélkül a motor felpörög. Hogy hol és mi akadt szét arról sejtésem sincs, meg hogy miért nem szakadt el az adott gumiharang. Meg hogy hogyan állt vissza a hajtás. Kivül bordás a tengely az nem tud elforogni, kicsúszni nincs hely. A belső részt bontva még nem láttam. 

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Nekem ugye a leömlővel összekötő cső már hiányzik, de ilyen a rendszer alapból:

2673832-20171018-WG6jLJ.jpg

Köszönöm! Nekem pont fordítva van. Megvan a légszűrőház, és a leömlő közötti cső, viszont a hideg levegő felőli, nincs, csak a légszűrőház csonkja, amire a gumicsőnek kellene csatlakoznia. Tehát, mivel nekem ez a kombinációm van meg, így nem biztos hogy jó? A vákumcső, ami a pillangószelep házat kép: http://kephost.com/image/BR1c összeköti a légszűrőházzal, nekem az első csatlakozási ponton van. A hátsó van letörve. Azt pont nem tudom, így tud-e bármit is csinálni? Ha jól kiveszem a soraitokból, télen jó hogy nekem a fordított kombó van, nyáron pedig érdemes levennem a csövet, így a meleg levegő beszívását megakadályozván. A légszűrőházban kell most valamit mókolnom? Vagy elég, ha a pillangószelep fedelén, a letört vákumcső csatlakozást ledugózom valamivel, mondjuk ragasztópisztollyal? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.