Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, T64 írta:

A benzinesekbe egyértelműen meg szoktam hallani a tőkék hangját, azok ilyen kopogó hangot szoktak adni,  bár,  ahogy néztem ebbe a motorba a tőkének másabb a formája mint amit eddig benzinesekbe láttam,  elképzelhető,  hogy másabb a hangja is emiatt... Nemtom mi lehet ez,  de jövőhét elején leszedem a szelepfedelet hátha látni ott valami elváltozást...sajnálnám ezt a motort kukába küldeni... ha mondjuk főtengellyel lenne a probléma, az milyen hangot hallat? Jó lenne legalább kizárni azt,  hogy mi nem lehet,  mert azért el lehet itt költeni sok pénzt,  amit feleslegesen nem szeretnék... Úgy érzem rajta mintha gyengébb lenne,  de ez az adagoló állítás miatt nem mérvadó. Apropó adagoló... van rajta egy fekete műanyag házas vákumos? bigyó,  ami elvileg a hidegindítást végezné...na nekem ez nem működik, a szerelő azt mondta h csere... hol találok én ilyet és mennyibe kerülhet? Most úgy lett megoldva h az alapjárat ne legyen magas, hogy a bowden amit huzogat(na) fixre van kötve...

Hát a főtengely ugye lent van a tőke csattogás egyértelműen fentről hallatszik. Igazából a dieselhez nem nagyon értek, de majd jön valaki és mond okosat.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Az a fekete bigyó azt dúsítónak hívják. Kikötve is évekig elfog menni. De biztos hogy az a baja? Nem okoskodásként írom. A dúsítója vákummal működik a vákumat a termosztát mellett van a víz hőmérsékletéböl határoza meg a működését. Vezérlés nem volt rajta cserélve? Mert ha célszerszám nélkül lett cserélve akkor elképzelhető erő veszteség.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Havril írta:

Hali. Az a fekete bigyó azt dúsítónak hívják. Kikötve is évekig elfog menni. De biztos hogy az a baja? Nem okoskodásként írom. A dúsítója vákummal működik a vákumat a termosztát mellett van a víz hőmérsékletéböl határoza meg a működését. Vezérlés nem volt rajta cserélve? Mert ha célszerszám nélkül lett cserélve akkor elképzelhető erő veszteség.

Hali! Célszerszám nélkül cseréltük a vezérlést,  de jelen van minden. Nem jelentős a gyengülés, ezzel kapcsba inkább arra gondolok,  hogy az adagoló kicsit meg lett "folytva"... De minimális a különbség, az is lehet hogy csak én képzelem be. A hidrotőkés-himbás-szelepes hangok félek,  hogy kizárhatóak,  mert este "ráhajoltam"  a szelepfedélre, de ott nem hallok semmi csattogást. Más autóknál egyértelműen ott hallatszik ahogy csattog a tőke. Ez pedig lent lesz b..sza meg, ettől jobban félek... :-(  Ott mi lehet? Gondolom a főtengelynek van csapágya...az zöröghet vagy búgni szokott inkább? Vagy a hajtókar csapágy? Mostmár alapjáraton is hallható, szóval az állapota romlik az biztos... Mindegy, hogy emelkedik a fordulat vagy csökken, állandóan csetteg a fordulattal arányos ütemben.  Az dusítóm (ezek szerint így hívják...?) biztosan nem jó, lehúzta a szerelő a vákumcsövet,  megszívta,  és átengedte a levegőt. Így a vákum úgymond nem tud felépülni benne, nem húzza vissza  bowdent. Hol találok ilyet? Az motorkódhoz nem hoz semmi hasonló alkatrészt az unix meg a bárdi sem. 

Link to comment
Megosztás:

Szia. A főtengely csapágyak nem fognak bugni és zugni sem nehéz leírni pontosan milyen hangja van. Pontosan kiakarod szűrni akkor sztetoszkopal hallgasd meg pontosan hogy honnan hallod a hangot de jó egy hosszú ütvecsavarhúzó is. Az erőtlenséget nem biztos hogy csak begondolod magadnak mert a vezérléssel állítotd be a befecskendezési szöget a fh előtt. A vezér mű keréken nincs jelölés ha jól emlékszem dtl motorról van szó.Próbáld meg az intern carsnal megnézni a dúsított.

Link to comment
Megosztás:

Szia. A főtengely csapágyak nem fognak bugni és zugni sem nehéz leírni pontosan milyen hangja van. Pontosan kiakarod szűrni akkor sztetoszkopal hallgasd meg pontosan hogy honnan hallod a hangot de jó egy hosszú ütvecsavarhúzó is. Az erőtlenséget nem biztos hogy csak begondolod magadnak mert a vezérléssel állítotd be a befecskendezési szöget a fh előtt. A vezér mű keréken nincs jelölés ha jól emlékszem dtl motorról van szó.Próbáld meg az intern carsnal megnézni a dúsított.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki Isuzu szaki,tudna nekem pontos motorkódot mondani?? Az aláírásomban amit megadtam,az csak tipp volt,de nem vagyok benne biztos hogy jó-e??

94' 11'havi az autó,60kw=82LE,viszont ami furcsa,hogy nekem 2db légszűrőm van a motortérben,ha szemben állunk a motorral,akkor a bal alsó sarokban van egy nagy,illetve az adagoló felett egy kisebb!Ami Isuzukat eddig láttam,azokban csak egy légszűrő volt,a bal sarokban a nagy,azt ennyi...

A forgalmiban is csak egy 6jegyű szám van,kód nélkül...nem úgy mint pl.a benzines Astráknál a C14NZ vagy X16XEL stb...

A vezérműszíj miatt kéne elsősorban,mert azt ki akarom cserélni majd,meg nem ártana más jövőbeni dolog miatt is tudnom ..

Szóval kíváncsi vagyok,hogy pontosan milyen kódú moci is van a verdámban??

Üdv.Z

Módosítva : zolpat
Link to comment
Megosztás:

26 perce, zolpat írta:

Sziasztok!

Valaki Isuzu szaki,tudna nekem pontos motorkódot mondani?? Az aláírásomban amit megadtam,az csak tipp volt,de nem vagyok benne biztos hogy jó-e??

94' 11'havi az autó,60kw=82LE,viszont ami furcsa,hogy nekem 2db légszűrőm van a motortérben,ha szemben állunk a motorral,akkor a bal alsó sarokban van egy nagy,illetve az adagoló felett egy kisebb!Ami Isuzukat eddig láttam,azokban csak egy légszűrő volt,a bal sarokban a nagy,azt ennyi...

A forgalmiban is csak egy 6jegyű szám van,kód nélkül...nem úgy mint pl.a benzines Astráknál a C14NZ vagy X16XEL stb...

A vezérműszíj miatt kéne elsősorban,mert azt ki akarom cserélni majd,meg nem ártana más jövőbeni dolog miatt is tudnom ..

Szóval kíváncsi vagyok,hogy pontosan milyen kódú moci is van a verdámban??

Üdv.Z

A tiéd X17DT, vagy más néven TC4EE1, azaz Isuzu turbo diesel.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, zolpat írta:

Sziasztok!

Valaki Isuzu szaki,tudna nekem pontos motorkódot mondani?? Az aláírásomban amit megadtam,az csak tipp volt,de nem vagyok benne biztos hogy jó-e??

94' 11'havi az autó,60kw=82LE,viszont ami furcsa,hogy nekem 2db légszűrőm van a motortérben,ha szemben állunk a motorral,akkor a bal alsó sarokban van egy nagy,illetve az adagoló felett egy kisebb!Ami Isuzukat eddig láttam,azokban csak egy légszűrő volt,a bal sarokban a nagy,azt ennyi...

A forgalmiban is csak egy 6jegyű szám van,kód nélkül...nem úgy mint pl.a benzines Astráknál a C14NZ vagy X16XEL stb...

A vezérműszíj miatt kéne elsősorban,mert azt ki akarom cserélni majd,meg nem ártana más jövőbeni dolog miatt is tudnom ..

Szóval kíváncsi vagyok,hogy pontosan milyen kódú moci is van a verdámban??

Üdv.Z

Szia! Isuzu motorhoz a motorkódok: X 17 DT (TC4EE1), 17 DT (TC4EE1). A vezérműszíj miatt a motorszámot kell tudnod neked mert a feszítő görgőben  van eltérés csak. 

 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, zolpat írta:

Szia!

Na akkor most melyik???:-)

Motorszámom: 823438    Akkor még a "régebbi"Isuzu lenne??

Üdv.Z

Szia! Program szerint 885 805-ig volt a régi és 885 806- től volt a váltás az újra. Leszedett a burkolatot meg a sallangokat és már látott is hogy melyik kell neked.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 02. at 13:16, Havril írta:

Szia. A főtengely csapágyak nem fognak bugni és zugni sem nehéz leírni pontosan milyen hangja van. Pontosan kiakarod szűrni akkor sztetoszkopal hallgasd meg pontosan hogy honnan hallod a hangot de jó egy hosszú ütvecsavarhúzó is. Az erőtlenséget nem biztos hogy csak begondolod magadnak mert a vezérléssel állítotd be a befecskendezési szöget a fh előtt. A vezér mű keréken nincs jelölés ha jól emlékszem dtl motorról van szó.Próbáld meg az intern carsnal megnézni a dúsított.

Hali megint! Van a vezérmű keréken is meg a főtengelyen is jel,  de össze lett jelölve a levétel előtt minden...az adagolóval volt egyedül gond,  mert ott nem volt jelölés,  mi jelöltünk,  de le kellett venni mert ment felújításra. Emiatt volt rossz az előtöltés... Viszont van egy olyan hiba is,  szintén még a vezérlés és adagoló szervíz előtt is jelentkezett, h a gázpedál érezhetően felkeményedik... olyan mintha nem akarná hogy nyomjam, el is hagyja az erő ilyenkor...elengedem a pedált,  nyomom újra akkor már minden oks... ezzel nem is foglalkoztam eddig mert kb 2hetente egyszer csinálja,  de ezt mi okozhatja? Kb olyan érzés mintha gáz helyett a fékpedált nyomnám meg, érezni h ellenállása van a pedálnak. Biztos,  hogy nem a bowden,  mert akkor mindig csinálná, meg nem hagyná el magát a motor.

Link to comment
Megosztás:

43 perce, T64 írta:

Hali megint! Van a vezérmű keréken is meg a főtengelyen is jel,  de össze lett jelölve a levétel előtt minden...az adagolóval volt egyedül gond,  mert ott nem volt jelölés,  mi jelöltünk,  de le kellett venni mert ment felújításra. Emiatt volt rossz az előtöltés... Viszont van egy olyan hiba is,  szintén még a vezérlés és adagoló szervíz előtt is jelentkezett, h a gázpedál érezhetően felkeményedik... olyan mintha nem akarná hogy nyomjam, el is hagyja az erő ilyenkor...elengedem a pedált,  nyomom újra akkor már minden oks... ezzel nem is foglalkoztam eddig mert kb 2hetente egyszer csinálja,  de ezt mi okozhatja? Kb olyan érzés mintha gáz helyett a fékpedált nyomnám meg, érezni h ellenállása van a pedálnak. Biztos,  hogy nem a bowden,  mert akkor mindig csinálná, meg nem hagyná el magát a motor.

Szia! Azt írtad hogy x17dtl motorkódú  a motorod az elején. A főtengely jelölésed a lendkeréken van, az adagolónak az adagolókeréken meg a burkolaton a vezérmű keréken nincs jelölés mert a vezérműtengelyt kell beállítani indikátor órával. Gázpedál felkeményedést nem értem mert ha bowden jó akkor csak az adagolóval van vmi.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 04. at 19:40, Havril írta:

Szia! Program szerint 885 805-ig volt a régi és 885 806- től volt a váltás az újra. Leszedett a burkolatot meg a sallangokat és már látott is hogy melyik kell neked.

Na igen,az már tiszta hogy 885805-ig régi blokk,de nem ez a lényeg,hanem az,hogy akkor ennek a "régi"blokknak MI A MOTORKÓDJA??

Ha lesz időm,meg "technikám"hozzá,majd lefényképezem a blokkot,de az biztos hogy más Isuzu blokkhoz hasonlítva,nekem 2db levegőszűrőm van,a rendes nagy a jobb első fényszóró mögött illetve egy kisebb az adagoló felett!! Ami Isuzu blokkokat eddig láttam,azok egy légszűrővel voltak szerelve...

Üdv.Z

Link to comment
Megosztás:

2 órája, vendetta601s írta:

Üdv! Lehet volt már,de Vectra B X17-nél a szívósor felső részén az az öntvény rész  ( https://www.kephost.com/image/EMGe képen pirossal karikázva) mi célt szolgálna?
Illetve szeretnék egy kis turbó hangot hallani egy egyszerű sportszűrővel esetleg ebben valaki tudna segítséget nyújtani?

Szerintem az maga a szívócsonk része, a felső részen jön be a levegő balról a légszűrő háztól aztán megy előre a turbóhoz, aztán az intercooler által hűtőt levegő jön vissza a kocsi orrától a vékonyabbik csövön az alsó részébe és megy be a motorba. Csak valamiért egybe van építve az oda-vissza levegő vezetés, talán előmelegítés céljából ( bár a turbó úgyis melegíti) vagy csak helykihasználás. Plusz mintha lenne benne szűrő, de ez nem biztos. Direkt szűrő...vedd le a légszűrő harmonika csövét erről az alu házról, pörgesd meg a motort, hallgasd meg tetszik-e a hang, kábé ilyen lesz direktszűrővel is. 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Mikulás74 írta:

Én most adtam el egy A Vectrát, Isuzu 1.7td, sportlégszűrő volt rajta, bárhogy hegyeztem a fülem, alig hallottam turbó hangot. Pedig ment elvileg, mint a mérgezett egér, 140-ig gyorsult mint az őrült.

Elég sokat jártam turbó dieseles autókkal, szerintem a turbó hang alapból utcai autónál már csak akkor van ha kopott a turbó hangos és annak hallatszik a sivítása. Tehát az ezeréves Ford Tranzitnak inkább volt turbó hangja mint a vadi új akárminek. A fütty váltáskor meg ugye a lefújó szeleptől van ha tesznek bele. 

Link to comment
Megosztás:

Utána nézegetem igaz angol nyelvű fórumokban ahol olyat láttam ahol a szívósor 2 részre van szeparálva. A felső rész az alacsony nyomású levegő míg az alsó a magas nyomású levegőé ugye a szívó ág és a nyomó ág. Ha csak a harmónika részről veszem le a szűrőt semmi hang nincs viszont ha direkt a szívósor után húzom szét a csövet hallatszik a turbó hang. Ezzel arra a szeretnék kilyukadni hogy a szívósor szívó ágát kihagyva a turbó elé tennék valami kompakt szűrőt és ez mennyire befolyásolná a szívósor működését... 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, vendetta601s írta:

Utána nézegetem igaz angol nyelvű fórumokban ahol olyat láttam ahol a szívósor 2 részre van szeparálva. A felső rész az alacsony nyomású levegő míg az alsó a magas nyomású levegőé ugye a szívó ág és a nyomó ág. Ha csak a harmónika részről veszem le a szűrőt semmi hang nincs viszont ha direkt a szívósor után húzom szét a csövet hallatszik a turbó hang. Ezzel arra a szeretnék kilyukadni hogy a szívósor szívó ágát kihagyva a turbó elé tennék valami kompakt szűrőt és ez mennyire befolyásolná a szívósor működését... 

Hát nem tudom van-e ott valami érzékelő, beszívott levegő hömérséklet jeladó, vagy légtömeg mérő. Mert ugye azok kellenek aktívan a szívóoldalra.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 10. at 13:45, vendetta601s írta:

Üdv! Lehet volt már,de Vectra B X17-nél a szívósor felső részén az az öntvény rész  ( https://www.kephost.com/image/EMGe képen pirossal karikázva) mi célt szolgálna?
Illetve szeretnék egy kis turbó hangot hallani egy egyszerű sportszűrővel esetleg ebben valaki tudna segítséget nyújtani?

Ez szerintem csak áramlás módosító, plus így lehetett megoldani a légszűrőház elhelyezését ennél a típusú motornál, nekem is ilyen B vectra van, nekem egy K&N sportfilter van, de a légszűrőházba szerelve a gyári betét helyére, nagy mértékű zaj nem keletkezik.

Talán kicsivel morcosabb a hangja...

Link to comment
Megosztás:

Most nekem egy sima sportszűrő van a harmónika csővel összekooperálva de a morcos hang van meg csak azt az igazi fütyülő hangot keresem.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=759tuning_opel_astra_17_t.jpg ilyet találtam ami elmenne de még így is a turbó szívócső hossza miatt csökken a turbó hang.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=154217sph.jpg ez mondjuk már az y17 de a lényege ugyanaz lenne. 
Ismerem a sportlégszűrő átkát de a Vectra mellett egy Trabantom van amin szintén direkt szűrő van (K&N) aminél nem tapasztaltam volna,hogy a szívócsőben por és kosz lenne illetve kopás lenne plusz ami most a Vectra-n van turbó az cserés lesz és amíg nincs fent a felújított turbó szeretném kitapasztalni ezt a kis fütyülő hangot :)

Módosítva : vendetta601s
Link to comment
Megosztás:

10 órája, vendetta601s írta:

Most nekem egy sima sportszűrő van a harmónika csővel összekooperálva de a morcos hang van meg csak azt az igazi fütyülő hangot keresem.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=759tuning_opel_astra_17_t.jpg ilyet találtam ami elmenne de még így is a turbó szívócső hossza miatt csökken a turbó hang.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=154217sph.jpg ez mondjuk már az y17 de a lényege ugyanaz lenne. 
Ismerem a sportlégszűrő átkát de a Vectra mellett egy Trabantom van amin szintén direkt szűrő van (K&N) aminél nem tapasztaltam volna,hogy a szívócsőben por és kosz lenne illetve kopás lenne plusz ami most a Vectra-n van turbó az cserés lesz és amíg nincs fent a felújított turbó szeretném kitapasztalni ezt a kis fütyülő hangot :)

Arra azért kalkuláljál, hogy neked a motorba hideg levegő kell ezért is van az intercooler. Ha a motor közeléből szívod a levegőt vesztesz a hűtés hatékonyságából, és csökken a teljesítmény. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.