Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

42 perce, stiell írta:

Az amit a képen megjelölsz. A szíj szélessége, kb 1 cm most Az adagoló fel lett ujitva rendesen persejezve , adagolósal beálitva .

Nincs ötletem sem mi lehet a gond nem log semmi a vezetögörgöre gyanakszom hogy ott az nem stimel az a felelös a szij megvezetéséért.

3420 km alatt ette meg a szijat tehát egy nagyon lassu folyamat..Ami eredménye egy szij és 2 db törös himba ami mentette a hengerfejet és a szelepeket.

 

 

Hengerfej/blokk volt korábban síkolva?

Link to comment
Megosztás:

4 perce, stiell írta:

A hengerfej az igen lett sikolva fel lett ujitva hengerfejesnél.

 

Nem akarlak elkeseríteni Téged se meg mást se, akiknek ez a nem megfelelő szíjvezetési problémájuk van, de volt már dolgom hasonló esettel és ott a síkolás nem volt megfelelő.

Ezt természetesen nem az jelenti, hogy Nálad ez a probléma, de ha már mindent leellenőriztetek és még mindig fennáll a félrevezetés ez is egy lehetséges ok.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, stiell írta:

Igen gondoltam erre is de az elözöekben rövideben irtam a futott km-ert igy az 34200kmvolt és   -25 ben is indult az autó szépen egybe ált nem igazán szeretném ismét visszabontani körbevizsgálom a lehetöségeket..

 

Nekem mondjuk a lógó adagolóval nagyon hamar pár 1000kilométer alatt felére ette a szíjat. 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎02‎.‎12‎. at 9:22 AM, stiell said:

Az amit a képen megjelölsz. A szíj szélessége, kb 1 cm most Az adagoló fel lett ujitva rendesen persejezve , adagolósal beálitva .

Nincs ötletem sem mi lehet a gond nem log semmi a vezetögörgöre gyanakszom hogy ott az nem stimel az a felelös a szij megvezetéséért.

3420 km alatt ette meg a szijat tehát egy nagyon lassu folyamat..Ami eredménye egy szij és 2 db törös himba ami mentette a hengerfejet és a szelepeket.

 

 

Most akkor el is szakadt a szíj? Gondolom igen, mert törte a himbákat. Egyébként ha szakadt a szíj, akkor szerintem mindenképpen le kell venni a hengerfejet, mert az a szelep, ami érintkezett a dugattyúval, az már nem fog jól zárni. Ez pedig nemcsak érintkezés, hanem egy nagy ütés.

Isuzu motornál pl szelephézag lapka csere esetén is nagyon vigyázni kell, hogy nehogy olyan szelep legyen lenyomva, amelyikhez tartozó dugattyú felső holtponton van. Mert kicsit felkoppan, pár tized mm-t elmegy, aztán vége.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Adam1 írta:

Most akkor el is szakadt a szíj? Gondolom igen, mert törte a himbákat. Egyébként ha szakadt a szíj, akkor szerintem mindenképpen le kell venni a hengerfejet, mert az a szelep, ami érintkezett a dugattyúval, az már nem fog jól zárni. Ez pedig nemcsak érintkezés, hanem egy nagy ütés.

Isuzu motornál pl szelephézag lapka csere esetén is nagyon vigyázni kell, hogy nehogy olyan szelep legyen lenyomva, amelyikhez tartozó dugattyú felső holtponton van. Mert kicsit felkoppan, pár tized mm-t elmegy, aztán vége.

Levétel előtt azért lehetne kompressziót, sűrítési végnyomást mérni, elvileg azért vannak kikönnyítve a himbák hogy azok törjenek el. Bár igaz, nehezen képzelhető el, hogy nem görbül a szelep ha összeér a dugó szélével.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 13. at 20:10, zotya975 írta:

Levétel előtt azért lehetne kompressziót, sűrítési végnyomást mérni, elvileg azért vannak kikönnyítve a himbák hogy azok törjenek el. Bár igaz, nehezen képzelhető el, hogy nem görbül a szelep ha összeér a dugó szélével.

Nem szakadt el a szíj    ,    2 db himba tört , ugynézki a többi ok persze mérni kell..  Eleve törös himba lett véve belel ha gáz van törje..

UI: trük a 2 hiba berakására hogy nem akarom leszedni a hengerfejet a helyéröl hanem valahogy bepaszitani a vez tengely allá a himbákat

 

 

Módosítva : stiell
Link to comment
Megosztás:

29 perce, stiell írta:

Nem szakadt el a szíj    ,    2 db himba tört , ugynézki a többi ok persze mérni kell..  Eleve törös himba lett véve belel ha gáz van törje..

UI: trük a 2 hiba berakására hogy nem akarom leszedni a hengerfejet a helyéröl hanem valahogy bepaszitani a vez tengely allá a himbákat

 

 

Pontosan nem ismerem a diesel hengerfejet, benzinesnél le lehet nyomni a rugót célszerszámmal, akkor kicserélhető a himba. Ez ugyan hidrotőke csere de a himba ( nem könnyített) ott látszik lent félretolva.

2469248-20170217-Gwj5Xy.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

1,7 TD Isuzu motorhoz milyen szelepfedél tömítést használtok? Én eddig Reinz-et szoktam, de nem vagyok vele elégedett.

Egy bontott motorról szereltem le egy tömítést, ami tapinthatóan sokkal puhább sok év és ki tudja mennyi km után, mint a Reinz újonnan!

Van valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 03. 15. at 10:33, astrasanyi írta:

Sziasztok.  erdeklődnék tudna e nekem segíteni valaki

adott 1 f astra 1.7td német motoros de behalt a motor felujitani nem szeretném. de van 1 felújított 1,7d német motor. be lehet e rakni a helyére? felfüggesztések és váltó csatlakozás ugyanaz e?

Egy az egyben alá megy minden passzol.

 

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vásároltam lassan ket honapja egy 95-ös, Opel motoros dízel kombit, mert bővült a család, kellett a hely pakolni. Korához képest jo állapotban volt, egyetlen nagyobb gondja az volt, hogy kis gáznál elkezdett rangatni, mintha fulladna. De amikor elvettem a gázt, vagy eleve lehetőség volt kicsit nagyobb gázzal gyorsítani kezelhető volt a probléma. Kb ket hétig volt nálunk az auto, az alatt megjartuk a Békéscsaba-Szeged tavot, napi szinten közlekedtünk vele kb 80 kmtert. 

Elvittem szerelőhöz, hogy nézze at. Elso találata a rangatsra a kuplung volt, furcsáltam, de rendben mit ertek en ehhez alapon. Ne legyen mar okosabb az ember a szakinal. Kb ket het alatt ki is lett cserélve a kuplung. De meg mindig nem ok, rangatas nem szűnt meg - elmondása alapján, mert egyszer nem láttam azota a kocsit. Azota mar a masodik adagolo megy rá. Az első csere darabbal allitolag pöccre indult, de nem gyorsult. A masodik mar kb ket hét alatt ert le Pestről, errol egyenlőre nem tudok semmit mert nem kommunikál a jóember, ha hívom, csak még egy kis türelem... Na az 5 het alatt elfogyott :-(

Érdeklődnek van valakinek tuti szerelő ismerőse aki esetleg ert a dízel motorhoz, es lehetőleg Békés megyében tevékenykedik? Igazából azt se bánom ha messzebb kell menni, mert kell az auto, nem kerti disznek vettük a szerelő udvarába...

Köszönöm előre is! Balázs

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy: van egy E Kadettem 1.5 isuzu td gázolajszűrőt szeretnék cserélni rajta, de nem tudom, hogy kell szakszerűen légteleníteni? Légtelenítő csavart megtaláltam. Tehát cserélem a szűrőt, az újat színültig töltöm gázolajjal, helyére rakom, kitekerem a légtelenítőt és indítózok? Jól gondolom? (nincs pumpa a szűrő környékén) Válaszokat előre köszönöm! (Bocs, hogy az astra fórumra írtam de a kadett fórumot kihalni láttam)

 

Link to comment
Megosztás:

51 perce, rozsda98 írta:

Sziasztok! 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy: van egy E Kadettem 1.5 isuzu td gázolajszűrőt szeretnék cserélni rajta, de nem tudom, hogy kell szakszerűen légteleníteni? Légtelenítő csavart megtaláltam. Tehát cserélem a szűrőt, az újat színültig töltöm gázolajjal, helyére rakom, kitekerem a légtelenítőt és indítózok? Jól gondolom? (nincs pumpa a szűrő környékén) Válaszokat előre köszönöm! (Bocs, hogy az astra fórumra írtam de a kadett fórumot kihalni láttam)

 

Szia, 

Nem kell légteleniteni, elég ha teletöltöd gázolajjal, visszatekered és inditasz. 

Üdv, 

Péter 

Link to comment
Megosztás:

Szép napot a tagoknak!!
: isuzu astra kombi 96 os izzitó visszajelző villog világít ha kell ha nem.!! Jobb oldalon lábnál lévő izzitó relé cserélve , izzitó gyertyák át nézve! vezetékek amihez hozzáfértünk átnézve :( Valakinek valami jó ötlete?? Mi lehet a gond? Ezekben 1 izzító relé van csak??
 
Km órán belül visszajelző nem lehet zárlatos vagy ilyesmi??
 
Valakinek hasonló nem volt??
Segítsen már valaki!!
 
Kösz előre is.
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 17. at 19:49, pimpa197403 írta:
Szép napot a tagoknak!!
: isuzu astra kombi 96 os izzitó visszajelző villog világít ha kell ha nem.!! Jobb oldalon lábnál lévő izzitó relé cserélve , izzitó gyertyák át nézve! vezetékek amihez hozzáfértünk átnézve :( Valakinek valami jó ötlete?? Mi lehet a gond? Ezekben 1 izzító relé van csak??
 
Km órán belül visszajelző nem lehet zárlatos vagy ilyesmi??
 
Valakinek hasonló nem volt??
Segítsen már valaki!!
 
Kösz előre is.

Szia!

Rámértél az izzító sorra, hogy ilyenkor izzít is e vagy sem? Ha nem, akkor lehet valami az óránál lesz. Egy relé van bennük, plusz egy izzítás vezérlő, a vezérlő is tud érdekességeket produkálni, ha rossz (az is jobb oldalt van a relé körül).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Szép napot.
Szeretnék kérni kis segítséget!
TESSÉK EL OLVASNI AMIT ÍROK MIELŐTT HÜLYESÉGEKET ÍROGATSZ!!!!

Kösz És bocs.

Nos a gondom : 1996 os F astra 1.7 isuzu T diesel.

A következő a gondom melegedik a hűtővizem! de nem simán hanem hamar és "szerintem túl" azaz 100 fölé is megy menne ha nem kapcsolnám be az utólag be épített kapcsolót a ventillátoron! A főbb dolgok : termosztát ki dobva ez volt az első gondolatom hogy az ragadt le de így is melegszik 1f641.png:( víz nem fogy nem is lesz több! olaj sem vizesedik nem bugyog bele a kiegyenlítőbe sem, és a füstje sem fehér!
Szóval valószínű hengerfej jó!

Csövek hőfoka alsó felső kb (kézzel fogva) egyforma! Keringető keringet víz forog.
az egész kb másfél 2 hónapja kezdődött azóta kisérletezek vele 1f641.png:(
Most már ötletem sincs 1f641.png:(
Nem az extrém hőséggel jött a tünet előbb is volt már!!
Az az érdekes hogy télen meg tavasszal még az volt a gondom hogy rettentő lassan érte el az üzemi hőfokot!
Kb 20-25 perc és 15-20 km alatt!
Most 2-3 perc és max 5 km és már 95-100 fokon jár 1f641.png:(

Aki járt így és meg oldódott neki meg köszönném ha le írná mi volt a gond!

Előre is kösz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, pimpa197403 írta:

Szép napot.
Szeretnék kérni kis segítséget!
TESSÉK EL OLVASNI AMIT ÍROK MIELŐTT HÜLYESÉGEKET ÍROGATSZ!!!!

Kösz És bocs.

Nos a gondom : 1996 os F astra 1.7 isuzu T diesel.

A következő a gondom melegedik a hűtővizem! de nem simán hanem hamar és "szerintem túl" azaz 100 fölé is megy menne ha nem kapcsolnám be az utólag be épített kapcsolót a ventillátoron! A főbb dolgok : termosztát ki dobva ez volt az első gondolatom hogy az ragadt le de így is melegszik 1f641.png:( víz nem fogy nem is lesz több! olaj sem vizesedik nem bugyog bele a kiegyenlítőbe sem, és a füstje sem fehér!
Szóval valószínű hengerfej jó!

Csövek hőfoka alsó felső kb (kézzel fogva) egyforma! Keringető keringet víz forog.
az egész kb másfél 2 hónapja kezdődött azóta kisérletezek vele 1f641.png:(
Most már ötletem sincs 1f641.png:(
Nem az extrém hőséggel jött a tünet előbb is volt már!!
Az az érdekes hogy télen meg tavasszal még az volt a gondom hogy rettentő lassan érte el az üzemi hőfokot!
Kb 20-25 perc és 15-20 km alatt!
Most 2-3 perc és max 5 km és már 95-100 fokon jár 1f641.png:(

Aki járt így és meg oldódott neki meg köszönném ha le írná mi volt a gond!

Előre is kösz a segítséget!

Ha valamilyen okból ( hengerfej tömítés, henger fej, esetleg blokk hiba ) miatt a motor beledolgozik a vízkörbe, nem egyből lesznek a klasszikus tünetek, plusz nincs két egyforma eset. "Hengerfejességkor" Olaj-víz, olaj-égéstér, víz-égéstér szakadhat ( vagy akár ezek kombinációja) össze az olaj csak akkor fogy ha érintett, ha a víz és égéstér közlekedik akkor olajfogyás nincs viszont a víz melegszik, hogy mennyire fogy az viszonylagos.  Érdemes megnézni hogy a csövek mennyire keményednek fel, a motor nem fújja-e fel őket. Nyilván keményebbnek kell lenniük mint hidegem hiszen a rendszerben nyomás van, de nem szabad betonkeménynek lenniük. Attól függetlenül hogy a csövek rendesen át melegednek érdemes kimosni a hűtőt akár csak vízzel is mert nem olyan nagy munka a és költsége szinte nulla. Leereszted a hűtőfolyadékot ( nem a földre) kiveszed a vízhűtőt és elfektetve oda-vissza slaggal többször kimosod. Érdemes ellenőrizni hogy a vezérlés jelen van-e ha egy foggal elugrott akkor a motor még látszólag rendben üzemel, de melegedni szokott. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Ha valamilyen okból ( hengerfej tömítés, henger fej, esetleg blokk hiba ) miatt a motor beledolgozik a vízkörbe, nem egyből lesznek a klasszikus tünetek, plusz nincs két egyforma eset. "Hengerfejességkor" Olaj-víz, olaj-égéstér, víz-égéstér szakadhat ( vagy akár ezek kombinációja) össze az olaj csak akkor fogy ha érintett, ha a víz és égéstér közlekedik akkor olajfogyás nincs viszont a víz melegszik, hogy mennyire fogy az viszonylagos.  Érdemes megnézni hogy a csövek mennyire keményednek fel, a motor nem fújja-e fel őket. Nyilván keményebbnek kell lenniük mint hidegem hiszen a rendszerben nyomás van, de nem szabad betonkeménynek lenniük. Attól függetlenül hogy a csövek rendesen át melegednek érdemes kimosni a hűtőt akár csak vízzel is mert nem olyan nagy munka a és költsége szinte nulla. Leereszted a hűtőfolyadékot ( nem a földre) kiveszed a vízhűtőt és elfektetve oda-vissza slaggal többször kimosod. Érdemes ellenőrizni hogy a vezérlés jelen van-e ha egy foggal elugrott akkor a motor még látszólag rendben üzemel, de melegedni szokott. 

Hali :)

Amiket írsz hogy a hengerfejesség nem biztos hogy egyből ki mutatja a foga fehérjét :) ezeket már végig probálgattam oda vissza :(

azért is írtam le! és ahogy írod ha a hengerfej dolgozna minimálisat is bele látványosan fujná a csöveket is! igen nyilván kissé keményebbek a csövek mint alap állapotban de nem irreálisan!

A vezérlés nem ugrott el erre is gondoltam :):) meg is néztem :( sajnos vagy nem sajnos az is jó! Ezért vagyok tanácstalan :blink: a hűtő igaz nem most hanem 3-4 hónapja de lett mosva az is!

Kívül belül.ennyire meg talán nem lehet rossz a motor belseje hogy ilyen hamar tele rakja a hűtőt :brooding: Hűtő folyadékot sem víz alapút használok a vízkő elkerülése érdekében! az sem lehet gond :( 

Egy másik fórumon írtak olyat hogy lehet csak az elektronika szívat :( a jeladó vagy az óra szar :( szerinted???

Link to comment
Megosztás:

23 perce, pimpa197403 írta:

Hali :)

Amiket írsz hogy a hengerfejesség nem biztos hogy egyből ki mutatja a foga fehérjét :) ezeket már végig probálgattam oda vissza :(

azért is írtam le! és ahogy írod ha a hengerfej dolgozna minimálisat is bele látványosan fujná a csöveket is! igen nyilván kissé keményebbek a csövek mint alap állapotban de nem irreálisan!

A vezérlés nem ugrott el erre is gondoltam :):) meg is néztem :( sajnos vagy nem sajnos az is jó! Ezért vagyok tanácstalan :blink: a hűtő igaz nem most hanem 3-4 hónapja de lett mosva az is!

Kívül belül.ennyire meg talán nem lehet rossz a motor belseje hogy ilyen hamar tele rakja a hűtőt :brooding: Hűtő folyadékot sem víz alapút használok a vízkő elkerülése érdekében! az sem lehet gond :( 

Egy másik fórumon írtak olyat hogy lehet csak az elektronika szívat :( a jeladó vagy az óra szar :( szerinted???

A ventillator hogombaja jo? Magatol kapcsolgatja? Ha igen, akkor lehet hogy csal az orad.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, pimpa197403 írta:

Hali :)

Amiket írsz hogy a hengerfejesség nem biztos hogy egyből ki mutatja a foga fehérjét :) ezeket már végig probálgattam oda vissza :(

azért is írtam le! és ahogy írod ha a hengerfej dolgozna minimálisat is bele látványosan fujná a csöveket is! igen nyilván kissé keményebbek a csövek mint alap állapotban de nem irreálisan!

A vezérlés nem ugrott el erre is gondoltam :):) meg is néztem :( sajnos vagy nem sajnos az is jó! Ezért vagyok tanácstalan :blink: a hűtő igaz nem most hanem 3-4 hónapja de lett mosva az is!

Kívül belül.ennyire meg talán nem lehet rossz a motor belseje hogy ilyen hamar tele rakja a hűtőt :brooding: Hűtő folyadékot sem víz alapút használok a vízkő elkerülése érdekében! az sem lehet gond :( 

Egy másik fórumon írtak olyat hogy lehet csak az elektronika szívat :( a jeladó vagy az óra szar :( szerinted???

Hát ha ennyivel magasabb a vízhőfok azt már érezni is kellene ha régóta van nálad az autó , akkor a befújt levegő melegségéből ( ha fűtésre kapcsolsz) érezni hogy mennyire forró-bb. Jeladó-óra nem nagyon szokott elromlani de sajna nem tudom ezen a motoron hol van vagy hogy néz ki. Opel motorokon könnyen fel lehet ismerni, mert egy szál drót és egy kábelsarú van a jeladó fejére csúsztatva ( tehát nem a hagyományos értelemben vett csati) ha találsz ilyet és lehúzod gyújtáson látni fogod a mutató mozgásából ha megtaláltad. ( általában letestelve a sarút fém részhez teljesen kimegy a mutató)Mivel ellenállás mérésen alapul a működése oxidálódásra, kontakthibára érzékeny. Eddíg egy opel motoros diesellel volt dolgom, az állandóan melegedett, amit fűtés ráadásával tudtunk csak kompenzálni. ( 4-es fokozaton ful fűtés kissé lenyomta a hőfokot)Céges autó volt tehát ez van ezt kell szerezni alapon hajtottuk. Amikor "végre" eldurrant egy vízcső és beállt a motor szétszedés után derült ki hogy nem belevaló hengerfej tömítést kapott ( gyanítóm szívóét kapta a turbós motor)valamikor, egy csomó vízjárat alapból el volt zárva hengerfej és a blokk között, ezért nem tudta normálisan lehűteni a keringő folyadék.  Aztán egyszer ugrott a vezérlés azt is melegedéssel, és némi teljesítmény romlással díjazta. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.