Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

34 perce, Adam1 írta:

Füstöl, miközben indítózol?

A gyertyákat ki kell venni, és együtt a 4-et áram alá helyezni, hogy mindegyik egyformán izzít-e.

Ha az izzítás jó, akkor az üzemanyag ellátással van gond.

Előtöltés szerintem túl kicsi, amitől elég lágy hangja van a motorodnak, ez is nehezíti a hidegindítást.

Ha füstöl az nem jó? Csak mert nem szoktam nyitott géptetővel indítani, de még decemberben egy alkalommal tapasztaltam némi felszálló füstöt. Az még az előző szett gyertya volt ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

27 minutes ago, szabolala said:

Ha füstöl az nem jó? Csak mert nem szoktam nyitott géptetővel indítani, de még decemberben egy alkalommal tapasztaltam némi felszálló füstöt. Az még az előző szett gyertya volt ha jól emlékszem.

A kipuffogó füstöl-e, ez a kérdés. Nem arról van szó, hogy jó, vagy nem jó. Ha indítás után füstöl, mint ez, akkor kap üzemanyagot, csak nem tudja rendesen eldolgozni.
https://www.youtube.com/watch?v=BbSr_y9asqs
A rendesen el nem égetett üzemanyagot kitolja szürke-fekete füst formájában. Azt tudni kell ezekről az előkamrás dieselekről, hogy izzítógyertya nélkül ilyen hidegben gyakorlatilag esélytelen az indítás. Akármilyen jó a kompresszió, és a porlasztótcsúcs. Az üzemanyagot a vörösen izzó izzítógyertya gyújtja meg az első 1-2 percben.

Ha indítás után már szépen jár a motor, nem füstöl, megy rendesen, akkor a porlasztócsúcs hibája gyakorlatilag kizárható.

Ha nincs füstölés, akkor viszont nem kap üzemanyagot rendesen a motor. De ez az indítózás nekem még akkor is soknak tűnik. Mikor kifogy a tankból az üzemanyag, és teljesen levegős lesz a rendszer, és teljesen a nulláról a tankból kell felszívnia, akkor is hamarabb el kell ennek indulnia. Holnap reggel indításról csinálok egy videót, hogy nekem hogy indul. Kb 0-1 fok van a garázsban.

Módosítva : Adam1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Adam1 írta:

Én már pörgettem így turbót, többet is, és az 1-es a jó válasz. Viszont sem tengelyirányban, sem másik irányban nem lehet a turbónak játéka.

A 2-est teljességgel kizárnám, én is azt hittem volna, hogy megpörgeted kézzel, akkor pörög még egy fél percig magától, hát nagyon nem. Nem is értem, hogy tud ez így pörögni 100 ezret, mikor működik, de biztos tud. X17DT turbójáról van szó, az IHI gyártmány.

Az isuzu TD-ken egyébként kinézetre kétféle van, egyik fajta a műanyag borítású szívósorral szerelt motorokon (jellemzően 95 előtti évjáratok), aminél a szívósoron van a levegőszűrő, illetve a másik a teljesen fém szívósoros (95-98-ig). Utóbbinak 5-6 mm-rel hosszabb a szívó csonkja. A kis eltérés ellenére igazából csere kompatibilisek, ha valakinek épp cserélni kell, és nem olyat tud szerezni, amilyen volt rajta.

Köszönöm akkor meg nyugodtam hogy nem meg szorult hanem ez ilyen :)

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Adam1 írta:

Ha már a turbók különbségéről volt szó, a 95 előtti (műanyag szívósoros Vectra A) és a 95 utáni (fém szívósoros blokk - Vectra B) és hengerfej is különbözik egy kismértékben.

A 95 előtti hengerfej bordázott, arról lehet felismerni. Illetve egy M8-as menetes furat hiányzik róla, ahova a turbó szívócsövet (ami 3 daraból van összerakva) rögzíteni kell, viszont a helye, a felöntés megvan. A 95 utáni változaton a a turbó szívócső egy darabból van, és műanyag, a hengerfej helyett a turbó fém nyomócsőhöz van rögzítve. A régi hengerfej gond nélkül jó az új helyett, fordított esetben, új blokkra régi hengerfejet rakva ez a furat hiányozhat, de nélkülözhető, vagy szükség esetén ki lehet alakítani könnyen.

Különbözik még az olajhűtő, illetve a rögzítése, ami a 95 előtti változatokon plusz egy csavarral van a blokkhoz rögzítve (hátul, az adagoló mögött). Ez a menetes furat a 95 után blokkról hiányzik (a helye a felöntés megvan), mert itt az olajhűtő henger alakú, és csak az olajszűrő központi csapján lévő anya rögzíti. A régi blokkra gond nélkül felmegy az új olajhűtő, de a régi olajhűtőt az új blokkra rakva a rögzítési pont hiányozhat.

Az olajnívó pálca, illetve annak vezető csöve is különbözik, ami levezeti az olajteknőbe. A nívópálca csak a csövével együtt cserélhető, mert különbözik a hosszuk, viszont nálam a régi blokkból nem jött ki az olajnívócső. Erőltetni nem akartam.

Különbözik még a vezérműszíj feszítőgörgő is, mivel a motor rögzítése más. Viszont minden furat megvan a régi és az új blokkon is, szóval mindkét féle feszítő felmegy mindkét blokkra. Viszont az adott motor függesztő konzoloz csak a megfelelő feszítőgörgő megy fel.

A vízpumpa is különbözik, más a szíjtárcsája, illetve más a főtengely ékszíjtárcsa is.

Az adagolónál a 95 előttieken nincs immo, az újabbakon van. Az immós kocsiba az immo nélküli adagoló simán jó, fordítva viszont nem.

A turbó alatt elmenő kisvízköri fémcső, illetve annak alumínium becsatlakozása a blokkba (a vízpumpa mellett) is különbözik. A régi verziónál fém cső becsatlakozása túl közel van az alumínium csonkhoz, emiatt a klímakompresszor és a szervoszivattyú tartókonzolját nem lehet felszerelni. Ezt könnyen arról lehet felismerni, hogy az új verziónál a turbó a turbó hűtőcsöve az alumínium csonkba, régi verziónál a vas csőbe csatlakozik bele. Ha nincs klíma, akkor a régi verzió is jó, ha van, akkor mindenképpen az új kell.

Ha valakinek motort kell cserélni, és régi helyett új, vagy új helyett régi motort tud csak szerezni, ezeket tartsa szem előtt.

ŐŐŐ nem nem a turbók különbségéről volt szó!!

Hanem a turbó forgatásának lehetőségéről azon belül is a nehézségi szintekről!!

Visszább olvasol és meg látod!

De kösz hogy írod az egyéb tudni valót is :)

Link to comment
Megosztás:

18 órája, szabolala írta:

Na, közben találtam frissebb videót, ez múlt hét hétfő ill., azóta volt az autóvillamosságisnál, ő kipucolta az önindítót, meg lecsekkolt mindent, de a jelenség megmaradt, talán most egy kicsit erősebben teker az önindító.
Bocs, lehet hogy elég halk a felvétel...

https://drive.google.com/open?id=0ByAfDJgXE9xMZ0FOamNBb3QzSzA
https://drive.google.com/open?id=0ByAfDJgXE9xMUHRWOFNWaTkzUTA

Hali :) Én egy dolgot kérdeznék csak: Azt mondod ezt meg azt meg nézettél Esetleg az nem merült fel hogy kompressziót méress??

Vagy adagoló előtöltést vizsgáltass?  Ezek is nagyon fontos elemei a hideg első indításnak!!  Sőőt az adagoló és porlasztó be méretéssel kezdeném! Mert ha (csak hugyozik) az a porlasztó akkor az indítás is rettentő nehézkes!!

Adagolóba tömítések cseréje és be állítása az adagolónak + előtöltésnek csodákra képes!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Adam1 írta:

A kipuffogó füstöl-e, ez a kérdés. Nem arról van szó, hogy jó, vagy nem jó. Ha indítás után füstöl, mint ez, akkor kap üzemanyagot, csak nem tudja rendesen eldolgozni.
https://www.youtube.com/watch?v=BbSr_y9asqs
A rendesen el nem égetett üzemanyagot kitolja szürke-fekete füst formájában. Azt tudni kell ezekről az előkamrás dieselekről, hogy izzítógyertya nélkül ilyen hidegben gyakorlatilag esélytelen az indítás. Akármilyen jó a kompresszió, és a porlasztótcsúcs. Az üzemanyagot a vörösen izzó izzítógyertya gyújtja meg az első 1-2 percben.

Ha indítás után már szépen jár a motor, nem füstöl, megy rendesen, akkor a porlasztócsúcs hibája gyakorlatilag kizárható.

Ha nincs füstölés, akkor viszont nem kap üzemanyagot rendesen a motor. De ez az indítózás nekem még akkor is soknak tűnik. Mikor kifogy a tankból az üzemanyag, és teljesen levegős lesz a rendszer, és teljesen a nulláról a tankból kell felszívnia, akkor is hamarabb el kell ennek indulnia. Holnap reggel indításról csinálok egy videót, hogy nekem hogy indul. Kb 0-1 fok van a garázsban.

Köszi, ezt a füst dolgot le fogom csekkolni, de eddig nem vettem észre különösebb fekete füstöt a beröffenés után... Gondolom akkor ennek (is) azt kellene jelezni, hogy nincs elég üzemanyag a kellő időben és helyen...

5 órája, pimpa197403 írta:

Hali :) Én egy dolgot kérdeznék csak: Azt mondod ezt meg azt meg nézettél Esetleg az nem merült fel hogy kompressziót méress??

Vagy adagoló előtöltést vizsgáltass?  Ezek is nagyon fontos elemei a hideg első indításnak!!  Sőőt az adagoló és porlasztó be méretéssel kezdeném! Mert ha (csak hugyozik) az a porlasztó akkor az indítás is rettentő nehézkes!!

Adagolóba tömítések cseréje és be állítása az adagolónak + előtöltésnek csodákra képes!!

Szia! Mivel nem vagyok különösebb autószerelő-alkat, először elektromos problémára gondoltam, meg több helyen is ezt javasolták, azért járt a gép villamosságisnál. A közelben levő szerelő meg inkább gumis-futóműves, mint dízelszaki, úgyhogy az a terv hogy keresek egy adagolós embert, és elviszem hozzá hogy nézzen rá az adagolóra meg a porlasztóra.

Köszi a tippeket-tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

2 perce, szabolala írta:

Köszi, ezt a füst dolgot le fogom csekkolni, de eddig nem vettem észre különösebb fekete füstöt a beröffenés után... Gondolom akkor ennek (is) azt kellene jelezni, hogy nincs elég üzemanyag a kellő időben és helyen...

Szia! Mivel nem vagyok különösebb autószerelő-alkat, először elektromos problémára gondoltam, meg több helyen is ezt javasolták, azért járt a gép villamosságisnál. A közelben levő szerelő meg inkább gumis-futóműves, mint dízelszaki, úgyhogy az a terv hogy keresek egy adagolós embert, és elviszem hozzá hogy nézzen rá az adagolóra meg a porlasztóra.

Köszi a tippeket-tanácsokat!

Ezek még úgymond hagyományos dizelek Van pár fontos dolog ami kell neki és indul így pl a Megfelelő kompresszió, Vagy az időben és jól be fecskendezett üzem anyag és persze hidegen nyílván az izzítás is!

Ha már egyszer be indult és újra kell indítani akkor a rendszerben a nyomás nagy részt állandósul és így fogjuk rá könnyebben indul ,hidegen először úgy mond össze kell szednie magát fel kell épülnie annak a nyomásnak ami már elegendő az induláshoz és persze a hideg henger falra rá folyik a gázolaj (nem porlad) már az is meg nehezíti az indulást!

Hiába izzít  az magában nem elég, A jó indítás lényege a jó időben jó sűrítés mellett jó mennyiségű üzemanyag be porlasztása, Ha ezek közül nincs meg valamelyik már jön a kínlódós tekertetős indítózás!

Mert ugye a benzinesnél ott az isteni szikra és akár milyen latymatag a kompresszió azért a benzin a szikrától csak be robban!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, szabolala said:

Köszi, ezt a füst dolgot le fogom csekkolni, de eddig nem vettem észre különösebb fekete füstöt a beröffenés után... Gondolom akkor ennek (is) azt kellene jelezni, hogy nincs elég üzemanyag a kellő időben és helyen...

Szia! Mivel nem vagyok különösebb autószerelő-alkat, először elektromos problémára gondoltam, meg több helyen is ezt javasolták, azért járt a gép villamosságisnál. A közelben levő szerelő meg inkább gumis-futóműves, mint dízelszaki, úgyhogy az a terv hogy keresek egy adagolós embert, és elviszem hozzá hogy nézzen rá az adagolóra meg a porlasztóra.

Köszi a tippeket-tanácsokat!

Valahogy így kellene indulnia, ha minden rendesen be van állítva: 

https://drive.google.com/open?id=0BzhiL_twDpeJRGZxN2xndVNOZ3c

Igaz, hogy garázsban van, de csak 0,5 fok volt reggel.

Módosítva : Adam1
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

11 órája, dzsonz írta:

Üdv, Érdekelne  hol van  a kocsiban az izzítórelé és az okozhatja-e hogy sűrűn elromlik az izzítógyertya?

x17dt isuzu

 

Az izzítórelé a motor térben a relé táblában van,  az ABS tomb mellett.  Sárga színű 70A relé.  Valamint a kesztyűtartó mögött van a vezérlő doboz,  ami az izzítás idejét szabályozza. Azt is érdemes megnézni. 

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! Még azt is észrevettem hogyha izzítok elalszik ugye a visszajelző lámpa és nem indítok egyből hanem  még várok

akkor kb 5 másodperc múlva a kesztyütartó mögül (gondolom akkor ebből  a vezérlőből) kattogásokat hallok. Ez akkor a hibájára utalhat?

Link to comment
Megosztás:

27 perce, dzsonz írta:

Köszi a választ! Még azt is észrevettem hogyha izzítok elalszik ugye a visszajelző lámpa és nem indítok egyből hanem  még várok

akkor kb 5 másodperc múlva a kesztyütartó mögül (gondolom akkor ebből  a vezérlőből) kattogásokat hallok. Ez akkor a hibájára utalhat?

Utóizzítás még akkor is van ha a lámpa már elalszik, ennek a végét jelezheti a lekattanó relé ( vagy vezérlő, nem tudom ez tartalmaz-e relét), ez még nem hiba. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, dzsonz írta:

Köszi a választ! Még azt is észrevettem hogyha izzítok elalszik ugye a visszajelző lámpa és nem indítok egyből hanem  még várok

akkor kb 5 másodperc múlva a kesztyütartó mögül (gondolom akkor ebből  a vezérlőből) kattogásokat hallok. Ez akkor a hibájára utalhat?

Hali! 

Nekem nemrég hasonló hibám volt,  ütemesen kattogott és tudod mi volt a hiba? 

A generátornal valami kontakt hiba,  egy felujitottnal. Mivel összeköttetésben van a vezérlő a generatorral. Tehát ott keressd a hibát.  Ha izzit akkor a vezerlonek nincs gondja.  Nagyon sok időm ment el mire kiderult.  Én is relenel kezdtem,  majd folytattam a vezérlővel a hibakeresest és kiderult a generátor a ludas,  pedig gyári felujitott volt. 

Kelett egy másik generátor.  

Nekem úgy jott elő hogy meghalt a generátor és mikor kicsereltuk első próbánal jött elő. Elokeresem a rajzot neked,  hogy tudjál meregetni,  de korábban itt az elektromos b vectra topicban is megtalálod. 

sok sikert! 

Üdv, Péter 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎02‎.‎04‎. at 9:58 AM, dzsonz said:

Üdv, Érdekelne  hol van  a kocsiban az izzítórelé és az okozhatja-e hogy sűrűn elromlik az izzítógyertya?

x17dt isuzu

Az még lehet, hogy a hőmérséklet kapcsoló - ami a termosztátházba van becsavarva és 55 fokon kapcsol - rossz, vagy le van szakadva a vezetéke. Így állandóan izzít.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 05. at 15:10, kadett17dforever írta:

Hali! 

Nekem nemrég hasonló hibám volt,  ütemesen kattogott és tudod mi volt a hiba? 

A generátornal valami kontakt hiba,  egy felujitottnal. Mivel összeköttetésben van a vezérlő a generatorral. Tehát ott keressd a hibát.  Ha izzit akkor a vezerlonek nincs gondja.  Nagyon sok időm ment el mire kiderult.  Én is relenel kezdtem,  majd folytattam a vezérlővel a hibakeresest és kiderult a generátor a ludas,  pedig gyári felujitott volt. 

Kelett egy másik generátor.  

Nekem úgy jott elő hogy meghalt a generátor és mikor kicsereltuk első próbánal jött elő. Elokeresem a rajzot neked,  hogy tudjál meregetni,  de korábban itt az elektromos b vectra topicban is megtalálod. 

sok sikert! 

Üdv, Péter 

Amúgy én is cseréltem generátort kb két éve , újat vettem  az ebayen...... megnézem majd ,köszi!

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Adam1 írta:

Az még lehet, hogy a hőmérséklet kapcsoló - ami a termosztátházba van becsavarva és 55 fokon kapcsol - rossz, vagy le van szakadva a vezetéke. Így állandóan izzít.

Köszi a tippet megnézem  majd ezt a lehetőséget is .. !

Link to comment
Megosztás:

Azt is nézd meg, hogy üzemmeleg motornál nem-e izzít tovább. Azok az izzítógyertyák, amik benne vannak, elég jól bírják a percekig való folyamatos izzítást, 4-5 percig nyomja az izzításvezérlő indítás után. De azért nem a végtelenségig.

Link to comment
Megosztás:

Motorcserém volt nemrég. Az előző motornál, ha hidegindítás után utóizzítás közben levettem a tápot az izzítógyertya hídról, azaz kikapcsoltam az utóizzítást, elkezdett fulladozni a motor, közben elkezdett füstölni, és ha 10-15 másodperc múlva nem nyomtam vissza a vezetéket a hídra, le is fulladt a motor. Az új motornál ilyet nem tapasztaltam: Hidegindítás után egyből lekapcsoltam az utóizzítást, a motor szinte megkönnyebbült, hogy nem fogja a nagy terhelés a generátort, de semmi különös, kicsit kopogósabb lett a motor járása, de füstnek, fulladozásnak semmi nyoma. (Kb 5 fok celsius volt mindkét esetben)

Mitől lehet ez szerintetek? Az előző motor kicsit lágyabban járt, mint az új. Ugyanaz az adagoló, cserekor át lett szerelve az immo megtartása miatt. (Generátor, szervo szintén át lett szerelve, bár ezek most mellékesek). Előtöltés indikátor órával lett beállítva. Szerintetek?

Látható füstje egyik motornak sincs. A régi motornak az az orrfacsaró, elviselhetetlen szagú kipuffogógáza volt, az újnak nem olyan kellemetlen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem .         OHC disel motor  , amiröl szó lenne oldal irányba  veszitögörgö megeszi a vezérmüszijat ami alapbol ugye kb 3-4 cm széles az ép az esetemben kb 1 cm -re kopott mellékelek képet is illetve videot is a helyzetröl esetleg ha valaki tud segiteni annak kösszönetett.. adagolo felujitva vezérmütengely ok nem lognak. mégis mászik a vezérmüszij.NA  a kép és videó nem jön össze ide de aki segitene az jeleze elküldöm neki mailben. Elöre is köszönet

 

Link to comment
Megosztás:

Az amit a képen megjelölsz. A szíj szélessége, kb 1 cm most Az adagoló fel lett ujitva rendesen persejezve , adagolósal beálitva .

Nincs ötletem sem mi lehet a gond nem log semmi a vezetögörgöre gyanakszom hogy ott az nem stimel az a felelös a szij megvezetéséért.

3420 km alatt ette meg a szijat tehát egy nagyon lassu folyamat..Ami eredménye egy szij és 2 db törös himba ami mentette a hengerfejet és a szelepeket.

 

 

Módosítva : stiell
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.