Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Van egy  c16 nz-s asztrám. Menet közben leáll,nagyon nehezen indul újra. Alapjáraton pár perc után megint leáll. Szikra van, benzinpumpa megy. Trafó,kábelek.befecskendezőszelep,elosztófedél,alapjárati motor cserélve. Nincs hibakód.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok
Opelastra f 1.48 szelep X14NZ

Ha hirtelen gázt adok és a kocsi sebességben van - nyikkanást hallok a motor felől, de ha menet közben fékezek vagy kinyomom a kuplungot - akkor nem. Ha óvatosan adok gázt sebességben, akkor nincs nyikorgó hang. Tehát mindíg hirtelen gázadásnál, vagy mikor hirtelen felengedem a kuplungot és megtörténik a gyorsítás. A kuplunggal lehet a probléma? Vagy esetleg a motorfelfogatással? Szerintetek mi? Olyan kimondottan fémes nyikorgó/nyikkanó hang. Egyébként a géppel más gond nincs, nem csúszik a kuplung stb.

Motortartó bakkoknormálisak, Tűzkiarika is. Valaki ötlet?

Link to comment
Megosztás:

12 perce, samboy írta:

Sziasztok
Opelastra f 1.48 szelep X14NZ

Ha hirtelen gázt adok és a kocsi sebességben van - nyikkanást hallok a motor felől, de ha menet közben fékezek vagy kinyomom a kuplungot - akkor nem. Ha óvatosan adok gázt sebességben, akkor nincs nyikorgó hang. Tehát mindíg hirtelen gázadásnál, vagy mikor hirtelen felengedem a kuplungot és megtörténik a gyorsítás. A kuplunggal lehet a probléma? Vagy esetleg a motorfelfogatással? Szerintetek mi? Olyan kimondottan fémes nyikorgó/nyikkanó hang. Egyébként a géppel más gond nincs, nem csúszik a kuplung stb.

Motortartó bakkoknormálisak, Tűzkiarika is. Valaki ötlet?

Üdv...esetleg a leömlő-kipufogó közti csavaros-rugós kötés nyikkan elöl a vízhűtő mögött. Ha álló motornál sebességbe rakva meghintáztatod az autót talán még akkor is hallani. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Üdv...esetleg a leömlő-kipufogó közti csavaros-rugós kötés nyikkan elöl a vízhűtő mögött. Ha álló motornál sebességbe rakva meghintáztatod az autót talán még akkor is hallani. 

 

Itt melyikaz ? Megtudnád mondanikérlek ez egy Cabrió-é de gondolom hasonló   kep-4551.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 perce, samboy írta:

 

Itt melyikaz ? Megtudnád mondanikérlek ez egy Cabrió-é de gondolom hasonló   

Ha a tiéd nincs átalakítva akkor nem ilyen a képen szerintem épített leömlő van. Ennél pontosabb képem most nincs, a hengerfej-leömlő nincs rajta maguk a csavarok és a rugók sem, de az olajszűrőhőz képest be tudod tájolni hol keresd, kék karikával jelöltem a képen, csak a kipufcső látszik. 

2748877-20180123-rLDkaX.jpg

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Ha a tiéd nincs átalakítva akkor nem ilyen a képen szerintem épített leömlő van. Ennél pontosabb képem most nincs, a hengerfej-leömlő nincs rajta maguk a csavarok és a rugók sem, de az olajszűrőhőz képest be tudod tájolni hol keresd, kék karikával jelöltem a képen, csak a kipufcső látszik. 

 

Kipufogó, és a leömlő  között igaz? (Ha vissza hoztam a szerelőtöl a kocsit csinálok pár képet. )

Köszi a segítséget eddig is :)

Módosítva : samboy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Opel Astra f 1.4 x14nz motorkódu opelom van,azt szeretném tudni hogy

Nem rég tankoltam 13,8 litert. Benzin mutató a piros tetejébe àllt.
Mikor rátankoltam, akkor majdnem a 25 egysegbe volt.
Elmentem Vele 100 kmt es a piros egység fölött csík alatt van. Szóval majdnem ott áll ahol
Tankoltam 13,8 litert

Kérdéseim: Jól mutat a benzin mutató?
Nem eszik ez sokat?

Ajánlották motorhőfok jeladó cseréjét, de én nem tudom mi az meg hogy néz ki meg hogy hol van

Valaki? :3

26992094_1641683045917915_90273021125328
 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, samboy1 írta:

Sziasztok.

Opel Astra f 1.4 x14nz motorkódu opelom van,azt szeretném tudni hogy

Nem rég tankoltam 13,8 litert. Benzin mutató a piros tetejébe àllt.
Mikor rátankoltam, akkor majdnem a 25 egysegbe volt.
Elmentem Vele 100 kmt es a piros egység fölött csík alatt van. Szóval majdnem ott áll ahol
Tankoltam 13,8 litert

Kérdéseim: Jól mutat a benzin mutató?
Nem eszik ez sokat?

Ajánlották motorhőfok jeladó cseréjét, de én nem tudom mi az meg hogy néz ki meg hogy hol van

Valaki? :3


 

Üdv, a tankszintjelző nem hiteles, csak tájékoztató jellegű műszer, pontos fogyasztást csak úgy lehet nézni hogy teli tankolod az autót, mész pölö 400km-t megint teli tankolod, és amennyi ráfért azt osztod jelen esetben 4-el, akkor kapod meg a litert/100km.  Tehát ha pölö 32liter ment rá a 400km-re akkor 8 literes a fogyasztás. Lehetőleg ugyanott kell tankolni, egy kattanásig. A tankszintjelzőt nézve nem lehet pontos fogyasztást megállapítani, így addig nincs is értelme hibát keresni. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, samboy1 írta:

Köszönöm, elkezdtem csinálni, működik, csak értelmezni nem tudom. Azt értem hogy 1-et villan es szünet utana 2-t. De ez hogy van nagyon szájbarágósan? :D

Itt van egy videó.. a srácnak először a 12-öt villogja aztán a 13-at aztán ha jól számoltam a 44-et. Ugye minden kódot 3X ismétel, a 12-a diagnózis kezdete és a vége ( tehát 3X12 először, és 3X12 a legvégén). Ha csak 12-öt villog, akkor nincs hibakód eltárolva. 

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Már nagyon régóta küszködök ezzel a problemaval. Voltam több szerelőnel is akik nem tudtak meg állapitani a hibát. 

 

Üres helyzetbe, kuplungot nyomkodva csinálja ezt a hangot. ( Szerelők szerint majd erett egy kuplung csere de még kiemel) 

 

 

Menetközbeni nyikkanas, gáz adás és vételkor.

 

Itt meg 1-esbe, hirtelen engedem fel a kuplungot és vissza,hátra is. és hallatszódik a nyikkanas.

Szóval, most köze van a kuplungomnak a menetkozbeni nyikkanashoz? 

Módosítva : samboy
Link to comment
Megosztás:

4 órája, samboy írta:

Üdv,

Már nagyon régóta küszködök ezzel a problemaval. Voltam több szerelőnel is akik nem tudtak meg állapitani a hibát. 

 

Üres helyzetbe, kuplungot nyomkodva csinálja ezt a hangot. ( Szerelők szerint majd erett egy kuplung csere de még kiemel) 

 

 

Menetközbeni nyikkanas, gáz adás és vételkor.

 

Itt meg 1-esbe, hirtelen engedem fel a kuplungot és vissza,hátra is. és hallatszódik a nyikkanas.

Szóval, most köze van a kuplungomnak a menetkozbeni nyikkanashoz? 

Az első, vagy onnan jön ahol be van akasztva a bowden a kiemelő karba a kuplung tetején, vagy ( de inkább az előbbi) a kuplung pedáltól az utastérből. Hivatalosan is zsírozni kell a bowden-kar találkozását. Kicsit húzol a bowdenen a kocsi orra felé, ekkor általában lesz itt akkora hely hogy be lehessen kenni zsírral. Ha mégsem lesz akkora hely, akkor a váltótartó bakhoz be lehet támasztani egy lecet és előbbre lehet nyomni a kart és akkor lesz ott hely zsírozni.

2754164-20180129-E80SzE.jpg

A másik zaj talán a leömlő-kipufogó cső találkozástól jön, van itt két rugós alátétes csavar, ha nagyon mozdul a motor szokott nyikkanni. Ez úgy is hallatszik, ha álló motornál egyest kapcsolsz és kézifék nélkül meghintáztatod a bódét, ha nyitott motorháztetőnél ott állsz a kocsi orránál, akkor jól hallatszik ha innen jön.  Kicsit mintha nagyot mozdulna a motorod.

Én néha ki szoktam tekerni a két csavart és rézpasztát kenek a rugó aljára-tetejére, de hamar kiég, és megint nyikkan. 

2754165-20180129-fQjAAi.jpg

Ha nem volt mostanában kitekerve ez a két csavar akkor csavarlazító és türelem, mert be tud rohadni. 

Ezt valakinek nemrég leírtam, ha neked és most hallod másodszor, akkor bocsi, egy időben több fórumozóval is beszélek, van hogy belekeveredek. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Az első, vagy onnan jön ahol be van akasztva a bowden a kiemelő karba a kuplung tetején, vagy ( de inkább az előbbi) a kuplung pedáltól az utastérből. Hivatalosan is zsírozni kell a bowden-kar találkozását. Kicsit húzol a bowdenen a kocsi orra felé, ekkor általában lesz itt akkora hely hogy be lehessen kenni zsírral. Ha mégsem lesz akkora hely, akkor a váltótartó bakhoz be lehet támasztani egy lecet és előbbre lehet nyomni a kart és akkor lesz ott hely zsírozni.

2754164-20180129-E80SzE.jpg

A másik zaj talán a leömlő-kipufogó cső találkozástól jön, van itt két rugós alátétes csavar, ha nagyon mozdul a motor szokott nyikkanni. Ez úgy is hallatszik, ha álló motornál egyest kapcsolsz és kézifék nélkül meghintáztatod a bódét, ha nyitott motorháztetőnél ott állsz a kocsi orránál, akkor jól hallatszik ha innen jön.  Kicsit mintha nagyot mozdulna a motorod.

Én néha ki szoktam tekerni a két csavart és rézpasztát kenek a rugó aljára-tetejére, de hamar kiég, és megint nyikkan. 

2754165-20180129-fQjAAi.jpg

Ha nem volt mostanában kitekerve ez a két csavar akkor csavarlazító és türelem, mert be tud rohadni. 

Ezt valakinek nemrég leírtam, ha neked és most hallod másodszor, akkor bocsi, egy időben több fórumozóval is beszélek, van hogy belekeveredek. 

Szia.

wd40 el belehet fujni a kuplungnal ahol mondtad?

igen nekem mondtad ezt, de a szerelő nezte a tűzkarikat szoval ez a leömlő kipufogó talalkozasnal nem lehet a hiba. Bár lehet a kuplungnal nyikkan.

szoval wd40 ? 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, samboy írta:

Szia.

wd40 el belehet fujni a kuplungnal ahol mondtad?

igen nekem mondtad ezt, de a szerelő nezte a tűzkarikat szoval ez a leömlő kipufogó talalkozasnal nem lehet a hiba. Bár lehet a kuplungnal nyikkan.

szoval wd40 ? 

Időlegesen segít, legalábbis arra jó hogy ha elhallgat, akkor innen jön a zaj, de a zsír az igazi megoldás. 

Link to comment
Megosztás:

Halihó, elég rég írtam, most is kicsit offtopik lesz, csak a csapat tapasztalatára lenne szükségem. Hallott már valaha valaki olyanról hogy egy betétes olajszűrő (tehát nem felcsavarós) cseréjét + olaj cseréjét követően 5km-en belül kikönyököl a hajtókar egy 1.4 TDCI 2007 Ford Fiesta-n? Megy a fütyiharc azt illetően hogy rosszul tették be az olajszűrő betétet és ezért történt a baj. Lehet rosszul betenni egy olajszűrőt?! Az olajszűrő nem egy mellék ág, ahol nincs magas olajnyomás, inkább a szennyeződéseket "oda lebegteti" a rendszer? Másik a netes videók szerint egyféleképpen pattintható be a szűrő...

Előzmény még hogy az autó 10 éves volt 90e km, de 40e és 3 év volt az előző olajcsere. Konkrétan leszakadt az egyes hengerről a főtengelyre rögzítő csapszeg:D közvetlenül az olajcserét követően 5-10km-t követően. 

Köszi és elnézést az Offért, láttatok már ilyet?! :D 

Astra töretlenül csapat, 230e hamarosan :)

Link to comment
Megosztás:

Mint szakmabeli, engedtessék meg hogy MIVAAAAN????? 40 ezrenként és 3 évente volt olajcsere, vagy 40 ezernél 3 évvel ezelőtt? Akárhogy is, ez kurvára nem egészséges, bárki bármit állít. Az olajszűrő meg már hogy lenne mellékág? Az az első ahova a pumpa az olajat benyomja, hiszen a csapágyaknak stb szűrt olajra volna szükségük... Egyébként ezeket a meleg patronos szűrőket simán félre lehet kapatni, vagy odacsípni a gumitömítést, amit itthon nem divat mellé adni, ill. cserélni. és akkor huss, seperc alatt kinyomja az olajat a motorból, ami megfejelve az igen gyakori előzetes olajcserével, nem csoda hogy kikandikál a hajtókar. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.