Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

21 perce, aholy írta:

Szoveg ertelmezesi problemaid vannak szerintem, nem allt szandekomban beledallni, ezt le is irtam. Mivel ez egy ertelmes forum volt eddig, ezert nem szeretnelek itt elkuldeni melegebb eghajlatra. De gondold idena tobbi reszet.

igen, az volt addig, amíg nem jöttél ide kötözködni.  Belekötsz az emberbe, utána leírod, hogy nem akartál belekötni. Okos. Nyilván megvan az oka a természetednek, ezt talán nem ezen a fórumon kellene kamatoztatnod, hanem a magánéletben. Küldj el nyugodtan melegebb éghajlatra, cserébe én is elfoglak.
Gondold ide te is. Le vagy tiltva, remélem nem látom az agymenésedet ezután. 
 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 10. at 9:24, Mikulás74 írta:

szia, igen? Na ezt jó olvasni, én is egy ilyennel küzdök, eléggé lóg a tengelye, olajat eszegeti, de végül is megy mint a golyó az autó, repedt hengerfejjel. :)
 

Szia! igen-igen! A turbóm probléma az volt hogy reggelente amikor be indítottam járattam hogy ne a hideg kocsiba üljek be. Amikor elindultam vele dolgozni már annyira füstölt mint az ifa vagy a kamaz de csak első indulálsnál. Ezért úgy döntöttem hogy fel újítom amíg lehetséges még a lapát kerekek nem vernek bele a házba. Az anyagiakba nem mennék bele de így az 1/3 részéből meg úsztam. :D

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 11. at 17:14, Mikulás74 írta:

Na jól elvagyok itt egymagamban, leszedtem a hengerfejet(X17DTL) kb 100% biztosra vettem, hogy repedt a hengerfej. Be is szereztem két másik hengerfejet, erre....teljesen hibátlan a levett hengerfej, gátak, előkamrák épek, valószínű a hengerfejtömítés ment el vadászni.
Aki ezt a 4 rétegű bádog hengerfejpakolást kitalálta....
Kap szépen egy 1.7 szívó tömítést, avval még nem volt baj sosem. Úgyis csak 130 baros porlasztót rakott bele valaki, megy avval is rendesen, csak nem repeszti szét az előkamrákat, gátakat.

Szia! A hengerfej tömítésen  látod ha ott fújt,átéget,folyt szemmel láthatónak kell lennie. A porlasztó nyitó nyomása állítható. Hengerfejtőmitést nem tudom hogy megegyezik a kettő de fontosabb hogy hány ékes hengerfejtőmités kell hozzá.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, free0228 írta:

Kiegyenlítő tartályból eltűnik a víz! Vasárnap szintre töltve, ma meg üres, illetve kupakot letekerve gluggyogva kb 3-4dl visszjön!  El nem folyik, nyoma nincs! Víz tiszta , olaj is tiszta! Ez kezdődő hf. tömítés átégés gondolom?

Hát ha kifelé tuti nem folyik, akkor állás közben ennyi az egyik hengerben tud eltűnni, amikor indítasz meg visszatolja. De vigyázni kell, mert a víz nem összenyomható, így vízűtést kaphat a motor, ami azt jelenti, hogy görbülhet a hajtókar is.  Bele kellene nézni a hengerbe indítás előtt. Ha működés közben tűnik el, akkor a motor felfújhatja a vízcsöveket ( ugye össze van valahol szakadva a vízjárat az égéstérrel) amik akár el is durranhatnak. 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, zotya975 írta:

Hát ha kifelé tuti nem folyik, akkor állás közben ennyi az egyik hengerben tud eltűnni, amikor indítasz meg visszatolja. De vigyázni kell, mert a víz nem összenyomható, így vízűtést kaphat a motor, ami azt jelenti, hogy görbülhet a hajtókar is.  Bele kellene nézni a hengerbe indítás előtt. Ha működés közben tűnik el, akkor a motor felfújhatja a vízcsöveket ( ugye össze van valahol szakadva a vízjárat az égéstérrel) amik akár el is durranhatnak. 

Szerintem inkább müködés közben eszi meg, vízcsövet néztem, keményebbnek éreztem mint általában ! Leállítás után néztem  hogy nincs víz, és gondolom mikor kiengedtem a nyomást a tartályból  úgy jött vissza a víz! Indítás után nem mozdul a vízszint! Gondolom ahogy dolgozik fújja a csöveket némileg fel, így tágul a rendszer és tűnik el a víz!  Elég jól birta a futári melót a motor,2014.12.03 került be 122 ekm-el most van benne 240 ekm! Tavaly fél évet állt mert összetörtem,   ezt leszámítva csak a kötelezőket cseréltem a motorban, olaj ,szűrők, vezérlés!

Link to comment
Megosztás:

12 órája, free0228 írta:

Szerintem inkább müködés közben eszi meg, vízcsövet néztem, keményebbnek éreztem mint általában ! Leállítás után néztem  hogy nincs víz, és gondolom mikor kiengedtem a nyomást a tartályból  úgy jött vissza a víz! Indítás után nem mozdul a vízszint! Gondolom ahogy dolgozik fújja a csöveket némileg fel, így tágul a rendszer és tűnik el a víz!  Elég jól birta a futári melót a motor,2014.12.03 került be 122 ekm-el most van benne 240 ekm! Tavaly fél évet állt mert összetörtem,   ezt leszámítva csak a kötelezőket cseréltem a motorban, olaj ,szűrők, vezérlés!

Hát ez nem jó, mert nem biztos hogy észreveszed ha valamelyik cső eldurran, úgy pedig megfőzöd a motort hűtés nélkül. Mi pont így jártunk a cégessel, autópályán jöttünk haza esőben éjjel, egyszer csak elkezdett lassulni a motor, aztán be is állt, szerencsére ki lett nyomva a kuplung, így nem blokkolt a kerék. A hűtő felső bekötő csöve durrant el. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 13. at 23:10, Havril írta:

Szia! igen-igen! A turbóm probléma az volt hogy reggelente amikor be indítottam járattam hogy ne a hideg kocsiba üljek be. Amikor elindultam vele dolgozni már annyira füstölt mint az ifa vagy a kamaz de csak első indulálsnál. Ezért úgy döntöttem hogy fel újítom amíg lehetséges még a lapát kerekek nem vernek bele a házba. Az anyagiakba nem mennék bele de így az 1/3 részéből meg úsztam. :D

Köszi. :)
Épp néztem, lehet olyasmit kapni, hogy turbó felújító készlet, valami 15 ezer körül. Benne van a csapágy is. Még sosem csináltam ilyet, ijesztgetnek, hogy ki kell egyensúlyozni, de ha elmegy egy turbó girbegurba lapátokkal több évet, akkor azért annyira nem lehet komoly. :)
Egy próbát megér, 50-60 körül újítanak fel gépműhelyben.
Nem láttam a tömítésen semmit sajnos, most összeraktam a motort, lesz egy próbaüzem, gát nem volt repedt, de lehet repedt még az előkamra mögött is. :(
Aztán tud szivatni a levegősödő hűtőrendszer is, felforr valahol a motorban a víz, és így is kinyomja a tartályból a löttyöt.
De meglepő volt, hogy teljesen repedésmentes volt a hengerfej, ezek szerint annyira nem rosszak ezek a német motorok, mint ahogy rémisztgetik a népet vele.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, free0228 írta:

Szerintem inkább müködés közben eszi meg, vízcsövet néztem, keményebbnek éreztem mint általában ! Leállítás után néztem  hogy nincs víz, és gondolom mikor kiengedtem a nyomást a tartályból  úgy jött vissza a víz! Indítás után nem mozdul a vízszint! Gondolom ahogy dolgozik fújja a csöveket némileg fel, így tágul a rendszer és tűnik el a víz!  Elég jól birta a futári melót a motor,2014.12.03 került be 122 ekm-el most van benne 240 ekm! Tavaly fél évet állt mert összetörtem,   ezt leszámítva csak a kötelezőket cseréltem a motorban, olaj ,szűrők, vezérlés!

Ez milyen motor, német, vagy isuzu?
A németnél jön a termosztáttól egy légtelenítő gumicső, azt dugd bele egy vizes palackba, ha buborékol, az baj. :(
Nekem egyik hengernél ette a vizet, a hengerfalon látszott a nyoma, elég rondán néz ki. :(
Ha német motoros verdád van, van még egy hengerfejem, másikat ma adtam el.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Mikulás74 írta:

Ez milyen motor, német, vagy isuzu?
A németnél jön a termosztáttól egy légtelenítő gumicső, azt dugd bele egy vizes palackba, ha buborékol, az baj. :(
Nekem egyik hengernél ette a vizet, a hengerfalon látszott a nyoma, elég rondán néz ki. :(
Ha német motoros verdád van, van még egy hengerfejem, másikat ma adtam el.

Német, x17dtl! Ezt kipróbálom holnap! Hengerfej állapotáról nem tudok nyilatkozni, még egyben van a motor!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, free0228 írta:

Német, x17dtl! Ezt kipróbálom holnap! Hengerfej állapotáról nem tudok nyilatkozni, még egyben van a motor!

Egy darabig úgy jártam a verdával, hogy kiszedtem a kiegyenlítő sapkájából a tömítést, hogy ne fújja fel a hűtőrendszert.
Ideiglenes megoldásnak jó, de jobb mielőbb kijavítani a hibát, elég ronda egy ilyen vízkáros hengerfal. :(
Meg ha már szét van szedve az egész, hajtókarcsapágyakat is cserélj, az is gyenge pontja a motornak, pár ezer Forint csak, nálam is nagyon vacakul néztek ki a csapágyak, ismerősnek pont egy ilyen motoros nyúlt ki, mert elment az olajnyomás.
 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 15. at 18:07, Mikulás74 írta:

Köszi. :)
Épp néztem, lehet olyasmit kapni, hogy turbó felújító készlet, valami 15 ezer körül. Benne van a csapágy is. Még sosem csináltam ilyet, ijesztgetnek, hogy ki kell egyensúlyozni, de ha elmegy egy turbó girbegurba lapátokkal több évet, akkor azért annyira nem lehet komoly. :)
Egy próbát megér, 50-60 körül újítanak fel gépműhelyben.
Nem láttam a tömítésen semmit sajnos, most összeraktam a motort, lesz egy próbaüzem, gát nem volt repedt, de lehet repedt még az előkamra mögött is. :(
Aztán tud szivatni a levegősödő hűtőrendszer is, felforr valahol a motorban a víz, és így is kinyomja a tartályból a löttyöt.
De meglepő volt, hogy teljesen repedésmentes volt a hengerfej, ezek szerint annyira nem rosszak ezek a német motorok, mint ahogy rémisztgetik a népet vele.

Szia.Turbó kapcsán amit írtál 15 ezerét a felújító szerintem csak a tömítéseket és a csavarokat + fecskendőt tartalmaz. Turbó közepet kell cserélni az meg gyárilag kivan egyensúlyozva és kapsz róla egy mérési papírt. Nem bonyolult ha szerelő vagy és van tapasztalod a berothadt csavarok kiszedésével.Gondolom a hengerfejed volt gépműhelyben nyomás próbán.:D 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Havril írta:

Szia.Turbó kapcsán amit írtál 15 ezerét a felújító szerintem csak a tömítéseket és a csavarokat + fecskendőt tartalmaz. Turbó közepet kell cserélni az meg gyárilag kivan egyensúlyozva és kapsz róla egy mérési papírt. Nem bonyolult ha szerelő vagy és van tapasztalod a berothadt csavarok kiszedésével.Gondolom a hengerfejed volt gépműhelyben nyomás próbán.:D 

https://www.turbo.hu/turbo-felujito-keszlet
Ez van benne.
Nem tudom, nem csináltam még ilyesmit, de egyszer el kell kezdeni. :)
Berohadt csavarokat én is komálom, legutóbb a termosztátházba gyógyult bele mind a 3. :)
Dehogy volt, de csak tömítés baja, lekopogom, eddig még jó. :)
Most csak kicsit szisszen a kiegyenlítő, amikor leveszem a kupakot.
Eddig a nyakamba ömlött a fele. :)
Baj az, hogy a túlnyomás eléggé gallyravágott pár dolgot, kiegyenlítő tartálytól kezdve.
Ha a fűtőradiátor is lukas, felkötöm magam.
Volt tulaj nem tom meddig mászkált így az autóval, ha nem az olajpumpa törik el neki, akkor szétfőzte volna a motort.

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
12 órája, feri220 írta:

Sziasztok!

1.7 es szívó motornál hol vannak a vezérlés jelzései?

A lendkerekén van egy OT jelzés, de hogy hová kell hogy essen azt nem látom, a vezérműkerekén nincs jelzés, és az adagoló kerekén sincs jelzés.

Vezérműszíj szakadása volt.

Üdv, hát, belenyúltál rendesen. :(
Ha levetted a szíjtárcsát(4 torx ugye) mögötte van a főtengely bordáskereke, azon van egy kis bemarás, annak egybe kell esnie az olajszivattyún lévő bemarással(a bordáskerék mögött, ami van, az az olajszivattyú)
Az adagoló bordáskerekén is van egy kis bemarás, annak a műanyag burkolaton kell egybe esnie egy jellel.
A vezérműtengely a húzósabb, szemből a bal szélső hengernek kell gyújtáson lenni, a jobb szélsőnek váltáson.
Leveszed a bordáskereket a vezérműtengelyről(15-ös kulcs) lesz a vezérműtengelyen egy luk, annak a legfelső ponton kell lennie. De ugyanezt látod a másik végén is a tengelynek, ha leszeded a vákumpumpát, ott is ugyanott lesz az a luk. Szóval ennek a luknak kell lennie legfelül.

Itt egy ábra neki:
How-to-replace-timing-belt-on-Vauxhall-O

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 19. at 20:43, Mikulás74 írta:

Üdv, hát, belenyúltál rendesen. :(
Ha levetted a szíjtárcsát(4 torx ugye) mögötte van a főtengely bordáskereke, azon van egy kis bemarás, annak egybe kell esnie az olajszivattyún lévő bemarással(a bordáskerék mögött, ami van, az az olajszivattyú)
Az adagoló bordáskerekén is van egy kis bemarás, annak a műanyag burkolaton kell egybe esnie egy jellel.
A vezérműtengely a húzósabb, szemből a bal szélső hengernek kell gyújtáson lenni, a jobb szélsőnek váltáson.
Leveszed a bordáskereket a vezérműtengelyről(15-ös kulcs) lesz a vezérműtengelyen egy luk, annak a legfelső ponton kell lennie. De ugyanezt látod a másik végén is a tengelynek, ha leszeded a vákumpumpát, ott is ugyanott lesz az a luk. Szóval ennek a luknak kell lennie legfelül.

Itt egy ábra neki:
How-to-replace-timing-belt-on-Vauxhall-O

Köszi

Módosítva : feri220
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mimdenkinek! Nagy gondban vagyok, van egy Opel astra f x17dtl motros autom. Tavaly màrciusba vettem frissen felujjitott motorral, az auto szèpen jart jol ment stb, de ket hosszu izzitàsra imdult csak be, hidegen ès melegen egyarànt! Àtnèzettem, egyböl vètel utàn pcsucsok,elötöltès stb...minden ok. Jött a tèl hatalmas kinlodas stb allt is az auto mostanaig! Kint +20fok nem indul..hengerfej le ujj tomitès sikolas, nyomasprobakor kiderül gatrepedes, (vizet nem ette,nem forralta)hegesztve stb, ujj kpplett vezerles,olaj ès szürök,izzitogyertyàk,  most is ugyan ugy indul!!! Se hidegen se melegen nem indul, csak hosszas inditózàs utàn!! Ha kètszer izzitok kb 20-20 màsodpercre, akkor szinte azonnal indul, de melegen ès hidegen is egyenletlen az alapjarat! Ötlet valakinek? Adagoló? Elektronika??

Módosítva : petyc20ne
Link to comment
Megosztás:

8 órája, petyc20ne írta:

Kimaradt, hogy izzitas rendben. Ugy tudom, hogy melegen izzitas nélkül kène indulnia... Adagolo elott bejovö àgon visszacsaposzelep is ujj.

Annyira nem értek a dieselhez, de szerintem melegen is kell az izzítás, nyáron a blokk max 30 fokos, de az még közel nem ideális a gázolaj begyulladásához, ezért kell izzítani. Amikor nálam volt egy diesel, nekem egy résolajcső volt repedt, és visszafolyt a gázolaja  a tankba, ezért kellett sokat tekerni, amig feltermelte a nyomást. Hogy hol volt a visszacsapó szelep és az nekem milyen állapotban volt azt nem tudom. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.