12.870 hozzászólás ebben a témában

42 perce, stiell írta:

Az amit a képen megjelölsz. A szíj szélessége, kb 1 cm most Az adagoló fel lett ujitva rendesen persejezve , adagolósal beálitva .

Nincs ötletem sem mi lehet a gond nem log semmi a vezetögörgöre gyanakszom hogy ott az nem stimel az a felelös a szij megvezetéséért.

3420 km alatt ette meg a szijat tehát egy nagyon lassu folyamat..Ami eredménye egy szij és 2 db törös himba ami mentette a hengerfejet és a szelepeket.

Hengerfej/blokk volt korábban síkolva?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A hengerfej az igen lett sikolva fel lett ujitva hengerfejesnél.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 perce, stiell írta:

A hengerfej az igen lett sikolva fel lett ujitva hengerfejesnél.

Nem akarlak elkeseríteni Téged se meg mást se, akiknek ez a nem megfelelő szíjvezetési problémájuk van, de volt már dolgom hasonló esettel és ott a síkolás nem volt megfelelő.

Ezt természetesen nem az jelenti, hogy Nálad ez a probléma, de ha már mindent leellenőriztetek és még mindig fennáll a félrevezetés ez is egy lehetséges ok.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Igen gondoltam erre is de az elözöekben rövideben irtam a futott km-ert igy az 34200kmvolt és   -25 ben is indult az autó szépen egybe ált nem igazán szeretném ismét visszabontani körbevizsgálom a lehetöségeket..

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, stiell írta:

Igen gondoltam erre is de az elözöekben rövideben irtam a futott km-ert igy az 34200kmvolt és   -25 ben is indult az autó szépen egybe ált nem igazán szeretném ismét visszabontani körbevizsgálom a lehetöségeket..

Nekem mondjuk a lógó adagolóval nagyon hamar pár 1000kilométer alatt felére ette a szíjat. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On ‎2017‎.‎02‎.‎12‎. at 9:22 AM, stiell said:

Az amit a képen megjelölsz. A szíj szélessége, kb 1 cm most Az adagoló fel lett ujitva rendesen persejezve , adagolósal beálitva .

Nincs ötletem sem mi lehet a gond nem log semmi a vezetögörgöre gyanakszom hogy ott az nem stimel az a felelös a szij megvezetéséért.

3420 km alatt ette meg a szijat tehát egy nagyon lassu folyamat..Ami eredménye egy szij és 2 db törös himba ami mentette a hengerfejet és a szelepeket.

Most akkor el is szakadt a szíj? Gondolom igen, mert törte a himbákat. Egyébként ha szakadt a szíj, akkor szerintem mindenképpen le kell venni a hengerfejet, mert az a szelep, ami érintkezett a dugattyúval, az már nem fog jól zárni. Ez pedig nemcsak érintkezés, hanem egy nagy ütés.

Isuzu motornál pl szelephézag lapka csere esetén is nagyon vigyázni kell, hogy nehogy olyan szelep legyen lenyomva, amelyikhez tartozó dugattyú felső holtponton van. Mert kicsit felkoppan, pár tized mm-t elmegy, aztán vége.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
20 perce, Adam1 írta:

Most akkor el is szakadt a szíj? Gondolom igen, mert törte a himbákat. Egyébként ha szakadt a szíj, akkor szerintem mindenképpen le kell venni a hengerfejet, mert az a szelep, ami érintkezett a dugattyúval, az már nem fog jól zárni. Ez pedig nemcsak érintkezés, hanem egy nagy ütés.

Isuzu motornál pl szelephézag lapka csere esetén is nagyon vigyázni kell, hogy nehogy olyan szelep legyen lenyomva, amelyikhez tartozó dugattyú felső holtponton van. Mert kicsit felkoppan, pár tized mm-t elmegy, aztán vége.

Levétel előtt azért lehetne kompressziót, sűrítési végnyomást mérni, elvileg azért vannak kikönnyítve a himbák hogy azok törjenek el. Bár igaz, nehezen képzelhető el, hogy nem görbül a szelep ha összeér a dugó szélével.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 02. 13. at 20:10, zotya975 írta:

Levétel előtt azért lehetne kompressziót, sűrítési végnyomást mérni, elvileg azért vannak kikönnyítve a himbák hogy azok törjenek el. Bár igaz, nehezen képzelhető el, hogy nem görbül a szelep ha összeér a dugó szélével.

Nem szakadt el a szíj    ,    2 db himba tört , ugynézki a többi ok persze mérni kell..  Eleve törös himba lett véve belel ha gáz van törje..

UI: trük a 2 hiba berakására hogy nem akarom leszedni a hengerfejet a helyéröl hanem valahogy bepaszitani a vez tengely allá a himbákat

Módosítva : stiell

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
29 perce, stiell írta:

Nem szakadt el a szíj    ,    2 db himba tört , ugynézki a többi ok persze mérni kell..  Eleve törös himba lett véve belel ha gáz van törje..

UI: trük a 2 hiba berakására hogy nem akarom leszedni a hengerfejet a helyéröl hanem valahogy bepaszitani a vez tengely allá a himbákat

Pontosan nem ismerem a diesel hengerfejet, benzinesnél le lehet nyomni a rugót célszerszámmal, akkor kicserélhető a himba. Ez ugyan hidrotőke csere de a himba ( nem könnyített) ott látszik lent félretolva.

2469248-20170217-Gwj5Xy.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok. erdeklődnék tudna e nekem segíteni valaki?

adott 1 f astra 1.7td német motoros de behalt a motor felujitani nem szeretném. de van 1 felújított 1,7d német motor. be lehet e rakni a helyére? felfüggesztések és váltó csatlakozás ugyanaz e?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.  erdeklődnék tudna e nekem segíteni valaki

adott 1 f astra 1.7td német motoros de behalt a motor felujitani nem szeretném. de van 1 felújított 1,7d német motor. be lehet e rakni a helyére? felfüggesztések és váltó csatlakozás ugyanaz e?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

1,7 TD Isuzu motorhoz milyen szelepfedél tömítést használtok? Én eddig Reinz-et szoktam, de nem vagyok vele elégedett.

Egy bontott motorról szereltem le egy tömítést, ami tapinthatóan sokkal puhább sok év és ki tudja mennyi km után, mint a Reinz újonnan!

Van valakinek tapasztalata?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 03. 15. at 10:33, astrasanyi írta:

Sziasztok.  erdeklődnék tudna e nekem segíteni valaki

Egy az egyben alá megy minden passzol.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Vásároltam lassan ket honapja egy 95-ös, Opel motoros dízel kombit, mert bővült a család, kellett a hely pakolni. Korához képest jo állapotban volt, egyetlen nagyobb gondja az volt, hogy kis gáznál elkezdett rangatni, mintha fulladna. De amikor elvettem a gázt, vagy eleve lehetőség volt kicsit nagyobb gázzal gyorsítani kezelhető volt a probléma. Kb ket hétig volt nálunk az auto, az alatt megjartuk a Békéscsaba-Szeged tavot, napi szinten közlekedtünk vele kb 80 kmtert. 

Elvittem szerelőhöz, hogy nézze at. Elso találata a rangatsra a kuplung volt, furcsáltam, de rendben mit ertek en ehhez alapon. Ne legyen mar okosabb az ember a szakinal. Kb ket het alatt ki is lett cserélve a kuplung. De meg mindig nem ok, rangatas nem szűnt meg - elmondása alapján, mert egyszer nem láttam azota a kocsit. Azota mar a masodik adagolo megy rá. Az első csere darabbal allitolag pöccre indult, de nem gyorsult. A masodik mar kb ket hét alatt ert le Pestről, errol egyenlőre nem tudok semmit mert nem kommunikál a jóember, ha hívom, csak még egy kis türelem... Na az 5 het alatt elfogyott :-(

Érdeklődnek van valakinek tuti szerelő ismerőse aki esetleg ert a dízel motorhoz, es lehetőleg Békés megyében tevékenykedik? Igazából azt se bánom ha messzebb kell menni, mert kell az auto, nem kerti disznek vettük a szerelő udvarába...

Köszönöm előre is! Balázs

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Én is adagoló hibára gyanakodnék. Kell egy bizonyítottan jól működő adagoló, vagy meg kell javítani, be kell állítani a meglévőt. Ez a mechanikus adagoló nem atomfizika, de azért bárki nem állítja be. Beállító pad kell hozzá.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv! 

Olyan kérdésem lenne hogy x17dtl motort kétféle vezérlés burkolattal gyártották, ezek a felfogatási pontok szempontjából vajon csereszabatosak komplett burkolat cserénél? Illetve a g astra x17dtl burkolata ugyan az lehet mint az f-é?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy: van egy E Kadettem 1.5 isuzu td gázolajszűrőt szeretnék cserélni rajta, de nem tudom, hogy kell szakszerűen légteleníteni? Légtelenítő csavart megtaláltam. Tehát cserélem a szűrőt, az újat színültig töltöm gázolajjal, helyére rakom, kitekerem a légtelenítőt és indítózok? Jól gondolom? (nincs pumpa a szűrő környékén) Válaszokat előre köszönöm! (Bocs, hogy az astra fórumra írtam de a kadett fórumot kihalni láttam)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
51 perce, rozsda98 írta:

Sziasztok! 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy: van egy E Kadettem 1.5 isuzu td gázolajszűrőt szeretnék cserélni rajta, de nem tudom, hogy kell szakszerűen légteleníteni? Légtelenítő csavart megtaláltam. Tehát cserélem a szűrőt, az újat színültig töltöm gázolajjal, helyére rakom, kitekerem a légtelenítőt és indítózok? Jól gondolom? (nincs pumpa a szűrő környékén) Válaszokat előre köszönöm! (Bocs, hogy az astra fórumra írtam de a kadett fórumot kihalni láttam)

Szia, 

Nem kell légteleniteni, elég ha teletöltöd gázolajjal, visszatekered és inditasz. 

Üdv, 

Péter 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Szép napot a tagoknak!!
: isuzu astra kombi 96 os izzitó visszajelző villog világít ha kell ha nem.!! Jobb oldalon lábnál lévő izzitó relé cserélve , izzitó gyertyák át nézve! vezetékek amihez hozzáfértünk átnézve :( Valakinek valami jó ötlete?? Mi lehet a gond? Ezekben 1 izzító relé van csak??

Km órán belül visszajelző nem lehet zárlatos vagy ilyesmi??

Valakinek hasonló nem volt??
Segítsen már valaki!!

Kösz előre is.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 05. 17. at 19:49, pimpa197403 írta:
Szép napot a tagoknak!!
: isuzu astra kombi 96 os izzitó visszajelző villog világít ha kell ha nem.!! Jobb oldalon lábnál lévő izzitó relé cserélve , izzitó gyertyák át nézve! vezetékek amihez hozzáfértünk átnézve :( Valakinek valami jó ötlete?? Mi lehet a gond? Ezekben 1 izzító relé van csak??

Km órán belül visszajelző nem lehet zárlatos vagy ilyesmi??

Valakinek hasonló nem volt??
Segítsen már valaki!!

Kösz előre is.

Szia!

Rámértél az izzító sorra, hogy ilyenkor izzít is e vagy sem? Ha nem, akkor lehet valami az óránál lesz. Egy relé van bennük, plusz egy izzítás vezérlő, a vezérlő is tud érdekességeket produkálni, ha rossz (az is jobb oldalt van a relé körül).

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés